Evokace - praktikujete ji ?

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pete » 01 lis 2010, 02:46

Ja jsem evokaci neprovadel, pouze me zajima toto tema. O evokace mam seriozni zajem (nehodlam ho praktikovat jen tak pro zabavu, a uz vubec ne jako carodej ktery ani nevi co dela) ovsem prijde mi to jako velmi dlouha cesta. Navic po me skusenosti s Samanskou snovou realitou, kdy jsem nerozeznal vlastni hlas od hlasu duchovniho ucitele, videl snovou realitu jen v zablescich, me to hodne odradilo od evokaci kdy bych si nebyl jist zda jde o illuzi ci ne.

Mam na vas tedy par otazek.
-Praktikujete evokace ?
-Podarilo se vam zhmotnit evokovanou bytost ?
-Jak dlouho vam trvalo asi studium do prvni uspesne evokace ? (trochu s nadhledem, vyvijime se cely zivot, ale tak kdyz vezmete to nejdulezitejsi k evokaci)
-Evokujete sami, nebo ve skupine 2 ci vice Magu ?

Byl bych rad kdyby jste odpovedeli vic nez ano ne a trochu se rozepsali pokud to bude prinosne.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Cagliostro » 01 lis 2010, 09:32

[quote="Pete"]

tohle jsou již detailní otázky. Zde bych se již raději držel onoho hermetického mlčení. Přesto mohu říci že někdy se může zjevit neevokovaná bitost sama od sebe, a v případě kdy se to vůbec neočekává (a nikdy před tím nebyla hermetikem evokovaná). Tolik zde odpovím pouze stručně, a více nikoliv z důvodu mlčení.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pete » 01 lis 2010, 15:51

Hold mi tyto otazky prisli moc obecne, ne prilis specificke na to, aby nekdo se ostychal napsat odpovedi.

Neevokovane bytosti se mi uz napriklad ve snu zjevili (v lucidnim snu) ovsem nikdy jsem je nevolal, to ze prisly bylo z jejich iniciativy, prave to bych chtel zmenit.

I tak dekuju za odpoved.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Cagliostro » 01 lis 2010, 23:01

Možná bude někdo otevřenější, ale jisté mlčení by měl dodržovat každý.

Mnohé dokáže změnit i pevná vůle.
Ego sum, qui sum!

Pavel J.
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011, 20:44
pohlaví:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pavel J. » 14 zář 2011, 21:24

Zdravím, nemám žádný osobní důvod pro mlčení. Mlčení beru trochu jako něco kontraproduktivního, protože to mnoho lidí bere jako víru a logicky si neodůvodní, proč mlčet a proč mluvit. S Bardonovskými entitami jsem nijak aktivně nepracoval, takže příspěvek bude trochu z jiného soudku.
Evokace rozhodně praktikuji, ale teď se soustředím spíš na hraní si se sigiliemi.
Nemyslím, že by studium mělo nějaký vliv na dobrý výsledek evokace, protože úspěšně evokovali i lidé nepříliš vzdělaní (alespoň v okruhu známých) a v historii také.
U mě to bylo takto: Půl roku jsem studoval starý hermetismus a primitivní evropskou magii, další půlrok jsem se to snažil zapomenout a studoval fantazy literaturu a pivo.
Pak jsem si sesbíral mozek a udělal z myšlenkové kaše funkční věc.
V zimě jsem měl několik zážitků s takovými jakoby mozkomory, kteří dle charakteristických projevů byli "astrální".
K praxi jsem se pustil až 2010. Evokoval jsem Hydriela z Fausta, jenž se viditelně nezjevil a divím se, že to vůbec šlo, protože jsem se cítil nesvůj. Nemluvil, ale působilo to dojmem, že je přítomno nějaké mohutné zvíře, třeba potkan, co převrací věci.
Pocitové následky byly zvláštní, cítil jsem se jako nacucaný vodou. Kromě toho došlo k nehodě WC, kdy vytékala voda z potrubí splachovadla, takže to bylo zjevně úspěšné.
Párkrát se mi zjevilo něco, co bylo mimo mé očekávání, například jsem provedl invokaci a brzy se to materializovalo, nebo objevilo v bytě.
Hodně zajímavá evokace byla náhodná, odehrála se letos 30.3. v noci. Ležel jsem a jen tak jsem odříkal formuli pro "otevírání brány pekelné", slavnou zazas zazas nasatanada zazas enochiánskou nepřeložitelnou formuli s veni Nyarlathotep=jméno božstva, což mělo za následek pocitové i senzorické zpřítomnnění bytosti. Byl to šok, protože jsem neměl v úmyslu nikoho vyvolávat. Ležel jsem v posteli, odříkal formuli a bylo to.
Evokace jsou hrozně zajímavé a stejně tak invokační metody.
Vždy jsem evokoval sám, párkrát jsem dělal skupinový rituál na Dagona a pokaždé začalo pršet a také jsme prováděli spiritistickou praxi, velmi úspěšnou.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Ondra » 16 zář 2011, 00:08

Pavel J. píše:...

Trošku mmimo tvůj příspěvek, ale co je tak "pekelného" na Enochiánštině ? Neni tato formule spíše nějakou spatlaninou, která má k Deeově & Kelleyově práci hodně daleko ?

Pavel J.
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011, 20:44
pohlaví:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pavel J. » 16 zář 2011, 09:43

Enochiánština jako jazyk má od dob Deea dlouho vlastní historii. S částí textů experimentoval Golden Dawn (nějak se o tom zmiňuje i Donald Tyson v té nové knize, co vyšla v Čj) a henochiánskou magii si oblíbil i Aleister Crowley (existuje mnoho zápisků z jeho práce z etýry a ostatně se jeho život kolem enochiány dost točí), patří k lidem co obohatili enošský slovník. Samozřejmě, jediný člověk který dělal z henochiánských frází a klíčů něco "ďábelského" byl Anton LaVey s tím, že anděl (angel) se za Deeových časů psalo stejně jako úhel v krystalu užívaném pro zření, ve skutečnosti všude kde bylo Bůh napsal henošsky Satan. Od té doby můžeme občas mezi křesťanskými bojovníky proti okultnu vidět tvrzení, že henochiánština je jazyk démonů apod. Crowley použil nebo získal zmíněnou formuli Zazas Zazas Nasatanada Zazas při slavné evokaci démona Choronzona, kterého zmiňoval už Dee. Crowley k němu dospěl přes průzkum desátého etýru. Nehledě na to, že henochiánština nestagnovala a chápali se jí další a další okultisté, tak cosi pekelného existovalo v henochiánské magii od začátku, ale Dee a Kelley coby křesťané pod vedením bytostí vystupujících jako andělé tomu nevěnovali pozornost. Například jednou obdrželi jakousi černomagickou sigilii, která byla publikována v knize Heptarchia mystica (pouze Aj a ukázky ve Veselém a Tysonovy) a máme některá jména zlých duchů a démonů. Henochiánská magie obsahuje celou negativní oblast. Každopádně nepřeložitelná formule Zazas zazas Nasatanada Zazas a její verze bývá v magii často užívána, například k evokacím démonů, bytostí klifotu a dalších podobných entit. Já jí použil k vyvolání někoho, koho nelze nazývat démonem, nebo klifotickou bytostí, ale je považován za dost cizí bytost, takže k tomuto typu bytostí bývá též užíváno této formule. Ale formule beru spíše jako pomůcky, které nemají vlastní hodnotu, ale musím uznat že odříkávání formulí etýrů (Crowley jich pár nahrál na voskové válečky a jsou na youtube) je vážně síla. Enochiánskou magií se zabýval u nás známý spisovatel Lon Milo Duquette, který sepsal nepřeloženou knihu o Henochiánské magii, kde je i henošský slovník: http://english.grimoar.cz/?Loc=book&Lng ... ut&UID=693 jiné můžete nalézt na internetu, stejně jako různé předpisy pro volání etýrů. Když je tato část stránek vyhrazena evokaci, tak uvedu, že Duquette a kolegové v knize Aleister Crowley's illustrated Goetia uvedli univerzální evokační formuli v henochiánštině pro Goetii, která je dobrá tím, že si do ní člověk může dosadit co chce, v závislosti na svém osobním vyznání, což se hodí k Bardonovu učení. Jeden známý vytvořil její překlad a dosadil tam slovanské bohy. Ale tohle forum je hlavně o Františku Bardonovi a já jsem se henochiánštinou dost vzdálil tématu, takže abych to alespoň trochu napravil, tak přiložím takovou zajímavost ze zahraničního okultismu, myslím že autor, kterého hodlám citovat to ještě více specifikoval jinde, ale tento citát postačí:,,Já už to psal do Zpětného odrazu, ale sem se to hodí též. ne vše co se píše v knížkách je vždy pravda, spíše tomu bývá často naopak. Je důležité čerpat od autorů, kteří vědí o čem píší, mají vhled a dostatečné praktické zkušenosti, a nejsou proti něčemu zaujatí. Zde je to vidět. Jiný příklad kde je patrná zaujatost, který mne pobavil v jisté wiccanské knize, v níž jsem listoval (anglicky) autorka psala za A) jediná magie která funguje je wiccanská, ostatní jsou jen bludy chorých mozků a za B) což mne pobavilo ještě více, že Bardon praktikoval Enochianskou magii. Celá ta kniha byla velmi úsměvná. Jméno si nevzpomenu, a naštěstí ani jméno autorky:) Takže doporučuji vždy si každou informaci ověřovat z mnoha zdrojů, protože jen tak si můžeme být jisti, že to co bereme jako fakt, jím opravdu je." Až najdu to jméno autorky a knihy, tak dám vědět.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Ondra » 16 zář 2011, 11:17

Pavel J. : Tak snad to mistra Bardona neurazí, že se tu bavíme o Enochianský magii :)
Oki, díky za vysvětlení . Něco o Enochiánský maigii mám nastudováno , ale tato formule mi nějakým způsobem utekla a to i když je "slavná". Co se týče nejlepšího zdroje, tak dnes považuji Lon Milo Duquetteho ( asi nejlepší kniha http://www.amazon.com/Enochian-Vision-M ... 1578633826 ), protže ten snad jako jeden z mála praktikuje podle Deeho. Golden down, jak napsal Tyson používá pouze malou část a to samé myslím i Crowley ( dobrá kniha nedávno vyšla http://www.thelema.org/publications/vv.html ). Je jasné , že Enochiánština jako jazyk jde poůžít mnohao způsoby, zvučný jazyk to je dostatečně. Osobně beru Enochiánskou magii (Dee a Kelley) jako prostředek , přes který je nám možno komunikovat s anděly. Navíc na to andělé D+K upozorňovali , že se nesmí použít pro tu negativní stránku, proto nám zpět předána nebyla. Co se týče toho , že na Enochiánštině je něco čeromagického, tak to jen pro to, že otevíráním strážných věží k něčemu dochází... Tyson to myslim popsal celkem dostatečně a je jasné, že pro křesťana to bude neskounutelné a černé :) Navíc sám Kelley měl s tímto konkretně neustálý problém, že nekomunikuje s anděly , ale s démony.
Pro mne je pravá Enochiánská magie toto, všechno ostaní jsou spatlaniny, i když nějakou částí funkční : viz 3 díly
http://www.youtube.com/watch?v=5vOrmTIV ... re=related

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Cagliostro » 16 zář 2011, 11:38

ekeaze píše:Navíc sám Kelley měl s tímto konkretně neustálý problém, že nekomunikuje s anděly , ale s démony.


Jen historická poznámka, nejen Kelley komunikoval s démony (i když ono komunikování spíše spadá do spiritismu), ale i Edward Talbot, který je neprávem stotožněný s Kelleyem. Kelley a Talbot jsou různé osoby, které je potřeba samostatně dělit. Viz zmínky v Deeově deníkách, kde napřed píše o výzkumech s Talbotem, a následně o seznámení s Kelleyem, se kterým se seznámil o několik let později. Ostatně, tímto fenomenem se zabýval náš historický okultista, Ing. Otakar Zachar.
Ego sum, qui sum!

Pavel J.
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011, 20:44
pohlaví:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pavel J. » 16 zář 2011, 12:24

Cagliostro píše:
ekeaze píše:Navíc sám Kelley měl s tímto konkretně neustálý problém, že nekomunikuje s anděly , ale s démony.


Jen historická poznámka, nejen Kelley komunikoval s démony (i když ono komunikování spíše spadá do spiritismu), ale i Edward Talbot, který je neprávem stotožněný s Kelleyem. Kelley a Talbot jsou různé osoby, které je potřeba samostatně dělit. Viz zmínky v Deeově deníkách, kde napřed píše o výzkumech s Talbotem, a následně o seznámení s Kelleyem, se kterým se seznámil o několik let později. Ostatně, tímto fenomenem se zabýval náš historický okultista, Ing. Otakar Zachar.



Vždyť onen slavný obrázek Dee a Kelley zaklínají ducha ve skutečnosti zobrazuje Talbota.

FTX

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod FTX » 06 lis 2011, 12:35

Pete píše:Ja jsem evokaci neprovadel, pouze me zajima toto tema.

Abych předešel nedorozumění, tak jsem na tom podobně.

A William Mistelle, o jehož magické autoritě se asi nedá pochybovat píše, že z karmických důvodů nemůže evokaci provádět. Přesto mu to není na překážku pro komunikaci s entitami.


Z mého pohledu je evokace podobná jako zdvihnutí 100kg činky. Veškerý rituál, který evokaci předchází se dá přirovnat k rozcvičení sportovce tj. zahřátí svalů před výkonem. Magická výbava lze přirovnat k sportovnímu náčiní. Samozřejmě se tím zlepší sportovní výkon, ale už při rozcvičče se nic naposilovat nedá. Je třeba si být vědom, toho, co kdo uzvedne a zbytečně neriskovat natržení svalů.


Bohužel se rozšířily v magii fámy o evokaci s tím, že je to velmi populární. Tyto fámy možná rozšířili středověcí kouzelníci. Takový Faust možná mohl udělat evokaci, ale jen díky paktu. Ale pak byl rozsah evokovaných entit omezen působností Mefistofiela. Pak za to draze zaplatil a jeho kniha pečetí má cenu papíru na kterém byla vytištěna, protože ty pečeti jsou samy o sobě k ničemu.

Ono se při evokaci může stát ještě jedna věc. Volaná bytost se zviditelní vlastní silou - Mistr Arion o tomto píše, že je to faux-pass i když kouzelníkovi to tak připadat nemusí. Doufám, že sis PME přečetl, tam je to popsané.

Může se stát i jiná věc, bytost se zjeví, ale ne viditelně. Pak kouzelníka pozoruje a když neovládá jasnovidost, tak ho může začít i ovládat. Pro mága by byla viditelná i v tomto případě.

Abych to shrnul, vidím 6 možností:
    A, K materializaci dojde silou mága
    B, K materializaci dojde silou bytosti
    C, K materializaci nedojde, ale s bytostí lze komunikovat
    D, Bytost se nenechala zavolat
    E, Zjeví se viditelně jiná entita
    F, Zjeví se neviditelně jiná entita

Laik je na tom nejlépe, protože varianta D je neškodná.

Takový kouzelník bude i E považovat za uspokojivé. V grimoárech je popsáno, jak má bytost přísahat, že je ta, která byla volána aby se jevu E předešlo. Už to, že to kouzelník na první pohled nepozná snižuje jeho autoritu.

Největší ostuda hrozí při záměně D za C. To je jako kdybys někoho pozval domů na návštěvu, ale vůbec mu nevěnoval pozornost.

Ani v případě A (častěji se to asi stane u B) není úplně vyhráno. Entita se na vás může navěsit po ukončení rituálu a začít vás ovlivňovat.

----
Pokud se někomu má zdařit opravdová evokace, pak:
    Musí být vnitřně spojen se svoji podstatou tj. Zdrojem/Bohem
    Musí být schopen udržet živlovou rovnováhu
    Musí být schopen se manifestovat současně ve sféře oné bytosti i v hrubohmotném těle
    Musí být schopen vidět/slyšet/cítit i neprojevenou entitu
    Musí být schopen tak zahustit svoji představu, že bude viditelná i neškoleným zrakem
    Musí mít teoretické znalosti o oblasti působení evokované entity
A k tomuhle se ti podle mě ten kdo to doopravdy dokáže nikdy nepřizná. Kdo by odpověděl ANO na první otázku implicitně říká, že těchto 6 požadavků mu nečiní problém.
Cagliostro píše:tohle jsou již detailní otázky. Zde bych se již raději držel onoho hermetického mlčení.

V tomhle má Cagliostro pravdu.

Pavel J. píše:Evokoval jsem Hydriela z Fausta, jenž se viditelně nezjevil a divím se, že to vůbec šlo, protože jsem se cítil nesvůj. Nemluvil, ale působilo to dojmem, že je přítomno nějaké mohutné zvíře, třeba potkan, co převrací věci. Pocitové následky byly zvláštní, cítil jsem se jako nacucaný vodou. Kromě toho došlo k nehodě WC, kdy vytékala voda z potrubí splachovadla, takže to bylo zjevně úspěšné.

ad varianta C. Ani bych se nedivil, kdyby si takový Hydriel při tomto způsobu evokace myslel něco o fušeřině. Proč zrovna Hydriel? Taková podivná bytost, napůl ryba napůl chlap. Rusalky jsou daleko hezčí, tváře sněhově bílé jak z alabastru a své ženské vnady staví náležitě na obdiv. (A kdo podlehne ten jedno kolo ve hře života prohrál. Takže je to pro chlapy i s trochou adrenalinu. http://williammistele.com/mermaiddangers.htm) Navíc jsou daleko znalejší živlu vody. Když to nejde prakticky, tak je třeba se (v)zdělat alespoň teoreticky.

Tady také někdo popisuje, že dělal evokaci http://www.ulozto.cz/9159237/liber-magiae-pdf?_fid=d7d6. Tyhle postupy nějak nemusím. Ono i na Mont Blank se dá vyjít v keckách a kraťasech, ale když se zvrtne počasí, tak takový turista skončí špatně. Nebo se třeba propadne do ledovce.

Sargerass. píše:9 Sargerass Sargerass | 9. července 2011 v 18:33 | Reagovat
http://darkprincess.blog.cz/1103/prace-s-entitami-zivlu-vody
dobrý den chystám se k evokaci Hydriela a nevím jakou barvou mám nakreslit jeho znak svíčky jsem zvolil bíle ale znam se rozhoduji mezi rudým a modrým plosím pomožte !

Tohle asi nedopadne nejlépe :ugeek:. Že by na sobe nejdříve trochu zapracoval :lol:.

Za evokaci je třeba považovat to, čím skutečně má být. Doufám, že je jasný rozdíl mezi "amatérským" pokusničením a správně provedenou činností. Můžete si po bytě rozvést elektřinu zvonkovým drátem a radovat se, že ono to funguje a že jste nahradili profesionálního elektrikáře. Až od toho Vašeho zapojení vyhoříte, tak pochopíte, že tomu asi něco chybělo.

Myslím, že názory mistra Ariona jsou podobné - preferovat bezpečnost před technikou, na kterou není dotyčný připraven.

----
Velmi se mi líbil popis, jak se nemá dělat evokace od Pyrhuna (živlová bytost ohně) na stránkách WM. Popisuje jak kouzelník zvyšuje hlas, přechází z ječení až do pištění, pálí jeho jméno v ohni. A pak se Pyrhun nudí, ale říká si, že toho debila, co na Zemi takhle křepčí musí vidět a udělat si z něho srandu. Ono je občas dobré si popovídat s entitou i o podobných věcech, třeba zrovna o tom, jak ona z jejího pohledu vnímá evokaci. Každopádně asi je ti jasné, jakou má takový kouzelník po "zdařené" evokaci autoritu :? . Tohle asi nikdo do knih o magii nenapíše, ale entity z nás mají folklór.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pete » 07 lis 2011, 12:35

Ano PME jsem si precetl. Hold Evokace je beh na dlouho trat :roll:

jimmyride
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2011, 22:26
pohlaví:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod jimmyride » 24 lis 2011, 22:57

Já jsem si o evokacích často četl, ale nikdy žádnou neprovedl. Důvod byl vždy jeden - nikdy jsem nepochopil, k čemu je to dobré. Resp. přijde mi to jako velice hrubá metoda, jak kontaktovat ty které entity a vždycky jsem měl obavy, že nemám dost dobrý důvod, abych to prováděl. Zajímá mě tedy přístup někoho zkušenějšího.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod marvin » 25 lis 2011, 08:40

jimmyride píše:nikdy jsem nepochopil, k čemu je to


co máš na mysli? musíš rozlišovat - k čemu je evokace všeobecně? nebo máš jenom výhrady k některým evokačním technikám..? protože některé jsou lepší, některé horší a některé dokonce nebezpečné. Ale všeobecně má evokace obrovské využití. Jednoduše kontaktuješ entity, které tě mají něco naučit nebo ti v lecčemž pomohou..ať už intelektuálně, emočně, nebo prakticky..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

jimmyride
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2011, 22:26
pohlaví:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod jimmyride » 25 lis 2011, 10:57

Vlastně mi jde o to, jestli evokujete z nějakého konkrétního důvodu, nebo jestli tak nějak čekáte, "co z toho bude". Přijde mi totiž, že ať už nastavíte podmínky pro danou entitu jakkoliv důkladně, pořád ji nutíte manifestovat se v prostředí, které jí není vlastní, to mi přijde trochu hrubé. Ale třeba se na to dívám nějak pokřiveně. Když to trochu nadnesu, obávám se modelové situace typu "Proč mě voláš? ... No nevím, tak nějak jsem doufal, že bych se mohl něco přiučit. ... Aha! A co jako? ... No nevím, doufal jsem, že se to dozvím teď. ... No tak to máš smůlu a už neotravuj." :-) Bardon se taky zmiňuje o přístupu k jednotlivým entitám. Že člověk je (pokud si správně pamatuju) nadřazen všem andělům i démonům ze své podstaty. A to mi taky moc nesedí. Proto se ptám lidí se zkušenostmi. Zajímá mě, jak to cítí.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů