72 geniů

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: 72 geniů

Příspěvekod Kenneth » 03 zář 2010, 18:21

balamunt: no např. Agrippa má démonické i andělské entity ve všech sférách.

cagliostro: na mě Saturn působí krajně poučně, rozhodně ne negativně - vedle Luny je to symbol mága.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: 72 geniů

Příspěvekod Cagliostro » 03 zář 2010, 19:25

Kenneth píše:balamunt: no např. Agrippa má démonické i andělské entity ve všech sférách.

cagliostro: na mě Saturn působí krajně poučně, rozhodně ne negativně - vedle Luny je to symbol mága.


No tobě možná positivně. Jakože mně působí velice negativně v horoskopu, rozhodně jej nebudu obdivovat.
Ego sum, qui sum!

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: 72 geniů

Příspěvekod balamunt » 03 zář 2010, 19:43

Podle Bardona je Saturnská sféra karmy a Božstva v této sféře jsou soudci všech bytostí pozitivních i negativních všech sfér. Usuzuju z toho, že v této sféře už nejsou negativní Božstva, není tam dualita.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: 72 geniů

Příspěvekod Cagliostro » 03 zář 2010, 21:40

Není a je. Dobro není bez zla a naopak. A pokud do toho hodíme astrologii, máme hned jinou dráhu, dráhu zla. To potvrdí každý lepší astrolog.
Ego sum, qui sum!

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Záhada vyřešena

Příspěvekod Kenneth » 04 zář 2010, 01:50

Jen k té záhadné 72ce.

Jedná se odvozeninu 3 veršů z Exodu (Ex 14, 19-21) - z nichž každý v součtu dává 72. A protože nic v Tóře není náhodou, tak se to bere jako klíč. Ač spekulativní. ty řádky se čtou svisle a ta 3 písmena s koncovkami JAH a EL vytvářejí příslušná jména . Sama vokalizace těchto konsonant není primární (viz. Bardon vs. Kabelák).
S Merkurem to údajně identifikoval Kircher, někdy v 17. století - to je nicméně opět spekulace, protože kabalisté nechtějí s astrologií mít nic moc společného. Jedna verze konkrétních pantaklů je od Léviho - další od Quintschera od něhož to mají i Kabelák a Bardon. Hodně o tom píše Moučka, ten na tom dokonce zakládá teorii o původu Stromu v Zodiaku, za což ho kabalisté taky milují :-)

Lasenic je speciální případ - chtěl rekonstruovat egyptskou magii a domníval se, že Egypt a Judea přímo souvisí /což je imho omylem hermetismu/ a že to dokáže zvědně. Vzali teda malýho kluka a ten pod vedením toho nachanellingovanýho Aziela kreslil pantakly co viděl na černým plátně. Měla to být původní egyptská forma. (jak teď čtu teď ten rozhovor se Stejnarem, tak se ukazuje, že i Quintscher měl talentovaného žrece)

No a ještě k balamuntově popisu hierarchií od Steinera - sám Steiner je určitě má od Dionysia Areopagity - a to bychom mohli jít dál a hlouběji k rané teologii a do prvních mysterijních škol... opět spojování hierarchií andělských bytostí s planetami je věc velice spekulativní... ale je naopak x lidí, co ty planety procestovali a přinesli nám zvěsti o jejich obyvatelích (např. Swedenborg)

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: 72 geniů

Příspěvekod Kenneth » 04 zář 2010, 01:51

balamunt píše:Podle Bardona je Saturnská sféra karmy a Božstva v této sféře jsou soudci všech bytostí pozitivních i negativních všech sfér. Usuzuju z toho, že v této sféře už nejsou negativní Božstva, není tam dualita.



Vnímám to jako Strážce prahu do dalších sfér.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: 72 geniů

Příspěvekod balamunt » 04 zář 2010, 11:14

Zase ta utkvělá představa, že Steiner má své poznatky od Dionýsa :D A odkud je má Dionýsos? Ty nejsi schopen přijmout myšlenku, že člověk získává informace svými silami? Někdo musel přece jako první tyto věci přijmout. A když pak za 100 let někdo jiný přijme stejné pravdy, tak to neznamená automaticky, že je jenom opsal od svého předchůdce. Steiner si jenom vypůčil pojmenování, aby mohl své poznatky předat srozumitelnou formou. K seznámení s hierarchiema v hlubším rozměru doporučuju

Steiner - Tajná věda v nástinu http://www.kosmas.cz/knihy/124709/tajna-veda-v-nastinu/

Steiner - Duchovní hierarchie http://www.poznani-knihy.cz/detail/1/11 ... hierarchie

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: 72 geniů

Příspěvekod Kenneth » 05 zář 2010, 12:42

balamunt píše:Zase ta utkvělá představa, že Steiner má své poznatky od Dionýsa :D A odkud je má Dionýsos? Ty nejsi schopen přijmout myšlenku, že člověk získává informace svými silami? Někdo musel přece jako první tyto věci přijmout. A když pak za 100 let někdo jiný přijme stejné pravdy, tak to neznamená automaticky, že je jenom opsal od svého předchůdce. Steiner si jenom vypůčil pojmenování, aby mohl své poznatky předat srozumitelnou formou. K seznámení s hierarchiema v hlubším rozměru doporučuju

Steiner - Tajná věda v nástinu http://www.kosmas.cz/knihy/124709/tajna-veda-v-nastinu/

Steiner - Duchovní hierarchie http://www.poznani-knihy.cz/detail/1/11 ... hierarchie




No např. to říká tuším Páleš, ktr na tom postavil svou angeologii. A od koho to má Areopagita? No hledej v Bibli...
jinak nemáš evidentně žádnou zkušenost s nějakou osobní duchovní prací, čili podléháš bajkách o tom, že se jména samy "vyjevují" v hlavě... no comment.

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: 72 geniů

Příspěvekod jakpro100 » 18 pro 2015, 01:43

Zdravím a rád doplním tento příspěvek. Píšeš:

Mojžíš použiv svého egyptského učení, kde přeměnil jméno Isis. Isis bylo vytvořeno zdvojením kořene Iss=Jest. Mojžíš vytvořil jméno Jahve z třetí osoby slovesa Havah=Jsem. Postupem času jméno Jahve zůstalo u obou zmíněných náboženstvých za boha Hospodina, později zkráceno na JHVH především kabalisty středověku a byl tak z třetího genia spjat s prvním...


To zní sice hezky, ale vysvětlení může být mnohem méně komplikované. Bardon uvádí ke každému ze 72 géniů také jeho silové jméno, jehož prostřednictvím se realizuje.
U 1. génia Vehuiah je silovým jménem právě JHVH, Mojžíš, ani nikdo jiný tedy nemusel vůbec nic překlápět, vymýšlet, zkracovat nebo jinak manipulovat. Naopak použít silového jména bylo pro jeho záměry praktičtější. Projdeme-li si tato silová jména, najdeme mezi nimi varianty mnoha jmen, jimiž se v různých kulturách, v různých dobách a v různých náboženstvích označovalo nejvyšší božstvo. JHVH, jako jednička, má v jistém smyslu výsadní postavení, na druhou stranu v tomto případě je jedním z 72 jmen. Všechna jsou stejně svatá. Každé má jen realizuje jinou kvalitu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: 72 geniů

Příspěvekod Cagliostro » 23 pro 2015, 23:35

jakpro100 píše:Zdravím a rád doplním tento příspěvek.

To zní sice hezky, ale vysvětlení může být mnohem méně komplikované. Bardon uvádí ke každému ze 72 géniů také jeho silové jméno, jehož prostřednictvím se realizuje.
U 1. génia Vehuiah je silovým jménem právě JHVH, Mojžíš, ani nikdo jiný tedy nemusel vůbec nic překlápět, vymýšlet, zkracovat nebo jinak manipulovat. Naopak použít silového jména bylo pro jeho záměry praktičtější. Projdeme-li si tato silová jména, najdeme mezi nimi varianty mnoha jmen, jimiž se v různých kulturách, v různých dobách a v různých náboženstvích označovalo nejvyšší božstvo. JHVH, jako jednička, má v jistém smyslu výsadní postavení, na druhou stranu v tomto případě je jedním z 72 jmen. Všechna jsou stejně svatá. Každé má jen realizuje jinou kvalitu.


Ahoj,
po nějaké době reaguji na tvůj příspěvek:
souhlasím s tím, že 1 genius má jakousi výsadu, ale bez zbytku by nebyl vůbec nic. O ostatním nebudu polemizovat. Pěkný den.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: 72 geniů

Příspěvekod gooolem » 21 lis 2021, 20:14

Měl bych k tomuto tématu možná trochu poťouchlou otázku a omlouvám se, jestli je už tady na fóru někde zodpovězena. Otázka zní: autor Jan Iglauer uvádí, že např. genius Kaliel je řazen mezi Cherubíny a další obdobná přiřazení (i v tomto vlákně je jistá hierarchie uvedena). Podle čeho má člověk chápat toto přiřazení do oné pomyslné hierarchie? Z jakého kořene toto přiřazování pramení? Děkuji za možnou odpověď.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: 72 geniů

Příspěvekod Cagliostro » 27 čer 2022, 09:10

Tak nám vyšla, jak tak koukám, s podnázvem Praxe Horev klubu II Quintscherova práce v překladu Lasenica Kniha Géniů. Prozatim jsem neměl možnost to držet v ruce. Neměl jsem ani ponětí, že to vyšlo už před skoro 2 měsíci.
Teď se projeví lépe to porovnávání Bardona/Kabeláka s novým pramenem, který je rovněž původní k evokaci.
Přílohy
praxe-horev-klubu-ii-kniha-geniu-9788074391767.jpg
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Keanu
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2022, 17:03
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 91×
Obdrženo poděkování:

Re: 72 geniů

Příspěvekod Keanu » 16 říj 2022, 11:31

Může mě prosím někdo nasměrovat na časové tabulky, kde lze najít tzv. osobní Génie Merkurské Sféry odvozené od konkrétního času, data a místa narození?

Za jakékoli informace předem děkuji.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: 72 geniů

Příspěvekod gooolem » 16 říj 2022, 11:49

Myslím, že je to kniha Věda kabalistická, od Lenaina.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: 72 geniů

Příspěvekod Adam » 26 lis 2022, 01:02

Jak píše gooolem - Lenain: Věda kabalistická (asi půjde někde stáhnout nějaké pdf...) ale jsou i v Kabalistické astrologii Jana Iglauera viz:
viewtopic.php?p=23895#p23895
Je běžně k dostání.

a.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti