Evokace - praktikujete ji ?

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod marvin » 25 lis 2011, 11:07

no jak jsem si myslel jsou to dvě otázky. při evokaci musíš vědět přesně proč to děláš. proč voláš tu kterou entitu a co chceš a co od toho očekáváš... nesmí se ti stát, že by evokaci vedla entita, jinak si tě může podmanit a to by skončilo špatně...

druhá otázka je přístup - ale tenhle jsme tu už někde myslím řešili.. chce víc studovat techniky.. podle některých teorí musíš mít autoritu a železný přístup.. nesmíš být nerozhodný a ústupný a defakto entitě přikazuješ..což si zatím moc nedokážu představit. není v tom nic neúctivého, je to konkrétní způsob jednaní a mluvení potažmo i samotného myšlení...

no a nadřazenost ..to je úplně jiné téma.. já si taky myslím že jsme jako lidé "nadřazení" ale není to správné slovo. nidky bych se neodvážil povyšovat nad nikoho..ani entitu,anděly ani kohokoliv jiného. jde spíš oto, že nám bylo dáno více svobodné vůle a hlavně možnost evoluce..což třeba jiným bytostem ne..apodobně..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pete » 27 lis 2011, 12:11

jimmyride: v evokaci se pomoci kruhu clovek stotoznuje s Bohem, rozviji v sobe onu bozskou jiskru kterou ma kazdy clovek. Tudiz pokud to dokaze tak mu nemuze logicky odporovat dobra ani zla bytost, nepotrebuje k tomu vyhruzky, bytost mu sama a rada pomuze.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod marvin » 27 lis 2011, 14:21

Pete píše:nepotrebuje k tomu vyhruzky, bytost mu sama a rada pomuze.


..No, neřekl bych, že zrovna ráda.. tyhle emoce nemusejí být totožné s lidskými, ale jinak souhlas. Pokud v sobě realizuješ onu Božskou vlastnost, tak budeš schopen autoritativně vystupovat u entit
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Pavel J.
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011, 20:44
pohlaví:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pavel J. » 14 led 2012, 00:46

Já myslím, že to berete moc vážně, respektive uplně odlišně než já. Alespoň Bardonův přístup je dost odlišný od toho mého. Ten bazíruje na věcech jako je autorita, ochranný kruh (Anton Lavey by se přitom postavil na hlavu a pokřižoval :D ) apod., kdežto já jako člen ACETDA (my pracujeme i s věcmi jako je Hoodoo či Voodoo apod.) spíš pracuji na bázi přátelství, symbiozy a vzájemné tvorby onoho folkloru, jinak si o sobě začne hrubohmotná nebo astrální entita moc myslet. Bez odvahy magie moc nefunguje a názory, že ten co se moc dlouho piplá s druhořadými nesmysly, jako jsou třeba magické prsteny nebo roucha, není mág, nejsou nijak neobvyklé.

FTX

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod FTX » 14 led 2012, 11:29

Pavel J. píše: myslím, že to berete moc vážně, respektive uplně odlišně než . Alespoň Bardonův přístup je dost odlišný od toho mého. Ten bazíruje na věcech jako je autorita, ochranný kruh

Dělej si co uznáš za vhodné. Pokud se ti něco zdaří, tak je zajímavé si o tom přečíst aby se i ostatní mohli inspirovat.

Pavel J. píše:(Anton Lavey by se přitom postavil na hlavu a pokřižoval :D ) apod.,

Ještě zbývá poznamenat, že Lavey je satanista.

Pavel J. píše:kdežto jako člen ACETDA

http://acetda.blog.cz/ Kdo jsme:
    Jsme ti kdo duší nejsou lidmi
    Jsme ti kdo slyší volání
    Jsme ti kdo vidí co jiní nevidí
    Jsme ti kdo žijí v souznění s přírodou víc než s lidmi
    Jsme ti kteří zhebnou ukrutnou smrtí
Bez komentáře, přeji hodně štěstí .....

Pavel J. píše:(my pracujeme i s věcmi jako je Hoodoo či Voodoo apod.) spíš pracuji na bázi přátelství, symbiozy a vzájemné tvorby onoho folkloru, jinak si o sobě začne hrubohmotná nebo astrální entita moc myslet.

Tahle nemoc už dorazila i do čech. O "odpadu" z Atlantidy honosně nazývaném Hoodoo jsem se už rozepsal v jiném vlákně. Ve zkratce, hoodoo funguje JEN v případě uzavření PAKTU, jinak ne!

Pavel J. píše:Bez odvahy magie moc nefunguje a názory, že ten co se moc dlouho piplá s druhořadými nesmysly, jako jsou třeba magické prsteny nebo roucha, není mág, nejsou nijak neobvyklé.

Není žádoucí se piplat s hrubohnotnými věcmi, ale s kvalitou vlastního ducha.

Jen pro zajímavost si všimni, kolikrát jsi ve svém příspěvku zdůraznil slovo "já".
Ten, kdo chce kultivovat svého ducha dle Ariona skutečně rychle nedosahuje hrubohnotně viditelných výsledků jako kouzelníci, kteří uzavřou pakt s nějakou entitou.

Pavel J.
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011, 20:44
pohlaví:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pavel J. » 14 led 2012, 19:02

Samozřejmě že je Lavey satanista, proč jinak by se měl křižovat vzhůru nohama? :D
Šťastné Hoodoo dorazilo do Čech, překlady a jejich uveřejnění byly primárně prací ACETDA, v mezidobí kdy s tímto pracoval Karika a kdy Polák. Souhlasím, že Húdú může mít negativní vliv, stejně jako Bardonovo učení.
Co se týká paktů, tak objektivně neexistují a zdá se, že jsou výplodem křesťanské mytologie. Vzhledem k obsahu práce ACETDA nelze příliš srovnávat s Bardonem. Například ,,pakty" s Nyarlathotepem jsou ovšem mezi Mýtos magiky běžné. Je to velice užitečná věc.
Nepovažuji egoismus a používání slova:,,já" za nějak negativní. Zvláště při zapisování subjektivních zážitků a vyprávění o tom co si myslím, co jsem zažil apod., se docela hodí. S magií to není kontraproduktivní. Navíc dosahování nějakého spirituálního vývoje mi přijde stejně přízemní a egoistické jako snaha o získání lepšího místa v práci, sklenice piva nebo dvacetikoruny.

FTX

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod FTX » 15 led 2012, 19:01

Pavel J. píše:Samozřejmě že je Lavey satanista, proč jinak by se měl křižovat vzhůru nohama? :D Šťastné Hoodoo dorazilo do Čech, překlady a jejich uveřejnění byly primárně prací ACETDA, v mezidobí kdy s tímto pracoval Karika a kdy Polák. Souhlasím, že Húdú může mít negativní vliv, stejně jako Bardonovo učení.

S kým? Nenapsal jsem, že Bardonovo učení může mít negativní vliv. I když ano může, ale jen v tom případě, pokud někdo přeskakuje jednotlivé stupně a třeba se vrhá po několika měsících na evokace. A nebo pokud zkouší zkratku s použitím psychoaktivních látek. Každá věc se dá pokazit, ale spíše mi připadá, že Brány lidé nechají, než aby si ublížili.

Pavel J. píše:Co se týká paktů, tak objektivně neexistují a zdá se, že jsou výplodem křesťanské mytologie.

Viz Praxe magické evokace strana 83; 4. vydání Praha 2000
Tak tento vtip je opravdu skvělej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:. Až někoho okradeš, tak budeš také na policii tvrdit, že je to jen subjektivní.

Pavel J. píše:Vzhledem k obsahu práce ACETDA nelze příliš srovnávat s Bardonem. Například ,,pakty" s Nyarlathotepem jsou ovšem mezi Mýtos magiky běžné. Je to velice užitečná věc.

Viz výše.

Dovolím si citovat mistra Ariona:
"Jinak je tomu u kouzelníka nebo nekromanta, který nedokáže uplatnit svou nadřazenost vůči bytostem a vydává se nebezpečí ztratit rovnováhu na úkor své individuality a svého magického vývinu.

Pavel J. píše:
Pavel J. píše:U mě to bylo takto: Půl roku jsem studoval starý hermetismus a primitivní evropskou magii, další půlrok jsem se to snažil zapomenout a studoval fantazy literaturu a pivo.
Pak jsem si sesbíral mozek a udělal z myšlenkové kaše funkční věc.

Nepovažuji egoismus a používání slova:,,já" za nějak negativní. Zvláště při zapisování subjektivních zážitků a vyprávění o tom co si myslím, co jsem zažil apod., se docela hodí. S magií to není kontraproduktivní. Navíc dosahování nějakého spirituálního vývoje mi přijde stejně přízemní a egoistické jako snaha o získání lepšího místa v práci, sklenice piva nebo dvacetikoruny.

"Já" samozřejme negativní apriori není. Ale pokud tvoje "já" dělá něco uplně jinak a ještě to vehementně zdůrazňuje, tak to má menší váhu než doporučení člověka, který prokazatelně něčeho praktického dosáhl (Bardon).

Nikdo po tobě ani žádný spirituální rozvoj nechce. Má vůbec něco ve tvém životě nějaký smysl? A nebo už jen čekáš na smrt?
http://metal.kvalitne.cz/metal/tri-sestry-zelena/

Pavel J.
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011, 20:44
pohlaví:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pavel J. » 15 led 2012, 22:49

S Bardonem já více méně souhlasím. Možná jej já vykládám trochu jinak a možná já mám naprosto nebardonovský přístup, nicméně některé myšlenky trefil. K nějakému hlubšímu rozebírání bych se chtěl já vrátit, až já budu mít víc času, protože já musím jít spát a já nemám čas a dost síly se do toho ponořit. Já myslím, že taková debata se shrnutím mých názorů, které zde já napíšu, bude hodnotná, ať už já budu udupán, upálen, vyvržen či ponechán naživu. :D

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Jana » 15 bře 2012, 16:42

Z mojich velmi malých zkušeností jsem poznala:
Pokud si začneme komunikovat s bytostmi a jejich energií,tak už opravdu není cesty zpět,také je třeba si uvědomit,že se jejich působení nevystavujeme pouze my,ale i naši nejbližší a okolí.Jsou to energie ovlivnující situace a leckdy k dobrému výsledku musíme projít tvrdou školou.
Na druhou stranu bez jejich vlivu nejsme schopni dosáhnout určitých kvalit.

FTX

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod FTX » 25 kvě 2012, 09:07

Jana píše:Z mojich velmi malých zkušeností jsem poznala:
Pokud si začneme komunikovat s bytostmi a jejich energií,tak už opravdu není cesty zpět,také je třeba si uvědomit,že se jejich působení nevystavujeme pouze my,ale i naši nejbližší a okolí.Jsou to energie ovlivnující situace a leckdy k dobrému výsledku musíme projít tvrdou školou.
Na druhou stranu bez jejich vlivu nejsme schopni dosáhnout určitých kvalit.

Milá Jano,

Samozřejmě souhlas.

už jsem to několikrát poznamenával - evokace je jen jedna z forem komunikace s bytostma a to co děláš třeba ty podle mě není evokace. Evokace je svým způsobem naprosto specifická a efektní a proto byla zpopularizována ke škodě věci.

Na druhé straně i jiné techniky způsobují kontakt s entitami a jejich efekt může být srovnatelný. Rozdíl je to jako kdybys někomu poslala dopis, osobně ho navštívila, poslala mu Email, měla s ním telekonferenci a nebo ho pozvala na návštěvu.

Podle toho, co jsem četl je evokace rituální, vyžaduje jistou přípravu a bytost by se měla viditelně zjevit i neškolenému zraku. Něco takového vyžaduje nejen přípravu, ale i dosažení jistého pokroku.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Jana » 29 kvě 2012, 18:36

Milý FTX,
Jo to je pravda co píšeš,jsou to pro mně duchovní zážitky,které mi zasahují do života.Není to evokace jako je popsána v Praxi mag. evokace.Cítím tu energii (bytost).Vím že mně vnímá,vím co mi říká,ale neslyším to sluchem ani v hlavě,ale v srdci.Zkoušela jsem je spatřit vnitřním zrakem.Po delším soustředění se mi podařilo vidět bytost,ale nevím jestli to je má představa nebo skutečná její podoba.
Četla jsem ,že energie ze sfér se zjevují v podobě přijatelné tomu člověku co ji volá.
Mám zkušenost z pozitivní energií,ale i pozitivní energie může způsobit zlo.Třeba jak je uvedeno v Praxi: Breffeo - přednosta nadzemské zóny.

FTX

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod FTX » 31 kvě 2012, 18:10

Jana píše:Milý FTX,
Jo to je pravda co píšeš,jsou to pro mně duchovní zážitky,které mi zasahují do života.Není to evokace jako je popsána v Praxi mag. evokace.Cítím tu energii (bytost).Vím že mně vnímá,vím co mi říká,ale neslyším to sluchem ani v hlavě,ale v srdci.

Zrovna jsem četl v Regeneraci, že každá vesnice měla svého vodníka či nějaké to strašidlo, které se za šera viditelně zjevovalo. Dříve byli lidé mnohem vnímavější.

Na jednu stranu je velmi dobře, že jsi takto vnímavá, ale na druhé tvoje astrální smysly vyžadují jeste nějakou porci tréninku aby byly spolehlivé. O tom školení je vlastně celá Brána.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Cagliostro » 30 čer 2012, 07:57

Evokace však může udělat pěknou paseku. Proto se k němu používají magické kruhy a běda, překročí-li se magický kruh. Typickou ukázkou je film Lekce Faust. Čepek aka Faust porušil magický kruh. ne snad že by jej překročil, ale bičem při evokaci Mefista šlehá mimo kruh :!: A to se jelo podle autentické knihy-grimoáru.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pete » 11 srp 2012, 21:13

Cagliostro píše:Evokace však může udělat pěknou paseku. Proto se k němu používají magické kruhy a běda, překročí-li se magický kruh. Typickou ukázkou je film Lekce Faust. Čepek aka Faust porušil magický kruh. ne snad že by jej překročil, ale bičem při evokaci Mefista šlehá mimo kruh :!: A to se jelo podle autentické knihy-grimoáru.

A. Crowley udajne bojoval s demonem Chromzonem (nebo jak to bylo uz nevim) v pousti, adept ho udajne musi porazit je to prekazka aby se adept osvobodil od ega.. demon udajne zrusil Crowleyovi kruh diky vetru, ale nakonec ho Crowley porazil svou magickou dykou

O Crowleyovem baraku jsou taky zajimave pribehy, nekolik sluzek odeslo protoze se v podkrovi kde A.C. evokoval objevovali same stiny a prizraky

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Cagliostro » 12 srp 2012, 19:13

Někdy byl možná sám Crowley tím přízrakem, důvod, proč odešlo služebnictvo (viz jeho desítky, možná stovky milenek).
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti