Vsemozne otazky

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Arex » 06 čer 2019, 05:33

Janko: Píšeš to dobře. Problém není alkohol, ale zvyk. :-)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod marvin » 07 čer 2019, 11:35

gooolem píše:No Marvine, to ti teda nevim...samozrejme se cvici v realnem prostredi, ale kdyz prostredi prestane chapat nasi snahu a nas cil a prirozene se odklani od nas pryc, prece nebudu ze sebe delat neco jineho, aby mne prostredi milovalo? To mi prijde zcestne, nebo jsem te nepochopil :-)


Ano, je to jak píšeš - nepochopil si mě:-) Zkusím to rozvést:

Nikdo neříká, abys ze sebe dělal něco jiného. Naopak, musíš být sám sebou jak to jenom jde :-) Ale to s tím stále nesouvisí. Kdo říkal, že mě prostředí musí milovat. Vždy jde o to, jakou vyzařuješ energii. Pokud tě tvůj výcvik vede někam, kde se kompletně mění vibrace takovým způsobem - že je neslučitelná s prostředím ve kterém se nacházíš tak je něco špatně. To co říkám je, že si musíš hlídat jaký je tvůj vnitřní stav - frekvence, vibrace v závislosti na cvičení - kam se posouvá tvé naladění a jak tím působíš na okolí. Vím, pořád moc teorie.
Tak něco praktického - příjdu domů z práce, unavený. Nálada nic moc. Řeknu si, že půjdu cvičit. Zavřu se do pokoje. Do toho mi začně někdo volat, příjde žena, něco chce at atd. Moje energie a vibrace se začíná zhoršovat. Řeknu si, že v tom vydržím a odvičím si to. Vůlí to dokážu (cvičení nestojí za nic) a pak výjdu z pokoje. Všichni jsou naštvaní, okolí mě "nechápe" a "vzdaluje se mi". A teď proč? Protože to dělám všechno špatně. Tohle je to co myslím. Dělat věci tak - aby se mi kompletně rozpadal život a vztahy není dobrá cesta.
Z vlastní zkušenosti raději počkám do večera, nebo udělám všechno co je potřeba, aby byla doma vyrovnaná energie, pak jdu cvičit.

Další bod je to - jak se posouvám vnitřně. Meditace a hluboké procvičování charakterových vlastností mě vede k daleko daleko lepšímu pochopení okolí a prostředí ve kterém funguji. Rozumím tomu proč je žena rozladěná, proč je šéf naštvaný, proč jsou kolegové v práci nervozní. Proč jsou rodiče v napětí atd. Někdy se dostaneš až k nadvědomé empatii a otevřou se ti cesty k lidem, uvidíš proč se chovají tak a tak, proč se tak cítí a s tím přichází to pravé uvědomění a pochopení. Pak - zároveň a právě kvůli tvému výcviku - začneš být daleko LEPŠÍM člověkem pro své okolí. Pochopíš svou manželku a dokážeš se chovat tak, aby byl váš vztah ještě lepší. Ona uvidí, že ji chápeš a hádej co - dá ti prostor na cvičení. A to platí pro všechny další aspekty tvého života. Pokud budeš rozvíjet cit, pochopení a uvědomění, bude to výtvařet lepší vztahy a lepší prostředí.

Pokud naopak půjdeš cestou hrubé síly, vlastního ega a odpoutání se od prostředí, rodiny, ženy, kolegů, jdeš špantým směrem a něco děláš špatně.

Neříkám, že je to snadné. Když si unavený, máš málo energie, tak ti to nepůjde. Budete se doma hádat a argumentovat, ale vždy pamatuj na Boha a lásku v srdci. Nidky nesmí docházet k ubližování, i když na sebe zvýšíte hlas. Jenom si vysvětlit, uvolnit energii a napětí. Říct si svoje a dát si čas na rozmluvu a poté to ukončit, pokud to nikam nevede a použít jinou ventilaci.

Řešit a vyřešit si své vztahy doma, v rodině a na pracovišti.

To že se "vzdaluji" může maximálně znamenat, že se vzdaluješ od sebe sámeho - jaký jsi byl předtím. Hloupý, egoistický, líný. Vzdaluješ se pouze od svých špatných vlastností. A zároveň se přibližuješ ke svému lepšímu vlastnímu já a čím bude tvá energie lepší, tva vibrace ryzejší, opravdu ryzejší a čím bude tvé pochopení lepší - bude se to odrážet na tvém okolí a prostředí. To musí zákonitě prospívat a stávat se lepším. Lidé ve tvém okolí musí být živější, zdravější energetičtější a v lepší náladě. Kam příjdeš, musíš vnášet moudrost a radost. A tak to musí platit všude.

Vede k tomu cesta a ze začátku to nemusí platit hned a na 100%. Ale člověk se musí snažit, aby to tak bylo a abyse to tak pomalu začínalo stávat i když jenom po malých krůčcích.

Pokud tě rodina nechápe, je to pro to, že jsi nepoužil slova, která by mohli pochopit. Buď mluvíš málo a nebo moc v podobenstvích. Každý člověk má svůj jazyk a své pochopení. Někomu vadí slovo "Bůh" ale nevadí mu slovo "vesmír" ani "vesmírné zákonitosti" - vadí jim slovo "magie", ale nevadí jim slovo "meditace". Takže buď chytrý a používej slova, aby jsi nenarušoval ostatním energii - protože pak tě nemohou pochopit.

Kuato píše:Marvine, s tim nasilim nesouhlasim! v primerene mire je zdrave (rad rikam, ze bez adrenalinu a testosteronu se chlapovi ani pero nepostavi ;o). byt prilis nenasilnym je pokrytecke - obcas musis udelat spinavou praci a kdyz jsi moc fajnovka, jedine co se stane je to, ze tu praci za tebe bude muset udelat nekdo jiny. vzpominam, jak jsem po synovi hazel gumakama pres pul dvora, kdyz byl mensi a nasral me necim. ted uz je vetsi nez ja, tak mu asi budu muset za chvilu caknout do oci trochu slzaku, nez se do nej pustim :o). ale u nas se rvem jak psi furt, tak jsme mozna atypicky pripad :o).


Nepleť si energii a násilí. Určitě znáš naši frabaťáckou náturu, kde nechodíme pro rvačku daleko. Bojová umění a s tím spojený projev lidské energeticky je dle mého jedna z nejlepších věcí co nás mohla na cestě potkat a posunout nás daleko daleko za hranice běžných možností pokroku.

To, o čem jsem mluvil, je vnitřní násilí. Nedělat si násilí u mě znamená, nepotlačovat svoje pocity, intuici - ten vnitřní hlas, když jsem na dně a něco /ego mě nutí překonat se za cenu bolesti a větší ztráty.. Místo toho abych si odpočinul, odreagoval se a zrelaxoval - nabral nových sil, tak se budu hlava nehlava nutit do něčeho co nepřinesé žádné výsledky. Ba naopak to ještě víc uškodí.
Nebo budu násilím někomu něco nutit. Budu násilím provádět cvičení, nebo násilím dokazovat ostatním svou vůli. To je to o čem jsem mluvil.

=======================

Pořád se setkávám s tím, jak lidé pěstují sílu. Jak se snaží být "mocní" a jak neustále usilují o moc. Pak je tu tedy otázka, proč to dělají nebo proč vůbec dělat magii. Proto, abych dokázal myšlenkou přivolávat krupobití? Je to možné, ale není třeba lepší, abych jako dokonalý mág dokázal vnést pochopení do života ostatních lidí? Abych dokázal něco, co má opravdu smysl. Abych dokázal uzdravovat těla a duše jiných lidí a navádět jejich ducha k Duchu a tedy k Bohu?

Z toho plynou potom všechny ty problémy ve cvičení, ty frustrace a špatné nálady. Protože člověk, který usiluje jenom o nadlidstkou a nadpozemskou moc, musí být nutně zklamán a rozčarován. Ale i to je v pořádku, přichází si na to. A pak tu musíme být my a ukázat mu, co dělá špatně.

Vím, že v tomhle jsem hodně specifický, ale píšu jenom to, na co jsem si sám přišel. Že by rodina a mé okolí neměl být můj protivník a soupeř, ale můj kamarád, spoluhráč a ta obrovská podpora v tom co dělám. A to samé pro své okolí znamenám i já. Čím výš je vyzvdvihnu, tím výše oni vyzvdyhnou mne. Čím méně hloubeji je nechám spadnout, tím méně nechají oni spadnout mne. Fyzická i duchovní rodina. Sdílená radost se násobí, sdílený smutek se umenšuje. A tak to prostě je.

Cokoliv se tomu výše napsanému vzdaluje, nejde mým směrem a ani tedy já tímto směrem nejdu a nechci jít.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

hladac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 09:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod hladac » 25 čer 2019, 22:05

Dakujem za odpovede, od mojej poslednej otazky som si ich cital niekolko krat .

Mam inu pomerne tazku otazku na vysvetlenie.
Teda skor si myslim, ze ak budete mat odpoved, mozem mat svojim nizzsim vedomim problem ju pochopit. Ale skusim to a budem moc rad za odpovede. Lebo nad tym dost uvazujem a nemam odpoved, ani naznak.

Bolo mi povedane , ze ak sa vydam akoukolvek cestou mystickou, magickou, tak vzdy pridem ku kabale, respektive aj vsetky mysticke, magicke smery boli odvodene od kabaly.

Poznate nejake ine smery ktore snou nemaju nic spolocne ? Napada ma Samanizmus.

No a problem je v tom, ze je vo mne akysi odpor ku kabale. Ako sa hovori Ž.... vladnu svetu. A kedze vidim , aky je bordel vo svete, co sa dialo a co sa deje, nerad by som do toho šprtal a nejakym sposobom to podporoval . Mam na mysli egregorov kabaly. Teda jedine , ze by bolo viac foriem kabaly, akasi Temna a Dobra ? Aj ked zrejme je to ako s magiou, nie je biela ani cierna. Je iba magia, a lisi sa ludskym pristupom k nej. Pokial to je teda tak, preco je tak velmi vidiet iba jednu stranu mince, a ta druha ( dobra) ako keby spala a pozoruje ako si temnejsia strana robi co chce ?

Pokial by sme sa bavili o dynamickej rovnovahe na zemi, tak su tieto otazky bezpredmetne. Lebo nech je ako je, onedlho bude mozno inak, snad lepsie. Alebo si nic nevsimat a brat to tak, ze pokial mi nehori pod zadkom tak je vsetko ok ?
Viem, ze by som mal pozorovat , neriesit co bolo a co bude. Ak vsak mate deti a vidite kam spolocnost smeruje je odputat sa od tohoto nesmierne tazke.

Ono je na toto bohuzial v dnesnej dobe paragraf, takze som sa toho chytil len tak okrajovo, no dufam ,ze sa chapeme.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Adam » 25 čer 2019, 22:41

Na Tvém místě bych si vůbec nelámal hlavu s tím, zda všechny cesty vzestupu končí u kabaly a jestli je svět pod nadvládou Židů. Osud světa je v dobrých a spravedlivých rukou, každá práce začíná u sebe ... a je jí víc než dost. Vše přichází v pravý čas - pokora, pochopení, poznání, povolání, poslání...
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod marvin » 26 čer 2019, 07:12

hladac píše:...


Zkus si to prosím po sebě celé přečíst. Vypíchnu pár věcí, které razí do očí:

hladac píše:Bolo mi povedane

Neber vše dogmaticky. Jsou nějaké předpoklady, kam se tvůj život může ubírat, je potřeba na to brát zřetel a mít to na paměti. Žít vědomě a uvědomovat si to. Ale naplnit se to nemusí a právě naopak, pokud tomu půjdeš naproti, pokud se tomu postavíš tváří a čelem, tak máš možnost to změnit. Vybít tu zkušenost, zkusit si to. Nebát se. Ten strach je aktivátor, nabíječ. Ze zkušenosti si to musíš prožít a pochopit to. Jenom to načnout a pokud tomu plně porozumíš, tak nemusíš projít celou tou negativní zkušeností. Podívat se na to a poznat, vědět, že tohle je ono, tohle chci, nebo naopak tohle nechci.

hladac píše:No a problem je v tom, ze je vo mne akysi odpor ku kabale. Ako sa hovori Ž.... vladnu svetu.

Pleteš jabka s hruškami. Pokud máš k něčemu odpor, tak znovu, poznej to. Určitě dej na intuici a nedělej si násilí, aby ses do toho nutil. Ale zkus si o tom něco najít. Odpor a vzdor, nechuť a strach, to vše vzniká z neznalosti a povrchního chápaní věcí. Něco si k tomu najdi a přečti.
Co se týče židů, pokud jsi četl něco od Bardona, tak budeš vědět, že kabala, hlásková nauka, magická cesta není původně od židů. Ti ji začlenili do své tradice a asi nejvíce zviditelnili. Schválně nepíšu "proslavili" :) Kabala je UNIVERSÁLNÍ JAZYK. Zkus se třeba podívat na starší autory, klidně české. Ale vpodstatě můžeš i ty současné a zahraniční. I zde na foru je spoustu lidí - Mistele, Rawn Clark - mrkni na jejich práci, výklad a třeba v tom uvidíš něco.

S tou vládou světu bych byl hodně opatrný. Dostáváš se do konspiračních teorií a ty ti můžou zničit život. Určitě je dobré se s tím setkat a zkusit si to, ale s tím přístupem se nedá žít. Rozhodně je to další zkušenost, která ti "rozšíří obzory", ale zpět k základům - neber to dogmaticky, "netrap" se tím a rozhodně se tím nenech rozložit.

hladac píše:A kedze vidim , aky je bordel vo svete, co sa dialo a co sa deje, nerad by som do toho šprtal a nejakym sposobom to podporoval

Z mého pohledu znovu a znovu nepochopení. Bordel ve světě - zamysli se někdy nad vyjadřováním. Všechno co říkáš odráží tvůj vnitřní stav. Vzpomeň na Foresta Gumpa - "pro hlupáka všichni hlupákem". Pokud vidíš všude bordel, odráží to tvé nitro. Zpátky k introspekci a směřuj k vyrovnanosti. Svět je svět, pravidla a zákony jsou zákony a ty se tam musíš někde vlést a zachovat si zdravý rozum.

Aby jsi mohl řešit tato témata, musíš najít hluboký klid a mír v sobě. Uklidni se a rozvíjej moudrost. Aby se mohla tvoje inteligence a božské vědomí a tvořivost projevit, tak se potřebuješ uvolnit a soustředit. Dát si mysl a emoce do kupy. Jenom potom uvidíš to světlo ve všem kolem sebe a bude ti umožněno s tím pracovat.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod zebyja » 26 čer 2019, 08:25

Zlo je třeba organizovat, dobro se děje tak nějak samo od sebe. Ta snaha něco organizovat omezuje jednotlivce, to vyvolává odpor, konflikty a tedy hluk. Je tedy více vidět přesto, že je ho mnohem méně.

Šamanismus má často také kabalistické prvky. Pokud bereš kabalu jen jako tu Židovskou, tak to podle mě není univerzální. Máme tu taky např. runy, které by Ti mohli být bližší. Kabala je něco jako jazyk/struktura vesmíru. Lze ho poznat skrze více tradic.

Pokud máš k něčemu odpor, no tak jsi k tomu ještě nerozrál, netrap se tím, přijde to časem, teď se věnuj něčemu co je Ti sympatické, to je to co potřebuješ.

Vykašli se na to kdo vládně světu. Jednak to reálně nejspíš nikdo z nás neví, ale hlavně je mnohem důležitější, kdo vládne Tobě. Pokud jsi to ty sám, tak Tě přeci nezajímá, kdo vládne světu.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

hladac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 09:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod hladac » 02 črc 2019, 09:33

Dakujem za objasnenie. Trosku ste mi to pomyselne "lego" v hlave poskladali. A ano myslim, ze ten strach a odpor bude tym , ze tomu dostatocne nechapem.
Uz aj som si zohnal Zohar a hebrejsky slabikar :)
Lebo ako opisuje pan Drabek a Bardon v introspekcii : ked mas k niecomu odpor mas spravit co ? No presne pravy opak.

A Marvin, tu pri tych konspiracnych teoriach je moja blokacia a v tomto som tak povediac "doma".
Ja som na tom vyrastol, denne minimalne 15 rokov som sa tomu venoval ( mám 30 rokov) . Zaujal by som k tomu ale opatrnejsi pristup. To ze nieco nepoznam a nerozumiem tomu , neznamena hned , ze je to konspiracna teoria. Stretol som sa za ten cas s vecami, ktore najskor boli hlasene ako konspiracka a nakoniec sa ukazala pravda.

Jediny pristup ako cez to prejst je to pozorovat a neriesit to?
Avsak su veci ktore priamo alebo aj nepriamo ohrozuju moj zdravotny ci dusevny stav/ vyvoj, alebo stav mojej blizkej rodiny ci deti.
A nato sa zo svojho momentalneho vyvoja pozerat len tak nedokazem.

Da sa bud prisposobit veciam ktore sa ti nepacia a poskodzuju alebo neprisposobit.

Ak sa prisposobis ides proti svojmu presvedceniu, proti svojim skusenostiam , proti tomu co pokladas za spravne.

Ak sa neprisposobis, je tu nastavenie systemu, ktory ma prostriedky aby ta prefackal a donutil ta sa prisposobit.
Bardon sice uvadza, ze sama Prozretelnost ti kladie prekazky pod nohy aby si sa vyvijal.
Ak v tom ma "prsty" Prozretelnost, tak by som mal byt za to vdacny, a s radostou tieto prekazky prekonavat:

No tak teda skusim odzaciatku a v tom ako je problem pozorovat, a je moznost sa prisposobit alebo neprisposobit:
- problemy s tym , ze nechces ist 10x na sono, ked vies a vidis ze dietatu v brusku to ublizuje, otaca sa a kryje sa pred tym ziarenim
- problemy na matrike , ze nechces dat meno ake sa v dnesnej dobe patri
- problemy s nezaockovanim a nasledne sankcie a penazne pokuty
- problemy s vzatim do skolky lebo dieta nie je zaockovane.
- problemy lebo chces aby sa dieta stravovalo zdravo
- problemy s tym ze ho chces mat prvy stupen pri sebe a vychovavat ho doma
- Kedze som na Slovensku tak este je to ako tak, ak by som bol napr v Norsku, tak by som tu vobec tieto problemy nepisal, lebo dieta by som uz davno nemal. A koli neprisposobeniu by bolo vzate do adoptivnej rodiny. Vo velkej pravdepodobnosti do rodiny typu Muž+Muž
.... a mohol by som pokracovat.

Skusme teda brat tieto veci ako naozaj realne a nie konspiracie. A aky postoj je k tomuto dobre zaujat ? Ako iste chapete , je to naozaj tazke si nevsimat a ist proti svojmu presvedceniu. Tiez by som rad bol nad vecou, ale ak clovek vie a uvedomuje si nebezpecie a ci problemy, tak pozorovat nejde.
Su moznosti , buď -alebo

A moc dakujem za vas cas a ochotu. Ze, koli mne riesite tieto veci a riskujete, ze vas to moze vyhodit z rovnovahy. Ja si naozaj neviem rady a tieto nezodpovedane a nepochopene veci ma naozaj nevedia pustit dalej vo svojom vyvoji.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod gooolem » 02 črc 2019, 10:10

hladac píše:Bardon sice uvadza, ze sama Prozretelnost ti kladie prekazky pod nohy aby si sa vyvijal.
Ak v tom ma "prsty" Prozretelnost, tak by som mal byt za to vdacny, a s radostou tieto prekazky prekonavat:

No tak teda skusim odzaciatku a v tom ako je problem pozorovat, a je moznost sa prisposobit alebo neprisposobit:
- problemy s tym , ze nechces ist 10x na sono, ked vies a vidis ze dietatu v brusku to ublizuje, otaca sa a kryje sa pred tym ziarenim
- problemy na matrike , ze nechces dat meno ake sa v dnesnej dobe patri
- problemy s nezaockovanim a nasledne sankcie a penazne pokuty
- problemy s vzatim do skolky lebo dieta nie je zaockovane.
- problemy lebo chces aby sa dieta stravovalo zdravo
- problemy s tym ze ho chces mat prvy stupen pri sebe a vychovavat ho doma
- Kedze som na Slovensku tak este je to ako tak, ak by som bol napr v Norsku, tak by som tu vobec tieto problemy nepisal, lebo dieta by som uz davno nemal. A koli neprisposobeniu by bolo vzate do adoptivnej rodiny. Vo velkej pravdepodobnosti do rodiny typu Muž+Muž
.... a mohol by som pokracovat.


Pokud tomu tedy dobře rozumím, v podstatě tě deptá systém, který je nastavený v zemi, ve které žiješ. Pokud to tak je, tak jistě nejsi jediný a výše uvedené položky trápí mnohé rodiče. Také jsem se tím často zabýval (děti už mám dospělé) a musím souhlasit s Bardonem v tom, že nám tyto záležitosti sama Prozřetelnost staví do cesty. Jinak to ani být nemůže. Tvrdíme, že systém je na prd a že nás příliš omezuje a svazuje a poškozuje atd a že to vše chceme jinak, podle svých nejlepších představ. Takže tu máme jedince, který chce vše podle svých nejlepších představ a systém, který chce také vše podle svých nejlepších představ. Co tedy s tím? Pokud je něco systémově nastaveno, tak se proti tomu samozřejmě mohu postavit a požadovat jinou možnost řešení. Často taková možnost je, ale jen pro toho, kdo se prostě ozve. To znamená, že systém ustoupí. Jsou ale situace, které nemají žádnou další jinou možnost a jsou systémem přísně vyžadovány. To znamená, že musí ustoupit jedinec. Uvědomme si, že ze strany systému i jedince je to tlak ega, které chce mít svojí pravdu. Systém si myslí a je o tom přesvědčen, že jedinci poskytuje to nejlepší. I jedinec si myslí, že pro sebe a své nejbližší požaduje to nejlepší. Ani jeden z nich není schopen dohlédnout do budoucnosti a říci s jistotou, že to či ono rozhodnutí našem dětem pomůže, nebo uškodí. Zde přichází na řadu to, že každého z nás, i naše děti, postavila Prozřetelnost na nejlepší místo, do nejlepšího státního systému, který mu je schopen nabídnout rozvoj.
Proto osobně mohu doporučit, že je možné se proti některým nařízením postavit a vymoci si jiné řešení a vybojovat si svojí pravdu. Pokud to ale opakovaně nelze, tak je potřeba sklopit své naduté ego a přiznat si, že systém vyhrál a uvědomit si, že např. to očkování může jednou dítěti zachránit mnohé. Může zde být námitka, že očkování může dítě nenávratně poškodit. Ano, může, tak jako vše v dnešním světě. A jsem snad, jako jeho rodič, prorok, abych si byl jist, že právě toto poškození není nutné pro vývoj duše, která sídlí v těle, jenž si sobecky přivlastňuji jako SVOJE dítě?
Je mnoho lidí, které tyto a obdobné odpory vůči systému uvádí do neklidu. Proč? Na to je možno nahlédnout tak, že právě cesta k nejvyšším cílům magickým i mystickým vede skrze klidnou duši. A tzv. druhá strana zkrátka nechce, aby lidské duše v tomto klidu spočívaly.
Netrhejte si vlasy, je to jen moje pravda :-).
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

hladac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 09:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod hladac » 02 črc 2019, 11:21

Vyborne si to opisal a naprosto chapes moje dilema. Cize, nic ine nam neostava len vsetko nechat tak povediac na "nahodu" a do nicoho nezasahovat ? S tym , ze nam trosku vedomejsim je jasne, ze to tym padom nahoda neni, a je to proste tak, je to osud- je to dane Prozretelnostou.
Niekde som cital, tusim v knihe Magia od J.Veseleho, ze uloha magov a mystikov by malo byt puta osudu odstranit, rozlomit tie puta. Odist z kolobehu inkarnacii.

Pokial je to teda takto, tak sa mam starat sam o seba. Svoje dieta a okolie nechat tak, dopriat mu vsetky prekazky ( v niektorych pripadoch az pekelneho charakteru) , ktore system kladie aby sa s tym vysporiadalo. Aj ked mi pride vysoko pravdepodobne ( ako pises prorocke) , ze ho to postupom casu dostane do zdravotnych ( fyzickych) a psychickych problemov. Ano istym sposobom je to ego ktore sa nato nechce pozerat, chce niekoho ci nieco "zachranit". Chcem mu dopriat to najlepsie - co zo svojho osobneho hladiska pokladam za najlepsie a spravne.

A to su pre mna tie nepochopene veci ktore suvisia s karmou, vyssim principm, pravou volou.

Aby ste si nemysleli ze len pisem z jednej strany "mince" Tak mi bolo minimalne 2x dopriate. Zazit silny tazko opisatelny transcedentalny zazitok pri ktorom som splynul "snim" . Bol som jedno, bol som vo vsetkom a vsade, pochopil som, ze cast mna (respektive JEHO) je vo vsetkom a v kazdom z nas.

Potom sa vratis , stojis pevne na zemi a vidis az neuveritelne hrozne veci ktore robi clovek cloveku, clovek s potesenim zvieratu ktore si odmalicka vychovaval a miloval atd... Je to taka facka, ktoru stale na lici citim a neuveritelne boli.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod gooolem » 02 črc 2019, 11:38

Hladač, nikdo nám nemůže vyčítat, že chceme pro své děti to nejlepší. Nenapsal jsem, že máš všechno nechat náhodě. Napsal jsem, že se člověk může snažit o to, aby dostal jinou verzi řešení, ale pokud to nepůjde, tak je třeba se s tím smířit a dále onu válku proti systému nevést. Myslím, že děti více poškozují rodiče, kteří jsou stále ve stresu, než cokoli jiného.
Ano, úloha mágů a mystiků je zřejmě taková, aby odstranili pouta osudu. Ale pozor! Jen u sebe! Na ostatní nemají nárok. A na druhou stranu, pokud je odstraní u sebe, poznají dokonale, jak a proč karma a osud fungují a budou přesně vědět, co se komu a proč děje a tím pádem také do jeho osudu nebudou zasahovat, nebo jen velmi zřídka, kdy jim to bude Prozřetelností dovoleno.
A ten, kdo dokáže věřit, ten dokáže uvolnit své okolí ze svého strachuplného sevření. A to je jedno z velkých požehnání pro ostatní, ač to nebudou třeba za celý svůj život schopni rozumem pochopit.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Kuato » 04 črc 2019, 11:28

hladac píše:- problemy s tym , ze nechces ist 10x na sono, ked vies a vidis ze dietatu v brusku to ublizuje, otaca sa a kryje sa pred tym ziarenim
- problemy na matrike , ze nechces dat meno ake sa v dnesnej dobe patri
- problemy s nezaockovanim a nasledne sankcie a penazne pokuty
- problemy s vzatim do skolky lebo dieta nie je zaockovane.
- problemy lebo chces aby sa dieta stravovalo zdravo
- problemy s tym ze ho chces mat prvy stupen pri sebe a vychovavat ho doma
- Kedze som na Slovensku tak este je to ako tak, ak by som bol napr v Norsku, tak by som tu vobec tieto problemy nepisal, lebo dieta by som uz davno nemal. A koli neprisposobeniu by bolo vzate do adoptivnej rodiny. Vo velkej pravdepodobnosti do rodiny typu Muž+Muž
.... a mohol by som pokracovat.


systém (říkejme ale raději společnost, aby to v nás nevyvolávalo zbytečně pejorativní předzaujatost, že je to něco cizího, nám nepřátelského, protože tomu tak není) hlavně potřebuje, aby jeho konkrétní jedinci fungovali. a drtivá většina pravidel a povinností (ale i práv!) je nastaveno poměrně rozumně. ano, systém není příliš nakloněn extrémismu v žádné z jeho podob. systém neumí na první pohled poznat, jestli rodiče dítěte, kteří ho chtějí pojmenovat "Kovový kotel v mém stanu" (autentické indiánské jméno) nebo co já vím "Záře Jitřenky", jsou slabomyslní, feťáci nebo jen alternativci, co bydlí v lese, živí se kořínky a v mládí četli hodně indiánek. v každém případě z pohledu státu je to podivnost, u které hrozí významně zvýšené riziko, že z toho vzejde dítě zanedbané a potenciálně problémové (těžko zařaditelné do společnosti, s malým přínosem pro ni a naopak s potřebou do něj sypat peníze). totéž očkování - stát nechce, aby musel řešit černý kašel a podobné věci. prostě doba je taková, kdy i lidé, kteří si sami vlastním přičiněním zkazí život, tak i takoví nejsou "zavezení do lesa, aby je sežraly lišky", ale společnost je udržuje při životě, platí jim lékařskou péči, atd. a za to prostě chce, aby dotyční nějak fungovali a tak nepodporuje moc podivnosti, u kterých je vysoká rizikovost, že se zvrhnou. je těžké to vybalancovat, ale obecně vzato by se dalo říct, že přes všechny drobné výhrady nynější doba je jedna z nejsvobodnějších a nejspravedlivějších, jaká kdy byla.

btw, včera jsem byl se ženou u nás za hospodou na jedno dvojpivo a seděli jsme u jednoho stolu s lesbickým párem, který bydlí tři baráky vedle nás. mají jednu holčičku, cca 4 roky starou, která patří jedné z nich (jsou spolu už možná 15 let). a jsou to úplně normální lidi, kteří řeší naprosto běžné starosti, byť připouštím, že patří do jiné sociální bubliny, než my :o) - víc tetování, chlastu a dovolené u moře a mnohem méně knih o čemkoliv :o).

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 04 črc 2019, 13:04

Mam dalsiu otazku. Co si myslite pod pojmom prerusenie cvycenia? Je jasne ze prestanem cvycit .Ale smerujem k casovemu obdobiu.Budem konkretny je leto rodina ideme na dovolenku,nejake stanovanie a relax.Nechcel som byt nervozny z toho ze necvycim alebo vynechavam, ci flakam cvycenia.Tak som si dal zatial pauzu cca 1 mesiac aby som sa venoval na plno rodine.Zase ak mam cas tak citam knihy.Aky mate na toto nazor? A este aj tak by som bol z myslienkami stale niekde inde . A udrzat by ich nevravym ze bol nejak velky problem ale aj tak by som to casovo aj dlzkovo nedelodrziaval tak som si povedal ze dam pauzu.A aspon sa my v hlave vsetko ulozi.Sebakontrolu pouzivam kazdy den.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod zebyja » 04 črc 2019, 15:32

Pokud po měsíci začneš znovu, Nevyhneš se tomu, že Ti to nepůjde tak jako předtím, ale pokud si udržíš pokrok, který si udělal v introspekci, vrátíš se na předchozí úroveň rychleji. Udržení rovnováhy není z počátku vůbec ale vůbec snadné. Být Tebou, tak alespoň pokračuji v introspekci a sebereflexi, když nechceš cvičit. To Ti hodně pomůže, když budeš pak znovu začínat.

Taky si to lze udržet používáním. Např. Představivost neztratíš, když ji budeš používat např. při komunikaci s lidmi, nebo řešení nějakého problému. Stejně tak soustředění, nebo pozorování myšlenek lze dělat za pochodu. Je to něco jiného, ale je to alespoň něco.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 04 črc 2019, 16:37

Ja sa budem snazit vyuzit vzdy nejaku tu chvilku k meditacii aby som ako sa povie neochrnul ; ). D...

hladac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 09:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod hladac » 15 črc 2019, 23:28

Ahojte,
viete nejake informacie ohladom toho co robi kava/caj/guarana/kofeinove tablety ( cize rozne druhy kofeinu ) z jemnohmotnym telom ?
Nieco som sa docital v Papus - Základy praktické magie . Viete mi odporucit nejaku knihu, ci text kde sa mozem o tejto problematike docitat viac ?

Vnimam to z Papusa tak, ze kava ( predpokladam ze kofein) sposobuje ,ze nahle vycerpa nahromadenu zivotnu energiu z oblasti solar plexu. Pripadne v jemnohmotnom tele spravi trhlinu odkial potom energia sama unika. Ochranny obal tela je poskodeny.

Dalej je kofein uzemnujuci. Myslim ze J.Vesely pise, ze operater po magickom akte moze uzit kofein, aby sa uzemnil. To znamena, ze kontakt (napojenie) z univerzom sa ako keby zrusi (zmenší ? )

Inde bolo zas pisane, ze je velka hlupost dnesnej doby to, ze rano si davaju ludia kavicku. Cez noc jemnohmotne telo polietavalo kade tade, mame nato urcite spomienky. Mozno skusenost. A ked si dame kavu, prestrihneme pomyselny kabel zdroju, uvedomeniu a celkovo sa uzemnime. Nato aby sme vedeli "ísť" s touto uponahlanou dobou nam teda treba kafé :)
Aky je Vas nazor ?


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů