Šifrování jmen některých bytostí v PME

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod kedrigern » 16 srp 2010, 23:06

Do evokace mám jako začátečník sice hoooodně daleko, ale když jsem četl Cagliostrův příspěvek ohledně Merkurské sféry, tak jsem si vzpoměl, že jsem nedávno na Chaospace narazil na již starší článek Josefa Kariky, kde mimo jiné píše, že E. Stejnar zjistil, že v některých sférách Bardon šifruje jména bytostí:

http://chaospace.hyperlinx.cz/?pgid=67

"Asi najviac zarážajúci je však nedávny objav rakúskeho okultistu E. Stejnara, ktorý zistil, že mená bytostí niektorých sfér sú zašifrované a teda nie sú autentické. Bardon túto šifru údajne už nestihol zverejniť kvôli svojmu zatknutiu. Šifra vyzerá nasledovne:

A=E, B=R, CH=H, D=M, E=A, F=V, G=W, I=O, K=Z, L=S, LH=SCH, M=L, N=G, O=U, P=F, R=T, S=N, T=B, TZ=K, U=I, V=D, W=P, Y=J, ZH=CH, Z=C.

O platnosti tohto objavu sa môžeme presvedčiť jednoduchým prevodom. U géniov slnečnej sféry totiž prevedením ich "mien" cez šifru dostaneme bežné astronomické názvy stálic. (EMNASUT=ALGENIB, LUBECH=SIRAH, EMEDETZ=ALAMAK, EMAYISA=ALKYONE, BUNAM=RIGEL atď.) Inteligencie mesačnej sféry sú podľa Stejnara zhodné s tzv. mesačnými stanicami popisovanými Agrippom v jeho druhej knihe Okultnej filozofie."
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod balamunt » 18 srp 2010, 11:36

Co se týká toho článku a údajných chyb nebo opisováání Bardona, pak podle Clarka i Misteleho, kteří absolvovali Bardonův systém, pak podle nich je to, co uvádí Bardon v pořádku. Tedy chybně to mají ostatní. To, že něco Bardon opisoval nebo, že byl něčím žákem, to jsou podle mě nesmysly. On totiž Bardon není v některých kruzích moc oblíbený a proto se ho snaží všemožně očernit.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod kedrigern » 18 srp 2010, 22:09

Já jako začátečník nemám na to, abych mohl posuzovat, jestli čeco je nebo neni v bardonově díle špatně. Zajímalo by mě ale, jestli někdo zkoušel pracovat s těmito inteligencemi pod "zašifrovaným" i " rozšifrovaným" jménem a s jakým výsledkem.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod balamunt » 19 srp 2010, 10:20

Píšu, že s něma pracovali Clarke a Mistele, přečti si jejich komentáře. Např. Clarke ve své knize Bardon companion o tom, jak to je s Bardonovou druhou knihou http://www.abardoncompanion.com/ABardon ... onBook.pdf

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod balamunt » 19 srp 2010, 10:50

Tady zkopíruju to, co je třeba slyšet ohledně pravdivosti nebo nepravdivosti Bardonových zpráv:

Hierarchy:
In this section, Bardon describes the various planes of the planetary
hierarchy and lists a sizable number of the entities one may encounter there.
There is nothing of value that I can think of to add to this section other than to
say that Bardon's descriptions are accurate and truthful. The only difficulty is
that he encoded the names for many of the spirits of the hierarchy, as I've discussed
earlier.

Pajclin
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 14 srp 2010, 16:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod Pajclin » 16 zář 2010, 07:46

balamunt píše:The only difficulty is that he encoded the names for many of the spirits of the hierarchy, as I've discussed earlier.


Tak to jste se schodli. V te vete, kterou citujes od Clarka, je napsano, ze je zakodovano mnoho jmen.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod balamunt » 16 zář 2010, 09:50

Já jsem hlavně reagoval ten čánek, kde se píše, že prý Bardon prohodil Saturnskou a Jupiterskou sféru apod., o čemž Clarke píše, že to není pravda.

Uživatelský avatar
evisul
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2009, 22:04
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod evisul » 29 zář 2010, 22:43

Kód přijde z práce W. Quintscher, to je kód, tzv. "Payoab.
Stejnar objevil nic, prostě měl přístup k práci prostřednictvím e dokumentů Quintscher Adolf Hemberger.



Le code provient des travaux de W.Quintscher, il s'agit du codage appelé "Payoab".
Stejnar n'a rien découvert il a simplement eu accés aux travaux de Quintscher par e biais des documents d'Adolf Hemberger.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod Cagliostro » 31 říj 2010, 22:29

Šifrování jmen je také zásadní problém každého jednotlivce, a někdy také je velice důležité, aby to nebylo zneužitelné, aby si každý evokoval co chce. Proto ono šifrování, z mého pohledu však zcela zbytečné. Šlo by to snad udělat jinak, aby se literatůra z tohoto oboru nedostala do nepovolaných rukou.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Šifrování jmen některých bytostí v PME

Příspěvekod Ondra » 31 črc 2011, 22:23



Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti