Volná diskuse, Egypt, Horev a další

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 04 pro 2014, 15:59

Thoth-Amon: Já nejsem společenský reformátor, takže si prostě vybírám lidi, mezi kterými mohu a vydržím žít. Funguje to docela dobře. Díky tomu mám nárok na soukromí a nepropadám panice při pohledu ven z oken. Nadávat na poměry zvládne národ i bez mé pomoci. :-)

Držím se prostě tohoto:

"Chceme-li býti dobrými magiky, nesmíme tvořit dav. Nezúčastnit se žádných projevů, kde je příliš mnoho davu." Jan Kefer: Úvod do hermetismu, s. 80.

"Proč hermetik nesmí jít tam, kde je dav? Jdete do společnosti, nejste opatrní a druhý den u sebe objevujete nálady a pohnutky a vůbec nevíte, odkud to je. Jsou lidé, kteří ve vás vzbuzuji špatné myšlenky a podobně. To vše na nás působí a my opět na všechno jiné. Účelem magického klidu a
koncentrace je, abychom vždycky dovedli býti svými a abychom se nikdy neztotožňovali s okolím, které je méně než my. Vy smíte na tábor lidu jít pouze tehdy, když jste tam hlavni osobou. Ale jako pasivní článek nikdy."
Jan Kefer: Úvod do hermetismu, s. 116.

A čím jsem starší, tím víc ztrácím touhu být někde hlavní osobou. To je také pozoruhodný jev.
Naposledy upravil(a) Arex dne 04 pro 2014, 16:04, celkem upraveno 1 x.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 04 pro 2014, 16:04

Cagliostro píše:Podotknu, že se dneska již domnívám, že je v České republice jediný skutečný žíjící hermetik. A to pan Josef Veselý, který něco dokázal. A to v době, kdy se vypracoval z neznámého autora na uznávanou kapacitu. Bez nadsázky, on patří do současné doby magie. A až se jednou budou psát dějiny nového -současného-hermetismu, tento znalec mage tam bude mít své přední místo.


Tak to mu upřímně přeji, abych ty dějiny nepsal já, ale tady Thoth-Amon :-)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Cagliostro » 04 pro 2014, 16:27

Arex píše:Tak to mu upřímně přeji, abych ty dějiny nepsal já, ale tady Thoth-Amon :-)


Já si počkám na Vaše paměti. Jinak nikdy, Arex, nikdy neříkej nikdy. Třeba budeš autor NČH 2.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 04 pro 2014, 16:38

Cagliostro: Máš pravdu, zdržuji se úvah, co bude! Jdu řešit, co je teď.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Thoth-Amon » 05 pro 2014, 01:00

Cagliostro píše:Nemusíme zůstávat jenom ve 20. stol., kdy by šlo pokračovat baronem Leonhardi, Griesem, Kmínkem či i tim Weinfurterem, Lešehradem.... můžeme do středověku a pořád to bude ta samí píseň. Ať se to jmenuje inkvizice či jinak, je to pořád druhá strana mince. A ten, kdo dneska veřejně vystupuje, má jistotu demokracie. Ale, víte jak to chodí. Politika se mění a magie se to týká tak či onak. Neustále se opakuje, že dějiny se opakují v kruhu. Aby jednoho dne nenastala okultní persekuce. Není to strašák, ale při současné denní situaci ve světě realita. Arabské jaro svrhlo "strašné diktátory", které ovšem velmi silně připomíná zednářskou Fr. revuluci, kdy se lůza neváhala šmiknout krále a královnu. Můžete namítnout, že jde o náhodu, nebo to, že jednou je člověk nahoře, jindy dole (osmička). V celém hermetikovi má bát syntéza tarotu. A tedy nejen jedničkou, ale i poustevníkem. Proto i kefer trval v Universalii, aby každý pracoval sám.


Jasně, v těch jménech jde pokračovat a pokračovat..Nicméně v tomto odstavci s Tebou naprosto souhlasím. Řešení ovšem vidím ne v útěku a případném skrývání se doma pod židlí a odpojení od netu, ale v osobní angažovanosti každého hermetika ve směru, jaký opět nastínil Kefer a další předváleční šéfové Universalie. Tedy nenechat naši zemi ani sebe a své hermetické plány být ve vleku cizích sil a mocností, které nás klidně obětují, načež se vše tady změní do nějakého antiesoterního pekla. Stavět se za funkční stát, kde se budeme mít s našimi zájmy maximálně skvěle, což ovšem taky bude časem zářit navenek jako specifická síla. Správná nauka by měla být podle prvorepublikových teorií Universalie schopná vytvářet mistry, obsazující nejvyšší funkce.

Jinak Arexi jak cituješ Kefera, že by nikdo neměl chodit v davu a Ty to tedy taky neděláš - tak to jistě mělo výjimky a na dav alespoň z větší části tvořený hermetiky se to nevztahovalo. Jinak by jich tolik nakonec tu Universalii nevytvořilo a nechlubili se v roce 1938 tím, že jich je z 10 před založením najednou 700 v celém Československu. Také byl Kefer členem malé nacionalistické strany a šéfem tam nebyl. Naopak jisté spolky a jejich význam chválil.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 05 pro 2014, 08:42

Thoth-Amon: Já ty citáty nemyslel vážně. Spíš jsem chtěl poukázat na to, že "z Kefera" jde dokázat všechno, podobně jako z bible. Není důvod, proč bych si i já občas nemohl hrát.

Jinak uzavírám s tím, že spojení politiky a hermetismu je Tvůj vědecký zájem, zatímco můj ne. Já jsem duše prostá a stačí mi ten hermetismus. Jistě se vedle sebe vejdeme.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Cagliostro » 05 pro 2014, 18:10

Thoth-Amon: Mám odlišný názor. Čistě hypoteticky, silně pochybuji, že by kdokoliv z prvorepublikových hermetiků se snížil a sedl s dnešníma věštkyněmi ke stolu. A i kdyby se tak stalo, já tam budu chybět. Tohle neberu vážně. Nemají vědmy dělat medvěda?

Pokud jde o politiku a magii, raději odděleně. Pokud se to spojí, máme novou Atlantýdu "live". Podívejte jenom, jak se nahoře hádají.

Někdo volí Krista, jiný Piláta. Okultně je Pilát zajímavější, Kristus je obyčejná modla Horuse.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Ondra » 05 pro 2014, 19:39

Cagliostro píše:Kristus je obyčejná modla Horuse.


Osirise....

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Cagliostro » 05 pro 2014, 19:57

Ondro: I ty máš pravdu, častěji se používá Osiris.
Ego sum, qui sum!

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Thoth-Amon » 08 pro 2014, 18:59

Cagliostro píše:Thoth-Amon: Mám odlišný názor. Čistě hypoteticky, silně pochybuji, že by kdokoliv z prvorepublikových hermetiků se snížil a sedl s dnešníma věštkyněmi ke stolu. A i kdyby se tak stalo, já tam budu chybět. Tohle neberu vážně. Nemají vědmy dělat medvěda?

Pokud jde o politiku a magii, raději odděleně. Pokud se to spojí, máme novou Atlantýdu "live". Podívejte jenom, jak se nahoře hádají.


Podle mne jsi opravdu příliš extremistický. Proč by si nemohli sednout s dnešními věštkyněmi u stolu? I tehdy se věštěním zabývali. Jde jen o to, kolik z těch věštkyň jsou věštkyně a kolik VĚŠTKYNĚ. Tento necertifikovaný obor přitahuje amatéry a šarlatány, nicméně i odborníci co to zkoumali za komunistů ve speciální laboratoři jako Rejdák dospěli k závěru, že z tisíců léčitelů několik vykazuje zajímavé výsledky. A s takovými by si tehdy myslím Kefer a další klidně sedli (však také píše, že ať se skutečně (ne tedy jako úmyslný podvodník) zabýváš kteroukoliv okultní naukou a praxí, zlepšuješ se v poznání magických sil a zákonitostí), problém je stihnout a dokázat ty správné Věštkyně najít (protože jistě ne všechny to dělají pouze pro relativně snadný výdělek).

K Atlantidě. Za 1. je to mýtus, který nebyl vědeckým bádáním - archeologií atd. zatím potvrzen. Poučení z něj by každopádně bylo, že je třeba dávat si na jisté věci pozor.
Za 2. i kdyby ovšem Atlantida existovala nemyslím, že se tam měli všichni špatně. Možná se tam měli dokonce někteří velmi dobře a nebýt nekontrolovaného přetížení na 5. energetickém krystalu atd. se mají dobře dodnes. Mimo mýtu o Atlantidě máš i mýty a zprávy o údajných civilizacích, které zahynuly díky klasické vědě - jadernými katastrofami atd. Takže špatně může skončit i dodávka příliš mnoha kyjů znepřáteleným kmenům do centrální Afriky...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Cagliostro » 08 pro 2014, 20:15

Thoth-Amon píše:Proč by si nemohli sednout s dnešními věštkyněmi u stolu?


Že si s někým odmítám sednout ke stolu? Bylo by to tlachání o ničem. Kdo má dneska diplom, je "in". Jelikož z českých hermetiků jej mělo v minulosti pouze pár jedinců, je to dostačující. Pro mě za mě, ať se třeba setkávají všechny vědmy z celého světa, cítí-li tu potřebu. A každý ať se schází, nebo rozchází, jak chce.
Dr. Rejdák, Kahuda atd. sice jsou výjimky doby, ale pod dozorem komunistické policie. Tudíž velký zápor magie, sepnutý a upnutý politikou.

Thoth-Amon píše:K Atlantidě. Za 1. je to mýtus který nebyl vědeckým bádáním - archeologií atd. zatím potvrzen.

Pak se může taky napsat, že hermetismus nebyl vědecky dokázán.

Ukončím tuto rozpravu, která se vzdálila původnímu tématu, kdy chcete spojit veškeré okultisty v Čechách:

Nechť Vám a vašemu cíli přeje Neviditelno.

To přeje Cagliostro.
Ego sum, qui sum!

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Thoth-Amon » 08 pro 2014, 20:31

Cagliostro píše:Dr. Rejdák, Kahuda atd. sice jsou výjimky doby, ale pod dozorem komunistické policie. Tudíž velký zápor magie, sepnutý a upnutý politikou...

Ukončím tuto rozpravu, která se vzdálila původnímu tématu, kdy chcete spojit veškeré okultisty v Čechách.


Proč tady zase přecházíš k tématu komunismu? Je snad úplně jedno, jestli vymyslí setrvačník nebo ozubené kolo komunista, budhista nebo jehovista či kapitalista. Vědecké bádání by mělo být prokazatelné nehledě na název panující ideologie.

A to spojení okultistů v Čechách máš odkud? Snažíme se dělat setkávání okultistů, kteří si vzájemně chtějí pomoci na cestě k fungujícím silám (někdo dělá mystiku, jiný alchymii, jiný astrologii, jiný magii). A to jak výměnou znalostí tak případnou spoluprací, pokud "si sednou" při tom kontaktu za jedním stolem. Takže o každého "okultistu" vskutku zájem nemáme..Jen si pomáháme na cestě - např. i proto, že někteří z nás se věnovali Bardonovi 20 let než zjistili a dobádali, kolik věcí se v něm dá dělat jinak a s jinými principy, přičemž se zaměřením na Bardonem daný výsledek. Prostě vycházíme z předpokladu, že když tady bude kolem víc lidí, co budou těmito naukami žít a bádat ve vzájemném poučení se, bude se tady žít zajímavěji a spokojeněji s lepší perspektivou nás všech.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 08 pro 2014, 20:49

Thoth-Amon píše:Proč tady zase přecházíš k tématu komunismu? Je snad úplně jedno, jestli vymyslí setrvačník nebo ozubené kolo komunista, budhista nebo jehovista či kapitalista.


Právě v tomhle se přeci liší hermetismus od vědy! Věda přijímá cokoliv zrovna funguje, bez ohledu na morálku svých tvůrců. Hermetismus naopak vyžaduje určitou morální kázeň (sans. jama, řec. areté) a sebekázeň (sans. nijama, řec. askesis).

Není a nebude jedno, jestli materialista (libovolného politického zaměření) zkusí "dělat hermetismus". Jeho výsledek bude tento:

hermetismus-bez-moralky.gif
hermetismus-bez-moralky.gif (5.31 KiB) Zobrazeno 4885 x


Došli: dívají se a - co to? - dort je pryč! "Jemine," řekli pejsek s kočičkou, "dort je pryč, někdo nám jej vzal!" Dívají se a dívají, a vida! tamhle pod keřem leží veliký zlý pes a tuze heká. Moc se tím dortem přejedl a teď je mu špatně. Ukrutně ho bolí v břiše. "To to bolí, to to bolí!" naříkal ten zlý pes, "to jsem si dal, co ono to bylo v tom dortu všechno namícháno, že z toho mám takové ukrutánské bolení!"
"Heč, to máš z toho," řekl pejsek, "měls toho nechat, když dort nebyl tvůj!"


Josef Čapek: Povídání o pejskovi a kočičce.

A z toho bolavého bříška materialismu se zrodí zase nějaká další "jediná pravá věda", jako se to stalo už tolikrát v dějinách. Přetočme raději list.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

FTX

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod FTX » 08 pro 2014, 21:06

Pro Toth-Amona:
1, Popsat obecné principy, které mohou ovlivnit i politiku jsem se snažil zde:
http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=194&t=413&hilit=zkorumpovan%C3%AD
http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=194&t=420&hilit=zkorumpovan%C3%AD+politici
Chtěl jsem to pojmout jako rozsáhlejší pojednání s více tématy, ale diskuse pod článkem mi ukázala, že nikdo nemá zájem na stávajícím stavu něco zlepšit. Jsi ochoten a schopen udělat prakticky ty 2 pokusy, co jsem navrhnul?

Ničit škůdce, jak to dělala ta čarodejnice, co jsi o ní psal na pozvánce na přednášku je cesta na scestí a do vlastní záhuby. To, co přejete druhým budete dříve či později přát sami sobě. To je kosmický zákon, který neobejdete. Zkuste namísto toho politikům pomáhat, aby překonali své sobectví a ego a uzdravit jim jejich srdce.

2, Vytvořit skupinu vyvolených kandidátů okultní skupiny a protlačit je do politiky je také cesta na scestí. Dříve či později třeba někoho napadne infiltrovat celou skupinu a dopadne to špatně. Taková skupina by byla zranitelná i mnoha dalšími způsoby.
Pokud by se to mělo dělat dobře, tak by muselo být nosnou ideou se z lásky obětovat pro druhé. Ale takový člověk by ani do politiky jít nechtěl.

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Thoth-Amon » 08 pro 2014, 21:41

Ad FTX: Jde mi v prvé řadě o probádání okultních sil a jejich praktické ověření. S ostatními rád spolupracuji, pokud si tak pomáháme na cestě k dokonalosti či řekněme ideálu (kterážto cesta může se ukázat nekonečná). Nicméně na jistém stupni této evoluce přestanou být Tvé politické otázky zásadní a nutné (tolik k politice), neb reálná a pravá - nikoliv šarlatánská síla si najde cestu k životě v Ráji sama (přičemž i těch Rájů může být mnoho).

Ad Arex: Pro Tebe je hermetismus stále zásadně spojen s morálkou určitého typu. O tom co obsahuje pojem morálka vzhledem k požadavku na chování k jednotlivci by se dalo široce diskutovat. Na wikipedii asi dobře spadáš pod toto:
Tři slova, jež jsou v češtině k dispozici pro to, čím se řídí svobodné rozhodování a jednání, znamenala původně totéž: jak latinské mos, moris, tak řecké éthos znamenalo původně společný mrav. Slovo mrav je pak odvozeno od staročeského nrav, označujícího to, co se líbí nebo co je vhodné
A tady vznikají skupinky, kdy je za hermetismus označeno jen co se jako morální líbí nějaké skupince...

Vycházíš totiž asi z jiného pojetí hermetismu než Kefer a taky po dlouhém bádání já. Jestliže hermetismus vezmu jako bádání o tajných silách a pak pokus o jejich praktické použití, nejsem daleko od vědy. Pro mne je hermetismus snaha o dosažení všeho toho, o čem píše Bardon a další klasici. Vůbec se tedy nedomnívám, že dosažení těch cílů okultních nauk musí být spojeno s morálkou Tvého typu. Nicméně uvidíme časem, až ty jevy budou u více různými morálkami se řídících badatelů dostatečně empiricky prokazatelné (pokud vůbec budou) i např. ve chvíli nějakého druhu srovnávací praxe. Otázka je, zda ty to ovšem budeš ještě považovat za hermetismus, když za cíl někdo může mít jen nějaké poznání a "dokonalost" duše bez paranormálních projevů.
Naposledy upravil(a) Thoth-Amon dne 08 pro 2014, 21:47, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti