Relaxace těla

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod ikarkar » 10 pro 2022, 09:56

Conf píše:
Inrise píše:Je fajn to nevzdat

Začínám poněkolikátý a to vždycky po několika letech :D Tento můj pokus je doufám už finální,


Conf píše:ikarkar: Díky za post. Já nemam pocit, že bych se cítili vzdaloval, přibližuju se, ale je to spíš jakoby cíl byl 42 km daleko a já se k němu přibližoval rychlostí 10 metrů za den.


Pak je všechno v pořádku a máš dokonce dvě možnosti:

1. Postupovat jako dosud TRPĚLIVĚ (od slova trpět) a za 11,5 let jsi tam :-)
2. Postupovat SOUSTAVNĚ (do slova sousto za soustem) a nezačínat vždy znovu po několika letech a k cíli dorazit dříve :-)

Volba je na tobě.
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 11 pro 2022, 15:09

Ikarkar: souhlasím. No, holt, evidentně sem na to dřív nebyl dostatečně zralej. (A taky mám v horoskopu v 1. domě Saturn, kterej mi všechno oddaluje, meh)

Jinak to asi není tak velkej rozdíl, ale myslel sem tím příměrem to úsilí, které teď mám asi 2 nebo 3 týdny, kdy stejně přese všechno postupuju pomalu.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 28 pro 2022, 14:20

ikarkar píše:Rozumový přístup k uvolnění těla:

Přečtu si určitý návod na cvičení (například dechová cvičení), použiji vůli, kterou disponuji a začnu cvičit s velkým úsilím, abych dosáhl (co nejdříve) „cíle“ (relaxace, uvolnění, znehybnění, odhmotnění těla pří současné bdělosti). Avšak ouvej :-( Čím větší úsilí vyvíjím, tím více se cíl vzdaluje, Proč? Protože energetická centra hrubého hmotného těla ještě nebyla, na práci s takto jemnou energií prány (to je energie přítomné např. ve vzduchu, který nadechujeme) připravena (pročištěna). Ale nejenom centra (čakry), ale i kanály (pro cirkulaci prány propojené s naší vizualizací), které centry procházejí. Důsledkem této nepřipravenosti a nepročištění bývají pak nedostatečně průchozí nosní dýchací cesty.

Postupný meditační přístup:

Ten se nezaměřuje hned na rychlé dosažení „cíle“, ale nejdříve pozoruje (při pro dýchávání jednotlivých části těla, zda nepocítí určité neprůchozí bloky (napětí ve druhé čakře, negativní emoce ve třetí, citové ve čtvrté, komunikační v páté atd.). Pokud je objeví (pocítí), pracuje na nich dýcháním a vizualizací (např. barvami apod.) k jejich odstranění. Teprve potom postupuje k cíli.


Když dělám "dlouhý" pokusy o relaxaci, snažím se relaxovat co nejdéle, ale většinou skončím kolem 2,5 hodiny, někdy dřív, někdy později - rekord 4 hodiny :) tak mám opravdu velké napětí v nohách. Velmi silné napětí bylo ve spodní části nohy, od kotníku výš směrem ke koleni. To se mi jednou nebo dvakrát podařilo "rozpustit" tím, že sem se na to zaměřoval, ale trvalo to hrozně dlouho, třeba hodinu. Potom se objevilo napětí v horní části stehna, těsně pod pasem, na jeho rozpuštění jsem zatím neměl sílu. Problém s těmito dlouhými relaxacemi je ten, že prostě zabírají hodně času a aby to mělo smysl, tak musím být plně vyspalý, jinak hrozí riziko, že usnu. Takže to potom je víceméně hlavní náplň mého večera a na to mám čas a energii jednou nebo dvakrát týdně.

Jak se dá určit, čemu ty napětí odpovídají? Mám určité myšlenky, ale otázka je, jestli to tak opravdu je.

Zkoušel sem ty napětí odstraňovat třeba i pomocí tance (hehe), EFT.

Další věc je, naučil sem se nějakou začátečnickou joga nidru a dělám ji skoro každý den, to zabere asi jen 20-30 min. Dvakrát nebo třikrát jsem při tom usnul, jednak proto, že to bylo pozdě v noci a byl sem ospalý a potom sem si k tomu i pouštěl do sluchátek theta wave. Druhá část té joga nidry je soustředění se na dech v určité části těla (třeba pupík) a odpočítávání nádechů+výdechů od 27 do 1. No a právě když sem unavenej a ještě si k tomu pouštím ten theta sound, tak mám celkem problém se na to soustředit, protože při tom prostě usínám. Dnes v noci jsem při tom zase usnul. Ale dnes si říkám, zda právě tento stav, kdy opravdu usínám, ale ještě se na chvilku vzbudím.. není právě ten, kterého chci dosáhnout :)))

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod ikarkar » 30 pro 2022, 03:20

Možná by nebylo od věci ujasnit si abstraktní pojmy: „MYŠLENÍ – VĚDOMÍ, CITY – POCITY“, probrat si jejich obsah a definice. Zdá se, že v tom máš příliš úsilí a že jsi v tom příliš „hlavou“ a že by možná bylo dobré nejdříve cvičit „bdělost“. Taky je možné, že tě nohy drží „při zemi“ a že je to tvoje „ochrana“ a že by se ti jinak mohlo stát, že „uletíš“bez dostatečné přípravy a nejnižší astrální sféry mohou být „zlomyslné“.

Ale to všechno jsou jen náměty. Tu práci musíš vykonat ty sám. Není žádné hotové řešení, které bys mohl najít v diskusích.

Možná by nebylo od věci, když už jsi tady – začít poctivě a od píky s „Bránou“.
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 30 pro 2022, 21:11

ikarkar píše:Možná by nebylo od věci, když už jsi tady – začít poctivě a od píky s „Bránou“.


Právěže sem s ní začal (i když otázka je, zda "poctivě" - heh - prostě jdu svým tempem) a důsledek více než měsíce denního praktikování vědomého jedení, dýchání a magie vody je, že tímhle jsem obrovsky neskutečně moc posedlej :D na druhou stranu bych řekl, že nějaký pokroky opravdu dělám, z pohledu ze dne na den jsou malý, ale při pohledu na to, kde sem byl před měsícem, to posun určitě je

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 12 led 2023, 18:27

ikarkar píše:Taky je možné, že tě nohy drží „při zemi“ a že je to tvoje „ochrana“ a že by se ti jinak mohlo stát, že „uletíš“bez dostatečné přípravy a nejnižší astrální sféry mohou být „zlomyslné“.



Ty jo, udělal jsem pokrok a napětí v nohách už nemám, naposledy jsem se zastavil na krku :D Docela by mě zajímalo s čím to souvisí. Jestli s tím, že sem v poslední době hodně změnil svoje myšlení / priority. Jdu hodně "do sebe". Nebo to může být tím, že sem začal dělat nějaký pseudotantrický srandičky? Nebo prostě všechny ty manifestace a "magie"? :D

DuhA
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 11 srp 2023, 10:39
pohlaví: Žena
Národnost: SK
Obdrženo poděkování:

Re: Relaxace těla

Příspěvekod DuhA » 11 led 2024, 15:05

Conf, telo ma bloky,napatia a tie su z myslienok. Ak si casom nieco prehodnotil, uvolnil si stary sposob myslenia a reagovania, stary program ta kusok pustil. Kde mas v tele napatie tam nemas moc energiu a to suvisi s tymi roznymi tvojimi myslienkami a pocitmi.
Tlacenim na pilu ( chcem, musim dosiahnut taky onaky stav, 2 hodiny nasilu sa nutis k uvolneniu je paradox) pridavas napatie. Zas je to myslienka nasilie opak uvolnenia. Mozno lepsie uzemnovat sa kontaktom s prirodou, so zemou . Super je chodit bosy po hline trave kamenoch vonku a citit magnetizmus, vnimat ze tvoje telo a telo planety su jedno telo. Prijat ze telo mas a byt rad ze ho citis a nie tuzit ako ho prestanes vnimat. Bud rad ze zijes:)) . Byt bosy v prirode vedome pomaha síce Ale iba docasne. Ked sa vratis domov zas sa ozve stare myslenie stary program. A napaticko sa vrati. A potom sa daju skusat rozne umele metody s docasnym ucinkom. Pozitivne je ze ak sa nieco vytrvalo opakuje z toho stavu sa stane po dlhsej dobe zvyk pocit sa zapise . A mas novy program. Ten ked bude casom silnejsi nebude tolko napatia.

Robo
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 02 pro 2023, 07:08
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Obdrženo poděkování:

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Robo » 11 led 2024, 20:41

Ja by som ti poradil vyjsť zo svojej komfortnej zóny.
To jesť skús otužovanie alebo opak saunovanie.
Pri týchto metódach sa človek naučí plne ovládnuť svoje telo a dych. Je to také dosť rýchle keďže prvý krát to nebude na dlho ale čim viac to budeš cvičiť tým dlhšie vydržíš a potom to už bude jednoduchšie. Len si sadnúť splynúť z kreslom a úplne sa uvoľniť.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 12 led 2024, 19:45

Robo píše:Ja by som ti poradil vyjsť zo svojej komfortnej zóny.
To jesť skús otužovanie alebo opak saunovanie.
Pri týchto metódach sa človek naučí plne ovládnuť svoje telo a dych. Je to také dosť rýchle keďže prvý krát to nebude na dlho ale čim viac to budeš cvičiť tým dlhšie vydržíš a potom to už bude jednoduchšie. Len si sadnúť splynúť z kreslom a úplne sa uvoľniť.


Od prosince 2022 do konce listopadu 2023 jsem se každý den sprchoval studenou vodou, vynechal jsem jen párkrát. Snažil jsem se to též spojovat s magií vody podle Brány. V létě sem párkrát zkoušel magii vody v přírodě (potok nebo řeka)... Momentálně ty studený sprchy nepraktikuju, ale asi se k tomu vrátím.

Chápu, že ty moje studený sprchy mají daleko do skutečnýho otužování se, nicméně celkově vzato bych teda neřekl, že by mi to nějak pomohlo a co se týče "ovládnutí těla", tak to pomáhá právě jen v tom, že si tělo zvykne na chlad.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 12 led 2024, 19:55

DuhA píše:Conf, telo ma bloky,napatia a tie su z myslienok. Ak si casom nieco prehodnotil, uvolnil si stary sposob myslenia a reagovania, stary program ta kusok pustil. Kde mas v tele napatie tam nemas moc energiu a to suvisi s tymi roznymi tvojimi myslienkami a pocitmi.
Tlacenim na pilu ( chcem, musim dosiahnut taky onaky stav, 2 hodiny nasilu sa nutis k uvolneniu je paradox) pridavas napatie. Zas je to myslienka nasilie opak uvolnenia. Mozno lepsie uzemnovat sa kontaktom s prirodou, so zemou . Super je chodit bosy po hline trave kamenoch vonku a citit magnetizmus, vnimat ze tvoje telo a telo planety su jedno telo. Prijat ze telo mas a byt rad ze ho citis a nie tuzit ako ho prestanes vnimat. Bud rad ze zijes:)) . Byt bosy v prirode vedome pomaha síce Ale iba docasne. Ked sa vratis domov zas sa ozve stare myslenie stary program. A napaticko sa vrati. A potom sa daju skusat rozne umele metody s docasnym ucinkom. Pozitivne je ze ak sa nieco vytrvalo opakuje z toho stavu sa stane po dlhsej dobe zvyk pocit sa zapise . A mas novy program. Ten ked bude casom silnejsi nebude tolko napatia.


Jak už jsem psal v jiném vlákně, po roce pokusů (i když jsem měl v létě dlouhou pauzu) se ty relaxační sessions u mě do velké míry zautomatizovaly, stačí, abych si lehnul do šavášany a tělo začne relaxovat samo, nemusím se do toho nějak zvlášť nutit nebo o tom přemýšlet. Nicméně právě kvůli těm blokům se to vždy v určitém stavu zastaví (třeba po 2 hodinách) a relaxace už se pak neprohlubuje, naopak mi pak nastává stav, kdy se v těle vytváří větší a větší napětí, ležení v šavášaně je víc a víc nepříjemný až neúnosný.. většinou přichází i negativní nálady a já pak končím, s pocity napětí na celém těle.

DuhA
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 11 srp 2023, 10:39
pohlaví: Žena
Národnost: SK
Obdrženo poděkování:

Re: Relaxace těla

Příspěvekod DuhA » 13 led 2024, 12:22

Conf,
2 hodiny lezat je neprirodzene ak nie si tazko chory pacient v nemocnici. Aj ked si PN tak sa potrebujes hybat.. .Preto ti telo dava spravne najavo co potrebuje aby bola harmony. Ak si vytvoris napatia v tele, prejdu casom matricami aj do dalsich tiel a naopak. Ved hermoši ziadaju harmoniu v zivote .Nie extremizmus. Treba z kazdeho trosku - aj relax aj pohyb. Aj duchovno aj zemne veci . A pekne striedat. To je rytmus.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 13 led 2024, 16:09

DuhA píše:Conf,
2 hodiny lezat je neprirodzene ak nie si tazko chory pacient v nemocnici.


? Nechápu. Člověk přeci každý den při spánku leží, a to většinou víc než 2 hodiny.

DuhA
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 11 srp 2023, 10:39
pohlaví: Žena
Národnost: SK
Obdrženo poděkování:

Re: Relaxace těla

Příspěvekod DuhA » 13 led 2024, 18:51

Conf, aj v spanku sa prehadzujes, otacas na druhy bok ,niekto prevalujenohy ruky iny vydava zvuky, rozprava,niekto aj chodi po dome :). A to nie je este pri plnom vedomi za denneho biorytmu.
Samozrejme pokial to potrebujes na nieco tak ok, skusaj dalej. Prinajmensom to je dobry vycvik vole trpezlivosti a vytrvalosti. Upevnis sa v tom ze tie vlastnosti mas. Aj vnimanie tela sa mozno vycibri.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 13 led 2024, 19:28

DuhA píše:Conf, aj v spanku sa prehadzujes, otacas na druhy bok ,niekto prevalujenohy ruky iny vydava zvuky, rozprava,niekto aj chodi po dome :). A to nie je este pri plnom vedomi za denneho biorytmu.
Samozrejme pokial to potrebujes na nieco tak ok, skusaj dalej. Prinajmensom to je dobry vycvik vole trpezlivosti a vytrvalosti. Upevnis sa v tom ze tie vlastnosti mas. Aj vnimanie tela sa mozno vycibri.


No ony ty relaxace mají MNOHO benefitů a jen lituju toho, že jsem s nima nezačal mnohem dřív.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Relaxace těla

Příspěvekod marvin » 13 led 2024, 19:44

DuhA píše:Conf,
2 hodiny lezat je neprirodzene.


Záleží na svalové relaxaci. Pokud se propadneš dost hluboko, můžeš ležet i déle uvolněný. Spíš pak přichází spánek. I ten ale může být hluboký a u toho se nepřevalíš ani na bok.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti