Neexistence přání/Duševní vakuum

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Neexistence přání/Duševní vakuum

Příspěvekod marvin » 20 úno 2020, 19:39

Yemeth píše:Vidíš to moc černě, příteli. V telepatii jako takové není kámen úrazu. Stejně jako v magii, problém je v samotných lidech. Souhlasím s tím, že v dnešní době by telepatie mezi normálními lidmi byla pandemoniem. Ale já mluvil o telepatii mezi duchovně vyspělými lidmi.


..černě.. bíle.. šedě? Vidím to hlavně realisticky a pragmaticky. Ale musím souhlasit. To byla první myšlenka, co mě napadla, když jsem si to po sobě přečetl. Samozřejmě ano, máš pravdu, je to jedna strana mince a pokud by jsi měl naproti sobě dokonale spřízněnou duši, tak by to fungovalo přesně naopak - v pozitivním slova smyslu.
Ale pokud takovou bytost máš, znáš, potkáš, pokud bys měl takovou zkušenost - mohl bys zažít, že to spojení bude fungovat i bez telepatie. Resp. budeš vědět co si druhý myslí, co cítí, co vnímá, jak to prožívá. Jako člověk se můžeš dokázat naladit na druhého, využít 100% empatie, pozornosti, poznání a pozorování - až nadpozemské citlivosti, kde ti každý pohyb a dech člověka řekne o tom druhém vše. A v pravém souznění duší nepotřebuješ telepatii na slova - na to aby si sdílel myšlenky. Dokonce bych řekl, že budou slova zbytečná :-)

Jinak si tě ještě dovolím chytnout za slovo :) "Duchovně vyspělý člověk" může být úplně krásně a nádherně černý mág a s tím bys telepatii sdílet nechtěl :-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Neexistence přání/Duševní vakuum

Příspěvekod Yemeth » 20 úno 2020, 20:10

marvin píše:
Yemeth píše:Vidíš to moc černě, příteli. V telepatii jako takové není kámen úrazu. Stejně jako v magii, problém je v samotných lidech. Souhlasím s tím, že v dnešní době by telepatie mezi normálními lidmi byla pandemoniem. Ale já mluvil o telepatii mezi duchovně vyspělými lidmi.


..černě.. bíle.. šedě? Vidím to hlavně realisticky a pragmaticky. Ale musím souhlasit. To byla první myšlenka, co mě napadla, když jsem si to po sobě přečetl. Samozřejmě ano, máš pravdu, je to jedna strana mince a pokud by jsi měl naproti sobě dokonale spřízněnou duši, tak by to fungovalo přesně naopak - v pozitivním slova smyslu.
Ale pokud takovou bytost máš, znáš, potkáš, pokud bys měl takovou zkušenost - mohl bys zažít, že to spojení bude fungovat i bez telepatie. Resp. budeš vědět co si druhý myslí, co cítí, co vnímá, jak to prožívá. Jako člověk se můžeš dokázat naladit na druhého, využít 100% empatie, pozornosti, poznání a pozorování - až nadpozemské citlivosti, kde ti každý pohyb a dech člověka řekne o tom druhém vše. A v pravém souznění duší nepotřebuješ telepatii na slova - na to aby si sdílel myšlenky. Dokonce bych řekl, že budou slova zbytečná :-)

Jinak si tě ještě dovolím chytnout za slovo :) "Duchovně vyspělý člověk" může být úplně krásně a nádherně černý mág a s tím bys telepatii sdílet nechtěl :-)

Dobře napsáno! Ano, s tím černým mágem máš samozřejmě pravdu.
"All in good time."

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Neexistence přání/Duševní vakuum

Příspěvekod team72 » 26 úno 2020, 21:44

Yemeth píše:Poslední měsíce prožívám pro mne zcela zvláštní stav, kdy veškeré moje tužby odumřely. Není takřka nic, co by mne bavilo, na co bych se těšil. Věci a lidé ve mne již jen zřídkakdy vyvolávají citovou reakci, ať už pozitivní, nebo negativní.
Četl jsem, že v jisté fázi vývoje člověka přichází období, kdy zažívá "beznadějnou melancholii", kdy ztrácí zájem o profánní svět.

A to se týká i duchovní cesty - Já vím, že cesta Velkého díla je správná, že bych touto cestou měl jít. V mých očích je to to jediné, co opravdu má smysl dělat. Ale...V mé duši není touha, respektive nemám to nadšení a elán, onen citový náboj, který je tak nezbytný pro cvičení.

Jak ve své duši mohu rozdmýchat tento oheň, který mi chybí?


To je ono, v podstate super, ale musíš nachádzať zmysel života - to ťa bude naplňovať. Nájdeš aj radosť a energiu.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů