Nekromancie

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Cagliostro » 12 lis 2010, 18:01

Zde bych rád řekl, že Anubis má pravdu- to za prvé, a za druhé pěkně trefně to popsal! :!:

Nekromancie=obyčejný spiritismus, který je pouhou potravou pro larvy, eventuelně astrální duchy, a do skutečného hermetismu má hodně dáleko.

I když dneska se mi jeví i ten spiritismus proti "gurům různých kurzů" ještě na výši, že alespoň něco o tom (okultismu) ví...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Nekromancie

Příspěvekod mek onder » 12 lis 2010, 18:40

Cagliostro píše:
I když dneska se mi jeví i ten spiritismus proti "gurům různých kurzů" ještě na výši, že alespoň něco o tom (okultismu) ví...


Souhlasím s tím vším co jsi tady napsal , ale to o těch "guruech kurzů"bych podtrhnul dvakrát :D

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nekromancie

Příspěvekod balamunt » 12 lis 2010, 19:04

1) Ale vždyť to co píšeš Anubisi není pravda. Nekromancie se týká volání NESMRTELNÉHO DUCHA. Nekromancie se vůbec netýká ani těla, ani duše. Týká se volání nesmrtelné bytosti, jak píše Bardon. To, že to někdo neumí a při provádění "Nekromancie" evokuje larvy nebo podobnou havěť, to není problém Nekromancie, ale toho břídila, který to provádí.

2) Taky si Anubisi nterpretuješ si tu Bardonovu citaci divným způsobem. To "v nejkrajnějším případě" znamená, že v Bráně se klade důraz na vlastní duchovní rozvoj a ne na kontakt s bytostmi z jiných světů. To patří do druhého dílu PME.

3) Nekromancie a spiritismus jsou přece jen rozdílné praktiky. Spiritismus(chaneling) je na nižší úrovni. Protože spiritista je pouhým mediem pro cizí bytost, ta bytost si s ním může teoreticky dělat co chce, pokud to je bytost negativní. Kdežto nekromancie je normální evokace ducha podobně jak je popsána evokace Božstev v PME.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Cagliostro » 12 lis 2010, 19:14

To je omyl, Nekromancie je rovná spiritismu. Píše o tom řada Českých autorů (Maixner, Lasenic, Kefer, Eliáš a dokonce i Weinfurter atd.), a pojednává i o tom řada lidových pověstí (K. J. Erben, J. Svátek, A. Jirásek atd.).
Ego sum, qui sum!

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nekromancie

Příspěvekod balamunt » 12 lis 2010, 19:18

Jak můžeš Cagliostro psát, že se to rovná, když jsem ti před chvíli napsal v čem se to liší?? :D

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Cagliostro » 12 lis 2010, 19:20

Jednoduše. Nekromancie není o evokování nesmrtelných např. géniú, ale na evokaci nevěčně živých larev :mrgreen:
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Anubis » 12 lis 2010, 21:07

balamunt píše:...

ad 1) Nekromancie s astrálním a hmotným tělem úzce souvisí. A pokud už nic z toho nebožtík nemá, tak to pro něj (podle Bardona) musíš vytvořit. Což mi přijde ještě horší, protože ti „pomalejší“, o kterých jsem ze začátku psal už mohli být vědomím úplně jinde a ty akorát rušíš jejich klid. Jeví se mi to jako nanejvýš sobecký počin, navíc nevím jak ty, ale já bych byl asi dost nervózní, kdyby mi to někdo udělal. Jednoduše řečeno, ušlechtilý mág se k nekromancii neuchýlí protože by to pro něj bylo asi něco jako pro starostu kálení na náměstí své obce. Oba jsou k tomu technicky uzpůsobeni, ale nikdo z nich to neudělá.

ad 2) No pro mě je ten text jednoznačný. Moc nerozumím tvým myšlenkovým pochodům, zkusím to možná dát přečíst ještě někomu jinému.

ad 3) I když jsi v hnoji místo 3 metrů dva metry hluboko, tak se vlastně nic podstatného nemění.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nekromancie

Příspěvekod balamunt » 12 lis 2010, 21:36

1) Píšu, že nekromancie s tělem ani s duší vůbec nesouvisí, to jsou pouhé obaly, které se rozpadnou, bytost už je pak v Nebi(mentální sféře). Pokud ale člověk nerozumí základním věcem jako a) co je člověk, b) co jsou vyšší světy, pak je jakákoliv snaha o vysvětlení marná, ale pokusím se:

Člověk umře, co se děje? Duch vystupuje ve svém obalu astrálním těle z těla fyzického a spojení mezi fyzickým a strálním tělem je zničeno. Fyzické tělo se rozpadne. Duch se nachází na Onom světě(astrální úrovni). Po nějaké době tam člověk-duch zemře ještě jednou, opustí své astrální tělo, to se rozpadne a duch se ocitne v Nebi(mentální úroveň). To je pravý domov člověka, na Zemi je pouze na návštěvě. V Nebi žijí duchové. Pokud se rozhodnou vtělit na Zemi nebo jinde, vytvoří si nové astrální tělo a spojí se s plodem. Představme si, že člověk zemřel před 100 lety a chceme zavolat toho ducha, který žil v tom těle. Žádné fyzické tělo, ani astrální tělo toho člověka už neexistují, ten člověk je nyní duchem a žije v Nebi. Nebe je bez času a prostoru, takže toho ducha nelze rušit :D problém může nastat, kdyby dotyčný duch už nebyl v Nebi, ale už byl inkarnovaný v nějakém těle, pak se prostě nemůže ukázat. Nejlepší je, pokud se duch volá do magického zrcadla, tam se ukáže, to zrcadlo se naplní Akašou. Při evokacích Božstev se rovněž musí těmto bytostem vytvořit vhodná atmosféra a nikdo to za problém nepovažuje.

2) Tyto magické praktiky nejsou žádným hnojem, ale mají své přiměřené místo na slunci. Četl jsem nějaké knihy, které byly získány spiritismem (chanelingem) a patří mezi to nejlepší, co se mi kdy dostalo do rukou. např. Sanaya Roman její knihy.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Anubis » 12 lis 2010, 22:33

balamunt píše:...


V nebi žijí duchové milé děti... to je panečku lepší pohádka než ta, kterou jsem povídal já. A teď alou do hajan! :D

Bohužel jsem si to nemohl odpustit. Odpoledne jsem se začal smát a od té doby mě to drží. Snad mi bude tento exces adminem prominut.

P.S.: Já už viděl na slunci tolik hnoje, dokonce s místem, které bylo spíš luxusní než přiměřené!

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nekromancie

Příspěvekod balamunt » 12 lis 2010, 23:23

Naopak Anubisi, ten tvůj poslední příspěvek se mi líbí, je milý. Smích je milá Manko vzácné koření :)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Cagliostro » 07 úno 2011, 09:39

balamunt píše:Naopak Anubisi, ten tvůj poslední příspěvek se mi líbí, je milý. Smích je milá Manko vzácné koření :)



A smích také patří k magickým tajům.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cor Leonis » 25 led 2022, 22:36

K tej nekromancii - čo keby sa niekto rozhodol evokovať Ariona? Pán Lumír Bardon hovorí v rozhovore, ktorý si ním urobil Martin Faulks, že keby chcel niekto evokovať jeho otca, tak jeho meno končí na "nanda", že viac k tomu nemôže povedať.
Pokiaľ by niekto toto meno, na základe ktorého ho môže evokovať, poznal a použil, jednalo by sa o nekromanciu (ako v prípade keď niekto evokuje nebohého člena rodiny a pod.), alebo ako tomu mám rozumieť?

Kde sa stráca hranica medzi riadnou evokáciou, tak ako ju učí vysoká, pravá mágia a kde a kedy sa už jedná o nízku praktiku nekromancie?

Možno som natvrdlý, no z tohto vlákna som to evidentne nepochopil a preto som uviedol ako príklad Bardona (Ariona).
Jeho syn nehovoril, že neevokujte ho, to je obyčajná nekromancia, nemá to v ušľachtilom hermetizme čo robiť.
Nie, on "prezradil", že jeho meno sa končí na "nanda".
Druhá strana mince je to, že Arion má byť už znova inkarnovaný, takže je otázne, s čím by to vlastne operatér pracoval, keby už niečo prišlo...

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Anubis » 27 led 2022, 12:54

Cor Leonis píše:..., že keby chcel niekto evokovať jeho otca, tak jeho meno končí na "nanda",...

[vtip]Třeba mu jen nerozuměl a odpovídal v japonštině.[/vtip]

Kdy tento rozhovor proběhl? Já jsem žil v přesvědčení, že se pan Bardon inkarnoval do ČR a zemřel cca před 6 lety. S pánem jsem byl ve spojení a podle fyzického vzezření, prostudování jeho narození a toho co předvedl jsem neměl důvod mu nevěřit. Akorát jeho energetická konfigurace nasvědčovala větší osobitosti v mentální oblasti než měl FB. Domníval jsem se tehdy, že to je přirozený vývoj. Zajímavé...

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cor Leonis » 27 led 2022, 18:01

Wow, tak toto musel byť veľmi zaujímavý kontakt.
V niektorom vlákne na fóre je tiež zmienka, že Arion sa znova inkarnoval.
I keď ma prekvapila tvoja informácia, že zomrel pred 6 rokmi.
V tak krátkej dobe dve inkarnácie. To po prvé. A po druhé - bol som v tom, že Arion je už mimo inkarnačného cyklu, keďže sa nenarodil ako bežný človek, ale vstúpil už do tela mladého FB.

Rozhovor prebehol pred 10 rokmi. Teda, aspoň vtedy ho pán Faulks hodil na YT.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Anubis » 29 led 2022, 00:19

Cor Leonis píše:V niektorom vlákne na fóre je tiež zmienka, že Arion sa znova inkarnoval.


Protože to je off-topic, tak si dovolím ještě poslední reakci.

Bohužel přání je často otcem myšlenky. Pokud máš informace z kvalitního zdroje, tak se mi jen čím dál více potvrzuje všeobecná dezorientace, kdy nemusí jít u jednotlivců „reinkarnátů“ a jejich případného fanclubu o vědomé lhaní.

Sám jsem se snažil duchy vystopovat a dlouho jsem si myslel, že jsem reinkarnace Paramahansy Yoganandy. Problém byl v tom, že jsem sledoval pouze geometrii vstupujícího astrálního světla do matrice a nerozeznával jsem kvalitu těles skrze které prochází. Ta dezorientace je způsobena malou rozlišovací schopností, která selže při rozeznávání vzdálenějších planet, jež na obloze zabírají jen malé místo.

Pokud je rozlišování posíleno, tak už ke ztotožnění nedochází. Ač nerad jsem musel uznat, že největší rozdíl zde dělá opravdu duch, který si poradí s jakoukoliv konstelací a je něčím superiorním k celé energetice a tedy jeho vystopování je těžší, než jsem si myslel. Stejný omyl se tedy mohl stát v případě FB nebo také ve známém vztahu Lévi-Crowley atp.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti