1 hodina - pryč?

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: 1 hodina - pryč?

Příspěvekod ikarkar » 03 led 2022, 16:02

zebyja píše:Mysl má mechanismy jak probrat vědomí, pokud žádný z nich vědomí neaktivuje, tak si věci nepamatuješ nebyli pro mysl ani pro Tvůj život, nebo Ducha důležité.

Např. Běžně ujedu desítky kilometrů autem, aniž bych si cokoliv pamatoval, .... Brzdící světla auta přede mnou mně okamžitě proberou. Autopilot si není jistý zda nebude třeba vědomé reakce ... často se mi ...stává, že nad něčím cíleně přemýšlím, plánuji, nebo si něco řeším v sobě...



Jev „mechanického (automatického) řízení “ se vyskytuje u lidí poměrně často a zejména u řidičů z povolání, pokud jezdí často po stejné trase a za slabého provozu. Pravděpodobně ho většina z nich využívá nevědomě a ani se nijak nezabývá jeho vysvětlením.

Výše uvedené vysvětlení tohoto jevu, že se jedná o „mechanismus mysli“, není špatné. Avšak vysvětlit by se dalo i jiným způsobem, pokud bychom si za výše uvedené pojmy …„mechanismy jak probrat vědomí“ a „autopilot“…, dosadili pojem „funkce astrálního těla“. Tím by se také dala vysvětlit okolnost, „…ujedu kilometry, aniž bych si cokoliv pamatoval“….

Představme si, že astrální tělo přebírá bdělou kontrolu při řízení auta v okamžiku, když bdělá složka fyzické mysli si odskočila (koncentrovala se) tu do minulosti (…“nad něčím cíleně přemýšlím“…), tu do budoucnosti (…“plánuji nebo si něco řeším v sobě“…) a předsunuté astrální tělo zaregistruje nebezpečí. V takovém případě by astrální tělo jistě mohlo probudit fyzickou mysl do plně bdělého stavu. Z toho logicky vyplývá, že v „úložišti“ fyzické paměti by nemohly být zaznamenány údaje o průjezdu trasy, protože fyzická mysl a její vnímání se v inkriminované době nacházely v jiném časovém úseku.
Jinak by tomu ovšem bylo se záznamem trasy v paměťovém „úložišti“ těla astrálního :-).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: 1 hodina - pryč?

Příspěvekod ikarkar » 04 led 2022, 11:28

PS:
Astrální tělo disponuje analogicky všemi životními centry včetně paměti jako je tomu i u těla fyzického. Pokud je fyzické tělo v bdělém stavu, stará se o jeho regeneraci. Není li fyzické tělo v bdělém stavu (spánek), vzdaluje se od něho a regeneruje se ono. Operuje jak v časoprostoru pozemském, tak v bezčasovém astrálním.

Jsem si vědom toho, že žádná diskuse nemůže dospět k předložení konkrétních absolutních a nezvratných důkazů o jedině správném vysvětlení tohoto jevu. Každý ho může posoudit pouze ze svého pohledu, svých možností a přesvědčení. Svůj příspěvek jsem nenapsal bez vlastní zkušenosti (deset let za volantem na dálnici Praha – Brno a zpět, 2-3x týdně, v létě v zimně, ve dne v noci). Když se tento fenomén u mě začal projevovat, musel jsem se zabývat jeho podstatou a rozumným vysvětlením :-).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů