Tón při meditaci

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 30 kvě 2011, 11:33

Může mi někdo potvrdit souvislost mezi hloubkou zažitého stavu a slyšeného tónu? Většinou totiž slyším tóny o frekvenci cca 2 - 18 kHz (na hranici slyšitelnosti) a včera poprvé mi tam skočilo něco kolem 800 Hz, což bylo dost hlasité překvapení. Stalo se tak při cvičení hromadění životní energie 3. stupně. Přestával jsem cítit tělo a pak jsem si všiml, že mám v sobě zaryté nehty palců (cosmic mudra).

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod mek onder » 30 kvě 2011, 22:55

Může se to stávat,když přejdeš do jiné úrovně vědomí,přestáváš u toho cítit tělo a mizí i pojem(nebo spíš vnímání)fyz.času.Ten přechod zvyšuje citlivost sluchu pro jinou dimenzi a zvýšený zvuk je přechodová část(i když občas přetrvává toto zesílené vnímání,zvlášt´u hudby sfér).U cvičení by jsi nejspíš neměl ztrácet pojem o sobě a měl zůstavat víc v plném vědomí tady a ted´.Ale je to o tom čeho chceš dosáhnout.Trans a jiné jsou později..

Atˇse daří.
Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 31 kvě 2011, 08:19

Nevím, jestli jsem to tu už někdy psal, ale ten vysoký tón slyším celý den. Těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně, ale přišlo to do života tak pozvolně, že ani nemůžu říct, kdy to začlo (je to stejné jako s těmi optickými úkazy). Vtip je v tom, že ač je to vysoký tón, tak z něho vůbec nebolí hlava a když potřebuju poslouchat nějaký fyzický zdroj zvuku, tak vymizí.

Jen pro představu:

Přibližně tohle slyším celý den, při meditaci se to akorát zesílí. Zdroj cítím uprostřed hlavy.
10kHz

A tohle je ten, co mi tam z nenadání skočil. Vytvořil se jakoby vzadu v hlavě, spíše vlevo. Protože se potom různě zesiloval a slyšel jsem ho chvíli z jiné strany, tak jsem měl pocit jako kdyby kolem mě létal.
700Hz

Vždy mi šlo o ticho, ale dosáhnul jsem ho jen párkrát v životě a samovolně nepřišlo snad nikdy. Na druhou stranu - to své celodenní nadsmyslové vnímání bych už nikdy nevyměnil za nevědomý klid. Je to jako zavřít oči před prací. Všechny ty lítající zjevy se musí rozpustit a zvuky nejspíš také... a jde to!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod mek onder » 02 čer 2011, 00:28

Ten ton je normální :) (10kHz) je to aktivovaný Valorův můstek,duch.vědomí,FB to má v překladech kde to popisuje jako horní světlo(jinde to má jiný název,3 tantien apod..)je dobré rozvíjet i ostatní,ale to by mělo přijít samovolně s dalším cvičením..

Ticho je náročnější,je to podle úrovně kde ho chceš dosáhnout.Ty jsi mentální typ, a tam jde o
naprosté vypnutí přijímání v mentální matrici (veškerých vjemů)a jeho odpovídajícímu orgánu,tedy mozku.Nespěchej,přijde to,důležitý je základ,at´se člověk nemusí zbytečně vracet..

At´se daří.
Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 02 čer 2011, 09:16

mek onder píše:...

Z toho jsem trochu zmatený. S tantien jsem se nikde nesetkal a nevím, jestli je to vůbec v nějakém západním jazyce dobře popsané. Mimochodem vůbec jsem neměl pocit, že od hlavního proudu někam utíkám. Tobě se zdá, že pránu zadržuju v hlavě, nebo jak tomu mám rozumět? Z mého pohledu postupuji dost pomalu, tak aspoň prohlubuji negativní stav. To světlo, které se má objevit v tělesném cvičení se ale pořád neprojevuje... tak doufám, že ten 3. stupeň nebudu dělat až do smrti.

Můžu se zeptat, jak jsi přišel na to, že jsem mentální typ?

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod mek onder » 03 čer 2011, 00:29

Nemá to být přímé sluneční světlo,je to astrální světlo,při kterém i v zatemnělé místnosti jde dost slušně vidět..,více v soukr.zprávě..
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod kedrigern » 05 čer 2011, 15:12

Anubis píše:
Nevím, jestli jsem to tu už někdy psal, ale ten vysoký tón slyším celý den. Těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně, ale přišlo to do života tak pozvolně, že ani nemůžu říct, kdy to začlo (je to stejné jako s těmi optickými úkazy). Vtip je v tom, že ač je to vysoký tón, tak z něho vůbec nebolí hlava a když potřebuju poslouchat nějaký fyzický zdroj zvuku, tak vymizí.


Toto mám také už pár let. Také jsem si prostě jednou všiml, že to mám. Existuje na to lékařská diagnóza: tinitus. Když jsem na to přišel, byl jsem na vyšetření sluchu, nic se nezjistilo, pár týdnů jsem bez úspěchu bral na to nějaké prášky, ale protože mě to omezuje jen minimálně, dohodl jsem se s doktory, že to necháme být. Nikdy mě nenapadlo, že by to mohlo souviset se zvětšením citlivosti k jemným energijím v důsledku cvičení, kór když už se léta pohybuji na začátku a z určitých důvodů (o kterých jsem zde již psal na jiných místech) se nejsem schopen posunout dál. V posledních měsících se u mě několikrát objevil i ten hluboký tón, ale vždy to bylo v průběhu dne, nikdy po nějakém cvičení.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 05 čer 2011, 21:42

kedrigern píše:Existuje na to lékařská diagnóza: tinitus.


Nevím jak ty, ale to moje s touto diagnózou nemá co dělat. Lidem to většinou znepříjemňuje život a dokonce ztrácí sluch. Je dobré umět rozlišovat co je nemoc, a co je výsledek duchovních cvičení.

Podobná věc se stala i žačce Drtikola, která šla na oční vyšetření s tím, že viděla proti obloze různé objekty, a pak se tomu všichni zasmáli, protože šlo o dharmy.

Je třeba říct, že to nadsmyslové vnímání při správných postupech nikdy nekoliduje s fyzickou rovinou a nijak nás tedy ve hmotě neomezuje. Stačí totiž obrátit pozornost pouze na vnější svět a všechny netradiční zjevy a zvuky jsou ty tam.

Mimochodem - Přišla doba, kdy vidím počítač a internet jako problém na své cestě. Trávil jsem u něj velkou část svého života a nyní ho chci omezit na úplné minimum, takže se s vámi loučím a možná se někdy někde setkáme. :)

gordon
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 06 kvě 2011, 08:56
pohlaví: Muž

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod gordon » 06 čer 2011, 11:27

Tvoje rozhodnutí zní vcelku rozumně, přesto doufám, že sem ještě někdy nakoukneš podělíš se o své zkušenosti a ostatním poradíš. Tvoje komentáře mi ledasco objasnily.
Díky a hodně štěstí v další práci.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Pete » 07 čer 2011, 14:20

Mimochodem - Přišla doba, kdy vidím počítač a internet jako problém na své cestě. Trávil jsem u něj velkou část svého života a nyní ho chci omezit na úplné minimum, takže se s vámi loučím a možná se někdy někde setkáme. :)


jen skoda ze je na tomdle foru tak malo aktivnich lidi, doufam ze se za cas vratis ;)

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 18 dub 2012, 21:01

Anubis 31.5.2011 píše:Přibližně tohle slyším celý den, při meditaci se to akorát zesílí. Zdroj cítím uprostřed hlavy. 10kHz

Vědomí α = soustředění do šířky - v prostoru konstantní.

Anubis 31.5.2011 píše:A tohle je ten, co mi tam z nenadání skočil. Vytvořil se jakoby vzadu v hlavě, spíše vlevo. Protože se potom různě zesiloval a slyšel jsem ho chvíli z jiné strany, tak jsem měl pocit jako kdyby kolem mě létal. 700Hz

Vědomí β = intenzivní soustředění - vztahuje se k jakémukoliv bodu v prostoru, při těkavé pozornosti se může přemísťovat.

Vhodnou kombinací těchto dvou soustředění se dá dosáhnout mistrovství v dháraně. Při delším vyvažování se dostavují jak snové vize, tak hlas přírody (už o něm byla řeč). Jestliže překonáme obě tyto uspávací metody (tzn. neusneme ani se neprobudíme), tak se přehoupneme do stavu džágrat sušupti, což je vědomý hluboký spánek.

Slyším ho přibližně jako 90Hz. Udržení tohoto stavu se podle všeho podobá dhjáně. Pokud se necháme unést, tak může dojít k extatickým stavům, vymístění astrálního těla, popř. jiným anomáliím.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Cagliostro » 19 dub 2012, 08:48

Anubis píše:
Slyším ho přibližně jako 90Hz. Udržení tohoto stavu se podle všeho podobá dhjáně. Pokud se necháme unést, tak může dojít k extatickým stavům, vymístění astrálního těla, popř. jiným anomáliím.[/blok]



Když popisuješ možnost vymístění astrálního těla, četl jsem u nás nějaký případ, kdy se pokoušel nějaký člověk experimentovat s astrálem tak, že se nechal v zimě vymáchat v rybníku a pak rychle do tepla svého bytu. Překvapivě to fungovalo, vylétl z těla a když se do něj vracel, popisoval to, jako ránu palicí. Poté trvao asi 3 měsíce, než se to zklidnilo a naučil se to ovládat. Ovšem do té doby se mu stávalo, že vylétl neplánovitě z těla... Myslím, že i zde takováto možnost může být. Cest je hodně ;)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 19 dub 2012, 09:30

Cagliostro píše:...

Tak to je dobrý „řízek“. Každý asi vytváří podmínky podle svého naturelu. Já raději udělám stav, ve kterém je odchod a návrat pro astrální tělo příjemný, ale proti gustu... Otázkou je, co teď s tím. V minulosti jsem astrální tělo zastihl několikrát při návratu i při putování, ale nikdy jsem vědomě nevylezl, až nedávno. Nečekal jsem to tak brzo - chybí mi do toho cvičení 5 stupňů a nechci přeskakovat. Zas mi přijde hloupé stát vedle postele a jen čumět. Naposled jsem to vyřešil tak, že jsem přestal dýchat a automaticky mě to přitáhlo zpět, ale jeví se to jako plýtvání.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod marvin » 19 dub 2012, 10:32

Anubis píše:V minulosti jsem astrální tělo zastihl několikrát při návratu i při putování


tohle by mě zajímalo.. kde jsi tedy byl.. duchem jinde? a fyzické tělo?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tón při meditaci

Příspěvekod Anubis » 19 dub 2012, 12:46

marvin píše:tohle by mě zajímalo.. kde jsi tedy byl.. duchem jinde? a fyzické tělo?


Je tam celé spektrum oblastí, do kterých se astrální tělo vydává. Zastižením jsem myslel nabytí vědomí v tom určitém bezvědomém okamžiku. Říká se tomu obecně nevědomí, protože obyčejné vědomí (zatížené zkušenostmi z denního světa) není schopno čelit „nadrealitě“. Proto ve spánku vnímá jen to, co je mu podobné - odraz fyzického světa. Astrální svět, ať už je vnitřní nebo vnější, tak je tam vždycky něco jako zem, podlaha apod. Je tedy po čem chodit, narozdíl třeba od obecných mentálních rovin (kde zas není cítit taková vitalita a pevnost těla, která je astrální formě vlastní). To, jestli se jedná o podvědomí nebo nadvědomí jde odečíst z odstínů barev. Hloubka se potom odhaduje např. z určitosti forem entit a jejich počtu. Čím menší počet bytostí s neurčitější formou a obecnějšími znalostmi, tím hlubší prožitek. A to platí jak pro negativní, tak pro pozitivní bytosti.

Jestliže se obyčejné vědomí uklidní, tak je často přizváno nadvědomím a je svědkem určitých rovin. Jemné tělo je ale pořád ovládáno pomocí nadjá. Proto se s ním musí obyčejné vědomí sjednotit, aby mělo plnou nadvládu a pocítilo monádu v celé své šíři. Základní úroveň toho sjednocení jsem popsal, je to dhjána, kde dochází k prvnímu spojení subjektu a objektu. Subjekt je v tomhle případě to, s čím se ztotožňujeme (obyčejné denní vědomí) a objekt to, s čím se chceme sjednotit (nadjá).

Fyzické tělo je na místě, nehýbe se.

EDIT: Jestli tě zajímalo přímo ono vědomé vystoupení, tak to astrální tělo šlo rukama napřed a kousek od spícího těla se samo dostalo do vzpřímené polohy. Potom do něj vstoupily smysly. A od té chvíle je to podobná manipulace jak s normálním tělem. Při pohybu se drží ty elementy, ze kterých je AT utvořeno, silou vědomí. Pokud ho ztratíš a začneš dýchat mimo něj, tak se vrátí automaticky zpět do hmotné schránky. Proto je důležité cvičit vědomé dýchání a neporušení pozornosti.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti