Rozpínání vesmiru

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Oglimios

Rozpínání vesmiru

Příspěvekod Oglimios » 15 zář 2019, 01:55

Dobrý den, zajímalo by mě jestli se s tím někdo setkal nebo o tom přemýšlel.
V meditaci na jednu otázku mi byla dána odpověď, že úplný vrchol všeho vedení, to co řeší ti co už vše ostatní vyřešili, ti co už prozkoumali vše ve všem, tak jsou zaseklí na tom že nevědí jak se dostat zpět, jak celý vesmír dostat zpět, jak zvrátit rozpínání a případně začít smršťování. Nevědí ani co je jakoby za tímhle vším, vědí proč se rozpíná ale nevědí v čem, jakoby se nemůžou dostat dál, tak jak jim touha po vědění díky které se dostali až k tomuto okraji a díky které i lidé trénují své uvědomění, třeba podle frabata a mají radost z úspěchů a ze svého růstu. Jakoby jsem se setkal s bytostmi kteří už jsou na tomto pro ně asi konci tak dlouho (čas už není) a vše vidí a můžou ovládat, ale není postup dál, že jedni už stratili touhu a nesnaží se tomu (přímo) přijít na kloub, jen si užívají stále dokola všeho stvoření a tvoří další stvoření na těch samych základech co už ovládají a druzí ti naopak vše soustředí na jejich další uvědomění a strnule sledují vše ve všem a hledají jestli se někde neobjeví odpověď, trhlina, brána aby mohli dál pokračovat v oběvovani sebe sama, svým konáním aspoň přibrzďují rozpínání a i když sami říkají že ví že nic neví v tomhle směru, že není voditka, tak stejně se stále drží naděje na něco nového, tak jak i jejich vývoj sám probíhal, stejně tak jak se tady každý snaží najít odpovědi na své otázky a sebezdokonalování. S tím rozdílem že oni už nekonečné dlouho nemají žádný postup vpřed.
A já se ptám, je to pravda, zdálo se mi to jen? Napíše někdo něco, čím by vyvrátil to co mi bylo ukázáno a zapamatováno?
Díky moc za odpovědi.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod Flox » 15 zář 2019, 11:22

Jakou formou byla ta odpověď? Byl to sen? Byl to obraz? Nebo klasické myšlenky podobné těm tvým?
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod led_darkshiner » 15 zář 2019, 12:25

@Oglimios - Tvé téma je také kapitola v knize Stručná historie času od Stephena Hawkinga(strana 49-66). Tu bych si zkusil přečíst, než začnu nad něčím přemýšlet. Zlom o kterém mluvíš by mohl být důkaz existence Laniakey(Laniakea Supercluster). Ale oko na srdce....proč by jsme se měli dostávat dál, když nerozumíme ani sami sobě? Banální příklad: používáme jen část mozku, ale co tak objevit nejdříve tu zbylou část než se pachtit s rozpínáním vesmíru. Podle mě nemáme dostatečnou inteligenci na to aby jsme zdůvodnily poslední problém týkající se našeho mozku tak jako otázky hlubokého vesmíru. Zkus si na to udělat svůj názor. Jestliže toho nebudeš schopen, byť to bude trvat x let, nezaobírej se tím. Hodně štěstí...
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Oglimios

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod Oglimios » 15 zář 2019, 17:24

nad ničím nebadam, zajímalo mě to, kam se až můžu dostat neřeším žádný teorie, a po 4 hodinách meditace jsem se dostal až sem kde se mi dostalo těchto informací a dalších 5 hodin jsem se vracel zpět, pocitově jsem byl pryč roky, tak mě napadá jestli mi nebyla ukázána jen cesta kterou už zažil někdo jiný, abych byl schopný pochopit odpovědi. Tento konec mě ale zklamal a musel jsem si najít jiný životní cíl, možná i proto mě to bylo ukázáno, zajímalo mě právě jestli se někdo jiný nezajímal. Nenašel jsem žádné magické knihy s radami které by to řešili, vrchol je splinuti s vesmírem (bohem) ale podle toho co jsem zažil je to sice vrchol ale právě proto že se nikdo dál nedostal a nikdo neví co dál.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod Inrise » 15 zář 2019, 18:07

Ahoj,
těžko mohu říct něco pravdivého o tom na co narážíš, mně se rozhodně týká to co psal LD o využití potenciálu, který nám zde a nyní umožňuje zcela jedinečný růst, tedy probuzení a etc. Tedy zatím mám dost práce sám na sobě.
Ale asi záleží co a jak čteš, vždyť i FB ve Frabatu to vlastně zmiňuje, a není asi nutně sám.
Jak by forma mohla obsáhnout to čím byla zformována? (Endo i exo skelet funguje jako výslednice proti působení např gravitační či hydrostatické síly, in-formace je samoorganizující se princip na nějaký prvotní impuls, echolokace je způsob ohmatání prostoru zvukem etc. Vše je to o čem?)
A proto dokud sotva tušíme jak fungují naše těla natož abychom je ovládli a zbavili tíhy, jak chceme a snad se vůbec opovažujeme chamtivě hamtat a chmatat upatlanýma tlapkama svého chtíče po těle takové velikosti a nádhery? Není to trochu kách? Ale samozřejmě podle sebe soudím Tebe, proto jsem psal o tom že o tom nic nevím, což je fakt. Ať se daří:)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Oglimios

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod Oglimios » 15 zář 2019, 18:34

J přesně tak, vědci bádájí po jiných planetách a nerozumí ani zemi, chápu co myslíte, že často lidé skoumají věci a přemýšlejí o filosofii, přitom ani neví jak funguje jejich vlastní tělo, snaží se vyvinout umělou inteligenci, která by uvažovala a byla schopna sama řešit problémy, přitom této umělé inteligence nedosahují ani sami tvůrci, sami jsou spíše jen naprogramovaní. Třeba se mi poštěstí a ten kdo se s tím setkal a podařilo se mu vrátit zpět se mi ozve.

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod led_darkshiner » 15 zář 2019, 19:22

Možná už chápu, na co narážíš. Je to něco, po čem jsem se také pídil a nenajdeš o tom takřka jediného slova. Jiné světy. Ale jak jsi o tomto přesvědčen s naprostou jistotou? Podle mě ani logicky není třeba se pídit(možná na to také přijdeš), protože to jsou informace, které lze zpracovávat na základě sférických zkušeností a to jsi zřejmě přeskočil až sem na zem. Jestliže si jsi jist tím co říkáš, odpověď bych, být tebou, hledal někde jinde. Apropo "Rychlost světla lze pokořit myšlenkou...".
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod zebyja » 16 zář 2019, 11:25

Co když se vesmír vůbec nerozpíná a jen se nám to tak odsud jeví, proto že je tak zakřivený sám do sebe?
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod Inrise » 16 zář 2019, 12:53

Cit LD: "Možná už chápu, na co narážíš. Je to něco, po čem jsem se také pídil a nenajdeš o tom takřka jediného slova. Jiné světy."

Pokud jste při práci narazili na C Castanedu, ač ho mnoho lidí má za něco jiného, tohle zmiňuje, tak jak jsem schopen vám rozumět. Také říká, že jinde to není od Číny po Křesťanský svět. Viděl jsem někoho v Mexiku kdo o tom utrousil zmínku,...
Ale otázka zní, jestli mluvíme o tom samém.
Pokud ano, stejně platí první odpověď, bez osobní síly a bezchybnosti to je na... Ať to daří.
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Oglimios

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod Oglimios » 16 zář 2019, 18:26

JInak jen tak poznamenavam, pisete mi ,,kdyz to reknu svymi slovy,, ze nemam resit veci, ktere jsou pro me vzhledem ke svemu dosavadnimu vyvoji nedosazitelne... ... popremyslejte nad tim jako by to nekdo napsal vam jako primou odpoved na to co ted resite vy sami. Asi se zajimate o neco co je vam nyni nedosazitelne a touhle vasi vlastni odpovedi vam to chce zdelit.

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod led_darkshiner » 16 zář 2019, 18:41

@Oglimios - Neber to špatně, ale prvně jsem to formuloval na "Hawkinga". To jsem poukazoval pouze na "Rozpínání vesmíru...". V druhém threadu jsem poukázal pouze na možnost odpovědi(zda ti je srozumitelná). Jestli to vše po sobě čtu správně, tak jsem se nezmiňoval o tom, čeho chci dosáhnout a co je mi nedosažitelné. Asi jsme tématem trošku vedle. Na dvě věci, na které odkazuji je nejvyšší pravděpodobnost toho, čeho žádáš. Opakuji "Čeho žádáš...".
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Oglimios

Re: Rozpínání vesmiru

Příspěvekod Oglimios » 16 zář 2019, 18:56

Přesně tak ledko jsi tématem a odpověďmi úplně vedle, takže asi odpovídáš někomu jinému na něco jine. Jsme tu ale jen já a ty, takže musíš asi odpovídat sobě. Takže se asi sám zajimáš o něco, čeho zatím nemůžeš dosáhnout sis odpovedel. O co se teď ve svém duchovním vývoji zajimas a co sám zvládáš na to se máš asi zaměřit.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů