Ochrana

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Ochrana

Příspěvekod Adam » 22 kvě 2019, 22:39

Držím Ti, Cor Leonisi, palce.
Teď jsi zahlédl v laskavých příspěvcích tohoto vlákna Světlo a cítíš ho v sobě, dává Ti odhodlání a sílu k prvnímu kroku. Neotálej a využij toho.
Dokud to máš jako živou zkušenost, zkus si i napsat, třeba formou dopisu sobě samému (uvědomělého já svému hledajícímu bratru :-) ), čeho konkrétně se vzdáváš a čím to nahrazuješ, ať se k tomu (krom tohoto vlákna) můžeš vrátit. Nezřídka se to nadšení pod tíhou nějaké zkoušky ztratí a s ním i jasnost záměru a cíle. A zkus na to nezůstat sám. Najdi si někoho, na koho se můžeš, nejlépe v osobním setkání nebo alespoň telefonicky, obrátit, když si budeš potřebovat připomenout kdo jsi a kam jdeš.
Zvolil sis krásné přízvisko - srdce lva - ať Tě tedy lví síla provází a Tvé srdce žhne jasným plamenem.
A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana

Příspěvekod gooolem » 23 kvě 2019, 07:03

Cor Leonisi, myslim, ze kazdemu zde srdce plesa radosti nad tim, ze by se mela dalsi duse (konkretne tva) vymanit ze tmy a vydat se na cestu ke Svetlu. Je to obrovsky dulezity moment kazdeho cloveka. Osobne nabizim pomocnou ruku formou tohoto vlakna, nebo emailove konverzace, ci pripadne mobilniho spojeni, pokud tuto cestu myslis opravdu vazne (ze zkusenosti jiz vim, ze to neni zavazek na tyden, ci mesic, ale roky muze trvat, nez si to vse sedne, ale je to samozrejme vysoce individualni). A jak vyse psal krasne Adam, i ja ti preji, aby tve srdce žhnulo jasnym plamenem.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: Ochrana

Příspěvekod leniela » 23 kvě 2019, 07:43

Cor Leonisi, i já, stejně jako Gooolem, bych ti ráda nabídla pomocnou ruku, kdybys kdykoliv potřeboval s něčím pomoct či poradit. Je to obrovský počin toho, kdo založil toto fórum. Sjednocuje a posouvá jeden druhého navzájem. Tak se drž, a nikdy nic nevzdávej :-) Světlonošů je v dnešní době hodně potřeba :-)
"Všechno je součástí všeho"

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Ochrana

Příspěvekod Lumpino » 23 kvě 2019, 12:07

Cor Leonis píše:Ako by si zničil riadny kovový pentagram (Baphomet)? Ako by si zničil prsteň?
A knihy mám čo, spáliť? A ak áno, ako viem, ktoré? Nie všetky sú vyslovene "diabolské"...


Osobně si myslím že problém není v nějakých magických Cetkách - knihách, prstenech, pentagramech....
Takový probém samozřejmně může mít několik různých důvodů.
1/Útok nějakého "čeného mága". Uvažuj zda můžeš mít nějakého nepřítele.
2/Útok nějaké "entity" za hříšky z minulého vtělení či nějakého jiného důvodu.
3/Může být i snaha vyšší moci přimět tě naučit se magii pořádně. Protože kdo ji opravdu ovládá, tak se takovým zlomyslným útokům snadno ubrání.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Ochrana

Příspěvekod Arex » 23 kvě 2019, 12:47

Lumpino: Upřímně, pocit ohrožení (magií, ale třeba také virovou infekcí) může být snadno způsoben také poklesem hladiny serotoninu, nebo pokles serotoninu může úzkostné stavy sekundárně provázet. Myslím, že bychom měli uživatele Cor Leonis co možná nejvíc podpořit v hledání sebereflexe, u sebe i kolem sebe - proto mu navrhujeme i inventuru předmětů.

Řešení “to Ti způsobil někdo z venku” je nešikovné, protože mu jednak může zabránit udělat v životě nějakou tu potřebnou změnu, jednak muže vést k dost děsivému “hledání viníků” za cokoliv, co se mi v životě stane. A kdo už viděl, k jakým následkům tohle vede, nejspíš by neradil to, co Ty. Teoretický máš samozřejmě kus pravdy, ale v praxi to moc nefunguje.

Takovým bloudícím pak nepomůže nikdo. A nedivím se, protože to je na dva roky.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Ochrana

Příspěvekod Cor Leonis » 23 kvě 2019, 18:30

Arex píše:.Takovým bloudícím pak nepomůže nikdo. A nedivím se, protože to je na dva roky.


Niečo mi tým chceš naznačiť, prorokuješ? :))

Nehľadám ani tak príčiny tam vonku. Viem, že ak na sebe budem pracovať, prejde to. Zvládnem to.
Možno keď budem pokročilejší, tak odhalím aj "vinníka", prídem na to, že - prečo.

Čo sa týka magického útoku... mám podozrenie, že to môže podporovať jedná osoba.
Nakoľko sa mi to deje do mala, tá osoba môže byť len "vyslanec".
Tak mi to aj tá dotyčná osoba povedala - poslali ma za tebou. Pýtam sa, kto? Odpoveď žiadna.
Stalo sa mi, že počas návštevy tých entít v noci (paralyza), som tam jasne vnímal tú osobu. Opýtal som sa jej na to. Priamo. Odpoveď? Bol to démon, preto si cítil mňa (v zmysle, že démon ma chcel zmiasť).
Keď som sa priamo dotazoval, čo robiť v prípade útokov, odpoveď znela - ignoruj to. Keď temné sily ignoruješ, začnú sa vyhrážať. Keď ich ignoruješ aj naďalej, začnú sľubovať. A keď to vydržíš, odídu od teba.
Údajne to vie od človeka blízkeho Bardonovi...
Teda, pokiaľ by som mal hľadať niekoho - čo nehľadám, ani hľadať nechcem -, tak mi vyskočí jedine táto osoba. Pôsobí na mňa dosť zvláštne. Neviem niekedy rozlíšiť, aký má zámer.
No nikomu nechcem úmyselne poškodiť, preto o tej osobe vravím iba ako o osobe :D
Btw. prišla mi do života za skutočne zvláštnych okolností.

Áno, aj vyhorieť serotonín občas môže. Aj pokus o to, aby som na sebe makal, to môže byť. No také pokusy by asi neboli od detstva, ani tak nepríjemné... ;)

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Ochrana

Příspěvekod Cor Leonis » 23 kvě 2019, 19:21

Priatelia, ešte dodám... myslím, že zbytočne niektoré veci komplikujeme.
Jeden múdry muž, ktorý si hovorí Alaje z Plejád, to povedal veľmi pekne - Láska je ten kľúč.
Som presvedčený, že pokiaľ vytrváme, všetko sa v našich životoch vyrieši.
Robil som kedysi cvičenie podľa návodu tohto Alajeho. Začínam ich robiť znova. Spočíva to v tom, že si pohodlne sadneš, uvoľniš telo a len jednoduchou imagináciou si predstavuješ, ako s každým nádychom do teba prúdi Svetlo. Napríklad kdesi z vesmíru, z priestoru. A s každým výdychom buď cez hruď vydýchneš bordel, ktorý máš v sebe a svetelný vír to spaľuje/transformuje, alebo cez stred hrudi to Svetlo, ktoré si nasal, posielaš celej planéte, alebo konkrétnej osobe. Výber je na tebe. Môžeš to Svetlo viesť do miesta, kde máš problém (zápal napríklad), alebo ho s úmyslom liečenia poslať osobe, ktorá je chorá a chceš jej pomôcť.
Počas týchto cvičení cítim často tlak v oblasti tretieho oka. Až bolestivý. V minulosti som počas týchto cvičení cítil, ako sa vysúvam (jak had) cez temeno lebky von z tela. Cítil som sa 2x.
To som vtedy o rozdieloch medzi mentálnym a astrálnym putovaním, nemal ani páru.
Mojej bývalej sa samovoľne otvorilo tretie oko.
Videli sme často krát svetlá na oblohe.
Začal som mávať neskutočné sny. Príjemné.
Všetko, čoho som sa chytil, mi išlo.
Keď som počas tejto meditácie vnútorne videl temné bytosti, poslal som im Svetlo a ako tlakovou vlnou ich to vzalo späť...

Myslím, že odpoveď je Svetlo.
Je zbytočné komplikovať si veci. Hľadať vinníkov. To je rola obete...

Môj obľúbený Jaroslav Dušek raz rozprával príhodu. Kdesi bol a cítil niekoho za sebou (no fyzicky za ním nikto nebol). Tak sa nahlas opýtal, že čo chceš? Čo si mi prišiel povedať? Odpoveď bola - miluj.
A Jarda na to, že - áno, ale čo ešte mám robiť?
Odpoveď: miluj.
Jarda: áno, ale ...
Hlas: miluj....
Tým ten zážitok skončil.

Aké jednoduché, že? ;)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana

Příspěvekod gooolem » 23 kvě 2019, 20:20

Ano, SVETLO = LASKA :-)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Ochrana

Příspěvekod Cor Leonis » 26 kvě 2019, 07:44

Takže, priatelia,
zmätok sa trošku zväčšuje. Začínam pochybovať fakt o všetkom.
Ešte by ma zaujímal váš názor... môj dlhoročný známy prešiel celého Bardona. Všetky stupne. Taktiež sa dlho venoval jóge.
Keď sme sa bavili o svetle a temnote, povedal mi, že tiež nie je dobré, ak sa všetci rozhodnú pre svetlo, lebo sa tým narušuje rovnováha. A že pokiaľ ma láka temnota, možno si ňou mám prejsť. No upovedomil ma, že žiadne zmluvy nemám robiť. Že to by bola pasca. No pokiaľ nikomu neubližujem, je to v poriadku (niečo podobné som už kdesi čítal... :D ). A že by som sa čudoval, koľko z tých, ktorí šli temnou cestou, išli po fyzickej smrti do svetla, do vyšších úrovní. Práve preto, že neklamali seba samých, prijali sa a išli cestou, ktorá je tiež o poznaní. Že treba poznať aj temnotu, lebo bez nej nepoznáme a nepochopíme svetlo. Musíme začať tam - "dole".
Odporučil mi pustiť sa do Bardona, no hľadať pri tom svoju, individuálnu cestu. Taktiež mi tvrdil, že môžem v Bardonovi aj preskakovať úrovne. Ak mi jedna proste nejde, nevadí, ísť ďalej a časom to pôjde.
Uviedol mi jeden príklad ako mu nešli cvičenia druhého stupňa, no pustilo ho to ďalej a keď robil vyššie stupne a vrátil sa k druhému, išiel mu ako po masle.

Trošku mi porozbíjal to všetko, k čomu som dospel.
Možno to je tým, že príliš používam myseľ... :))

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana

Příspěvekod gooolem » 26 kvě 2019, 08:35

Možná je to jen zkouška tvého nového rozhodnutí.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Ochrana

Příspěvekod Arex » 26 kvě 2019, 08:43

Cor Leonis: Jsi pod tlakem svých myšlenek. Ty jsi jejich pánem a ne ony Tvým. Zahoď je a mysli jako dítě. Co doopravdy chceš?
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: Ochrana

Příspěvekod leniela » 26 kvě 2019, 09:10

To se dalo předpokládat, že přišel zmatek :-D . Dokud si člověk neuvědomí, co skutečně chce, čeho chce dosáhnout a jakou cestou jít, jsou zmatky vždycky..Každá bytost je duální. každý má svou temnou stranu duše i tu světlou. Jde o to najít rovnováhu. Celý svět je duální. Záleží jen na každém, čemu chce věnovat pozornost, kam směřuje svou energii. Každý je odpovědný za svá rozhodnutí a každý si pak nese následky. Co se týče přeskakování stupňu BKZ, tak jsem také přeskakovala..Ne že bych to tenkrát věděla, protože půlku života mám v duchovních sférách svého učitele..Vedl mě v životě učením, které jsem pochopila až mnohem později.K čemu mě celá léta vedl, mi došlo, až se mi kniha pak dostala do ruky a já zjistila, že některé stupně u mě přeskočil. Nyní mne životní události opět k té knize dovedly a já si teď doplňuji ty stupně, které mi chyběly, protože jinak bych se dál dostat nemohla. Je jen na tobě, jak se rozhodneš..zda jít cestou temnoty a riskovat tak, že můžeš skončit jako v minulé inkarnaci, nebo využít toho daru Boží prozřetelnosti a neopakovat už chyby dávno minulé. Jen srdce je správným kompasem, mysl, ta člověka může zatahovat do hodně průšvihů.
"Všechno je součástí všeho"

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana

Příspěvekod gooolem » 26 kvě 2019, 12:57

Cor Leonisi, rada typu cvic Bardona a pritom hledej svoji cestu, je podle mne podivna, jelikoz te nabizi k tomu, abys sedel prdeli na dvou zidlich. A pri takovem zpusobu je jiste, ze ke Svetlu nedojdes, vzdy si budes nechavat zadni vratka. Co se tyce rovnovahy svetla a tmy...aby vsichni nesli za svetlem...no, mrkni kolem sebe, kolik lidi ze sta, ci z tisice jde za Svetlem? Myslis, ze se narusi rovnovaha v tomto valkou a nasilim oplyvajicim svetem, kdyz vyrazis za Svetlem? Myslim ze ne, a i kdybys sebou vzal dalsich tisic, tak porad to nebude pro rovnovahu zadna hrozba.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Mat
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2019, 15:03
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 12×

Re: Ochrana

Příspěvekod Mat » 26 kvě 2019, 15:19

Ak ti môžem poradiť,
v žiadnom prípade sa nevracaj alebo neuberaj cestou temnoty. Následky pre tvoju dušu budú ťažké a môžu trvať niekoľko životov. Rada : "všetci nemôžu ísť ku svetlu kvôli rovnováhe" pochádza z nepochopenia vývojového procesu človeka a zákona príčiny a dôsledku. Prechádzal som si v tomto živote skutočne ťažkými karmickými následkami za životy minulé a ver mi,že peklo je len prechádzkou v ružovej záhrade.
Nikto kto v poslednom živote išiel cestou temnoty,nepamätal sa a nestihol sa z toho "vykúpiť" nemohol vystúpiť do vyšších sfér kvôli zákonu príťažlivosti rovnorodého. Vystúpiš len potiaľ,pokiaľ si vystúpil "hore" vo svojom vývoji na zemi ale ku svetlu a nie naopak.
Temnoty je na tejto zemi hlavne v tejto dobe dosť,takže si s rovnováhou nerob starosti a zachráň svoju dušu... :-)...ak potrebuješ pomôcť,kludne sa mi ozvi na mail...

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Ochrana

Příspěvekod Cor Leonis » 26 kvě 2019, 16:15

... možno by som potreboval úplne vypnúť z tohto procesu. Venovať sa fyzickému cvičeniu, dobre sa s priateľmi zabaviť, užiť si náhodne s nejakou slečnou... možno to pre vás vyznieva primitvne...ale skutočne mi chýba ten obyčajný život.
Sladká nevedomosť... nevedieť nič, neriešiť, odžiť si a hotovo. Fakt mi to niekedy chýba... vidím svet trocha ináč ako väčšina ľudí...kedysi som sa cítil, že som viac...to som tu už písal...temnota ma trocha prefackala, dala mi väčšie sebapoznanie...a dnes? Dnes vnímam ten rozdiel vo videní a prežívaní sveta...a niekedy tým obyčajným ľuďom v dobrom závidím...
Pre nich je pitie alkoholu proste zábava. Pre nich je sex proste zábava.
Samozrejme, sex milujem. Až natoľko, že mám podozrenie na larvu :D
A tu je ten rozdiel vo vnímaní...uvedomujem si ako sa s tou ženou prepájam... keď pijem, bavím sa. Uvoľnim sa. No zároveň cítim, že to je potrál.
Preto som niekedy vypil vedome, aby som mal lepší kontakt s temnými silami. Aj keď iba pocitový. Nemusel som ich vidieť, ani počuť. Stačilo, že som ich začal vnímať. V sebe.
Niekedy keď sa pozriem do zrkadla a zadívam sa uprene sám sebe do očí, mám dojem, že cez ne pozerá aj niekto iný. Môj známy (zas iný mág /mám na nich šťastie :D) mi tvrdil, že tá temná sila je posol, pomocník. Ktorý sprevádza v hmotnom svete. Nebáť sa ho.

Gooolem: aká skúška? Čo máte všetci s tými skúškami? Niekedy mi to príde, ako despotizmus vesmíru. Dokáž mi! Celkom tej hre skúšok nerozumiem...

Arex: čo naozaj chcem? Naozaj? Obávam sa, že by som na toto fórum dostal doživotný ban, keby som to vyjadril. No skúsim to. Temnota ma láka preto, pretože ako jediná dáva absolútnu slobodu. Rob si čo chceš. Chceš naplniť všetky sexuálne túžby? Urob to. Zahoď dogmy a myšlienkové koncepty. Dopraj si to. Namiesto odriekania, rozkoš.
A ak si chceš odriekať? Tak si maschostia, lebo odriekaním trpiš. No ak ti to robí dobre, tak si odriekaj. Prečo? Lebo sloboda.
Všetky náboženstvá človeka utláčajú. Všetky! Zákazy, príkazy. Niečo dovolíme, niečo zakážeme.
A ľudia sú potom plný frustrácii. Nie sú to plnohodnotné bytosti. V zmysle zdravého psychického a emocionálneho vývoja.
Pozri sa na starý zákon. Keby sa ním dnes svet striktne riadil, ihneď by bol väčší poriadok.
Lenže nie. My sme ako domestikované zvieratá. Stratili sme prirodzenú dravosť. Všetko sme zabalili do demokracie, do bontónu, do toho čo je spoločenský prijateľné a čo prijateľné nie je. Schovávame sa za pekné slová, za pravidlá, predpisy, nariadenia. A preto nosíme masky. Vymysleli sme si spoločenské statusy, sme k sebe falošní a čo je najhoršie - klameme samých seba.
Zabudli sme na prirodzený život, na prirodzený sex, na prirodzenú stravu, na prirodzenú liečbu. Všetko nám príroda dala, lenže my sme sa od nej separovali. A čo je ešte väčší prúser - chceme poznávať vyššie svety, namiesto toho aby sme poriadne spoznali ten náš. Je tvrdý, no zároveň je krásny.
Čím viac sa zaoberám temnou stránkou, tým väčší cit mám k zvieratám a k prírode ako takej. Vidím ako dokonale funguje. S ničím sa nesere. Lex talionis. Zákon džungle.
Keby sme my, ľudia, nezabudli na tento prírodný zákon, neboli by sme na planéte tak premnožení. Nechali by sme to prirodzenému výberu.
Lenže my sme sa, ako som vyššie písal, zabalili do demokracie, do falošného altruizmu, snažíme sa byť chutnučký a hráme sa na "dobrých". Masky, masky, a zas masky.
Začínam konečne milovať život. A svet. A seba samého. Postupne, pomaly. No prišlo to cez temnotu.
Pokiaľ sa budem príliš sústrediť na svetlo, neskončím ako blbeček? Srdiečka, dúhy, kvetinky...
A zas len budem potláčať seba samého.
Svoje túžby, svoje sny, svoje chute. Nech sú akékoľvek. Prečo si ich nenaplniť? Prečo si ich odopierať? Kto povedal, že to je zlé? Prečo hľadať len to vyššie a vyššie, keď dokonalosť máme rovno pred sebou?
Pozoruj prírodu...viac netreba... dokonalosť... samotná dokonalosť...
Kam utekať? Prečo nebyť k sebe úprimný? A duchovný rozvoj nech ide. Ale postupne. Bez obmedzovania sa.
Žiaden asketizmus. Žiadne sebapotlačanie.
Prirodzený život. Zo všetkým, čo k tomu patrí.
A takto sa rozvíjať. Najmä sebapoznaním.
Asi takto to cítim, čo chcem...je to dlhé, ospravedlňujem sa. Ináč som to skrátiť nevedel.
Aj to som tie myšlienky nevyjadril poriadne. Mohol by som písať a písať k čomu všetkému som za poslednú dobu dospel.

leniela: skončiť ako v minulej inkarnácii? Neviem, ako som skončil. Ty áno?
Srdce vs. myseľ...niekedy ich od seba ťažko rozlíšiť. A hlavne...bez mysle to nejde. Tak ako bez srdca to nejde.


Gooolem: to, že mám hľadať svoju Cestu a cvičiť pri tom Bardona, nemyslel ako sedenie na dvoch stoličkách. Raz to vyjadril skutočne krásne. Na tie slová nezabudnem: "Pamätaj, cesta iných majstrov, nie je tvoja cesta. Je to len pomôcka. Nájdi svojho majstra v sebe, v hlbinách svojej duše. A potom sa to stane, všetko pochopíš."

Mat: neviem či svoju dušu zachraňujem, či nie. Robím len to, čo cítim. Príliš som tlačil na pílu, možno preto vznikol zmätok.

Btw. myslím, že každý a jeden človek ide za svetlom. No svojím tempom. Každá kvetina má svoj vlastný čas k rozkvetu.
Každý je na inom stupni, má za sebou inú minulosť a pred sebou iné lekcie a úlohy. My nevidíme celé spektrum, všetky súvislosti. Vidíme len zlomok.
Z toho hľadiska idú za svetlom všetci. Bez výnimky. ;)


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti