Evokácia démonov

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod gooolem » 19 kvě 2019, 21:10

Je dobre si i uvedomit, ze vse jsou listky na jednom stonku, ktery roste z jedineho semene. At jde o dobre entity, nebo tzv. dabelske sily. To se tyka i starych ci novych vychodnich nauk i krestanstvi. Vse vychazi z Jednoho a k Jednomu opet smeruje. Na tom se neda nic vymyslet, leda nejakou slozitost, skrze kterou se clovek dopracuje akorat toho, ze je to vlastne jednoduche. ;-)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 19 kvě 2019, 21:11

Ako to tu tak čítam, nedá mi to... vnímam z niektorých príspevkov strach. A odpor voči temným silám. Prečo? Čo to v kom zrkadlí?
Démoni nie sú žiadne svine.
Ono, je rozdiel medzi nízkymi astrálnymi bytosťami a medzi vysoko vyvinutými temnými duchmi.
Čím hlbšie do toho prenikám, tým to je jasnejšie a jasnejšie.
LaVey bol satanista. Lenže satanizmus (nemám rád izmy, no nejako ten temný smer pomenovať musíme) znamená byť človekom. Satanizmus si váži život a slobodu druhých ako posvätné. Neschvaľuje žiadne ľudské či zvieracie obete. Naopak - stavia sa za to, že pokiaľ má byť čarodej hodný svojho mena, je isté, že by mal byť schopný uvoľniť potrebnú silu zo svojho vlastného tela, namiesto toho, aby ju odoberal nevinnej obeti proti jej vôli.
Skutočne vyvinuté temné bytosti oplývajú poznaním a múdrosťou. Vedú človeka k tomu, aby nepotláčal svoje prirodzené túžby a pudy, ale bol ich pánom. Satanistom je doporučené, aby sa oddávali tomu, čo cirkve označili za hriech (pokiaľ tým nikomu neubližujú) a tým pomocou fyzického a emocionálneho naplnenia pozdvihnúť aj svojho ducha.
Dokonca aj také veci, ako sú kliadby, prípadne zničenie druhého človeka, sú z hľadiska slobody, prípustné až ako krajná možnosť.
Jedenásty satanský zákon zeme hovorí, že - pokiaľ sa prechádzaš po otvorenej krajine, nikoho neobťažuj. Pokiaľ niekto obťažuje teba, vyzvi ho, aby prestal. Ak neprestane, znič ho.

Je to racionálne, praktické a ľudské v pravom zmysle slova. Nikomu zámerne neubližovať.
Je to posledná možnosť. Vždy sa snažiť obísť hroziaci konflikt.
Žijeme v tomto svete. Príroda a jej zákony sa vzťahujú aj na nás.

To, čo v tom nachádzam mi vraví, že jedine takto zo mňa môže byť úplne spoľahlivý človek bez frustrácii, ktoré by mohli byť škodlivé jak mne, tak môjmu okoliu.

Zničiť pocity viny a hanby za niečo, čo je prirodzené. Odstrániť tú stigmu náboženstiev. A pokiaľ to ešte nejde, tak sa z toho nezmyselného pocitu viny radovať!
Práve preto, že je nezmyselný.

Žiadne dogmy. Voľnosť a sloboda. V láske, v sexe, v seba vyjadrení. Lámať strach, získavať kontrolu a vládu. Nad sebou. To je základ.

Možno práve k tomu nabáda aj majster Bardon.

Byť človekom.

A nemať sentimentálne rečičky o láske.
A nenávisť je kde?
Akousi módou ezoterikov je poukazovať jedine na lásku a na nenávisť hľadieť s opovrhnutím.
Nie je to primitívne?

Ak človek dokáže dať priechod svojej nenávisti v podobe rituálu, je ďaleko viac schopný milovať - tou najhlbšou láskou. Tým, že rozozná a otvorene prizná lásku aj nenávisť, ktorú cíti, nedochádza u neho k zámene oboch emócií. Pokiaľ nie sme schopný prežiť jeden z týchto citov, nedokážeme plne precítiť ani jeho opak.

Ďábel je prírodná temná sila.
Duchovná bytosť. Mimoriadne, nepredstaviteľne inteligentná.
Nie nejaký hajzlík, ktorého sa treba strániť.

Byť človekom... súčasťou prírody... A tak naplniť svoje životy...
Väčšina kníh pojednávajúcich o duchovne sú písané vydesenými mysliami...a tak to potom aj vyzerá...

LaVey vo svojej knihe píše: "Prekliatí tí, ktorí vzhliadaju k plnšiemu životu v záhrobi, lebo sa stratia medzi mnohými."

Na zamyslenie, čo poviete?.... ;)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod gooolem » 19 kvě 2019, 21:20

Ze zacatku tveho posledniho prispevku pises, ze byt satanista je predevsim byt clovekem. To je naprosto v poradku, byt clovekem. Ale vezmeme v uvahu, ze clovek ma tak rozvinute vedomi, ze ma na to, prejit z lidstvi do bozstvi. Proto je clovek nejdokonalejsi bytosti (muze vladnout sferam atd.). A pokud satanismus oslavuje cloveka, rika tim, ze to je vrchol evoluce. A prave v tom je onen Satan, v tom, ze nepusti vedomi cloveka na vyssi uroven, k Univerzu. Satanismus oslavuje vyvojovy stupen, do ktereho se clovek ve hmote zrodil, ale ve kterem by nemel uviznout. Satan ho v nem drzi a predklada ho jako to nejlepsi a nejvetsi bohatstvi atd. Dle meho nazoru na tom neni nic spatneho, pokud se clovek spokojuje s momentalnim stavem a jeho duse nezatouzi po vyssim stupni.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 19 kvě 2019, 21:35

Samozrejme, že moja duša túži po vyššom stupni.
No dajú sa preskakovať úrovne?
Myslím, že až keď prijmeme svoju ľudskosť, sme pripravení ísť ešte ďalej.
Ja osobne sa samozrejme neškatulkujem. Iba hľadám pravdu. Kade tade.
Hovorí sa, že Pravda je v nás.
No keď idem do seba, obávam sa, či to nie je len akási mentálna masturbácia. Je mi príjemne, fajn, niekedy úplne blažene.
Je to však duchovný zážitok, alebo záležitosť biochémie mozgu?

Priznám sa...neviem, kto som, neviem prečo som tu, neviem aký je zmysel našej existencie. Neviem v podstate nič.
Vlastne mám len nejaké teoretické vedomosti a zopár praktických skúseností.

Zamotáva sa to čoraz viac. :)

Je na tomto fóre niekto, kto prešiel všetkými desiatimi stupňami Brány (prípadne ekvivalentom k 10.stupňom v inej sústave)?

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 19 kvě 2019, 21:37

Vlastne... načo mi to bude vedieť? Neostáva nám nič iné - zrejme všetkým tu - len si tým prejsť...
Snáď sa potom tá Pravda s veľkým "P" ukáže.

Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod leniela » 19 kvě 2019, 21:54

Vidím, že nemáš tušení, s čím si zahráváš. LaVeyova kniha je obrovské lákadlo a mnoho lidí jí podlehlo. je to ale jen pozlátko, netušíš, co je pod povrchem a ani to, co by se s tebou stalo, kdyby ses ztotožnil s některým s démonů (přijal jeho jméno, vlastnosti, atd..)Tak jen má osobní zkušenost: Měla jsem přítele, kdysi dávno, byl to můj dvouplamen (twin flame)..vyznával stejnou filozofii jako ty, žil tím, přijal jméno jednoho z démonů a napůl se jím skutečně stal..Nezvládl své stíny, nedokázal se už vymanit z cesty, po které kráčel, pozdě litoval...a nakonec spáchal sebevraždu..A asi nevíš, jak končí duše černých mágů? Bez možností dalších inkarnací, nápravy...V současnosti mám jeho duši ve své auře.Je to jediná možnost, jak udržet tuto duši mimo dosah temných sil. A to si kdysi taky myslel, že cesta satanské bible nemůže být nebezpečná, že jsou tam krásné myšlenky.. jestli nechceš taky skončit podobně, dobře si rozmysli, jakou cestou se vydat.
"Všechno je součástí všeho"

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 19 kvě 2019, 22:12

Ďakujem... :))

Lákadlo je to hlavne v tom, že je to útok na ego. Poď, ukáž že si silný a nemáš strach!

A prečo duša "čierneho mága" nemá šancu na nápravu? Kto má to právo jej neumožniť sa ďalej inkarnovať a vyvíjať sa?

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 20 kvě 2019, 05:35

leniela: pokiaľ nikomu vedome neubližuješ, je všetko v poriadku. Toto je zásada, ktorú som pochopil a ktorou sa riadim. Nechať ostatných na pokoji, neškodiť, neobťažovať, neubližovať. Raziť si tú svoju cestu.
Len preto, že je dosť temná, neznamená, že to je "zlé".
Polatiry treba predsa vyrovnať nie? Príliš veľa svetla tiež nie je dobré...

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Lumpino » 20 kvě 2019, 06:41

Cor Leonis píše:........................
LaVey bol satanista. Lenže satanizmus (nemám rád izmy, no nejako ten temný smer pomenovať musíme) znamená byť človekom. Satanizmus si váži život a slobodu druhých ako posvätné.
.....
Na zamyslenie, čo poviete?.... ;)



La Vay byl spíše na komerční úrovni. Který se o takové věci hlouběji nezajímal. Jinak by do své "Bible" nemohl řadit některá "pekelná" jména. Jen namátkou Šiva, v hinduismu člen boží trojice kterého křesťané v Indii ztotižňují s Duchem Sv. Ištar - ve starém Babylonu Královna nebes, Amon ve starém egyptě Bůh - stvořitel světa blížící se svým významem křesťanskému Duchu Sv..... etc.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 20 kvě 2019, 06:43

Lumpino: áno, všimol som si to. No ide mi o pointu. Pokiaľ človek nie je hajzel, je to v poriadku - nech ide akoukoľvek cestou

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod gooolem » 20 kvě 2019, 07:44

Cor Leonis, samozrejme ma kazdy pravo na to, jit tou cestou, kterou si vybere.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod leniela » 20 kvě 2019, 08:13

můžeš mít sebelepší myšlenky neubližovat, neškodit..ale démonské entity tě stejně vždycky dostanou tam, kde chtějí. , pokud si neudržíš své vlastní vědomí a uvažování. Z počátku tě spojení s nimi bude naplňovat, dají ti to co chceš a budeš mít pocit, že se ti otevírají nové cesty poznání..Postupem času si však budou vybírat svou daň za vše to, co ti poskytli..tvoje osobnost se bude měnit, pomalu a nenápadně..člověk přestane rozlišovat, co jsou jeho vlastní myšlenky a co myšlenky podstrčené temnými entitami. Pomocí tvých nezpracovaných stínů budou působit na tebe, což se v životě může projevit různými způsoby - ať už jde třeba o ztrátu zaměstnání, rozchod s partnerem, různé nehody či zdravotní problémy atd..Takhle si temná strana zaháčkuje člověka a ten už pak nevidí jinou možnost, než opět žádat o pomoc temnou stranu. ćlověk se tak začíná pomalu a jistě stávat tou entitou, s níž je nejčastěji v kontaktu . A když tělo umře, jeho duše je už natolik zbavena svobody jednání a myšlení, že je démonem uzavřena do takové pasti, v níž setrvává a prožívá stále dokola pocity utrpení, zoufalství, zavalena výčitkami svědomí a celý předešlý život se jí promítá před očima se všemi emocemi a pocity, které za života druhým lidem i sobě způsobila. Takové 4D kino bez možnosti úniku..Démon má pak 2 možnosti..duši člověka nechat v tomto stádiu utrpení rozpustit, zničit tak jeho existenci bez možnosti další inkarnace, nebo z té duše udělat jakoby dalšího démona, což je v podstatě totéž, neboť už duši nezůstává žádné vědomí, stane se jen loutkou temných sil.
Kdežto člověk, který se rozhodne jít cestou např. dle knih mistra Fr.Bardona, posouvá své vlastní vědomí výš a výš pouze a jen prací sám na sobě. Sféry, které se mu začnou otevírat a schopnosti, které začne získávat, jsou pouze a jen jeho a jediné, čím za vše platí, je jen čas a práce na sobě samém. Nic propůjčeného, nic, co by ho stálo vlastní existenci..V tom je ten rozdíl mezi cestou démonů a cestou vlastního sebepoznávání.
"Všechno je součástí všeho"

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 20 kvě 2019, 09:11

leniela:
Áno, otvorili sa nové cesty poznania...no hlavne sebapoznania...aby sme sa pochopili - šialenec nie som, aby som robil nejaké zmluvy, alebo čosi podobné.
Mojim cieľom je posúvať svoje vedomie vyššie a vyššie, no musel som vstúpiť aj do temnoty, nakoľko som bol kedysi hnusný pokrytec, ktorý si o sebe myslel aký je dobrý, čistý a podobne. Venoval som sa kadečomu, užíval psychedeliká. Až jeden LSD trip, bol čisté peklo. Utrpenie, zúfalstvo, prázdnota, strach. Bolo to strašné!
Myslel som, že sa snáď zbláznim. Nič nepomáhalo. Nevedel som sa z toho stavu dostať. A nakoľko máš na tripe zrúteny čas, bol to zážitok, ktorý nemal konca.
Plakal som ako malý chlapec. A prosil, aby to skončilo. Ako som tak ležal na gauči, zacítil som čosi, čo neviem opísať ináč, ako Boh. Neskutočné Svetlo, ktoré moje vedomie z tej temnoty vytiahlo. Reval som ešte viac. Teraz už však od radosti. To bolo také oslobodenie!
A zrazu...som duševne stál sám pred sebou nahý... Vedel som - tá temnota, to som bol JA!
Potom mi došlo, čo všetko je vo mne. Koľko špiny...
Preto som vstúpil do tej temnoty. Poznať seba.
Od temných síl nepožadujem nič. "Dali" mi jediné - väčšiu silu. Tým, že som sa pozrel sám sebe do očí. A cítim, že smerujem k väčšej rovnováhe. K väčšiemu pochopeniu seba samého.
Nemienim byť hajzel, nemienim ubližovať, nemienim robiť žiadne zmluvy, ani preberať vlastnosti démonov.
Mojim cieľom je ísť vyššie. Preto som tu, na tomto fóre. Preto mám Bardonove knihy, preto si to študujem a pomaly si tu a tam niečo skúšam.
Taktiež ma ťahá cesta šamanizmu. Chcem navštíviť Amazonských šamanov, užiť Ayahuascu, taktiež DMT zo žabky :))
A ako som spomenul - vyvíjať sa stále vyššie a vyššie.

No už démonov nevnímam ako nepriateľov, už nie som pokrytec, ktorý by si nahováral, aký on je lepší. Nie...
Démoni sú fajn. Pochádzajú od toho istého stvoriteľa, z toho istého Zdroja Svetla, ako aj my.
No majú svoje úlohy. Prijímam ich. To je celé.
A ten LaVey, ktorého som spomínal - ten mi umožnil byť viac nohami na zemi. Pretože predtým...som si ulietaval na vlastnom egu, že aký som...
To sú asi všetky súvislosti, ktoré som mal potrebu vyjadriť... :)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod gooolem » 20 kvě 2019, 09:55

Cor Leonis, pokud mohu doporucit, tak jiz do sveho organismu nevpravuj vubec zadne latky, nebo vune, nebo cokoli, co by melo za nasledek otevirani nejakych jinych urovni tvemu vedomi. Pokud sis prosel to, co pises, a nyni se ti dostaly do rukou knihy Bardonovy, tak vem do ruky Branu k opravdovemu zasveceni a makej na sobe krucek po krucku, jak je to tam napsano. Ani nebudes potrebovat samanismus, jelikoz tyto praktiky tve vedomi casem preroste. Uzivani cehokoli te do vyssich urovni nedostane, to jsou jen docasne zkratky.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 20 kvě 2019, 10:10

Všetko to malo svoj význam... všetko...
Náhody neexistujú...
Čo sa tých látok týka, tak Ayahuascu a DMT určite vyskúšať chcem. Samozrejme rituálne so šamanmi.
No je mi jasné, že prácu to za mňa nevykoná. Cestu to za mňa neprejde.
Áno, v Bardonovi to je všetko. Intelektuálne mi to je jasné a aj intuitívne to akosi cítim.
No zrejme som si musel prejsť aj tým, čím som prešiel (a je mi jasné, že zo dňa na deň to neskončí, všetko to musí prirodzene doznievať).
Nie nadarmo práve tí šamani vravia, že zhruba od toho roku 2012 je doba pačakuti (tak to nazývajú). Doba otrasov a veľkých zmien...


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů