UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod Chariel » 26 črc 2022, 19:20

Pekný večer prajem. Vedel by mi niekto poradiť, kde nájdem kompletný zoznam UNIVERZÁLNYCH zákonov (karma, polarita, atd..) a ich definície ?

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod Kuato » 26 črc 2022, 21:11

Chariel píše:Pekný večer prajem. Vedel by mi niekto poradiť, kde nájdem kompletný zoznam UNIVERZÁLNYCH zákonov (karma, polarita, atd..) a ich definície ?


V šuplíku u Pánaboha? :o))

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod ikarkar » 27 črc 2022, 05:11

Chariel:
Kuato ti poradil správně, jenže ti zapoměl napsat, že šuplík je v trezoru :-)
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod Chariel » 27 črc 2022, 10:46

Obom ďakujem.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod Kuato » 27 črc 2022, 11:30

Chariel píše:Obom ďakujem.


Vím, že člověk obzvláště když je mladý, tak má "velké oči" a je maximalista, obzvláště co se týče kupení krámů a znalostí a má pocit, že se tak dotkne posvátného. Ale ona realita je mnohem prostší - většinou až po mnoha letech všelijakých pokusů, mnohdy na hraně zdravého rozumu pochopí, že posvátné je úplně všechno a začne víc používat mnohem jednodušší/primitivnější přístup a techniky a ony mohou paradoxně i fungovat líp než složitosti zamlada..

V zásadě kdyby člověk dělal jen poctivě a pořádně jamu/nijamu a to na úrovni těla i mysli, bylo by to dost. A znalosti k člověku přicházejí ostatně i samy bez studia, prostým nazíráním v průběhu života a životních událostí a zkoušek. Jen to chce dát věcem čas se rozvinout a nemít hned na vsechno názor.. skoro až začínám mít pocit, že je to i zdravější, protože není nic smutnějšího než chytrolíni s tvrdým srdcem, kteří mají sice plnou hubu Pánaboha, ale žádné sladké ovoce, kterým by mohli být občerstvení jejich bližní, na jejich stromě neroste.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod zebyja » 27 črc 2022, 13:43

Chariel: dají se logicky odvodit.

Předpoklad je, že svět ve kterém žijeme je stvořen účelně. Pak universální zákony z pohledu jednotlivých vědomí v tomto světě jsou vlastně jaké si síly tohoto světa, které vedou cestou nejmenšího odporu jednotlivá vědomí k naplnění účelu světa.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod Chariel » 27 črc 2022, 15:23

Kuato píše:
Chariel píše:Obom ďakujem.


Vím, že člověk obzvláště když je mladý, tak má "velké oči" a je maximalista, obzvláště co se týče kupení krámů a znalostí a má pocit, že se tak dotkne posvátného. Ale ona realita je mnohem prostší - většinou až po mnoha letech všelijakých pokusů, mnohdy na hraně zdravého rozumu pochopí, že posvátné je úplně všechno a začne víc používat mnohem jednodušší/primitivnější přístup a techniky a ony mohou paradoxně i fungovat líp než složitosti zamlada..

V zásadě kdyby člověk dělal jen poctivě a pořádně jamu/nijamu a to na úrovni těla i mysli, bylo by to dost. A znalosti k člověku přicházejí ostatně i samy bez studia, prostým nazíráním v průběhu života a životních událostí a zkoušek. Jen to chce dát věcem čas se rozvinout a nemít hned na vsechno názor.. skoro až začínám mít pocit, že je to i zdravější, protože není nic smutnějšího než chytrolíni s tvrdým srdcem, kteří mají sice plnou hubu Pánaboha, ale žádné sladké ovoce, kterým by mohli být občerstvení jejich bližní, na jejich stromě neroste.


Ďakujem za velmi zaujímavý námet k meditácii.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod gooolem » 28 črc 2022, 18:47

Ahoj,

zkus Kybalion, je v něm sedm hlavních hermetických zákonů
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod Chariel » 28 črc 2022, 18:51

Ten som prečítal už dávno, no ďakujem :)

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod Helena » 30 črc 2022, 09:55

Chariel píše:Ten som prečítal už dávno, no ďakujem :)

Tak teď už nečíst a nehledat seznamy, ale cvičit. Teorii už máš.
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod ikarkar » 30 črc 2022, 12:05

Přesně jak píše Helena. Zákony ať společenské přírodní nebo univerzální nestačí přečíst či znát. Je třeba je respektovat a dodržovat, chce li se člověk vyhnout neblahým důsledkům.
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: UNIVERZÁLNE ZÁKONY

Příspěvekod ikarkar » 02 srp 2022, 08:59

Chariel píše: . . ., kde nájdem kompletný zoznam UNIVERZÁLNYCH zákonov . . . ?


Různé duchovní a ezoterické směry a školy vytvářejí různé seznamy UNIVERZÁLNÍCH zákonů. Jako například tady:
https://www.cestyksobe.cz/trinact-univerzalnich-zakonu-zasady-tvoreni-zivota/38347
https://mocvedomi.cz/sest-univerzalnich-zakonu-zivota/

Ale když se tím budeš seriozně zabývat, zjistíš, že ty seznamy, které za něco stojí, jsou zpravidla založeny na univerzálních zákonech Hermových. Prokázat to, že je zákon skutečně UNIVERZÁLNÍ (to je, že platí „vždy všude a v každém čase“), je pořádné sousto, které jen tak nepozřeš. Stačí se podívat jen na to, jak se naše současná civilizace (po staletí a tisíciletí) snaží prokázat univerzálnost fyzikálních zákonů. Něco si o tom můžeš přečíst třeba tady:
https://e-healthy.org/cs/univerz%c3%a1ln%c3%ad-z%c3%a1kony/

Nakonec zjistíš, že skutečně méně je někdy více. Protože jenom těch sedm Hermových zákonů zapracovat do svého života, je práce na celý život a ještě s tím nebudeš u konce. Kdo z nás může prohlásit, že je uplatňuje a řídí se jimi „vždy všude a v každém čase?“ :-).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: SeznamBot a 3 hosti