Vsemozne otazky

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 192×
Obdrženo poděkování: 295×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod mek onder » 02 lis 2019, 21:38

Hledá se skrytý rozměr bez forem..,srdce všech věcí.. myslím,že to postačí :-)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Kuato
jedu jak drak
jedu jak drak
Poděkoval(a): 178×
Obdrženo poděkování: 653×

Příspěvekod Kuato » 06 lis 2019, 22:40

Janko píše:Chcel by som poradiť pri meditácii. Ak sa máme pri meditácii zamerať na seba a ponoriť do seba čo najhlbšie ako si počínať v myšlienkach? Príklad ak meditujem a idem do seba a mám v hĺbke seba nájsť najhlbšie. Čo najhlbšie??? Meditujem prechádzam rôzne predstavy a situácie ale čo mám v hĺbke ešte hľadať??? Najhlbšie skrite moje hriechy alebo na čo sa mám zamerať aby som v hĺbke seba hľadal ? Neviem čo sa tým myslí lebo myslieť a rozoberať môžme všetko ale čo je myslené tou hlbkou.Zamyslim sa do hĺbky a nakoniec prídem k záveru že som sa zabudol alebo stratil v sústredení. Zdá sa mi to taká žiacka téma ale naozaj neviem čo v tej hĺbke robit a ako pracovať . Ak rozoberiem nejaku moju slabosť a prídem k štartéru a myšlienke čo ju zapríčinila čo viac sa nad tým dá rozoberať do hĺbky? A keď mám meditovať na svojim duchom a bohom v mikrokozme a prejdem do seba a hĺbky hlbšie a hlbšie ale kam alebo ako mám premyslat v tejto hĺbke? Nemám na mysli tranz podľa brány kde je predstava určená. Ďakujem za odpovede možno táto téma záujme viacerých.

jedna z metod, kterak se dá nahlížet, co se skrývá pod pojmem "meditace"
hlavně se uvolni, a nedělej z ničeho složitou vědu. nemusíš vlastně znát skoro žádnou teorii. všechno se naučíš koukáním. uvolni se a jen se koukej, aniž bys cokoliv z viděného soudil. až se tímto tvoje mysl zklidní (což může trvat od jednotek měsíců po třeba 10 let - záleží jak moc tohle budeš praktikovat), můžeš začít vidět skutečné procesy, které se v tobě dějou. může to být nějaká emoční oblast (třeba kolem nějakého bolavého témata z minulosti, nebo něco co si vztahově řešíš, nebo v práci nebo třeba k rodičům..). a když se na některé téma zaměříš, někdy se rozvine a pochopíš ho, jak funguje, z čeho povstává a jak se dá rozpustit. a když to uděláš, tvůj život se jednak zjednoduší a druhák z toho může být i nějaké poznání (jak funguje některá karmická zákonitost a to nejen konrétně pro tu tvoji jednu záležitost, ale dá se z toho někdy odvodit i obecnější pravidlo). tohle je dobré dělat nejen v rámci "formální meditace", ale i v životě - když se ti něco začne dít (dostaneš se do nějakého sporu třeba), tak je důležité, abys tomu nepodlehl (že se pohltíš do nějakých emocí a hrozně to prožíváš), ale dokázal si udržet určitý odstup a jen se na to koukat. a když se takovýmto pozorováním prohloubí tvoje postřehovací schopnost, tak začneš vidět naprosto konkrétní podmínky, které na jemnější úrovni vytvořily "prostředí" či podmínky, aby se mohlo něco udat na fyzické pláni. a tyto podmínky jsou z velké části tvořené a zase ovlitelné vůlí, myslí a vhodnou manipulací s mentálními a emočně prožívanými stavy (bývá to často spojené v rámci jedné záležitosti). tedy naučíš se, co máš upravit, aby nedošlo ve tvém životě ke kolizím. nejběžněji to jsou různé naše rasové, třídní a genderové předsudky na nejnižší úrovni, pak různé poškozené sebevědomí a zášť v rodině atd. a takováhle práce, která už je vlastně prací v astrálu s dopadem na fyzickou pláň, je to první přes co každý člověk projde. když už jsi trochu vyčištěný, tak si můžeš budovat vztah k některému Božskému aspektu, který je vyšší, abstraktnější a dokonalejší než předešlé útvary, se kterými jsi pracoval v první fázi. a tedy už se další prací uschopňuješ k pochopení věcí, které jsou ve vesmíru esenciální a které přetrvají, i když naše těla a vůbec třeba i celá naše planeta, zaniknou. a tím, že my se k nim znovu a znovu obracíme a budujeme si k nim vztah, tak i když náš čas tady již vyprší, vnitřně se přimkneme k tomuto novému "známému".. naše sebe-definice se proměňuje od toho, že "sebe" chápeme jako "tělo" nebo "osobnost" k tomu, že vnímáme jako součást toho "co přetrvává".

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Národnost: SK
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 22×

Příspěvekod Janko » 16 pro 2019, 17:27

Neviete mi niekto poradit ked idem meditovat rano či večer a som v tichu mám stále problém so šumom v ušiach alebo piskanie viem že táto anomália býva ked prídete z nejakej rušnej spoločnosti alebo zo zábavy. Ale mne stale šumi aj cez den a neviem ako to odstranit. Je riešenie doktor ale to nechcem skôr by som prijal nejakú inú radu čo môže byť príčina? Samozrejme pri cvičení si to nevšímam. Dakujem za rady. Pekný deň.

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 38×

Příspěvekod Roman274 » 16 pro 2019, 22:03

Janko píše:Neviete mi ....

Môže byť úzkosť, stres, tlak. Mával som to občas aj ja, ale samé to zmizlo. Nevenoval som tomu pozornosť. Isté obdobie som ani zaspať nevedel bez pusteného rádia aj keď som ho ledva počul, len absolútne ticho mi spôsobovalo nárast toho šumu a tým aj nespavosť. Ja to pripisujem stresu.

Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 338×
Obdrženo poděkování: 232×

Příspěvekod Adam » 17 pro 2019, 00:19

Svolit k tomu, co jest.

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe

Příspěvekod Janko » 17 pro 2019, 15:43

Yemeth pred časom sme tu písali kto je odkial napísala si že si z Libereca.Mal by som na vas všetkých prosbu kto ste v kontakte alebo v spojeni s Jankou Kyslikovou??? Mala by sa teraz nachadzat v Linberci. Posledne sa zaoberam len laskou k Ježišovi Kristovi božia rodina. Poviem vam na nič ine ani ineho nemyslim a Janka je prevtelenim Ježiša kto ste čítali niečo od nej viete. Ak ste tu nejaký z Linberca alebo viete niečo viac prosim vás nespravime vyjazd alebo stretnutie v Liberci ale treba informacie. Velmi vam pekne ďakujem ak niečo niekto vie a keby sme tu mohli tuto temu o Ježišovi a vesmirnrnich lusoch a pseudotvorcoch rozobrať a niečo zorganizovať. Viem že idu sviatky ale mohly by sme si nájsť trochu času. Ešte pridam odkaz na youtube najde te to ako Nové zieveni Pana Ježiša Krista Božej rodiny ma to 34 častí cca po 20 min kto ste to nepoculi a neviete o co ide najdite si to pekny den prajem. Čakam na prispevky celý nadšený sa teším. :))

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal

Příspěvekod Roman274 » 17 pro 2019, 18:40

Janko píše:Yemeth pred časom sme tu písali.......

Noo Janko ja sa ti čudujem. Máš to šťastie, že ti bola cesta ukázaná a chytá ťa sektárstvo. Výdrž trochu s cvičeniami. Nenechaj vyhrať city(vášne) nad rozumom, ale udržuj ich v rovnováhe.

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe

Příspěvekod Janko » 17 pro 2019, 19:06

Preto sa pitam ako to vydite ale v kazdom pripade ja som veriaci a idem podla svojho. Myslite si ze ide o sektu??? Dovolil by si niekto v mene Ježiša takto riskovat ??? Je toho plný net a čipovamie ludi je pravda! Ja sa začipovat akože nedam.V Pisme sa pise pozor na falošných a ja dávam pozor ale som veriaci a verim . hmm Nerobim nič zlé len v sebe prebudzam lásku a robim dobro na kazdeho sa usmejem a na nikoho sa nehnevam. Ved dajú sa take texty vymysliet??? Ak sa da rozoberme túto temu.

gooolem
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 213×
Obdrženo poděkování: 285×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gooolem » 17 pro 2019, 19:13

Janko, bud prosim opatrny.
Zkus se zamyslet: Vsemohouci se projevil tak, ze vznikla trojnost (velmi zhruba receno) Otec, Syn a Duch svaty. Vsichni tu jsou stale a vsude. Otec je princim stvoritelsky, Syn je princip spasitelsky a Duch svaty je princip osvecovaci. Jsou to tri zakladni principy stale existujici. Aby se tedy jeden z tech principu mohl prevtelit, musel by nejdrive zemrit, nebo jinak zaniknout. A to by asi stvoreni bylo rozmetano, kdyby zmizel Kristus, ktery znaci i samotnou existenci hmoty - Slovo se stalo tělem. Takze by po zaniku hmoty nebylo mozne dalsiho vteleni. To tedy predpoklada, ze k zadnemu zaniku principu Syn, nedoslo, proto neni ani mozne, aby se v nejakem tele prevtelil. Prosim, pouvazuj o tom.
Viz. Matouš 24; 24 až 36. Kdy verš 36 je veledulezity.
Naposledy upravil(a) gooolem dne 17 pro 2019, 19:31, celkem upraveno 1 x.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Poděkoval(a): 514×
Obdrženo poděkování: 28×

Příspěvekod Eugen » 17 pro 2019, 19:27

janko skús si to zrovnat trochu celé podchytit ten rozdiel...ja sa tiez priklanam k romanovi a gooolemovi. Bud opatrny.
:akasha :ohen: :voda:

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe

Příspěvekod Janko » 17 pro 2019, 19:31

Čo si myslite o čipovani? Už ste to určite počuli. Vydel som aj záznam v tv správach o zavadeni čipovania a reakcii na telo a astral teda na auru.

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal

Příspěvekod Roman274 » 17 pro 2019, 19:40

Janko píše:Čo si myslite o čipovani?

Ja si myslím, že by si nemal venovať takýmto veciam pozornosť. Zbytočne premrhaný čas. Využi ho zmysluplnejšie. :)
A využi to čo sa učíš a začni v sebe pestovať obozretnosť, nadhľad, zdravý úsudok, aby si nenaletel všetkému čo sa dnes popíše.

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe

Příspěvekod Janko » 17 pro 2019, 19:49

Gooolem akurát zajtra beriem písmo sväté do práce aby som si ho preštudoval aka náhoda. Idem si sadnut na stoličku zavriem oči a idem do seba :)). Ďakujem za odpovede.

gooolem
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 213×
Obdrženo poděkování: 285×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gooolem » 17 pro 2019, 20:11

Janko, to se v práci asi dobře nudíš, když tam máš čas studovat Bibli :-D
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal

Příspěvekod Roman274 » 17 pro 2019, 20:20

gooolem píše:Janko, to se v práci asi dobře nudíš, když tam máš čas studovat Bibli :-D

Tak ako farár by mal :D :D

Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”