UVM - odříkání

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

UVM - odříkání

Příspěvekod Yemeth » 17 říj 2020, 09:58

Ahoj,
v Učebnici Vysoké Magie je uvedeno, že následkem odříkání, tj. přemáhání přání roste naše mentální potence: "Síla, které má být užito při koncentraci musí být získána přemáháním přání a udržena zachováváním klidu..."
Všiml si někdo znatelného zlepšení své koncentrační schopnosti při dodržování tohoto systému?
"All in good time."

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: UVM - odříkání

Příspěvekod Cor Leonis » 28 říj 2020, 11:08

Ahoj,
u mňa osobne to funguje naopak (aspoň zatiaľ to tak pozorujem). Ak sa snažím silou premáhať prianie, či nejakú túžbu, cítim veľký odpor, ktorý tým vytváram. Neviem, ako to majster myslel, no možno to bude dobre fungovať u toho, kto má už dostatočne rozvinutú silu vôle.
Moja osobná skúsenosť je tá, že sila ktorá má byť použitá pri koncentrácii sa zvyšuje koncentračnými cvičeniami samotnými. Postupne, časom. A zachovanie kľudu, jasné, to je dôležité. Najmä v týchto časoch a u nás, ktorí sme trošku výbušnejší. :-)

Nech sa darí!

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: UVM - odříkání

Příspěvekod gooolem » 28 říj 2020, 13:39

Rekl bych, ze pokud premaham sam sebe, sva prani, dochazi k tzv. sebezapirani, tak se sila, ktera mela prani realizovat, usadi a zklidni. Pokud se to udela vicekrat, tak zustane vzdy usazeno vice sily v energetickem systemu cloveka. Az je sily dostatek, je ji mozno vyuzit na vyssi duchovnejsi cil, protoze je ji vice a tim je silnejsi nez predesla energie jednotlivych prani. Tato jednotliva prani vetsinou sahaji jen na nejnizsi urovne. Pokud se sily jednotlivych prani spoji, je jimi mozno hrabnout do sfer vyssich. Napriklad odrikani sexualnich tuzeb umoznuje jistym zpusobem nahromadenou energii uzit k tzv. "obcovani s vyssimi bytostmi". Dokonce je ji mozne dosahnout i na uroven svatych.
Ano, zlepseni koncentracni schopnosti mohu potvrdit.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: UVM - odříkání

Příspěvekod Yemeth » 28 říj 2020, 13:53

gooolem píše:

Cor Leonis píše:


Zdravím vás a děkuju za odpověď. Už jsem se bál, že se nikdo neozve. :)
"All in good time."


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti