Stavy před spánkem

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Stavy před spánkem

Příspěvekod Yemeth » 24 lis 2018, 15:40

Zdravím všechny, chci se zeptat na váš názor na jisté stavy které jsem zažil před spánkem, možná s tím máte taky nějakou zkušenost.
Před ránem jsem se vzbudil a začal znovu usínat...Najednou mám pocit, jako bych se začal propadat, ochrne mi tělo a začalo mi hučet v hlavě. Toto už jsem kdysi zažil, tak si řekl, že se tomu poddám a třeba z toho bude astrální výlet.
Jenže pak se k tomu přidalo něco dalšího. Uslyšel jsem hlas, nepodobný ničemu jinému, co jsem kdy slyšel. Jakoby ke mě promlouval démon, znělo to jako něco mezi vrčením a duněním, ale slova tam byly, ačkoli si nedokážu vybavit, jaké. Každopádně s tím hlasem se mě zmocnil velký strach a mrazení, začal jsem svou vůlí proti tomuto stavu bojovat a podařilo se, nabyl jsem znovu jasné vědomí.
Nicméně znám lidi, kteří zažili něco podobného, ale ti se z toho probrat nedokázali. Začali klouzat po posteli a přitom slyšeli jakoby kvílení mučených duší ze samotného pekla.

Moje otázka je: Myslíte, že to byla klasická spánková paralýza, tedy stav, kdy se člověk nachází na pomezí bdění a snění, nebo ke mě opravdu mohla promlouvat nějaká entita?

T.
"All in good time."

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod Flox » 25 lis 2018, 02:10

V tomhle stavu je typické, že se ti tam objevuje to na co myslíš. Největší slovo zde má podvědomí. A tenhle případ by mohlo mít na svědomí podvědomí. S největší pravděpodobností o nic nejde. Na druhou stranu v BKOZ je jasně napsáno, co duch, duše a tělo by měli umět před výletem. Pokud to splněné nebude, těžko nad tím budeš mít kontrolu a těžko poznáš co se to vlastně děje.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod Lumpino » 28 lis 2018, 14:19

Něco podobného se mi několikrát stalo ze začáku (před mnoha lety), když jsem poprvé přišel do "kontaktu" s duchovnem. Pak to přestalo. Možná tak vyšší bytůstky dávají na jevo svůj zájem o člobrdíka.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod Yemeth » 28 lis 2018, 19:56

Díky za komentáře :) Tyto stavy se mi dějí před ránem, už se mi to stalo podruhé. Mno, uvidím, co se bude dít dál...
"All in good time."

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod gooolem » 03 pro 2018, 11:39

Podle toho, co je popsáno v původním dotazu, bych uvedl, že se jednalo o nechtěné mentální i astrální opouštění těla, kdy tělo začíná jakoby odumírat od nohou a v hlavě je slyšet řev. Tento řev je možné vnímat i jako natáčení navijáku, který vytahuje jemnější složky z těla. Pokud se duše s duchem dostane do nejnižší sféry astrálu, je se možné setkat s tmavými barvami, záblesky, řevem, kvílením, strachem, puchem a jinými obdobnými projevy. Člověk si může připadat, že je v pekle, to je fakt. Podle mne jde o to, aby ti bylo jemně ukázáno, že se vydáváš cestou, kde takováto místa jednou vědomě potkáš. Bude-li tvé srdce čisté a duše vyrovnaná, tato úroveň ti bude jen informací, neuvízneš v ní, tak jako mnoho lidí. Přeji ti na tvé cestě zdar.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod Yemeth » 10 pro 2018, 11:32

@gooolem Ahoj, promiň za pozdní reakci, úplně jsem tvoji odpověď přehlédl. Díky za objasnění těchto stavů. Myslím, že to, že tyto stavy by opravdu mohli pocházet z nejnižší úrovně astrálu.

Chtěl bych se zeptat na další věc. Stává se vám někdy, že po intenzivní noční můře vidíte po probuzení věci i se zavřenýma očima které tam nejsou? Dnes jsem viděl před zavřenýma očima TVÁŘE, spoustu tváří. Mužské i ženské, všechny bez očí, jen mrtvolně bledé. Co by to mohlo znamenat? Už dříve se mi to stalo, tehdy to ale byla jediná rozšklebeného tvář. Nemyslím, že to byla jen moje představivost. Bylo by možné, že mám nezvané návštěvníky - nějaké bludné duše?
Mám ještě další vizuální úkaz, na který se chci zeptat. Když se podívám na nebe, vidím tančící jiskry, které se neustále objevují a mizí. Totéž vidím ve tmě. Je to jako zrnění.

Opravdu by mě zajímaly vaše názory na tyto otázky. Přeji pěkný den!
"All in good time."

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod Adam » 10 pro 2018, 13:36

Ahoj - ad tančící jiskry - vídám občas taky. Zatím mám dojem, že to je průvodní jev částečného vyšinutí / ochrnutí běžného zraku (něco jako zahlédnutí "astrálního okraje"), zesiluje se mi při nárazové fyz. aktivitě (dynamické cviky) a nezaostřeném zírání; mrkání to ruší a vrací pohled i vnímání zpět k běžným smyslům. Nedělal jsem ještě Lasenicovská cvičení s černým kotoučem, ale předpokládám, že to bude mít podobný efekt. Určitou průpravu může, myslím, poskytnout i koukání do 3D obrázků, které "lezou z papíru". Také budu rád za sdílení zkušeností ostatními :-)
Ať se daří, A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod gooolem » 10 pro 2018, 14:49

Ahoj Yemeth, jiskry, ktere jsou videt nejvice proti modre slunecni obloze, jsou zvány orgony. Je to rejdivý pohyb energie, ktera je nejvice viditelna pri slunném dni. Kazdy tento orgon v sobe nese informaci, ale to je jine povidani. Je to proste energie. Nezamenovat s mzitkami, ci necistotou na oku, ktere je take mozne videt , jako pruhledne kruhovite a cervovite utvary temer nemenici svoji pozici. Orgony jsou jiskerky s ocaskem, ktere poletuji sem a tam, objevuji se a mizi. U okraju predmetu se i formuji. Kazdy, kdo se na chvilku zadiva na ciste modrou oblohu, je uvidi. Na horach je to vzdy snazsi.
Tvare, ktere vidas, mohou znamenat to, ze ti tve podvedomi ukazuje, ze jsi jeste duchovne slepy. Tva aktivni muzska i pasivni zenska duchovni stranka. Ale mohou to byt jen reakce podvedomi na prave prozity sen, nocni muru. Otazka pak je, proc mas takove sny, ale dle toho, jak to popisujes, jich moc neni, tak to ani nestoji za rec. Nebo se pletu? Nezvani navstevnici to nebudou, ti by se zjevovali casteji a i s ocima otevrenyma, to se neboj.
Tot me nazory na tve dotazy. Preji stesti a klidnou cestu.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod Flox » 31 pro 2018, 02:13

gooolem píše:Ahoj Yemeth, jiskry, ktere jsou videt nejvice proti modre slunecni obloze, jsou zvány orgony. Je to rejdivý pohyb energie, ktera je nejvice viditelna pri slunném dni. ... Orgony jsou jiskerky s ocaskem, ktere poletuji sem a tam, objevuji se a mizi. U okraju predmetu se i formuji. Kazdy, kdo se na chvilku zadiva na ciste modrou oblohu, je uvidi. Na horach je to vzdy snazsi.


Tady je popis dvou vizuálních jevů, kde druhý z nich jsou jiskřičky. Vysvětlení je docela vědecké :-)
https://www.youtube.com/watch?v=Y6e_m9iq-4Q
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod gooolem » 31 pro 2018, 09:38

Neumim anglicky, tak tomu bohuzel nerozumim, ale nakreslene je to hezky :-)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod Yemeth » 31 pro 2018, 11:22

Flox píše:
gooolem píše:Ahoj Yemeth, jiskry, ktere jsou videt nejvice proti modre slunecni obloze, jsou zvány orgony. Je to rejdivý pohyb energie, ktera je nejvice viditelna pri slunném dni. ... Orgony jsou jiskerky s ocaskem, ktere poletuji sem a tam, objevuji se a mizi. U okraju predmetu se i formuji. Kazdy, kdo se na chvilku zadiva na ciste modrou oblohu, je uvidi. Na horach je to vzdy snazsi.


Tady je popis dvou vizuálních jevů, kde druhý z nich jsou jiskřičky. Vysvětlení je docela vědecké :-)
https://www.youtube.com/watch?v=Y6e_m9iq-4Q

Díky, jedna záhada vyřešena. Flying flies, eh? Tušil jsem, že to je jen oční vada. Nic vnějšího. A Blue field entoptic phenomenon? Tam je to vysvětlení trochu složitější, ale též se jedná o interní fyziologický jev.

Poučné!
"All in good time."

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Stavy před spánkem

Příspěvekod Flox » 31 pro 2018, 13:40

gooolem píše:Neumim anglicky, tak tomu bohuzel nerozumim, ale nakreslene je to hezky :-)

Tady je to s českými titulkami: https://videacesky.cz/video/ted-ed-copa ... lave-v-oku
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti