Krční čakra

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Krční čakra

Příspěvekod jakpro100 » 29 bře 2019, 00:43

Dlužno ještě dodat, že není povinnost, aby každý musel být skvělým komunikátorem. někdo na to není vybaven. A také že komunikace musí probíhat pouze formou slov ať už v řeči či textu. Komu jsou tyto formy těsné, může se vyjadřovat malbou, hudbou, tancem, nebo jednoduše svými činy.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Arex » 29 bře 2019, 08:11

Jakpro100: Ano, není to povinnost. Ale zrovna na tomto fóru je na druhé straně třeba říci, že právě František Bardon ze všech českých hermetiků schopnost mluvit a řečnit oceňoval nejvíce. Tím se pochopitelně nemyslí bezduché žvanění ani povídavost, ale pochopení řeči jako snadno přístupného svědectví našeho vnitřního vývoje. A v pozdějších fázích hermetického vývoje jako mocného nástroje, díky němuž může být široká skupina lidí ovlivněna Duchem. Viz kniha “Zasvěcovací texty”.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Kuato » 29 bře 2019, 10:24

Arex píše:Jakpro100: Ano, není to povinnost. Ale zrovna na tomto fóru je na druhé straně třeba říci, že právě František Bardon ze všech českých hermetiků schopnost mluvit a řečnit oceňoval nejvíce. Tím se pochopitelně nemyslí bezduché žvanění ani povídavost, ale pochopení řeči jako snadno přístupného svědectví našeho vnitřního vývoje. A v pozdějších fázích hermetického vývoje jako mocného nástroje, díky němuž může být široká skupina lidí ovlivněna Duchem. Viz kniha “Zasvěcovací texty”.


a navic se to hodi, kdyz clovek neco vymamlasi nebo se neco nepovede, protoze se z toho snadneji vykecas (udelejte stojku pani, ja vam ho tam aspon spustim..) :o)

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Krční čakra

Příspěvekod zebyja » 29 bře 2019, 13:27

Chceš-li konkrétní rady a cvičení, tady jsou:

u Tebe bude důležité posílit zemi: Tj. měj plán a snaž se ho dodržet. Pokaždé, když nedodržíš plán, tak si napiš proč: Např. Byl jsem unavený, neměl jsem na to náladu, atp. Pak řeš Ty důvodu a zahrň do plánu odpočinek, zábavu atp.

Začni verbalozovat své myšlenky( třeba si mluv sám pro sebe, nebo jen v duchu, když máš čas), sám vím jak je to zdlouhavé a omezujiící, ale v komunikaci to hodně pomůže. Vše co říkám lidem, mám ve skutečnosti dopředu tímto způsobem připravené, často opakovaně a pochybuji, že to někdo dělá jinak. Každý v komunikaci opakuje stejné vzorce, stejné fráze. Jsou dané tím co člověk zrovna prožívá. Když porozumíš těmto frázím a vzorcům v sobě, budeš chápat i vzorce a fráze druhých a budeš umět mluvit jejich jazykem a oni Ti budou rozumět.

Pro rozvíjení formy je dobré psaní, malovaní, ale také představy, dávej svým myšlenkám konkrétní podobu.

Běhaní je dobré na vzdušný živel, hodně vzduchu v člověku přirozeně vyvolá tendenci komunikovat, ať už vnitřně nebo navenek. Je to lepší než se do toho nutit, to pak nevede k výsledkům.

Ať se daří!
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Yemeth » 29 bře 2019, 19:07

Děkuji vám všem, milí kolegové, za komentáře. Jsem rád, že jsem to tady trochu oživil :)
"All in good time."

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Krční čakra

Příspěvekod zebyja » 01 dub 2019, 09:37

Ještě jsem si vzpoměl na dvě věci.

Chůze bos je velmi dobrá na uzemění, ale i na rovnou páteř. Je dobré si uvědomit, že rovná páteř = živlová rovnováha. Chůze bos podporuje vědomí v nohách, což má téměř zázračný vliv na duši.

Druhá věc je k té komunikaci přímo. Hodně jsem se naučil ze snahy komunikovat se zvířaty. Pořídit si domácího mazlíčka může být velmi prospěšné.

Ať se daří!
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Yemeth » 02 dub 2019, 18:15

Jak může chůze bos být dobrá na rovnou páteř? Jak to s tím souvisí? To uzemnění chápu, ale páteř...?
"All in good time."

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Krční čakra

Příspěvekod zebyja » 02 dub 2019, 18:29

Yemeth píše:Jak může chůze bos být dobrá na rovnou páteř? Jak to s tím souvisí? To uzemnění chápu, ale páteř...?


Můžeš si to dohledat, nejde o žádné velké tajemství. Zjednodušeně: Bota Ti fixuje nohu a nutí Tě používat jiné svaly k chůzi, kostra ale potřebuje, aby jsi používal ty správné svaly. Kromě toho bosou chůzí stimuluješ reflexní body na nohách a tak pomáháš nervové soustavě se správně starat o orgány.

Přes fyzioterapii jsou tady experti, tak že to dál nebudu při svých chabých znalostech rozvádět, nechť mě případně opraví či doplní.

Lidské tělo se evolučně vyvinulo tak aby využívalo věcí, které lidé v té době dělali. Podobně je například lymfatický systém závislý na koupání se ve studené vodě, proto že v přírodě se teplá voda prakticky nevyskytuje nebo imuntitní systém zubů na tom, že pracně koušeš potravu, než ji spolkneš. Takových mechanismů je v lidském těle mnoho a lidstvu přes jeho technickou vyspělost potrvá ještě desítky let, než je všechny vědecky pochopí.

Ať se daří!
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Krční čakra

Příspěvekod kedrigern » 23 dub 2019, 00:49

c.b.p. píše:...
Vždy je důležité nejprve znát původ, proč mám s něčím problém (uděláš sám sobě analýzu) a jít k tomu na kořen, abys věděl vyřešit svůj problém ... Ty máš na tohle téma s komunikací v sobě odpoved, ale bráníš si to poznat, je to kamikadze styl který sis zvolil.
...
Každý problém je uložen jako blok v podvědomí, čakře a podvědomí nám vždy při určitých situacích s lidmi připomene naše mínusy nebo plusy a také je to propojené do čaker a znát své podvědomí je základ šťastného žití na zemi, pak dokážeš také pochopit proč máš problémy v čakrách atd ... Získat klíč do svého vlastního podvědomí, tzv. černé skříňky je velmi obtížné pro lidi.

Já bych navázal na toto. Pochopil jsem, že problémy s komunikací máš výraznější, než je obvyklé. Souhlasím s tím, že máš tuto situaci v podvědomí nějak zablokovanou, patrně si v minulosti (takovéhle bloky obvykle vznikají v dětství, případně v pubertě) v podobné situaci prožil nějaké velmi nepříjemné emoce a podvědomí se nyní brání tuto situaci zopakovat, protože tě chce ochránit před těmito emocemi. Zde prezentované návrhy co dělat řeší v podstatě následky. V podstatě znamenají tu problémovou situaci tak dlouho a tak často opakovat, dokud na základě získaných zkušeností a dovednosti podvědomí neusoudí, že už tě chránit nemusí. Je možná ale ještě jedna cesta. Pomocí nějaké regresní techniky najít tuto první situaci, která ten blok vytvořila a znovu ji prožít (je potřeba, aby vzpomínka byla natolik konkrétní, aby se objevili i emoce, které situaci doprovázely) a zpracovat vč. emocí. Pokud se ti toto podaří, velká část bloku vč. problémů zmizí velmi rychle a "skoro sama" a o zbytek se pak postarají techniky, které doporučovali ostatní velmi efektivně, protože už nepůjdou proti bloku v podvědomí, ale budou napravovat jen zvyk, který jsi si na základě bloku vytvořil. Ovšem na takovouto regresi potřebuješ dobrého průvodce. Na tom, jak bude dobrý, bude z velké části záležet, kolik sezení budeš potřebovat, aby jsi tu prvotní situaci našel a také ti pomůže situaci účinně zpracovat.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Krční čakra

Příspěvekod gooolem » 23 dub 2019, 10:50

Ja osobne bych do zadne regrese nelezl a pracoval bych na nynejsi situaci. Z praxe vim, ze pokud se situaci clovek zabyva dostatecne, tak se mu minulost driv ci pozdeji otevre (ma-li to tak byt) a uvidi jasne, co bylo a proc se vse stalo. I bez vstupu do minulosti je mozno praci na nynejsich situacich vse uzdravit. Regrese cloveka casto vnese do situace, ktera je toho sice pricinou, ale pokud do tech emoci clovek vlitne takto nasilne, tak nebyva dostatecne vnitrne pripraven a omilostnen k poklidnemu nahledu na situaci a jeji emoce a vetsinou je to pruser v tom, ze si ty emoce dotahne v plne sile do dnesni doby, kam uz zkratka nepatri. Ale samozrejme to je vec nazoru. Preji mnoho uspechu.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Krční čakra

Příspěvekod kedrigern » 23 dub 2019, 23:55

gooolem píše:
Regrese cloveka casto vnese do situace, ktera je toho sice pricinou, ale pokud do tech emoci clovek vlitne takto nasilne, tak nebyva dostatecne vnitrne pripraven a omilostnen k poklidnemu nahledu na situaci a jeji emoce a vetsinou je to pruser v tom, ze si ty emoce dotahne v plne sile do dnesni doby, kam uz zkratka nepatri. Ale samozrejme to je vec nazoru. Preji mnoho uspechu.

Toto se samozřejmě nedá vyloučit. Je to jeden z důvodů, proč je důležitý dobrý průvodce, aby vedl i při tom zpracování emocí a tím minimalizoval toto nebezpečí.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Lumpino » 24 dub 2019, 05:46

Když je to již o řeči a vyjadřování se v souvislosti s čakrami tak jukněte na překlady originál východních textů. Jen namátkou jsem otevřel anglický překlad Sat chakra nirupana a koukám, na řeč má vliv třeba i čakra Muladhara, čakra Anahata a možná i další ...
Takže možná bude vše krapet složitějí.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti