Sny a vize

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Zajímavá vize

Příspěvekod Firzen » 01 črc 2012, 22:05

Zdravím vás :)

Takže opět spamuji toto fórum, protože se můj dotaz opět nedá zařadit do žádného ze stupňů Brány.. :D Ale berte to tak, že jste prostě asi nejpokročilejší esoterici v mém dosahu, a já nemám koho jiného se lépe zeptat - a to i přesto, že se stává, že s Vámi nesouhlasím. Ale obvzlášť proto bych měl chodit pro rady za Vámi. ;)

V pátek 29.6. jsme spali venku pod širákem v rámci takového putování přírodou, a já jsem za celou noc neusnul. Byl jsem prostě tak nabitý tím okolím a průběhem dne, že jsem oka nezamhoužil. Během koukání na nebe a pokusů o usnutí jsem viděl jakési místo, kde byla tři Slunce (prostě zářící hvězdy) nad vodní hladinou, ve které se voda pomalu točila kolem pomyslného středu. Už bohužel nevím, zda po směru či proti směru hodinových ručiček.

Nějak intuitivně jsem si to spojit s Atlantidou, o které vím akorát tak to, že to jméno označuje jakýsi kontinent, o jehož existenci či vlastnostech nemám vůbec jasno. :D
Snažil jsem se to hledat, ale nic rozumného jsem nenašel.

Nebyl to sen, viděl jsem to zaplného vědomí. Viděl by v tm někdo něco?

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Zajímavá vize

Příspěvekod Roman274 » 01 črc 2012, 23:21

Firzen píše:Zdravím vás :)

Takže opět spamuji toto fórum, protože se můj dotaz opět nedá zařadit do žádného ze stupňů Brány.. :D Ale berte to tak, že jste prostě asi nejpokročilejší esoterici v mém dosahu, a já nemám koho jiného se lépe zeptat - a to i přesto, že se stává, že s Vámi nesouhlasím. Ale obvzlášť proto bych měl chodit pro rady za Vámi. ;)

V pátek 29.6. jsme spali venku pod širákem v rámci takového putování přírodou, a já jsem za celou noc neusnul. Byl jsem prostě tak nabitý tím okolím a průběhem dne, že jsem oka nezamhoužil. Během koukání na nebe a pokusů o usnutí jsem viděl jakési místo, kde byla tři Slunce (prostě zářící hvězdy) nad vodní hladinou, ve které se voda pomalu točila kolem pomyslného středu. Už bohužel nevím, zda po směru či proti směru hodinových ručiček.

Nějak intuitivně jsem si to spojit s Atlantidou, o které vím akorát tak to, že to jméno označuje jakýsi kontinent, o jehož existenci či vlastnostech nemám vůbec jasno. :D
Snažil jsem se to hledat, ale nic rozumného jsem nenašel.

Nebyl to sen, viděl jsem to zaplného vědomí. Viděl by v tm někdo něco?


Bolo to len tvoje podvedomie :) Zmysly si mal vybičované na maximum a vtedy stačí aj malý podnet aby tvoja predstavivosť začala pracovať na plné obrátky. To že si nespal s tým nemá nič spoločné. Zmysly sa dajú ľahko oklamať. Keď som sa venoval hypnóze robil som zopár takých pokusov, kde som vsugeroval niečo čo neexistovalo. Subjekt nespal, mal iba zmenený stav vedomia. (keď sa to takto dá nazvať). Keby sme nerobili nahrávky, nikdy by neveril, že to tak bolo, nakoľko prisahal, že si všetko pamätá :)

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Sen

Příspěvekod Roman274 » 18 črc 2012, 22:45

Skôr som mal na mysli sny. Nemám ich.
Keď som bol malý chlapec, tak som veľa sníval a rád. Niekedy som v snoch lietal a budil sa na závrať. Ako keď ste na kolotoči a náhle je prudké klesanie. Asi AC... Takto útržkovito si to pamätám. A neskôr už nič. Absolútne nič. Ani jeden sen, ani jedna spomienka.
Kedže ste tu dosť zbehlí v rôznych veciach, možno budete vedieť poradiť. Chcem to využiť na ďalší rozvoj. Teda...viete o nejakých postupoch ako si pamätať sny? Sugescie som už skúšal
(cca 1-2 mesiace)...bez efektu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Sen

Příspěvekod Anubis » 18 črc 2012, 23:34

Roman274 píše:...

Pokud nemáš vůbec žádné, tak bych o nějakých přímých metodách vůbec nepřemýšlel a snažil bych se to ovlivnit přes životosprávu. Já sny nemám jen v případech, když byl den extrémní z hlediska:

-roztěkanosti/nevědomosti
-fyzické aktivity
-množství požitého alkoholu

Abych sny prosvětlil, tak před usnutím držím stav bez myšlenek. Po určitých intervalech se pak skokově zhoršují podmínky pro udržení vědomí. Dosažená úroveň se potom promítne do snu, který má patřičnou kvalitu. Pokud se drží bdělost i cca hodinu po zcepenění těla (kterému předchází záblesk - psal o něm i Kafka), tak je možné prožít vědomý hluboký spánek beze snu. A to by měl teoreticky být představ ke stavu Krista.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sen

Příspěvekod Firzen » 19 črc 2012, 03:30

Ahoj, pro přivolání snů a dobré paměti na sny je dobré 2 hodiny před usnutím nebýt na pc či u televize nebo u učení - zkrátka nic únavného. Naopak třeba čtení knížky nebo tvorba (hraní na hud. nástroj, malování, ...) podporuje sny.
Dál si taky zapisuj svoje sny do deníčku. Když si je budeš zapisovat, tvých snů bude přibývat.
Před usnutím přemýšlej o tom, co by se ti tuto noc mohlo zdát.

Uvidíš, že to půjde.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Sen

Příspěvekod kedrigern » 22 črc 2012, 16:02

Roman274 píše:Skôr som mal na mysli sny. Nemám ich.

To, že si žádné sny nepamatuješ nemusí nutně znamenat, že žádné nemáš. Já si sen pamatuji, jen pokud se během něho či těsně po jeho konci vzbudím a to bývá jen jednou za čas (ve většině případů to ale není spontální vzbuzení, ale vzbudí mě budík kvůli vstávání). Možná jsi (jak psal Anubis) jen příliš unaven na to, aby jsi se mohl spontálně vzbudit dříve, než sen vymizí z paměti.

Já se ve svých snech moc nevyznám, tak se je ani nepokouším interpretovat. Připadají mi totiš moc chaotické a asi by připouštěly vícero výkladů. Z posledního snu si pamatuji například toto: Byl jsem zavřen za něco, co jsem neudělal (nevím ale, co to bylo) v řeckém vězení, které ale bylo v druhé půlce českého města, kde žiju (jako by středem města procházela česko-řecká hranice). Pak jsem utekl, ale nevím proč, nakonec jsem se tam pak sám vrátil a po návratu mi řekli, že už mě nechtějí věznit a v podstatě mě vyhnali ze svého vězení. Sny, které si pamatuji se neopakují, jedinou vyjímkou je to, co jsem popisoval zde:

viewtopic.php?f=4&t=407

to se čas od času opakuje.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Sen

Příspěvekod Roman274 » 25 črc 2012, 15:39

Díky za rady :) Zaujímalo ma to aj z toho dôvodu, že poväčšine sa budím dosť unavený a spím dosť dlho a rád :oops: . Tak som sa chcel vymáknuť, že kam chodím po nociach makať..a ešte k tomu zadara. Musí to byť niekde veľmi ďaleko, kedže mňa by ani vojská v 68 nezobudili. No neva, ale nakoniec veď aj zabúdanie je vlastne dar :) Ešte raz díky.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Sny a vize

Příspěvekod Anubis » 17 říj 2012, 10:23

Je tady spousta založených témat s touto problematikou. Sjednotím to zde a později popř. odpovím na některé věci, pokud budu vědět. Nezakládejte už, prosím, nová témata tohoto typu. Pište vše sem.

P.S.: Pokud se mermomocí chcete nějak odlišit, tak přejmenujte předmět ve zprávě. Jde to dostatečně vidět.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Sny a vize

Příspěvekod Cagliostro » 23 črc 2013, 15:43

Teoreticky jsem zkoušel svého času pokus se snem a vědomím. Ve snu ztrácíme realitu a nevnímáme skutečnou přítomnost. Přesto se mi při několika pokusech povedlo ve snu protlačit svou vůli, a mít vědomí. Bohužel se to stalo pouze několikrát, většinou jsem při tomto pokusu neuspěl. Nevím jak by to fungovalo dnes, již je to několik let co jsem tento výzkum zanechal.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Sny a vize

Příspěvekod dar » 24 črc 2013, 17:10

Zvědomit se ve snu, jak experimentoval Cagliostro se mi jednu dobu poměrně dobře dařilo, ovšem ráno jsem se budil velmi vyčerpaný a vůbec ne odpočatý, tak jsem toho zanechal.
Tehdy jsem čerpal tuším z Tibetské jógy snu a spánku.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Sny a symbolika

Příspěvekod Cela » 17 led 2015, 12:48

Jsem tady začátečník, takaže se začínám orientovat a jsem ráda, že toto fórum vzniklo a dobře funguje.
Mám prosbu a doufám, že mi někdo pomůže, poradí. Před několika měsíci (ještě než jsem objevila tyto stránky a knihy FB) se mi zdál zajímavý sen plný symbolů, nad kterým neustále přemýšlím. Byl hodně zvláštní, povím ho jako příběh: Na Zemi žili dva druhy lidí, běžní lidé a vodní lidé. Aby se z normálního člověka stal člověk vodní, tzn. duchovně vyspělejší, musel projít proměnou, která spočívala vejít a potopit se ve vodě. K tomu samému rozhodnutí jsem dospěla i v tomto snu. Vešla jsem do hluboké vody a začala se potápět, necítila jsem jestli je nebo není voda chladná..., ale musela jsem překonat strach z prvního nadechnutí se vody. V tom spočívala proměna. Při nádechu jsem pociťovala velkou radost, blaženost a osvobození se. Druhá část se pak už odehrávala na souši, kdy jsem z vody vystoupila jako proměněný člověk změněný jak vnitřně tak i fyzicky, byla jsem vyšší než běžní lidé. Pak za mnou přišel kamarád o radu: „Když jsi teď ten vodní člověk, pojď se podívat, co se objevilo mé ženě na zádech a vysvětli mi to?“ Měla na zádech vytetované tři velké hlavy hada s otevřenými ústy a velkými špičatými zuby, které se sbíhaly jakoby do jednoho těla. Podívala jsem se a věděla co to znamená a vyložila jsem mu co znamená první i druhá, u třetí jsem se probudila.
Nedá se říct, že bych nechápala podstatu, nevím si rady s tím, co znamenají ty tři hlavy hada. Pokud by někdo tušil, tak děkuji předem.

FTX

Re: Sny a vize

Příspěvekod FTX » 17 led 2015, 13:30

Problém většiny těchto vizí je, že jsou velmi individuální. Samozřejmě jsou v nich určité společné univerzální symboly, ale obecně se nic snadno říci nedá. Je to jakýsi průvodní jev práce na sobě. Jednoduše si začínáte všímat i stavu vaší mysli.

Nejlepší postup je sednout si do meditace a ptát se vnitřní moudrosti, co to mělo znamenat. Může to být nějaké varování, nějaká inspirace, nějaký výjev z minulého života nějaká forma lucidního snění. Může to být jak symbolické - kdy význam mají hlavně symboly a děj je jen jakýmsi nosičem příběhu a nebo dějové, kde jde hlavně o sled událostí. A někdy to může být jen projev předráždění smyslů. Může to být snaha nějakého duchovního "průvodce" Vám cosi sdělit. A může to být dokonce i podvrh z duchovního světa, který Vás má svést z cesty. A pak tady běhají zoufalci vydávajíce se za duchovní mistry vedeni vnitřní inspirací pochybného původu.

Jsou i jiné techniky, kde opakováním jediné nebo několika málo otázek obejdete bariéru rozumu a tento problém si vyřešíte. Ale to není vždy vhodné, protože tam musí být někdo druhý, kdo vám pomáhá.

Dost špatné je někomu jeho vize znehodnocovat nebo bagatelizovat. Vize a jejich obsah je pro Vás tak důležitý, jak to vy sami vnitřně cítíte. Pište si ty vize někam i kdyby se vám zdály pochybné. Tím vlastně věnujete více pozornosti vnitřnímu světu.

Je to velmi podobné tomu jako když Vám přijde Email do vaší poštovní schránky.


Mohu být vedle jak ta jedle, ale zkusím to nastřelit. Spíše to berte jako inspiraci jak postupovat - Ta tvoje konkrétní vize může třeba znamenat, že chceš někoho milovat, být někým milována a založit si rodinu a mít děti.
== Ono voda znamená lásku a to nadechnutí pod vodou může docela dobře symbolizavat stav zamilování. Pak bys opravdu byla jiná. Ty tři hlavy s jedním tělem mohou zase symbolizovat rodinu. Ono i ten kamarád může znamenat tvoji touhu po partnerství s někým. Asi se toho dosud bojíš a nepřipadá ti to čisté. Proto ten had.


Znáte hru na tichou poštu? Dříve to děti hrávali - dnes mastí gamesy na mobilech. Ta hra spočívá v tom, že někdo vymyslí nějaké sdělení a pak ho někomu pošeptá do ucha. Ten to sdělení zase pošeptá někomu dalšímu. A tak sdělení postupně obíhá skupinou a největší sranda je, když se jako sdělení vrátí něco úplně jiného, než co bylo na začátku posláno.
A přesně tohle je riziko přijímání duchovních zpráv pokud nemáte vědomí dostatečně čisté.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Sny a vize

Příspěvekod Adam » 17 led 2015, 15:02

FTX - pěkně řečeno, nemám co dodat. Zdravím Celou... :-)
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Sny a vize

Příspěvekod Cela » 19 led 2015, 11:00

Děkuju, moc mi to pomohlo, meditace je na to dobrá. Možná i ten "nástřel" se trochu trefil, s těmi hady to vidím spíš na varování. Symboly jsou univerzální řečí, a to nejen snů, tarotové karty jsou založeny také na nich, jsou pro všechny a každý je schopen je rozluštit, záleží na schopnosti interpretace a citlivosti vnímání a někdy se to nevyjeví hned jak by si člověk přál a chtěl.
Naposledy upravil(a) Cela dne 20 led 2015, 11:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sny a vize

Příspěvekod marvin » 20 led 2015, 08:12

výklady snů jsou celkem vtipná záležitost. snáře moc nepomůžou. je důležité, co ony symboly znamenají reálně pro tebe v životě. Co je pro tebe voda? s čím to má vztah - má to nějaké vazby na to, co jsi prožila nebo prožíváš? co pro tebe symbolizuje právě teď? bezpečí, pohodu, relax nebo naopak právě strach, úzkost atd.,? Všechno srovnávej ve vztahu ke tvému podvědomí, nevědomí. Sny jsou nezpracované zážitky a projevy za bdění. Cokoliv mozek nevyřeší a nezvládne hned, odloží do podvědomí a snaží se rozluštit v noci, kdy spíš. A vystupuje ve formě obrazů a zdánlivě (někdy) nesmyslných událostí a jevů.
Ale můžou to být i vize, což se někdy těžko rozlišuje: ) A proto bych se na to příliš neupínal.. nechal sny tím čím jsou a věnoval se životu : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů