Aschmunadai

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Aschmunadai

Příspěvekod Kenneth » 31 srp 2010, 00:36

Mám menší dotaz - proč myslíte, že si jako jedna z nejvýraznějších entit v PME je Aschmunadai - jehož jméno lze přepsat i jako Ashmoday, Asmodai, či Asmodeus ?

Díky za názory.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod balamunt » 03 zář 2010, 15:51

Jak nejvýraznější?? Aschmunadai je inteligence Nadzemské zony. A Nadzemská zona je ta nejnižší zona ze všech :P

Dále si myslím že Aschmunadai a Asmodeus jsou různé bytosti. Asmodeus je nějaký démon, ale nevím odkud. Dále nevím, jestli je Aschmunadai Aschmunadai nebo je to zakodované. viz vlákno kodování jmen v PME.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod Kenneth » 03 zář 2010, 18:15

No ano, ono se může zdát, že je to nejnižší zóna. Nicméně je to jediná oblast, kde Bardon cituje původní entity, tzn. entity, ktr nejsou převzaty z jiných systémů, ale imho svoje původní. Asmodeus je démonická entita z Talmudu. Nejsem první, kdo poukazuje na to, že FB má ve své PME entity démonické podstaty. Osobně nic proti tomu.

Je myslím docela známo, že zaměnil jupiterskou a saturnskou sféru. že ekvivalent se vyskytuje v Kabelákovi, tzn. vyšší sféry jsou opsané z jiných systémů a grimoárů. Osobně na mě jeho Nadzemská sféra působí nejvěrohodněji - něco jsem zkoušel a funguje to zajímavě...

Ten Aschmunadai je spíše otázka? Pracoval s tím někdo?

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod balamunt » 03 zář 2010, 21:05

Tady jsme v situaci, že Bardon podává svoje informace a jiní lidé podávají svoje informace. Je to tvrzení proti tvrzení. Ty se asi přikláníš k druhé straně, já se přikláním k Bardonovi.

1) Že prý Bardon uvádí démony. Už v jiném vlákně jsem uváděl dva lidi, kteří prošli Bardonovým systémem: Clarke a Mistelle. Oba dva uvádějí, že Bardon to má V PME v pořádku! Já jim věřím. Blbě to mají ti druzí. Tedy žádné démony Bardon neuvádí. Tady ti zkopíruju Clarkovo vyjádření:

Hierarchy:
In this section, Bardon describes the various planes of the planetary
hierarchy and lists a sizable number of the entities one may encounter there.
There is nothing of value that I can think of to add to this section other than to
say that Bardon's descriptions are accurate and truthful. The only difficulty is
that he encoded the names for many of the spirits of the hierarchy, as I've discussed
earlier.

http://www.abardoncompanion.com/ABardon ... onBook.pdf

a máš tam vysvětlenou i tu Kabalu.

2) Že prý Bardon zaměnil Jupiterskou a Saturnskou sféru. Nezaměnil, viz výše. Tvrzení proti tvrzení a ty prostě věříš druhé straně. Ty máš furt utkvělou představu, že když se nějaké jméno bytosti vyskytuje ještě někde jinde, tak to Bardon musel opsat a když to má Bardon jinak než jinde, tak to musel opsat špatně. To je opravdu komické. Uvědom si, že jména bytostí nejsou ničí majetek nebo nápad a u různých autorů se vyskytují různá jména. Dej sem srovnatelné dílo jako je PME a pak se můžeme bavit. ALE POZOR! Bardon neuvádí jenom jména a znaky, ale uvádí dokonce ROZSAH PŮSOBNOSTI DANÉ BYTOSTI. Buďme rádi, že ten zmatek jaký doposud vládl v tomto směru dal Bardon do pořádku.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod Kenneth » 03 zář 2010, 21:35

Já se nepřikláním k žádné ze stran, mne jen zajímá, jestli někdo měl kontakt s Aschmunadaiem? Četl jsem kdysi referenci, že je démonické podstaty? Na tom není nic divného, jen se ti zjeví (ve vnitřním zraku ideálně) panter a ten se tě snaží vyděsit :-)

ad. 1) no třeba mají pravdu - nečetl jsem to, co píší - zajímá mne jakou s tím má někdo reálnou zkušenost. a přijde mi podivné, že tuto entitu uvádí B. jako první - má největší pantakl - Kabelák ji má ve své Knize Kabalistických schémat jako Metatrona, ktr uvozuje kolekci 12x2 /pozitivní + negativní/ série pantaklů, ktr jsou zvířetníkové - Bardon to rozpuluje a označuje buď za jupiterské entity a vynechává půlku entit....

2) hmm, vidím, že jsi nikdy nevolal, nebo jsi nevytvářel bytost... problém subjektivity a objektivity existence bytostí si netroufám diskutovat zde - sám nevím. Něco působí velmi efektivně... no a k ekvivalentům: Faustovské grimoáry, Klíčky Šalamounovy, Lemegeton, Picatrix... Bardon si získává mou důvěryhodnost tím, že používá entity k léčitelství - z jejich specifických vlastností si vybírá ty pro svou praxi vhodné.
Jinak rozsah působnosti je vybavením každého dobrého grimoáru...

PS. já neútočím na Bardona, jen se mi nelíbí, že se z jeho postavy děláš tatíčka masaryka...

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod balamunt » 03 zář 2010, 22:41

Podívej se, když chce někdo pracovat s Božstvy v PME, měl by mít za sebou výcvik v Bráně. Bardon jasně nabádá, že pokud nemáš výcvik v Bráně, nemáš pokračovat dál. Nikdo takový tady podle mě není. Pak to jsou jen experimenty, které nemají žádnou váhu. Napsal jsem ti proto dva lidi, kteří Bránu i další věci absolvovali a tito lidé vyvracejí tvoje přesvědčení.

Ty jsi s lehkým srdcem napsal, že Bardon zaměnil Saturnskou a Jupiterskou sféru. Prostě jsi to vyčetl u jiného autora a uvěřil si mu. A to není napadání Bardona??? Ty jsi s lehkým srdcem osočil Bardona ze lži. A když to uvedu na pravou míru, tak mi napíšeš, že dělám z Bardona tatíčka Masaryka. Chlape, zpytuj svědomí a vzpamutuj se!! :D

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod Kenneth » 04 zář 2010, 00:23

balamunt píše:Podívej se, když chce někdo pracovat s Božstvy v PME, měl by mít za sebou výcvik v Bráně. Bardon jasně nabádá, že pokud nemáš výcvik v Bráně, nemáš pokračovat dál. Nikdo takový tady podle mě není. Pak to jsou jen experimenty, které nemají žádnou váhu. Napsal jsem ti proto dva lidi, kteří Bránu i další věci absolvovali a tito lidé vyvracejí tvoje přesvědčení. :D


No to sice říká, jenže on na konci Brány také říká to, že když jsi ji dokončil již vlastně nic nepotřebuješ, protože jsi schopen se sekat s kterýmkoliv božstvem sám - a pak najednou cvak a je tu rituální magie z PME, ktr až příliš připomíná Crowleyho Book 4. A jakože co?
Když jsem po dokončení Brány Bůh, mohu chodit po vodě a levitovat, tak na co potřebuju volat další entity nebo mantrovat písmenka do těla?

No a to, že mi to Bardon káže, mi v tom nezabránilo, ono totiž po procvičení tuším 1-2.stupně, se mi začaly dít věci, ktr Bardon nepopisuje + přeskočil jsem asi o stupeň dále k astrálnímu cestování a lucidnímu snění . Bardon tomu říká tuším jinak a má pro to trochu jinou klasifikaci. No a protože cvičení živlů v dalších stupních a biomagnetismus je pro léčitele (ktr já jsem být nechtěl) tak jsem vzal pár pantaklů a húúúú - čili asi takto - není tu jenom Bardonův systém, že.

No a něco bylo opravdu nepříjemné - ale zase, když nejsi debil (např. nemusíš vyvažovat živly, když chceš Jen evokovat, na evokační magii to stačí si spočítat horoskop a najednou Víš, jaké máš dispozice) , tak výsledky kontaktu s bytostí dáš - je dobré umět rytmicky dýchat a na povel se umět uklidnit - a je dobré umět imaginovat - plasticky - je ovšem x dalších mnohem propracovanějších technik, ktr mě dovedly k výsledkům rychleji.



balamunt píše: Ty jsi s lehkým srdcem napsal, že Bardon zaměnil Saturnskou a Jupiterskou sféru. Prostě jsi to vyčetl u jiného autora a uvěřil si mu. A to není napadání Bardona??? Ty jsi s lehkým srdcem osočil Bardona ze lži. A když to uvedu na pravou míru, tak mi napíšeš, že dělám z Bardona tatíčka Masaryka. Chlape, zpytuj svědomí a vzpamutuj se!! :D



No já ho osočuji s těžkým srdcem, protože jsem ho před 10i lety uctíval a dodnes ho chovám v srdci - nicméně nelze zavírat oči před pravou a nesmysly.

Čili jako zdroj mám Veselého "Příručku vysoké magie" - kapitola "Zodiakální magie", str. 240:

"Klíčovým materiálem je v tomto ohledu první část druhého dílu původního Quintscherova spisu Die Adonistische denurische Kabbalistik, kde jsou obsažena jména a signatury zodiakálních géniů a protigéniů. Autor (Quintscher) tyto entity ovšem z neznámých důvodů označuje za inteligence saturnské, kterýžto omyl převzal i F.Bardon (F.Kabelák však nikoliv)."

No a nevím proč, ale Veselý nezmiňuje to, že si Bardon tyto entity zadefinoval jako Jupiterské. Kabelák je správně identifikuje jako Zodiakální entity - ktr vládne Metatron (u Bardona Aschmunadai - Metatron je u Slunce) - a zodiak logicky souvisí se zemí a ne s Jupiterem, či Saturnem - čili proč je Bardon nezařadil do zemské (či rovnou nad-zemské zóny)?
Proč přejmenoval Metatrona na Achmunadaie a místo 12 géniů dosadil jiné entity (má tam správný počet 24). No a Metatrona dal jako prvního Solárního génia?

Např. Kabelákovy pantakly Luny a Merkuru jsou identické s Bardonovými (jsou z Quintschera) - plus Bardon neuvádí anti-génie... čili opět - je to převzaté - nicméně nepochybuji o tom, že je Bardon volal - ale rozhodně ty pantalky neměl z "uranské sféry", ale měl je z nějakého lóžového spisu - buď Adonistů nebo Fraternitas Saturni

stačí takto???
(jinak si projdi několik let trvající diskuzi na grimoaru - tam je to rozebráno do úplných detailů - toto je už dávno vyřešený spor)

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod balamunt » 04 zář 2010, 10:52

To je strašná dřina s tebou komunikovat :P

Abych se v té tvé hlavě vyznal tak tvůj zdroj toho, že Bardon zaměnil Jupiterskou a Saturnskou sféru je pan Veselý? No dobře. Ale proč věříš panu Veselému a nevěříš Clarku a Mistelemu? I Quinsher to má stejně jako Bardon, Quinshera neznám, ale je to další, kdo podporuje bardonovu verzi. To mi nějak nejde do hlavy. To mi prosím vysvětli, abych se v tom vyznal.

Dále je ten tvůj příspěvek nějaký zmatený, já ho nemůžu rozšifrovat:
Které entity Bardon zadefinoval jako jupiterské?
Komu podle Kabeláka vládne Metatron?
Komu podle Bardona vládne Aschmunadai?
Koho měl Bardon zařadit do Nadzemské zony?

"No a nevím proč, ale Veselý nezmiňuje to, že si Bardon tyto entity zadefinoval jako Jupiterské. Kabelák je správně identifikuje jako Zodiakální entity - ktr vládne Metatron (u Bardona Aschmunadai - Metatron je u Slunce) - a zodiak logicky souvisí se zemí a ne s Jupiterem, či Saturnem - čili proč je Bardon nezařadil do zemské (či rovnou nad-zemské zóny)?
Proč přejmenoval Metatrona na Achmunadaie a místo 12 géniů dosadil jiné entity (má tam správný počet 24). No a Metatrona dal jako prvního Solárního génia?"

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod balamunt » 04 zář 2010, 11:01

Ty máš jednu takovou utkvělou představu a to, že Bardon musel opisovat od někoho jiného. Nevím, jak jsi k tomu došel? Bardon píše, že vše v PME osobně navštívil mentálním putováním i provedl evokace. Přece na tom pro zkušeného Mága, který absolvoval Bránu není nic těžkého. Proč by takovou jednoduchou věc neprovedl, to mi hlava nebere.

To samé píšeš i u Steinera. Steiner rovněž sám všechny své poznatky zjistil vlastními silami. Uvědom si, že za 2000 let bylo spoustu autorů, kteří psali nějaké grimoary, jenže laik už není schopen posoudit, co je správně a co ne, autoři opisovali od sebe, komolili jména, úmyslně se dávali dezinformace atd. Takže takovým srovnáváním kdo má to a kdo má toto se ničeho nedosáhne. Jedině musí přijít autorita, o které se nepochybně předpokládá, že umí toto zjistit vlastními silami.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod Kenneth » 05 zář 2010, 12:59

To slovo "věřit" si u tebe všímám stále a stále dokola. Čemu já věřím, jaké jsou mé přesvědčení - to je čistě moje věc - já ti tu prezentuji data z historického, ač sekundárního výzkumu. Já Veselému nevěřím, já si prostě ověřuji data, projdi si problematiku koncepce 72ky - a praktikuj - pokud toto nemáš - tak se k tomu prosím, laskavě nevyjadřuj.
Na Clarka a Misteleho se klidně podívám, až budu mít chvíli čas, nicméně nemám z toho pocit, že bych tam narazil na něco jiného, než "volal jsem to a přišlo to"... ta jména fungují i bez Bardona...

Jak jsi sám uhodl ta situace odkud se ty pantakly vzaly není zrovna jasná - od Quintschera přišla verze saturnská (bez zdůvodnění proč je to Saturn) - Kabelák to označil jako zodiakální - Bardon jako jupiterskou

Metatron je entita jedno ze jmen božích - jak je ti jistě známo kabala a astrologie by se neměly spojovat - proto je také diskutabilní, je-li Metatron vládce Slunce (Bardon) či Země (Kabelák) - či Saturnu (Quintscher) - nuže asi sám začneš tušit, že je to často jen otázka definice. A kabalistické jméno nejvyššího cpát do nějaké sféry je samo o sobě diskutabilní. Proto tím to jméno konkretizuješ a deklasuješ.
Proto také je nejlepší verze asi Kabelákova, kdy je Metatron - pánem světa - pánem Zodiaku - tzn. vztahu Země (nás) ke Slunci (viditelný Bůh).
Pokud mu Bardon říká Aschmunadai je to záhadou - a je jen na tobě, zda-li si to kdy prakticky ozkoušíš proč tak učinil...

No a k "dřině v komunikaci" - je to spíše tím, že se vyjadřuješ ke sférám a látce, na ktr ještě nejsi připraven - vrať se proto spojeně k Bráně a stoupej po stupíncích tak, až se ti jako skutečnému Mágovi začnou zjevovat ta jména (která sis pro svou netrpělivost už přečetl v PME) v hlavě a za nimi andělé a trpajzlíci, ktř na tebe budou promlouvat přesně dle korespondencí v PME...

Uživatelský avatar
evisul
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2009, 22:04
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod evisul » 29 zář 2010, 22:31

Bonjour.

Galil Haschmûn nebo oblasti stálicí je pod vedením ducha země:
Haschmûn! je strážce této oblasti a ve své oblasti dělíme domy na obloze. To jsou znamení zvěrokruhu, které závisí v zásadě Schumrîm a Schumrût.

Poznámka: najdeme kořen ve jménu Haschmûn Aschmunadaï.

Ve francouzštině.Můj mateřský jazyk.

Le Galîl Haschmûn ou la zone d'étoile fixe est sous l'autorité des esprits de la terre :
Haschmûn! est le gardien de cette zone et à l'intérieur de son domaine nous divisons les maisons du ciel. Ce sont ces signes du zodiaque qui dépendent en principe des Schumrîm et des Schumrût.

Nota: on retrouve la racine Haschmûn dans le nom d'Aschmunadaï.

putnik26
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2011, 11:45
pohlaví:

Re: Aschmunadai

Příspěvekod putnik26 » 09 bře 2011, 10:17

Páni, už keď ste sa dotkli nadzemskej sféry akoje možné že u Bardona sa evokuje Lilitha?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Aschmunadai

Příspěvekod Anubis » 25 dub 2011, 09:15

Dnes v noci se mi ozval někdo s jmenovkou Asmodeus, svůj znak nechal na stěně proti mě (v astrální rovině). Začalo to v noci, kdy jsem přišel na svou jedinou vlastnost, která mě váže k tomuto světu a chtěl jsem se jí vzdát. Potom jsem se ocitl v nádherně vyzdobeném pokoji, kde většinou (ve snové rovině) oslavuji Vánoce a následně jsem zaslepen světlem. Tentokrát jsem viděl normálne celou dobu, snad proto, že jsem byl nekonečně smutný - v tu ránu se na stěně objevil znak a v mysli mi vyvstalo jméno. Ignoroval jsem ho...

Je tedy Asmodeus démon, nebo je to jen jiné jméno pro Aschmundaie?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Aschmunadai

Příspěvekod Cagliostro » 03 kvě 2011, 14:49

Anubis píše:
Dnes v noci se mi ozval někdo s jmenovkou Asmodeus, svůj znak nechal na stěně proti mě (v astrální rovině). Začalo to v noci, kdy jsem přišel na svou jedinou vlastnost, která mě váže k tomuto světu a chtěl jsem se jí vzdát. Potom jsem se ocitl v nádherně vyzdobeném pokoji, kde většinou (ve snové rovině) oslavuji Vánoce a následně jsem zaslepen světlem. Tentokrát jsem viděl normálne celou dobu, snad proto, že jsem byl nekonečně smutný - v tu ránu se na stěně objevil znak a v mysli mi vyvstalo jméno. Ignoroval jsem ho...

Je tedy Asmodeus démon, nebo je to jen jiné jméno pro Aschmundaie?



Asmodeus je samostatný nižší démon, který by se dal přirovnat na své pouti k larvám.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Aschmunadai

Příspěvekod Anubis » 03 kvě 2011, 18:10

Cagliostro píše:Asmodeus je samostatný nižší démon, který by se dal přirovnat na své pouti k larvám.

Ta podobnost je nicméně (hlavně tedy v hebrejském přepisu) hodně zarážející. Teď přesně nevím, jestli je tvůj vztah k PME negativní nebo pozitivní, ale myslíš si, že je nějaká šance, že by naopak Aschmundai mohl být Asmodeus a není tak šlechetný a vysoký jako je popisován v PME? Nebo tady zkrátka porovnávám hrušky s jablkama?


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host