Vsemozne otazky

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod marvin » 16 črc 2019, 06:55

Káva je špatný pán. Může posloužit v případě nejvyšší krize, kdy potřebuješ výjimečně z fyzického těla dostat maximum, ale bere to tvé vlastní zdroje a rezervy. Pro lidi co od mlada pijí hojně kávu je pak problém v pozdějším věku, už nemají kde brát. Potřebují tedy více a více kávy. Stávají se na tom závislí. Přitom jim to více energie nedá, jenom je to vyplundruje. A stačilo by pouze začít fyzicky cvičit, nějakou sprchu atd. Jsou další techniky jak energetizovat a probudit systém. Jemnohmotné tělo kopíruje fyzické. Pokud na něm robíš násilí typu káva, tak ho pak uměle bičuješ k větším výkonům. Okrádáš se tak o vnitřní zdroje. A bez vnější pomoci pak nejsi schopen energetiku nastartovat.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Kuato » 16 črc 2019, 09:32

inu "duchovni" lide pijou radi caj a kult kolem nej povazujou za spiritualnejsi, takze v tom nevidi problem (existuje i krasny mytologicky pribeh, ktery popisuje, ze prvni cajovnik vyrost z urezanych vicek Bodhidharmy, ktere si ten urezal a odhodil na zem, kdyz meditoval, aby neusnul), kdezto kafe je takove piti delniku a kancelarskych krys. ale on rozdil mezi kofeinem a theinem zas takovy neni. no a indiani v jizni americe zvykaji koku a tez to v teto podobe (nez se pustime do extrakci znameho alkaloidu) nevypada jako problem - prospiva jim velice, praci ve vyssich nadmorskych vyskach usnadnuje nemalo. muzu lamentovat, ze alkohol je mor, lec kdo treba ve stredoveku mel na to pit vino a pivo, nemusel chlemtat vodu z potoku, kde o kus vys proti proudu hovado nejake zdechle lezelo a mensi sance, ze spodem vypusti prilis tekutin, nez je k zachovani zivota potreba, se mu vyskytla. ti nejspravnejsi spravnaci tez mozna nepotrebujou ani penicilin, kdyz strci pindoura kam nemaji a francouzskou nemoc takto nedustojne nabydou.. neboli odsoudit muzeme vsechno, protoze spravnaci nepotrebujou nic. ale pokud neni clovek padly na hlavu, najde urcitou stredni cestu, kde muze uzivat toho i onoho bez velkeho zosklivovani a moralizovani. svet dneska neni kdovijak harmonicky, stres a nutnost kolikrat pracovat vic nez je zdravo (to ale IMHO nebyl nejspis nikdy, pokud se clovek nenarodil se stribrnou lzickou v zadeli), coz teprv clovek pochopi, kdyz krom zamestnani ma jeste druhe doma s prichodem deti..

proste pokud clovek neni ve stavu, kdy bez kafe nevstane z postele, imho to v zasade nemusi nejak zvlast resit (opatrny bych byl u nekterych adaptacnich praci, kde dokonala ocista od vsech vlivu muze mit vyznam).. samozrejme co pise Marvin je pravda, studena sprcha, cviceni, nebo treba strceni prstu do riti (nedelam si legraci, jen pozor na nehty) tez znamenite energetizuje telo a jeste vam za to v nebi asketu udelaji carku v kolonce zasluhy ;o).

hladac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 09:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod hladac » 16 črc 2019, 10:01

tak dostal som cenne info a este som sa aj zasmial :D

Kava - kofein, caj- tein, guarana - guaranin, yerba mate - matein, koka - .... :P

Zial momentalne to mam tak , ze rano mi robi problem nakopnut mozog a celkovy start do dna. A to striedam vyssie uvedene ( okrem poslednej)

Meditacne techniky su u mna mozne az neskorsie vecer, ked ranny prebudzovak uplne vyprchal. Ale aj tak nie su take ako kedysi ked som si nedaval nic.

Dost silne uvazujem , ze s tym prestanem, lebo som to uz niekolko krat dokazal a nerobi mi problem prestat. Ale problem je inde, ze treba ist na plne obratky, nahanat sa a vela krat ist cez ciaru.

Co sa tyka zivlov, myslim ze mam menej ohna. Vypitim niektoreho spominaneho napoja z hore uvedenych ma takpovediac rozohní a ohna mam az ,az.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Kuato » 16 črc 2019, 10:09

hlavni nevyhodu kaficek a rannich caju s poradnou lzici medu (na cemz jedu ja, klido vyzkousej, jednoduche cukry jdou primo do zily) vidim spis v tom, ze clovek takhle snadno ustoji dlouhodobe ne uplne vyladenou zivotospravu, ba i zivotospravu, ktera stoji za starou backoru. otazka je, zda jsem ja konkretni clovek s kupou konkretnich zavazku a povinnosti schopny tohle vsechno vtesnat do zivota zpusobem, ktery je harmonicky. pokud to po dukladnem zvazeni schopny nejsem a nemam problem prijmout, ze se nedoziju 100ky, ba mozna ani 70ky, no problemo. coz treba ja s myma laboracema ani nepredpokladam, takze mam o problem k premysleni min :o).

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod zebyja » 16 črc 2019, 10:10

Osobně používám kofein jen v lehké formě(např. kofola) a jen pokud vím, že budu řídit a jsem trochu unavený, ale né zase tolik abych nejel vůbec. A i tomu se velmi bráním, neboť jeho účinky považuji za převážně negativní. Každopádně jsem zkoušel ledascos.

Při požití vyšších dávek kofeinu (např. energetický nápoj) cítím, že je má aura ostřejší (né ve smyslu ostré hranice, ale jako popis té vibrace). Tzn. mé reakce jsou rychlejší (ale také méně uvážené, ba dokonce neuvážené) a jsem trochu necitlivější (chladnokrevnější). Pokud bych tedy měl v plánu s někým debatovat na nějaké téma, ke kterému je potřeba intelekt, pak bych se kofeinu vystříhal. Kofein po nějaké době přestává působit a přichází útlum podobný jako když vyčerpám životní energii. Tak že Papusovi volnou citaci mohu s velké části potvrdit.

Pro uzemění po magické operaci bych po kofeinu rozhodně nesahal. Raději se pořádně najíst a zapít to silnou minerálkou. Pokud je třeba operaci retušovat, skočit do studené vody udělá práci lépe.

Doba je taková, že lidi často chtějí zvládnou víc(myšleno hlavně dřív) všelijaké věci, hlavně v profesním životě. Kofein je past, která v této věci posiluje netrpělivost, bourá mosty mezi vědomím a podvědomím a tím i bere člověku nadhled podstatný k tomu, aby dělal co ho baví a byl šťastný.

Doporučuji alespoň na chvíli přestat(nejlépe o dovolenou), nejprve dospat a pak vytvořit zvyk na pravidelný spánek(7-8h). Pokud to takto vydržíš měsíc, jsem si jist, že zjistíš, že bez dopingu jsi z dlouhodobého hlediska výkonější. Život není sprint, ani maraton, spíš velmi dlouhá pouť/procházka.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Eugen » 16 črc 2019, 13:56

Při požití vyšších dávek kofeinu (např. energetický nápoj) cítím, že je má aura ostřejší (né ve smyslu ostré hranice, ale jako popis té vibrace). Tzn. mé reakce jsou rychlejší (ale také méně uvážené, ba dokonce neuvážené) a jsem trochu necitlivější (chladnokrevnější). Pokud bych tedy měl v plánu s někým debatovat na nějaké téma, ke kterému je potřeba intelekt, pak bych se kofeinu vystříhal. Kofein po nějaké době přestává působit a přichází útlum podobný jako když vyčerpám životní energii. Tak že Papusovi volnou citaci mohu s velké části potvrdit.

ahoj :)

moje skúsenosti s kávou sú podobné. Mával som obdobia, kedy ju pil vo veľkých dávkach a tiež obdobie kedy kedy som si nedal vôbec. Pijem iba tureckú (zalievanú, mletú) kávu. S inou sa telesne jaksi nemusím :). U mňa sa to prejavovalo zvýšenou mentálnou aktivitou. Lepšie mi to pálilo. Nikdy sa mi nestalo, že by som pocítil výrazní utlm po vyprchaní účinku. potreboval som povzbudit tak som si dal a tak sa to i prejavilo. Ono je to tak, že asi patrím medzi tie typy, čo si ju môžu dať aj večer a spím kludne a vstávam čerství.

Ale pravou je, že to môže mať účinok na citovú oblasť práve v necitlivosti chladnokrvnosti ako píšeš zebyja.

Ale skôr sa prikláňam k tomu aby sa to nahradzovalo pitím bylinkových čajov, ktoré vedia dať povzbudzujúce účinky a nemaju tak negatívny dopad na nervy..
:akasha :ohen: :voda:

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Saila » 24 črc 2019, 14:00

A co problém třeba s nižším tlakem? Nemusí být úplně nízký i jen u spodní hranice mezi normál a nízkým, to pak též může dělat trochu paseku, ale i to může zapříčinit únavu apod. a potřebu dát si kafe..
All izz well :-)

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod zebyja » 24 črc 2019, 16:42

Kofein podle mě není látka, která tlak stabilizuje, ale naopak rozhodí. Přijde mi to jako bych měl na zahradě nakřivo plot, tak to do něj kopnu aby se srovnal. Pokud je nízký tlak spojený s únavou a měl bych přístup k tomu si spolehlivě změřit tlak, zkusil bych čaj z hadince, jestli se náhodou tlak nestabilizuje bez potřeby dalšího dlouhodobého úžívání. Nebrat dlouhodobě. Popř. poprosím zkušené bylinkáře o doplnění.

Hadinec mi fungoval docela dobře i jako fluid. kondenzátor(tinkutura). Tak že bych čaj rozhodně pokaždé nabyl záměrem srovnat tlak.

Ať se daří!
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Eugen » 24 črc 2019, 17:01

ahojte :)

díky za info. ono ten nízky krvní tlak. Neviem. moje zamestnanie si vyžaduje mať každý rok preventivnu lekársku... zmeraný tlak sa mi pohybuje budto 120/80, alebo 130/90. Väčšie výkyvy som zatial neznamenal. Preventívne som si meral i doma, ale no tie digitálne sú trošku také nepresné. Skôr sa prikláňam k tomu že ten tlak určuje mnoho faktorov..

Neviem ako je to s kofeinom. Osobne si myslím, že čo človek to iná konštelácia. Popísať všehochuť toho je vskutku obtiažne. Mával som situácie, kedy ma ani nenapadlo si dať cez deň kávu a niekedy si dám aj tri. Pokiaľ cítim únavu rozlišujem tu fyzickú alebo psychickú...tunák zase existuje množstvo faktorov..

Pitie tureckej kávy mi vcelku poskytuje osvieženie, nárast energie a nie fyzickej. Ciže ju pijem jaksi účelovo. V tele skôr na mňa pôsobí diureticky. Síce odbúrava väčšie množstvo vody z tela jak sa píše, ale nie je to môj prípad.... Kofein v zelenom čaji má na mňa jemnejšie účinky. Ale dlhodobejšie pitie tohoto čaju mi prinášalo rýchle chudnutie.

Naštastie sa nepotýkam s problémami nízkeho resp. vysokého tlaku :) Skôr je to ozaj individuálne celé.
:akasha :ohen: :voda:

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Kuato » 25 črc 2019, 08:53

zebyja píše:Kofein podle mě není látka, která tlak stabilizuje, ale naopak rozhodí. Přijde mi to jako bych měl na zahradě nakřivo plot, tak to do něj kopnu aby se srovnal. Pokud je nízký tlak spojený s únavou a měl bych přístup k tomu si spolehlivě změřit tlak, zkusil bych čaj z hadince, jestli se náhodou tlak nestabilizuje bez potřeby dalšího dlouhodobého úžívání. Nebrat dlouhodobě. Popř. poprosím zkušené bylinkáře o doplnění.

Hadinec mi fungoval docela dobře i jako fluid. kondenzátor(tinkutura). Tak že bych čaj rozhodně pokaždé nabyl záměrem srovnat tlak.

Ať se daří!


na druhou stranu, hadinec je mírně jedovatý, takže bych ho na dlouhodobé pravidelné využívání asi nedoporučil, pokud se pamatuju, používal se hlavně ve formě odvaru na různé obklady atd. ale jako jestli je tady trend nahradit kafe jedovatkama, tak tomu v zásadě nebráním, třeba to některé z vás donutí konečně se pustit do té rtuti a papat na posílení vitality rtuť se zlatem! budoucím generacím důkaz místo slibů, že v česku žije alchymie - až budou dělat rozbory našich ostatků.. byli bychom v dobré společnosti s Tychem de Brahe ;o)


Saila píše:A co problém třeba s nižším tlakem? Nemusí být úplně nízký i jen u spodní hranice mezi normál a nízkým, to pak též může dělat trochu paseku, ale i to může zapříčinit únavu apod. a potřebu dát si kafe..


myslel jsem, že bardoňáci jsou asketičtí správňáci - na podzim huš do lesa, abys byla u žaludů dřív než divočáci a vyrábět podomácku žaludovku jako za války! a kdybys chtěla i čekanku, aby to bylo festovnější, tak Ti půjčím rýč a můžeš si u nás narýt kořenů, co hrdlo ráčí, nějak mi ten :jupiter: požehnaný leč svinský plevel zarůstá dvůr :o)

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Yemeth » 25 črc 2019, 11:26

Kuato píše:
zebyja píše:Kofein podle mě není látka, která tlak stabilizuje, ale naopak rozhodí. Přijde mi to jako bych měl na zahradě nakřivo plot, tak to do něj kopnu aby se srovnal. Pokud je nízký tlak spojený s únavou a měl bych přístup k tomu si spolehlivě změřit tlak, zkusil bych čaj z hadince, jestli se náhodou tlak nestabilizuje bez potřeby dalšího dlouhodobého úžívání. Nebrat dlouhodobě. Popř. poprosím zkušené bylinkáře o doplnění.

Hadinec mi fungoval docela dobře i jako fluid. kondenzátor(tinkutura). Tak že bych čaj rozhodně pokaždé nabyl záměrem srovnat tlak.

Ať se daří!


na druhou stranu, hadinec je mírně jedovatý, takže bych ho na dlouhodobé pravidelné využívání asi nedoporučil, pokud se pamatuju, používal se hlavně ve formě odvaru na různé obklady atd. ale jako jestli je tady trend nahradit kafe jedovatkama, tak tomu v zásadě nebráním, třeba to některé z vás donutí konečně se pustit do té rtuti a papat na posílení vitality rtuť se zlatem! budoucím generacím důkaz místo slibů, že v česku žije alchymie - až budou dělat rozbory našich ostatků.. byli bychom v dobré společnosti s Tychem de Brahe ;o)


Saila píše:A co problém třeba s nižším tlakem? Nemusí být úplně nízký i jen u spodní hranice mezi normál a nízkým, to pak též může dělat trochu paseku, ale i to může zapříčinit únavu apod. a potřebu dát si kafe..


myslel jsem, že bardoňáci jsou asketičtí správňáci - na podzim huš do lesa, abys byla u žaludů dřív než divočáci a vyrábět podomácku žaludovku jako za války! a kdybys chtěla i čekanku, aby to bylo festovnější, tak Ti půjčím rýč a můžeš si u nás narýt kořenů, co hrdlo ráčí, nějak mi ten :jupiter: požehnaný leč svinský plevel zarůstá dvůr :o)


Líbí se mi tvůj bohémský způsob psaní :)
"All in good time."

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Saila » 25 črc 2019, 22:05

Kuato píše:myslel jsem, že bardoňáci jsou asketičtí správňáci - na podzim huš do lesa, abys byla u žaludů dřív než divočáci a vyrábět podomácku žaludovku jako za války! a kdybys chtěla i čekanku, aby to bylo festovnější, tak Ti půjčím rýč a můžeš si u nás narýt kořenů, co hrdlo ráčí, nějak mi ten :jupiter: požehnaný leč svinský plevel zarůstá dvůr :o)



Takovéto roztodivné lektvary neznám :-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Kuato » 26 črc 2019, 08:51

Saila píše:Takovéto roztodivné lektvary neznám :-)


ale no tak, co vas v te skole ucili? meltu urcite znas (pokud jsi nevyrustala cele detstvi zamcena pod schodama u nejakeho Helmuta). ta se dela z cekankovych korenu a zita. no a zaludovka se dela z prazenych zaludu. oboji slouzi jako alternativa pro kavu. mozna ze v nasich zemich byly jeste pred prichodem kavy ;o).

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Saila » 26 črc 2019, 13:59

:-)) meltu samozřejmě znám. :-)
All izz well :-)

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 09 srp 2019, 23:00

Niečo sa spitam mozno ste nad tým aj vy niekedy uvažovali. Aký je rozdiel ked cvičíte s otvorenými očami a zavretými ked je v miestnosti úplná tma??? Podľa brány je postup najprv zavreté a potom otvorené.Ale keď cvičím a mám v miestnosti úplnú tmu ja nevydim rozdiel. Je rozdiel keď cvičím cez deň a mám otvorené oči počas dňa za svetla vtedy áno. Stáva sa mi že cvičím pri úplnej tme ked v miestnosti není nič vidieť.A popravde koľko krát ani nevnímam či oči mam otvorene alebo zavreté.:))


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti