Henri Monfort

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod miroslav » 16 říj 2012, 19:29

Jestli to chápu správně, tak vegetarián je na vyšším reinkarnačním stupni? Třeba takový eskymák je tedy teoreticky v duchovním vývoji níž. Ten maso jíst musí.
A rostliny netrpí? Nebo trpí méně? Takové to menší a větší zlo?
Toto není rýpání :-) Já s myšlenkou stát se vegetariánem koketuji už delší dobu, ale nemám dost jasno.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Cagliostro » 16 říj 2012, 19:44

Teda Marrvine, to jsem si nezasloužil :) již výše jsem uvedl, jak to se mnou a masem je. Snažím se ho jen hájit, jak to myslím že je .-)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 16 říj 2012, 19:52

Cagliostro píše:Teda Marrvine, to jsem si nezasloužil :) již výše jsem uvedl, jak to se mnou a masem je. Snažím se ho jen hájit, jak to myslím že je .-)


:-))))

miroslav píše:Jestli to chápu správně, tak vegetarián je na vyšším reinkarnačním stupni? Třeba takový eskymák je tedy teoreticky v duchovním vývoji níž. Ten maso jíst musí.
A rostliny netrpí? Nebo trpí méně? Takové to menší a větší zlo?
Toto není rýpání :-) Já s myšlenkou stát se vegetariánem koketuji už delší dobu, ale nemám dost jasno.


ano, rostlina je taky živá. proto jsem řekl, že záleží na stupni, kde se pohybuješ. já osobně jsem schopen vyloučit živočišné produkty. nejsem však schopen na této vědomé/hmotné úrovni vyloučit rostliné. co by snad ještě šlo je fruktariánství - tam se jí jenom zralé plody - tedy části "živých" rostlin/stromů/keřů - kt. samy odpadly a jsou darem od boha. nezabíjíš rostlinu - příjmáš její dary. ale tady se to v této současnoti nedá praktikovat...

co se týče eskymáků - jak jsem řekl. nemají na výběr. eskýmaci se dožívají plného "zdraví" - netrpí civilizačními chorobami ale dožívají se tak max 20-30let. jejich játra a všechny orgány jsou sice zdravé, ale tak 2-3x zvětšené. přetěžované neustálým nuceným trávením 100%živočisných bílkovin.. ale tak já proti tomu nic nemám. nechtěl bych být inuitem, ale člověk si moc nevybere kde se narodí:))
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Pete » 16 říj 2012, 20:41

miroslav píše:A rostliny netrpí? Nebo trpí méně? Takové to menší a větší zlo?
Toto není rýpání :-) Já s myšlenkou stát se vegetariánem koketuji už delší dobu, ale nemám dost jasno.

Ano, proto je i fruitaianstvi (bestka jsem to poplet a mam to spatne :D) ti mysli i na to, ji ciste plody, tudiz orechy a ovoce

Ale na prednasce co jsem byl jedne Lamy, tvrdil ze co pak ? To jablko ani neutrhnes ze stromu (aby necitel bolest) a pockas az spadne, natluce se a zacne hnit ? Tvrdil ze to jsou extremy a ze nejsou vubec potrebne, tvrdil ze je dulezite se zbavit odpovednosti (nejak tak to rikal, bohuzel si uz detaily nepamatuju :( )

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod miroslav » 16 říj 2012, 20:54

jo, to je asi něco jako to o Milarepovi nebo někom kolem něj. Už si ten příběh moc nepamatuju, možná to byl někdo jiný. Bylo to o tom , že se zděsili, když zabíjel a jedl ryby. Ale on dokázal jejich duší ještě předtím než je zabil poslat k lepší reinkarnaci.
Mě se líbí jak to měli vyřešené indiáni. Jak poděkovali bratru zvířeti, za to, že jim umožňuje žít.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

purusha89
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 09 říj 2012, 01:47
pohlaví:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod purusha89 » 16 říj 2012, 22:36

marvin píše:

Naprosto souhlasim.

Pokud má někdo jinej názor a chce žít něco jinýho, je to jeho svobodná volba. Cílem těch mojich příspěvků neni někomu vnucovat svoje pravdy a hrát si tu na nějakýho převraceče životního stylu u druhejch lidí... jenom sdílim svoje zkušenosti potažmo názory. Třeba se pak k tomu za čas zase dopracuje někdo další, až bude cejtit, že k tomu nastala ta správná doba. Nikomu nepřeju nic zlýho, nicméně zákon karmy platí a to, co zasijeme, to taky sklízíme.

Dle mě, si myslim, je cílem stoupat po linii duchovního růstu a způsobovat přitom čím dál mín utrpení bytostem kolem sebe. A cesta životem je asi daleko příjemnější s tim, že máš volnější prožívání bez nějaký zbytečný nálože traumat způsobený tim, že se ti karmicky vrací utrpení živých bytostí, který si způsobil.

Pokud zabiješ zvíře s víc rozvinutou nervovou soustavou (jako třeba prase), který ještě strádá celej život v nějakym chlívě, bude jeho utrpení samozřejmě daleko větší než utrpení mrkve, kterou vytrhneš ze země, abys jí hned spořádal, jelikož rostliny žijou na jinej úrovni a maj daleko jemnější vibrace... jejich utrpení proto nebude tak vysoký jako u živočichů. Právě proto konzumace energeticky "kvalitnější" stravy může urychlit duchovní růst.

Domorodý šamani tenhle soucit k živejm bytostem znali už dávno před tim, než to začal hlásat Buddha. Proto i třeba předtim, než porazí strom, jdou se mu omluvit a následně přenesou jeho ducha jinam. To samý se zvířatama (pokud už nějaký jí)... nezpůsobujou jim utrpení velkochovem, ale čistě je zabijou ve volnej přírodě a rovněž se jim omluví a odvedou jejich ducha. Údajně jim bytosti přírody sami sdělí, co můžou ulovit nebo jaký léčiva na jaký nemoci použít. (Tyhle informace ale osobně podložený nemam)

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod miroslav » 16 říj 2012, 23:06

Takže, proveduli v tomto tématu introspekci, tak musím přiznat, že mě od vegetariánství odrazuje:

Asi hlavní problém je má pýcha, protože mi vadí, že vegetariáni se považují za duchovně vyvinutější. S tím bych tak nějak věděl, kam se ubírat.

Další problém je, že docela dost vnímám život v rostlinách a i cítění a inteligenci. Nejsem schopen dost dobře rozlišit to menší a větší utrpení. Ono to ty rostliny taky dost bolí. Nevnímám v koloběhu žívota hranice různých říší. Já to všechno cítím propojené. S tímhle problémem si zatím nevím rady.

Mně je zatím nejbližší ten systém šamanů.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod mek onder » 16 říj 2012, 23:16

Každá jednostrannost je past..na ego,pýchu ..vyváženost=rovnováha,až se to naučíme bez stravy tak budeme dobří.. :) Důležité je jak myslíš,cítíš a pak se dopracovat dál bez vnitřních negací a újmě na svém ener.systému,zůstat průchozí..při všem.. :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

purusha89
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 09 říj 2012, 01:47
pohlaví:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod purusha89 » 16 říj 2012, 23:29

miroslav píše:Asi hlavní problém je má pýcha, protože mi vadí, že vegetariáni se považují za duchovně vyvinutější. S tím bych tak nějak věděl, kam se ubírat.

Někteří se za ně považujou, pravda to ale zdaleka neni. Duchovnost se neměří dle toho, co jíme... ale já tvrdím, že energeticky "kvalitnější" strava může náš postup urychlit. Tzn., že vegetariánství a jiný alternativní stravovací směry lze chápat jako určitou pomockou berličku na duchovní cestě. Rovněž jako snahu bejt blíž přírodě popř. universu.

Mnohdy se stává, že vegetariánum taky naroste ego kvůli tomu, že díky kvalitnější stravě se považujou za něco lepšího, než jsou běžní masožrouti kolem... Celkovej problém je ale myslim v psychice. Umět si říct: "Dokážu přestoupit na jinej životní styl, aniž bych odsuzoval ty, co jsou odlišný?" Většinou ale nelze dávat vinu změně režimu... kolikrát už lidi odsuzujou jeden druhýho, aniž by museli měnit nějaký svoje zajetý koleje, co se týče stravování. Takže je to vždycky o psychice... hrubohmotnější energie jsou jenom odrazem těch jemnohmotnějších.

Jednoduše řečeno, přestup na bezmasou stravu může člověku naskytnout výborný zrcadlo jeho duše, co se týče chování k druhým lidem a vzájemnýho soužití ve společnosti. Tj. jít si neagresivně svojí cestou, ale rovněž uznat svobodu druhých.

miroslav píše:Mně je zatím nejbližší ten systém šamanů.


Mě rovněž, přesto v našich "civilizovaných" podmínkách je tenhle systém těžko aplikovatelnej. Já proto hledam cestu většího sepjetí s přírodou prostřednictvim jinejch cest.

purusha89
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 09 říj 2012, 01:47
pohlaví:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod purusha89 » 16 říj 2012, 23:39

mek onder píše:Každá jednostrannost je past..na ego,pýchu


Já bych to vnímal jako práci na sobě ve sféře těla. Nicméně kde v dnešní době nelze nacházet past na ego a posilovač pýchy? :) Skoro ve všem.

Hlavní je dle mýho názoru bezpodmínečný přijetí sebe sama a pak si říct: "Co bych mohl dělat dál, abych se zdokonalil, pomoh ostatnim nebo zažil zkušenost, která mě láká?"
(Je to ovšem názor a ten se může rychle změnit... určitě bych nerad hlásal nějaký svý dogmatický pravdy. :))

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod mek onder » 16 říj 2012, 23:52

Můžeš to dělat i nejednostranně :) tak jak píšeš,část své práce na sobě,nenechat se zmanipulovat "špatnými vibracemi" :-) stravy,která je mimo jiné ovlivněna tím kdo ji pěstuje,připravuje.. :-) i jí..
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 17 říj 2012, 08:53

jo.muj velky problem. pycha a omezenost. mam hrozne zafixovany konfilkt s lidma, co ji maso a jeste to vehemente brani. jsem schopny se apriori rozhadat dokrve a az pak mi dochazi jaka to byla past.. na emoce, čakry, energii. uznavam ze je to pro me boj..

ta vegetarianska "povysenost" opravdu existuje. je to spise obrana vegetarianu, kt. si pripadaji nedoceneni (jako ja:) a defakto tim na sebe a svoji filozofii upozornuji. je to hold tezke kdyz mas myslenky, kt. svou dobu predbihaji, jses prukopnikem neceho co je v absolutni minoritě a masy tě neuprosne valcuji :(

ale rozodne to věci nepřizpívá..ani mě,ani zvířatům ani ostatním.. tzn - naučit se tolerovat (respektovat asi ne :) to, ze nekdo nemuze nebo nema silu v teto realite/existenci/inkarnaci prestat jist maso.. chapu to. soucitim s temi lidmi (dobre jsou v tomto knihy Dalajlamy). jak napsal ahva v nekterem prispevku - beru to jako jejich karmu.. mohou to zmenit, ale ja jsem hodne fatalista.. co se ma stat, tak se stane, bud se zmeni nebo ne.

muzu se snazit nekoho presvedcit, ale jenom kdyz ma o to uprimny zajem a ikdyz udelam maximum, tak se to nemusi podarit. ale to je vse vporadku. tak to ma byt..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod miroslav » 17 říj 2012, 17:31

Díky za tuto diskuzi. Přijímat potravu, a vlastně cokoli, je vhodno s náležitou úctou a pokorou. Docela dost mi to rozšiřuje obzor v oblasti vědomého jedení.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 22 říj 2012, 17:25

Ja jsem byl presne 1 rok vegetarianem.
Nejedl jsem zadne mrtvoly zvirat ani vyvar a tak....

Zacal jsem, kdyz mi me telo reklo ze uz maso nemuze. Bylo mi z nej zle a smrdelo mi na velkou dalku.
Maso jsem zacal jist protoze jsem na nej dostal opet silnou chut a ted ho jim malo dle me potreby a pocitu tela.

U spousty vegetarianu je nejezeni masa ego hra.
Dnes jsem byl na veceri s Australankou co rikala ze je vegetarian a dala si rybu, protoze ryby ji. :-)

Nekde jsem slysel, ze:
Vdyt ty zvirata vedi ze jsou k jidlu.

Podivas li se do prirody tak jeden pojida druheho a nase telo nakonec take nekdo sni.
TO JE HERMETICKY ZAKON CIRKULACE.

V rostlinach je stejna zivotni energie jako u zvirat a i v tobe.
Vse je zive.
Vse je jeden velky Organismus.
Vse je jedno Stvoreni.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Ondra » 22 říj 2012, 17:50

Milda píše:V rostlinach je stejna zivotni energie jako u zvirat a i v tobe.
Vse je zive.
Vse je jeden velky Organismus.
Vse je jedno Stvoreni.


Hrozně to zjednodušuješ, ona ta škála mezi tou čistotou - jemností - hrubostí je obrovská, ale zjednodušeně máš pravdu.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů