AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Sen
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2015, 10:36
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 216×
Obdrženo poděkování: 31×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Sen » 03 dub 2023, 21:35

Ano, mají, s tím souhlasím, tyto instituce proto nevyužívám.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Flox » 04 dub 2023, 20:52

Tak oni ty instituce mají třeba affiliate systém, který dá provizi tomu, kdo přivede nového aktivního hráče. Takže ti lidi co chtějí provizi si založí web se zaručenými triky a postupy jak zaručeně porazit kasíno. Např. v ruletě sázet pořád na jednu barvu a vždy zdvojnásobit sázku. Hráč si myslí, že má super nefér trik jak vyhrát a porazit kasíno. Jenže ten systém nefunguje. Nikdy nefungoval a kasína to rádi šíří mezi lidi.

Vůbec by mě nepřekvapilo, pokud by se i tento postup s AI při několika tisících sázkách ukázal jako nefunkční a prodělečný. Ono to jde spočítat pravděpodobnosti lépe než sázkové kanceláře, ale je to vážně hodně těžké... někde byl rozhovorem s člověkem co to dělá... ale takhle geniální lidé mohou často vydělat více peněz jinde.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod marvin » 11 dub 2023, 11:43

Super diskuze. Krásné oživení.
Můj názor: i to AI je tu od Boha, je pouze na nás, jestli bude předpovídat počasí, vyhrávat u sázkových společností nebo kasín (btw: AI, machine learning se masivně využívá i u těchto společností jenom z opačné strany), nebo se z AI stane Skynet, který se nás pokusí vyhubit. Aneb zpět k základu, Asimovi - 3 základní pravidla robotiky..

Nezákonné to určitě není. Na AI určitě zákony nejsou definované, terpve se to formuje. AI je zatím ve veřejném smyslu slova stále "nedostupná", takže se nepočítá s nějakým masivním "zneužitím".. Uvidíme časem.

Já bych byl ochotný klidně tyhle pokusy zadotovat. Dal bych litr měsíčně, aby to vždy udělalo 10 pokusů po 100,- Kč. A na konci roku bychom viděli balance :D... no možná by mi to uzavřelo účet hned první měsíc :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod marvin » 11 dub 2023, 11:44

Super diskuze. Krásné oživení.
Můj názor: i to AI je tu od Boha, je pouze na nás, jestli bude předpovídat počasí, vyhrávat u sázkových společností nebo kasín (btw: AI, machine learning se masivně využívá i u těchto společností jenom z opačné strany), nebo se z AI stane Skynet, který se nás pokusí vyhubit. Aneb zpět k základu, Asimovi - 3 základní pravidla robotiky..

Nezákonné to určitě není. Na AI určitě zákony nejsou definované, terpve se to formuje. AI je zatím ve veřejném smyslu slova stále "nedostupná", takže se nepočítá s nějakým masivním "zneužitím".. Uvidíme časem.

Já bych byl ochotný klidně tyhle pokusy zadotovat. Dal bych litr měsíčně, aby to vždy udělalo 10 pokusů po 100,- Kč. A na konci roku bychom viděli balance :D... no možná by mi to uzavřelo účet hned první měsíc :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Conf » 11 dub 2023, 15:45

marvin píše:Super diskuze. Krásné oživení.
Můj názor: i to AI je tu od Boha, je pouze na nás, jestli bude předpovídat počasí, vyhrávat u sázkových společností nebo kasín (btw: AI, machine learning se masivně využívá i u těchto společností jenom z opačné strany), nebo se z AI stane Skynet, který se nás pokusí vyhubit. Aneb zpět k základu, Asimovi - 3 základní pravidla robotiky..

Nezákonné to určitě není. Na AI určitě zákony nejsou definované, terpve se to formuje. AI je zatím ve veřejném smyslu slova stále "nedostupná", takže se nepočítá s nějakým masivním "zneužitím".. Uvidíme časem.


AI (asi) nijak regulovat nejde, je to v podstatě aplikovaná matematika. AI model je vlastně výsledek určitých kalkulací. Ty kalkulace ani nejsou moc složitý, jenom jich je mnoho, velmi mnoho... miliony, miliardy, biliony... záleží samozřejmě co to je za model a hlavně jak je velký.

marvin píše:Já bych byl ochotný klidně tyhle pokusy zadotovat. Dal bych litr měsíčně, aby to vždy udělalo 10 pokusů po 100,- Kč. A na konci roku bychom viděli balance :D... no možná by mi to uzavřelo účet hned první měsíc :)

Dělám pokusy tohoto typu - včerejší večerní fotbal - model dokázat 2x trefit málo pravděpodobnou remízu a tak je to hezky ziskový :) http://34.29.247.57:23456/model/63

Pak jsem něco změnil a všechny predikce špatně, tak to asi nebyl dobrý nápad:D http://34.29.247.57:23456/model/64

V posledních dnech jsem překopal strukturu datasetů a u sportů, kde není remíza, tzn. výsledek je buď výhra favorita nebo outsidera - když dám do datasetu půlku zápasů, které vyhrál favorit a půlku, které vyhrál outsider - tzn. pokud by ty astrologický data nefungovaly a model jen náhodně tipoval, tak by měl mít úspěšnost predikcí kolem 50% - ale já stabilně dosahuju přes 80 %!!!!!!! A to i u "velkýho" datasetu třeba 2000 zápasů.

Hranici 80% se asi prolomit nepodaří, resp. i samotní astrologové říkají, že těch 80% je strop. Podle jedný "bajky" prý někdy ve starověku byli astrologové schopní předpovídat budoucnost na 100%, ale v důsledku toho zpychli, dělali věci typu, že sestavovali horoskopy lidí, který se teprve narodí, apod. Tak podle tý bajky se na to Bůh nemohl dívat a sebral jim část obsahu astrologie, takže teď není kompletní a může dávat jen těch 80% :D

Anyway, i těch 80% je pro mě (zatím?) stejně jen teoretický výsledek, který neumím využít. Resp. abych byl konkrétnější, je to nejlepší z validačních výsledků při trénování modelu. (Když se trénuje model z datasetu třeba 2000 zápasů, tak se rozdělí na trénovací a validační část, třeba v poměru 80/20, tzn. model se učí z 1600 zápasů předpovídat zbylých 400 zápasů - no a mně se opakovaně stává, že v nejúspěšnějším stavu to z těch 400 zápasů umí předpovědět třeba 327 správně, tzn. 81,75%). Jenže pak bohužel neplatí, že je ten model úspěšný i v předpovídání jiných zápasů... takže je dost možné, že to celé prostě je náhoda... nevím...

Uživatelský avatar
Agalandis
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 29
Registrován: 14 bře 2023, 17:53
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Agalandis » 13 dub 2023, 05:36

Co místo kolektivní sporty zkusit utkání dvou jedinců? Tenis, bojové sporty nebo závody kde je vliv na jednotlivcích. Dokážeš si pomoci i jejich rodovym znamením a lépe tak sestavit horoskop?
Východní Čechy. Rád se s někým sejdu :)

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Conf » 13 dub 2023, 07:13

Agalandis píše:Co místo kolektivní sporty zkusit utkání dvou jedinců? Tenis, bojové sporty nebo závody kde je vliv na jednotlivcích. Dokážeš si pomoci i jejich rodovym znamením a lépe tak sestavit horoskop?


Z individuálních sportů mám k dispozici tenis, stolní tenis a okrajově badminton a squash.

Tenisu jsem se věnoval hodně a určitě dál budu. Nevýhoda je, že u něj relativně často (kolem 70%) vyhrává favorit, takže je velmi těžké dosahovat větších zisků. Ve stolním tenise je několik jakýchsi lig nebo turnajů, kde hrají hrozně moc celkem krátkých zápasů... ale jako důvěru k tomu nemám, přijde mi to naprosto random:D A stejně nemám souřadnice míst, kde se to odehrává.

Fotbal a hokej osobně vůbec nesleduju a nebaví mě, jen s tím teď experimentuju pár dní. U fotbalu je výhodné to, že je relativně hodně vyrovnaných utkání, takže k hezkému zisku stačí úspěšnost lehce nad 50%.

Jinak moje metoda vůbec neužívá horoskopy hráčů, všechno to jsou horoskopy utkání. Nějak to spojit s horoskopy hráčů by nejspíš pomohlo, ale je nemožné získat spolehlivé horoskopy většího množství hráčů, (na to je potřeba znát den, přesný čas a místo narození - přičemž většinou se samozřejmě zveřejňuje jen datum narození).

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Conf » 06 kvě 2023, 20:43

Aktuálně na tento projekt nemám moc čas, v druhé půlce května to bude lepší.

Několikrát se mi podařilo stvořit model, který pak na predikcích reálných zápasů vytvořil hezký (virtuální) zisk. (Dokonce jsem podle toho sázel a vyhrál nějaké peníze, haha.) Ale vždycky to funguje jen chvíli a pak to fungovat přestane. Buď je to celé náhoda a nebo v tom jsou nějaké další zákonitosti, které zatím neznám.

Narazil jsem na článek o hvězdě Algol a v něm bylo zmíněno, že ve starém Egyptě měli nějaký kalendář šťastných a méně šťastných dní, které se střídaly zhruba po 2,8 dnech. A prý se přišlo na to, že to odpovídá zářivosti hvězdy Algol. Takže až příjdu na to, jak získat data o zářivosti hvězd, tak je do těch datasetů zapracuju.

Znáte někdo podobné věci, které by se daly použít?

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Michal » 25 kvě 2023, 21:47

Ahoj Conf,

co máš na vstupu? Ten game chart? To je úhel planet? Dáváš tam třeba i aspekty? Tam můžou hrát velkou roli sextily, trigony, kvadráty a opozice, které by se teda ta síť mohla naučit, ale třeba by o ně bylo dobré rozšířit vstup.
A co máš na výstupu? Vyhra favorit, outsider, remíza?
Jaký model používáš? Nějaký MLP nebo používáš něco složitejšího?
Trénoval bych to přes kategorickou cross-entropy, optimizer AadamW, pokud se ti to nevejde celé do paměti, můžeš to načítat po batcích.

Slibné by podle mě bylo mít na vstupu třeba rozdíl natal chartu hráčů a toho místa. Pak by ale na výstupu mělo být výhra první, výhra druhý, remíza. Nebo jen výhra první, výhra druhý, remíza by byla 0.5 pravděpodobnost pro oba. To výhra favorit, outsider, remíza mi přijde na astrologii neexaktní, ale jestli se to tak dělá (někdo podle toho s dobrou úspěšností určtuje vítěze), tak proč ne.

Máš nějakou validační/testovací sadu? Vzal bych třeba 3 poslední měsíce z celého datasetu, nebo náhodně vybral nějaké zápasy z celého datasetu a ty bych z trénovací množiny přesunul do validační množiny a každou epochu ji vyhodnocoval. Tak pak při tréningu rovnou uvidíš, jak by to fungovalo pro ty zápasy a můžeš monitorovat, jestli se ti to vůbec něco natrénuje. Ideálně tak 10-15 procent datasetu.

A pokud se to něco natrénuje, tak bych se určitě podíval na to, co mají ty zápasy společného. Zobrazit si podle čeho se to rozhodlo a třeba tam bude vidě nějaká závislost. Třeba zjistíš, že nějaké aspekty ovlivňují ty zápasy více nebo méně a tím pak zase zlepšíš model.

Pokud ty data máš ve formě tabulky, ve formě tzv. strukturovaných dat, tak bych na to zkusil určitě decision trees, random forest, xgboost. Většinu najdeš v knihovně sklearn.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Michal » 25 kvě 2023, 22:06

Teď čtu, že vlastně nepoužíváš natal chart těch hráčů. Jako myslím si, že by to šlo (viz screenshot). U týmových sportů bude stačit natal chart toho kdy a kde se klub založil.
Screenshot 2023-05-25 220345.png

Ale třeba to půjde jenom z toho game chartu.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Michal » 25 kvě 2023, 22:14

A teď čtu, že používáš validační množinu :D Tak to bych pak udělal k-fold cross-validation. Jsou na to funkce v sklearnu. Udělá to několik splitů toho datasetu, můžeš natrénovat třeba 3 modely na různých splitech toho datasetu a uvidíš, jak ti to pro každý z nich vyšlo. Jestli to bude vycházet podobně, tak to bude asi nějak fungovat, pokud ne, je to spíš náhoda.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: AI model, který předpovídá sportovní výsledky pomocí astrologie

Příspěvekod Conf » 25 kvě 2023, 23:07

Michal: nechceš pokecat po whatsappu? :) To bude asi nejrychlejší:)


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti