Sny a vize

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Tiferet
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2016, 19:32
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Sny a vize

Příspěvekod Tiferet » 12 črc 2016, 19:58

Ahojte všetci, dúfam, že sa máte dobre. Chcem vás poprosiť o pár rád.
Mávam onirické sny (niečo ako vízie), ktoré sú živšie ako každodenná realita.
Posledné dva takéto sny som mal tieto dva dni za sebou a z toho druhého sa
ešte stále spamätávam. "Problém" je nasledovný: čím ďalej tým je to u mňa
viac presne podľa toho, ako povedal Meister Eckhart: nemožno slúžiť dvom
pánom naraz (obyčajný svet vs. Božia perespektíva). Mám dojem, ale môžem sa mýliť,
že moje špeciálne sny katalyzuje vždy niečo, čo sa stane v mojom obyčajnom
živote, napríklad že sa výnimočne zapálene do noci niečo učím alebo že mám
krásny zážitok na koncerte - veci, ktoré sú pre mňa fascinujúce. Potom sa vo mne
nazbiera akási energia na tieto onirické sny. Chcem sa vás spýtať: ako je možné
prepnúť sa z tohto vysoko duchovného režimu (v ktorom neviem myslieť na nič
normálne a jednoducho som akosi "spaced out," mimo normálneho sveta mojej
psychiky a bytia) do normálneho? Je večer a ja sa doteraz spamätávam z toho,
čo bolo ráno o piatej. Neviem, či je na to odpoveď. A zároveň sa chcem spýtať
na niečo podobné: ako je možné zladiť to moje vyššie duchovné bytie s obyčajným
svetom, v ktorom musím žiť? Ako to mám zosúladiť, aby som primerane spájal
nebo so zemou? Necvičím ani Bránu ani nemeditujem, najnovšie mám dojem že keby
som začal cvičiť duchovno, mohlo by tých vízií byť ešte viac. Samozrejme duchovno
ma priťahuje a milujem ho, ale chcel by som k nemu rásť prirodzene z môjho obyčajn
ého života - toto sú vysoké skoky. Myslím, že to súvisí s tým, že démon
môjho horoskopu je prisilný výstup do duchovna, keĎže som strelec. Stáva sa mi
aj to, že po takýchto snoch nechcem ani na nič iné myslieť a je vôbec ťažké
znášať to, že musím normálne chodiť po dome a uliciach, namiesto lietania
nad priestorom, skrátka že musím robiť normálne veci. Budem veľmi vďačný ak
mi odpoviete - hľadám spôsoby, ako čo najlepšie spracovať moje sny,
tak, aby som sa čo najskôr mohol nejako uzemniť, prirodzene vrátiť do reality.
Ďakujem.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Sny a vize

Příspěvekod Adam » 12 črc 2016, 21:10

Milý Tiferet,

odpovídáš si vlastně sám - potřebuješ uzemnit, vrátit se do reality.

Posilujeme to, na co nasměrujeme svoji pozornost. Proto by bylo dobré na čas úplně odložit knihy duchovního zaměření, nerozvíjet vize ani fantazie o lepších realitách a vyšších úrovních, atd. - doplň sám podle toho, kam nejsnáze ulítáváš.

Namísto toho je žádoucí vše "obyčejné pozemské" nejlépe z ranku osobních povinností. Uklidit v bytě, vyprat a vyžehlit oblečení, poplatit složenky, odpovědět na nejpalčivější nevyřízené maily, uvařit večeři pro přátele, pomoci rodičům na zahradě, zajít se sourozenci na výlet. Také vše, co podporuje fyzickou aktivitu a řádnou životosprávu Tě dostane více do těla. Cvičení, pohyb, pravidelná hygiena, spánek mezi 22-06 hod., strava s větším podílem masa a zeleniny, a v neposlední řadě sex s Tvojí partnerkou.

Všední každodennost se může zdát plochou, nudnou a ubíjející, ale byla dost dobrá všem mistrům, aby se do ní narodili, v ní žili a naplnili svůj osud... Je tedy jistě dobrá i pro nás :-)

Můžeme toužit (a roky to cvičit až ke zdárnému výsledku) po tom, abychom pouhou silou mysli zvedli sklenici do vzduchu, ale rukou to dokážeme tady a teď, okamžitě a bez námahy ... A na tuto příležitost, tento druh zkušenosti a možnosti --zakoušet a činy ovlivňovat pozemskou (čtyřpólovou) realitu-- se na onom světě stojí fronta :-D Tak by byla škoda si to nechat utéct smutněním po vyšších sférách, jimž se beztak nutně a zákonitě přibližujeme.

Mám Lunu (duši) ve Střelci a to, co popisuješ, mi není neznámé. Rady, které Ti píšu, jsou ty samé, které dávám sobě každý den :-)

Proto Ti, bratře, držím palce a přeji, ať se daří!

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Sny a vize

Příspěvekod Rota » 14 črc 2016, 10:19

Ahoj Tiferet, možná ti tvé sny a vize chtějí říct, že přišel čas zapojit to duchovno do běžného života. Prostě to spojit s běžnými činnostmi. Ono se to dá a nesloužíš dvěma pánům, naopak, žiješ. Potlačit to nepůjde, tak proč s tím vědomě nezačít pracovat? Uvidíš sám jaký směr nabere tvůj život. Taková meditace na toto téma nemůže být naškodu. Můžeš dostat mnoho odpověďí na své otázky.
Než jsem přišla do fóra, stala se taková věc, která hodně ovlivnila směr mého života.
Jednou nad ránem jsem měla "živý sen" U mé postele "stála" bytost a promlouvala ke mně. Předávala mi jisté informace. Ihned jsem procitla a věděla, že to sen nebyl. Nikdy před tím jsem nic podobného takovým způsobem nezažila a ten úkol se mi vzhledem k mé uzavřené povaze vůbec nelíbil. Jsem vodnář, introvert.... moc se to neshoduje. Tak jsem si říkala, byl to jen sen, nechám to být. Ale stále se mi to vracelo, doléhalo to na mně. "Nebyl to sen, přemýšlej, udělej s tím něco, pracuj s tím" Nezbylo mi, než se tomu postavit, přijmout to a zvládla jsem to. Nemohu se kvalifikovat, snad v rámci svého poznání, zkušeností, možností a povahy dobře (za tři :-))
Nic se neděje bez důvodu, to se týká i vizí, vše má nějaký smysl, který je třeba objasnit. Taky jsem z toho byla určitou dobu nesvá a nevěděla jak s tím poznáním žít v tomto světě, dělat běžné činnosti, které mi najednou přišli tak bezvýznamné, ale všechno ukáže čas, prožitky a všechno se dostane do té správné roviny.
Duchovno nelze oddělit od všedního života, vše je duchovní podstaty, to prostě nelze vyvrátit. Stačí si to uvědomit, vidět to a pak ti vnitřní vedení samo řekne jak dál. Život je věčný, nemusíme na nic tlačit, nikam pospíchat, proč taky. Buď tím kým ve skutečnosti jsi. Krásné Boží dítě a přijmi tuto skutečnost do svého života, všechno pak bude v jiném světle, každý prožitek, každá činnost, každý zážitek i takový, který nám nemusí připadat zrovna příjemný, ale který nás může mnoho naučit o tom kdo jsme. Nic jiného tu ani neděláme. Každým svým činem vyjadřujeme své bytí, tedy kým jsme a naším úkolem je dopracovat se k tomu, kým jsme ve skutečnosti, bez iluze a klamu. Jsem žena, krásná nebo ošklivá, jsem hloupá nebo vzdělaná, dobrá nebo zlá? Tak tohle nemusí být pravda, to je klam, nejsem nic z toho.

Přeji vše dobré! R.

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Sny a vize

Příspěvekod Cela » 14 črc 2016, 12:15

"...hľadám spôsoby, ako čo najlepšie spracovať moje sny,
tak, aby som sa čo najskôr mohol nejako uzemniť, prirodzene vrátiť do reality..."

Ahoj Tiferet,
způsobů a technik jak se uzemnit je docela dost. Doporučuju jít do přírody, na zahrádku - práce s hlínou, zemí ....

Pro lepší orientaci ti i pomůže informace o typech snů, dle zdroje (? D. Chopra) je pět typů:
1. tzv. nesmysly – smetí, co jsme nasbírali – zbavujeme se ho,
- 90% všech snů
2. uspokojování přání - vyhladovělé potřeby se domáhají svého uspokojení – touhy pochází z vědomé mysli a potřeby z nevědomí, komunikuje nevědomí; naslouchat jim a meditovat o nich – sdělí nám, jaké máme potřeby.
3. komunikuje nadvědomí – tyto sny jsou vzácné, protože z nadvědomím jsme ztratili kontakt. Začínáme je vnímat až se staneme bdělými; pozorovat je, meditovat o nich, radí nám a vedou k mistrovi, vedou ke způsobu života, stanou se moudrým průvodcem v nitru.
4. přichází z minulých životů – nejsou vzácné, přichází často, ale nedokážeme je rozlišovat. Můžeme si vzpomenout, kým jsme byli.
5. směřují do budoucnosti – jsou velmi vzácné. Budoucnost s námi začíná komunikovat.

Dle Hildegardy Z Bingenu:
1. Zbytkové sny, způsobené nevyřešenými problémy všedního dne, nezpracovanými denními zážitky a událostmi, které působí až do noci.
2. Povrchní sny za polospánku, vyvolané rušivými vlivy v noci nebo působním stravy
3. Sny ukazhující nějakou chorobu. Mají v ní svůj původ nebo jsou její předzvěstí.
4. Prorocké a pravdivé sny - jsou obzvlášť pozitivní. Jen ony jsou zárukou občerstvujícího hlubokého spánku.
5. Ďábelské sny

Píše:
"Jako je Slunce světlem dne, tak je i duše světlem probouzejícího se a bdícího těla, a jako je Měsíc světlem noci, tak je i duše světlem spícího těla. Když je tělo spícího člověka vyrovnané a nervy ho správnou měrou zahřívají, člověk sám pak je prost hříchu a mravního rozporu, potom často spatří pravdu, protože vědění jeho duše je vyrovnané, podobně jako Měsíc stejnoměrně vyzařuje své světlo, když ho v noci nezastiňují mraky a bouře...."

Snad ti to pomůže v orientaci.
Měj se hezky!
C
Naposledy upravil(a) Cela dne 14 črc 2016, 14:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tiferet
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2016, 19:32
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Sny a vize

Příspěvekod Tiferet » 14 črc 2016, 13:35

Díky za odpovede, pomohli mi. Akosi mi vďaka nim došlo že rozjímať o tých snových správach trebárs po alebo pred umývaním riadu je vynikajúci nápad. Mňa vlastne v pokroku zastavila samotná veľkoleposť snov, ktorá ma tak vzala, že som sa nedokázal sústrediť na nič iné než na ňu. S väčším odstupom času to vnímam ako materiál na rozjímanie.

Jméno Ořechu
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2017, 19:20
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 41×
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Sny a vize

Příspěvekod Jméno Ořechu » 02 kvě 2017, 18:49

Prosím o vaše názory
Když něco prožijete ve snu, s čím v realitě nemáte zkušenost, může být ten snový prožitek autentický s reálným? Jakože by ten sen chtěl ukázat, jak to budete cítit, až se k tomu dostanete doopravdy ve stavu bdění.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Sny a vize

Příspěvekod Kuato » 03 kvě 2017, 08:16

Jméno Ořechu píše:Prosím o vaše názory
Když něco prožijete ve snu, s čím v realitě nemáte zkušenost, může být ten snový prožitek autentický s reálným? Jakože by ten sen chtěl ukázat, jak to budete cítit, až se k tomu dostanete doopravdy ve stavu bdění.


pravděpodobně ne, ve snu je příliš velký posun ve vnímavosti a interpretacích vnímaného oproti hmotné realitě. zesílené je vnímání symbolické oproti smyslovému. příklad - romance ve snu bude vnímána mnohem víc přes nějaký projekčně archetypální filtr než ve skutečnosti - takže si ve snu pravděpodobně nepovšimneš detailů (vůbec je neřešíš - paradigma pohledu to neumožňuje) typu smradlavé ponožky, pomačkaná košile, a pokud ano, tak zatímco interpretace ve hmotné sféře by měla být spíš "dotyčný je prasátko" mnohem víc symbolická - a hlavně se týká s minimálně v jedné i více výkladových rovin i Tebe, což se ve hmotné sféře o zpocených nohách případného nápadníka říct nedá :o).

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Sny a vize

Příspěvekod Rota » 05 kvě 2017, 07:39

Ve spánku člověk nepůsobí svou vůlí na nervová střediska v těle v důsledku toho, že vyčerpal svou nervovou sílu potřebnou k myšlení, cítění, rozhodování, vykonávání vědomé činnosti i činnosti instinktivní, tedy k spontánnímu jednání.
Když člověk vyčerpá svou nervovou sílu těmito činnostmi, nastává přirozený spánek, během kterého se astrální tělo stará o obnovení nervového fluida v těle.
A jelikož je vůle i pud utlumený a vzhůru zůstává duch, který během spánku nemůže v těle uplatnit svou schopnost myslet, ale sama tato schopnost myšlení ducha nezůstává potlačená, nevytváří člověk ve stavu snění realitu. Protože člověk jako organismus musí být vzhůru, aby mohl cítit a prožívat tyto pocity jako celek a reálně, nebude nikdy snový pocit a vnímání stejné jako pocit prožitý v bdělém stavu.
Když se mi bude zdát, že mě zasypala lavina a pak někdy v reálu budu někde pod sněhem a pak zdravá a živá porovnám sen a zážitek, pravděpodobně budu ve snu intenzivně cítit pocity z toho jak přichází tma, jak je sníh studený a chlad mi vzniká do těla, strach, budu vidět obrazy té události. V reálu bych toho prožila a cítila mnohem víc, protože je zde zapojený celý organismus a nervová střediska, ne představa a pocity.

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Sny a vize

Příspěvekod Helena » 07 kvě 2017, 14:18

Ke snům bych měla maličko jiné téma. Poslední dobou hodně pracuju na tom, abych se udržela ve vyšších vibracích, tudíž v psychické pohodě. Velice se mi to daří za bdělého stavu, už jsem si našla postupy. Ale přes noc vždycky spadnu dolů, budím se v blbé náladě až mírné depresi, takže každé ráno začínám znovu. Přitom nemám žádné zlé sny, spíš jen úplně obyčejné a banální a nezajímavé. (Závažný a důležitý sen mám jen jednou za čas). Co se s tím dá dělat, aby mě snový svět netahal znovu a znovu dolů? Snažím se před spaním myslet jen na krásné a duchovní věci, ale nezdá se mi, že by to pomáhalo nějak výrazně (nebo to chce možná čas).
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Sny a vize

Příspěvekod Adam » 07 kvě 2017, 16:02

Ahoj Heleno,

u sebe si všímám těchto vlivů na kvalitu rán:

1) kvalita večerního času cca 1-2 hod. před uložením (nejíst na noc, nevěnovat se už práci, cvičení dle os. rozvrhu, večerní očista/hygiena, modlitba + myšlenky před uložením)

2) délka spánku (prostě, abych se vyspal dost, tj. v mém případě víc než 6 hod.)

3) kvalita ranního času (vstát dříve než zbytek rodiny, abych měl čas na sebe, cvičení, ...)

4) být připraven na průběh následujícího dne (jasno v programu a úkolech) + ideálně, když se na obsah nového dne těším, to mi přijde dost podstatné, protože potom se probouzím vlastně s tím radostným očekáváním.

Jsou to zdánlivě maličkosti / základní věci, ale pro mne je dost těžké si to všechno pohlídat (tím spíš, že jsem sova...)

A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sny a vize

Příspěvekod marvin » 07 kvě 2017, 17:10

Jak víš že je to snový svět co tě tahá dolů. Nemusí to s tím souviset. Přes noc se prostě resetuješ do výchozího nastavení a ráno se spuští automatický program.

Zkus v noci sugesce před spaním, "že se ráno budíš čilá svěží a odpočatá plná radosti a optimismu!" :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Sny a vize

Příspěvekod duchykk » 19 říj 2017, 19:45

Vize,mívám velmi často.Většinou se týkají situací,které zažiji,s někým se bavím,včetně detailů ,tvář osoby,nebo reklama na projíždějící tramvají,kolem lidé co procházejí.Tyto vize mívám ve snu,druhý den nebo i pár dní mi té či oné situaci ,proběhne hlavou to už jsem přeci viděl


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti