Sklamanie a trapenie

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
MAGYRO
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2011, 22:57
pohlaví:

Sklamanie a trapenie

Příspěvekod MAGYRO » 30 pro 2012, 20:44

Zfdravim all...Neviem ako Vy ostatny ale od kedy som zacal na sebe pracovat podla Bardona....Je moj zivot len trapenie a samota.Stratil som priatelku a priatelov ....zijem v Anglicku a nemam nikoho na koho sa mozem obratit a sem tam poklebetit.MA NIEKTO OPOVED

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Ondra » 30 pro 2012, 22:57

Dle mne to vůbec nemusí mít návaznost na Bardona. Takóvé věci se přeci běžně stávají.
Pak je tu možná otazka toho, že když se člověku nedaří, tak se snaží hledat různé spojitosti mimo sebe. Mnohdy si pak vytovoří přesvědčení o tom, že za to může to a to... přitom to může být úplně jinak.

Každopádně pokud člověk na sobě pracuje, tak se mění a tím se mění vše okolo něj. Rozhodně ale dochází k v nitřní spokojenosti a naplnění, ne k opaku.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Tomáš » 31 pro 2012, 14:20

Výsledku se nesmí dosahovat násilím,
neboť co je příliš silné,
počne upadat a chátrat;
a to je proti tao.
.....

Nevím co vše pro to děláš, ale pokud pro to děláš moc, tak je to špatně. Znám to z vlastní zkušenosti. Občas není nic lepšího než nedělat nic. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Milda » 04 led 2013, 17:34

Ondra píše:Dle mne to vůbec nemusí mít návaznost na Bardona. Takóvé věci se přeci běžně stávají.
Pak je tu možná otazka toho, že když se člověku nedaří, tak se snaží hledat různé spojitosti mimo sebe. Mnohdy si pak vytovoří přesvědčení o tom, že za to může to a to... přitom to může být úplně jinak.

Každopádně pokud člověk na sobě pracuje, tak se mění a tím se mění vše okolo něj. Rozhodně ale dochází k v nitřní spokojenosti a naplnění, ne k opaku.

Plne souhlasim s Ondrou.
Pokud potkate cloveka na ceste a on je radost a laska tak jde spravne. Pokud se vsak treba jogin umrtvuje a vzdaluje lidem a radosti tak jde oklikou.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 100×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Firzen » 06 led 2013, 22:06

MAGYRO píše:Zfdravim all...Neviem ako Vy ostatny ale od kedy som zacal na sebe pracovat podla Bardona....Je moj zivot len trapenie a samota.Stratil som priatelku a priatelov ....zijem v Anglicku a nemam nikoho na koho sa mozem obratit a sem tam poklebetit.MA NIEKTO OPOVED

Toto je přece snad klasika začítku duchovní cesty. Jakto, že to zde nikdo neřekl? Snad každý kdo kdy začal s duchovnem, a zvlášť s Bránou zažíval podobné rozčarování. Neznám lidi, kteří by si neprošli jakýmsi pádem do temnot. Nebojuj s tímto úpadkem, a naopak ho přijmi. Vyplatí se ti to myslím do budoucna.

Brzy bude všechno v pořádku, uvidíš. ;)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Milda » 07 led 2013, 02:04

Firzen píše:
MAGYRO píše:Zfdravim all...Neviem ako Vy ostatny ale od kedy som zacal na sebe pracovat podla Bardona....Je moj zivot len trapenie a samota.Stratil som priatelku a priatelov ....zijem v Anglicku a nemam nikoho na koho sa mozem obratit a sem tam poklebetit.MA NIEKTO OPOVED

Toto je přece snad klasika začítku duchovní cesty. Jakto, že to zde nikdo neřekl? Snad každý kdo kdy začal s duchovnem, a zvlášť s Bránou zažíval podobné rozčarování. Neznám lidi, kteří by si neprošli jakýmsi pádem do temnot. Nebojuj s tímto úpadkem, a naopak ho přijmi. Vyplatí se ti to myslím do budoucna.

Brzy bude všechno v pořádku, uvidíš. ;)

Rozhodne nesouhlasim.
Neni to klasika duchovni cesty.
Nekdo pada do temnot a nekdo ma jiny prubeh.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 100×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Firzen » 07 led 2013, 02:12

Milda píše:
Firzen píše:
MAGYRO píše: Zfdravim all...Neviem ako Vy ostatny ale od kedy som zacal na sebe pracovat podla Bardona....Je moj zivot len trapenie a samota.Stratil som priatelku a priatelov ....zijem v Anglicku a nemam nikoho na koho sa mozem obratit a sem tam poklebetit.MA NIEKTO OPOVED

Toto je přece snad klasika začítku duchovní cesty. Jakto, že to zde nikdo neřekl? Snad každý kdo kdy začal s duchovnem, a zvlášť s Bránou zažíval podobné rozčarování. Neznám lidi, kteří by si neprošli jakýmsi pádem do temnot. Nebojuj s tímto úpadkem, a naopak ho přijmi. Vyplatí se ti to myslím do budoucna.

Brzy bude všechno v pořádku, uvidíš. ;)

Rozhodne nesouhlasim.
Neni to klasika duchovni cesty.
Nekdo pada do temnot a nekdo ma jiny prubeh.

To je divné, protože já jsem to teď četl i v knize Zelená tvář od Meyrinka, co mi kamarád ukazoval. A bylo tam přesně toto popsáno, co jsem říkal. Tak to možná u lidí v mém okolí byla jen náhoda.
Ale obecně se myslím má za to, že vykročení na duchovní cestu většinou provází nějaké těžké období života. Nechci se ale o tom hádat.

FTX

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod FTX » 07 led 2013, 20:50

Firzen píše:To je divné, protože já jsem to teď četl i v knize Zelená tvář od Meyrinka, co mi kamarád ukazoval. A bylo tam přesně toto popsáno, co jsem říkal. Tak to možná u lidí v mém okolí byla jen náhoda.
Ale obecně se myslím má za to, že vykročení na duchovní cestu většinou provází nějaké těžké období života. Nechci se ale o tom hádat.

Je to tak jak píšeš. I v Bibli je symbolicky zmínka o tom, že Kristus musel jít na poušť.
I takový Tolle se potloukal několik let po parcích skoro jako bezdomáč.

"Jiný průběh" u kterého v naprosté harmonii narůstá hmotný blahobyt ruku v ruce s duchovním růstem je přinejmenším podezřelý. Takhle to může vypadat u lidí, co "kráčí" po duchovní cestě jen svým rozumem - to znamená ještě ani nezačali. Ono totiž mysl - chcete-li ego - má z duchovní cesty strach a dokáže vám vykreslit iluzi duchovních realizací mnohem intenzivnější a zářivější, než u těch co na sobě skutečně pracují. A smutné je, že takový člověk to pak už na sobě ani poznat nedokáže a je přesvědčen o svém mistrovství a dokonalosti. Ego dokáže zajít ještě dále a ukrást nějaké duchovní schopnosti a pak je používá jako důkaz dosaženého mistrovství. Takový nešťastník pak horlivě učí duchovní nauky, stává se vůdcem duchovně hledajících a mnohdy se mu podaří založit i sektu.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Tomáš » 07 led 2013, 21:45

FTX píše:
Firzen píše:To je divné, protože já jsem to teď četl i v knize Zelená tvář od Meyrinka, co mi kamarád ukazoval. A bylo tam přesně toto popsáno, co jsem říkal. Tak to možná u lidí v mém okolí byla jen náhoda.
Ale obecně se myslím má za to, že vykročení na duchovní cestu většinou provází nějaké těžké období života. Nechci se ale o tom hádat.

Je to tak jak píšeš. I v Bibli je symbolicky zmínka o tom, že Kristus musel jít na poušť.
I takový Tolle se potloukal několik let po parcích skoro jako bezdomáč.

"Jiný průběh" u kterého v naprosté harmonii narůstá hmotný blahobyt ruku v ruce s duchovním růstem je přinejmenším podezřelý. Takhle to může vypadat u lidí, co "kráčí" po duchovní cestě jen svým rozumem - to znamená ještě ani nezačali. Ono totiž mysl - chcete-li ego - má z duchovní cesty strach a dokáže vám vykreslit iluzi duchovních realizací mnohem intenzivnější a zářivější, než u těch co na sobě skutečně pracují. A smutné je, že takový člověk to pak už na sobě ani poznat nedokáže a je přesvědčen o svém mistrovství a dokonalosti. Ego dokáže zajít ještě dále a ukrást nějaké duchovní schopnosti a pak je používá jako důkaz dosaženého mistrovství. Takový nešťastník pak horlivě učí duchovní nauky, stává se vůdcem duchovně hledajících a mnohdy se mu podaří založit i sektu.


Takže nejistota a trochu té disharmonie je naprosto v pořádku? :) To jsem velmi rád. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Milda » 07 led 2013, 22:08

Firzen píše:
Milda píše:
Firzen píše:
Toto je přece snad klasika začítku duchovní cesty. Jakto, že to zde nikdo neřekl? Snad každý kdo kdy začal s duchovnem, a zvlášť s Bránou zažíval podobné rozčarování. Neznám lidi, kteří by si neprošli jakýmsi pádem do temnot. Nebojuj s tímto úpadkem, a naopak ho přijmi. Vyplatí se ti to myslím do budoucna.

Brzy bude všechno v pořádku, uvidíš. ;)

Rozhodne nesouhlasim.
Neni to klasika duchovni cesty.
Nekdo pada do temnot a nekdo ma jiny prubeh.

To je divné, protože já jsem to teď četl i v knize Zelená tvář od Meyrinka, co mi kamarád ukazoval. A bylo tam přesně toto popsáno, co jsem říkal. Tak to možná u lidí v mém okolí byla jen náhoda.
Ale obecně se myslím má za to, že vykročení na duchovní cestu většinou provází nějaké těžké období života. Nechci se ale o tom hádat.

Meyrink se chtel nejdriv odbouchnout a pak se teprve dozvedel o duchovni ceste a vydal se po ni.
Asi.
Asi to ma kazdy jinak.
Ale spravna cesta je z jakehokoliv bodu do smerem do Lasky, Zdravi a Stesti

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Milda » 07 led 2013, 23:32

FTX píše:
Firzen píše:To je divné, protože já jsem to teď četl i v knize Zelená tvář od Meyrinka, co mi kamarád ukazoval. A bylo tam přesně toto popsáno, co jsem říkal. Tak to možná u lidí v mém okolí byla jen náhoda.
Ale obecně se myslím má za to, že vykročení na duchovní cestu většinou provází nějaké těžké období života. Nechci se ale o tom hádat.

Je to tak jak píšeš. I v Bibli je symbolicky zmínka o tom, že Kristus musel jít na poušť.
I takový Tolle se potloukal několik let po parcích skoro jako bezdomáč.

"Jiný průběh" u kterého v naprosté harmonii narůstá hmotný blahobyt ruku v ruce s duchovním růstem je přinejmenším podezřelý. Takhle to může vypadat u lidí, co "kráčí" po duchovní cestě jen svým rozumem - to znamená ještě ani nezačali. Ono totiž mysl - chcete-li ego - má z duchovní cesty strach a dokáže vám vykreslit iluzi duchovních realizací mnohem intenzivnější a zářivější, než u těch co na sobě skutečně pracují. A smutné je, že takový člověk to pak už na sobě ani poznat nedokáže a je přesvědčen o svém mistrovství a dokonalosti. Ego dokáže zajít ještě dále a ukrást nějaké duchovní schopnosti a pak je používá jako důkaz dosaženého mistrovství. Takový nešťastník pak horlivě učí duchovní nauky, stává se vůdcem duchovně hledajících a mnohdy se mu podaří založit i sektu.


Jezis na pousti je jiny pribeh. Pry o pokuseni. ...

Tolle byl nejdriv v depresich a pak bezdomovec a pak osvicenec.
Ne naopak.

Ten odstavec jiny prubeh je asi z tveho vesmiru.
S mym nerezonuje.
Kazdy to mame jinak.
A to je ta pestrost zivota.

FTX

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod FTX » 08 led 2013, 23:07

Milda píše:Tolle byl nejdriv v depresich a pak bezdomovec a pak osvicenec.Ne naopak.

Ale to je přeně ono. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Kdo si vezme do ruky třeba Bránu, tak je ve stavu "ještě než se Tolle do toho parku dostal". A pak si to musí projít sám za sebe.

Milda píše:Ten odstavec jiny prubeh je asi z tveho vesmiru. S mym nerezonuje. Kazdy to mame jinak. A to je ta pestrost zivota.
Kéž by to bylo jen u mě.

Mimochodem něco velmi podobného psal i K.Minařík v Přímé stezce. A dokonce i u šamanů se považovalo za dobré znamení, když adept těžce onemocněl.

Mimochodem to co píši rozhodně neznamená, že by si měl někdo masochisticky způsobovat trápení. Tím by z utrpení nikdy nevybřednul.

FTX

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod FTX » 13 led 2013, 09:02

Ještě doplňuji, že ve videu v dialogu L.Bardon říkal, že pokud se žádné problémy nevyskytují, tak to znamená, že o daného člověka není zájem v duchovním světě. Takže pokud si L.B. nevymýšlí, tak to znamená, že tento jev není jen záležitostí mikrokosmu.


MAGYRO píše:Zfdravim all...Neviem ako Vy ostatny ale od kedy som zacal na sebe pracovat podla Bardona....Je moj zivot len trapenie a samota.Stratil som priatelku a priatelov ....zijem v Anglicku a nemam nikoho na koho sa mozem obratit a sem tam poklebetit.MA NIEKTO OPOVED

A jen takový doplňující dotaz na MAGYRO, co tě to napadlo za blbost cvičit zrovna Bránu? Co si od toho slibuješ? Existuje mnoho daleko snazších způsobů, jak si zmotat hlavu a zadělat na problémy, které nikdo jiný nemá.

Také se ti může stát, že budeš ve společnosti lidí, všichni se z vnějšího pohledu budou skvěle bavit včetně tebe a ty tam budeš zoufalý, protože budeš cítit jak je to vše povrchní. A budeš jen předstírat, jak se bavíš.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod Tomáš » 13 led 2013, 11:17

FTX píše:Také se ti může stát, že budeš ve společnosti lidí, všichni se z vnějšího pohledu budou skvěle bavit včetně tebe a ty tam budeš zoufalý, protože budeš cítit jak je to vše povrchní. A budeš jen předstírat, jak se bavíš.


Proto radši nikam nechodím.... :D Ikdyž včera jsem byl bratranci na plesu (nemohl jsem nejít). Samozřejmě jsem se opil a dělal jsem neuvěřitelný chyby (z morálního hlediska i z hermetického). :oops:

Chci jen říct to, že když je to nezbytně nutné, tak tu existují látky, které ti dovolí bavit se, byť velmi povrchně. Nechci tím ovšem tvrdit, že je to zprávné... :mrgreen:
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Sklamanie a trapenie

Příspěvekod beo » 13 led 2013, 12:09

Ahoj, vzpomeňte si na Vzpominky na F.B. když se chtěl Dr. M. K. stát jeho žákem. kterého mistr zprva odmítnul, "že je příliš mlád a neprošel si žádnými životnímy poklesky, vášněmi, hříchy, tedy nemá žádnou zásobu napětí a sil, ze kterých by mohl čerpat energii ke svému vývoji ducha." Problémy v životě neber jako negativum, ale jako zkušenost, která ti dá energii na to stát se lepším, jde o zkušenosti, ne o to, že by tě osud chtěl zničit. Pamatuj na zákon cyklů, jednou jsi dole a jednou nahoře. :)
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů