Nekromancie

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Nekromancie

Příspěvekod Pete » 06 lis 2010, 22:05

Dobry den,
proc stale Bardon upozornuje na Kouzelniky a Nekromanty ? Kouzelnictvi je urcite spatne, to nebudu rozebirat proc, ale Nekromancie pokud se jedna o pouhe zhmotneni Ducha za ucelem ziskani informaci, pouzitim obycejne Evokace Ducha Cloveka Zemreleho..

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Nekromancie

Příspěvekod mek onder » 07 lis 2010, 12:41

Ahoj Pete.
To "pouhé" zhmotnění potřebuje dost životní síly a hádej na čí úkor to jde ;) Zkus se naučit základy ať máš na čem stavět,(polarity,poznání sebe...)ber se takový jaký jsi,ale zkus být stále lepší,viz.introspekce...ovládání své letory...atd...pak se ti otevřou možnosti netušené,opravdová moc,která nese i zodpovědnost jak s ní naložíš.Ať se moc daří!
Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Anubis » 07 lis 2010, 14:20

Pete píše:Dobry den,
proc stale Bardon upozornuje na Kouzelniky a Nekromanty ?...

Protože nekromancie patří do spiritismu. Bardon se snaží zasvěcovat v ušlechtilé magii, která s tímto nemá nic společného. V Bráně je cítit jemný vliv rosenkruciánské tradice, se kterou je spiritismus odjakživa v rozporu.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekromancie

Příspěvekod Pete » 07 lis 2010, 16:44

mek onder: samozrejme, kus prace na sobe uz mam odvedene, chapu i proc je Spiritismus tolik nesnaseny a proc je to pouhe Kouzelnictvi. Ale to s Nekromancii jeste ne (mozna mam i o jejim praktikovani malo informaci tak si nedokazu dat 1 + 1 dohromady)

Anubis: takze to znamena, ze Mag podle Bardonova uceni, nemuze pomoci Evokace zavolat Ducha cloveka ?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Anubis » 07 lis 2010, 17:36

Pete píše:takze to znamena, ze Mag podle Bardonova uceni, nemuze pomoci Evokace zavolat Ducha cloveka ?

Ještě jsem se prakticky k evokaci nedostal, takže ti nemůžu dát přesnou odpověď. Teoreticky ducha zavolat může, ale to už bych nenazýval nekromancií. Ta se (afaik) dá provozovat jen tehdy, pokud tělo zemřelého nepřekročilo jistou mez rozkladu. Je zde tedy nutná přivázanost toho nebožtíka ke hmotě a tudíž se zpomaluje proces jeho umírání. Nevím jak tobě, ale mně to přijde nehumánní. Tito vyvolávači tedy „nevidí“ moc hluboko, protože dokážou vyvolat jen jakýsi hrubší éter vlastníka. Nikdo ale neví, jaký ten člověk byl uvnitř, takže není jasné s kým hovoříš. Pokud je vědomím v těle, tak to byl nižší člověk a kloudné informace od něj nedostaneš. Jestliže už je jeho vědomé já jinde, tak si s chutí jeho éterické pozůstatky vypůjčí bytosti, které jsou nejblíž a opět nedostaneš schopnou odpověď. Navíc musíš pořád dávat pozor na sebe, protože sis právě uprostřed bojiště sundal vestu a kličkuješ mezi kulkami.

Abych ty hypotézy nějak shrnul, tak čím je vyvolané tělo mrtvého hmotnější, tím je kvalita jeho umírání nižší a ty, jako vyvolávač se úměrně tomu stáváš nekromantem (otázka je, co jsou potom dnešní doktoři, kteří strkají lidem prášky a dávají jim do těla přístroje - kvůli něčemu takovému měl mně blízký člověk problém opustit hmotu). Když ovšem operuješ na duchovní sféře, tak už nic hmotného nepotřebuješ a pro zodpovězení dotazů ze všech různých oborů ti pomůžou géniové. Tady už se nejspíš ztrácí i smysl vyvolávat ducha konkrétního člověka.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekromancie

Příspěvekod Pete » 07 lis 2010, 19:26

Slysel jsem o tom, ze po kazdem cloveku zustane jakysi energeticky otisk (otisk v Astralu, neco jako zaznam jeho osobnosti a zivota) ten otisk by mel byt stotozneny jenom s tim clovekem (nikoliv s jeho duchem, dalo by se asi prirovnat k Hologramu jeho tela i s mysli) a nemel by se rozkladat. Takze podle teto teorie by jsme mohli evokovat otisk Bardona a mohl by nam odpovedet na otazku podle toho, zda za zivota na to mel odpoved (samozrejme ta odpoved nemusela byt spravna, ale otisk by nam mel zdelit co si o tom myslel Bardon za sveho zivota)

Timpadem by jsme neevokovali Bardona a nijak mu neuskodili ani v jeho dalsi Reinkarnaci.
Samozrejme by se kvuli informaci dala Evokovat jina bytost, ovsem tu muze jit o to ze nebudeme vedet bud ktera bytost nam na otazku muze odpovedet, nebo kdyby jsme se chteli zeptat prave na neco okolo Bardonova zivota.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Anubis » 07 lis 2010, 20:08

Pete píše:...


I když je astrální sféra jemnější než hmotná, tak v ní objevíš gravitaci (definovanou jinou konstantou, kterou je těžší určit vzhledem k prostředkům a vnímání). Tzn. všechny objekty v ní umírají a to se týká i jemnějších lidských těl. Všechno je jako otisk zapsáno v kronice, ale to je záležitost mentálu. Po duchovních lidech žádné zbytky v astrálu nenajdeš, takže jejich vyvolání pomocí nekromancie je neuskutečnitelné. Vysoký duchovní většinou po smrti přilne k jemu nejbližšímu principu v mentální rovině. Tak tě vlastně nepřímo nabádá k tomu, aby ses nesoustředil moc na jeho hmotnou stránku (život), ale na hlavní duchovní ideu, která se mu povedla realizovat a ty k ní zjevně cítíš sympatie.

Když si tohle uvědomíš, tak jsi osvobozen od ztrát, které se přičítají každým rokem od úmrtí jedince. Jinak ho dříve nebo později za jeho činy odsoudíš a nebudeš věřit ničemu. Tedy to nejdůležitější, co by ti mohl sdělit je to samé, co ti řekne patron toho určitého stavu. Jak už jsem říkal, duchovní cesta je vzdávání se mnohosti. Takže neboj se, že nenajdeš to „nejdůležitější“, když budeš nějakého mistra ideově následovat.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekromancie

Příspěvekod Pete » 07 lis 2010, 20:39

Neslo mi ani tak o Nekromancii, jsem spatne seznamen s timto pojmem, proto me zajimalo zda Evokace ducha za ucelem informaci je spatne (respektive zda je to Nekromancie) nevedel jsem presne co si pod tim predstavit.

Takže neboj se, že nenajdeš to „nejdůležitější“, když budeš nějakého mistra ideově následovat.

Nemam v tomto ohledu strach, ovsem tim, ze se snazim hledat odpoved na otazky ( ikdyz obcas trochu pitome) se ucim, neplanuju praktikovat Nekromancii nebo Evokovat ducha cloveka, akorat jsem nechapal proc Nekromancii odsuzuje Bardon (ovsem myslel jsem ze Evokace ducha zemreleho je taky Nekromancii a podle tveho nazoru neni)

Dekuji ti za tvoje vycerpavajici odpovedi

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Anubis » 07 lis 2010, 21:11

Pete píše:(ovsem myslel jsem ze Evokace ducha zemreleho je taky Nekromancii a podle tveho nazoru neni)


Možná je problém jen v terminologii. Obyčejný člověk nebo vyvolávač totiž není schopen určit, co konkrétně vidí, a tak jakýkoliv astrální oblak jmenuje duchem. Nikdy totiž neviděl/nepocítil/nepochopil nic vyššího. Kdežto mág, který povolává určité entity se nejdříve povýší na jejich rovinu a až potom s nimi rozmlouvá ve formě, která je pro něj pohodlná. Takže taky může dojít k zosobnění této entity, ale předchází tomu povýšení vědomí. Mág tedy kvalitativně ví s kým má tu čest, protože je to jen jiné zobrazení jeho vnitřního stavu, naproti tomu nekromant je rád, že se před ním vůbec něco objevilo a má z toho Vánoce (nebo záchvat).

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekromancie

Příspěvekod Pete » 07 lis 2010, 21:34

Hh dobre popsano :) pro nektere je i Astral jen cil, a ne pouze nastroj k dalsimu rozvoji a lepsimu pochopeni

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nekromancie

Příspěvekod balamunt » 09 lis 2010, 19:28

Možná by bylo dobré, kdybys uvedl, kde se Bardon negativně vyjadřuju o Nekromancii, nejlépe kniha a strana, protože to bude uvedeno v určitém kontextu, pak by se to dalo vysvětlit. Obecně není na Nekromancii nic špatného a je to normální magická praktika. ALE KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ, NEMUSÍ TO BÝT TOTÉŽ. To je stará replika, která se tady hodí. Bardon varuje před tím, aby nezralý člověk prováděl praktiky, na které nestačí a které jsou nebezpečné. A o to tady půjde. Většinou nezralý člověk ještě s pochybnými motivy se snaží provozovat podobné praktiky jako nekromancie, spiritismus apod., aby uspokojil nějaké své pochybné přání. Zralý mág může provádět libovolné magické praktiky bez nebezpečí. Zase platí stará replika PRO ČISTÉHO JE VŠE ČISTÉ. Tedy např. i styk s Démonickými Božstvy. Pro nezralého to může mít katastrofální následky.

Duch zemřelého člověka obývá mentální sféru. Zralý mág může bez nebezpečí přivolat tohoto ducha a optat se ho na co potřebuje, není to nic proti ničemu, ale opakuju - zralý mág. Ve Frabatovi je pěkná scéna, kdy Bardon přivolá zemřelého ducha na naši Zem a poskytne mu dokonce svoji duši a tělo k užívání.

V současné době je populární tzv. chaneling což není nic jiného než starý spiritismus. Pokud člověk přistupuje s čistými úmysly, nemusí se obavát problémů.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekromancie

Příspěvekod Pete » 09 lis 2010, 21:56

Stranu se mi ted nechce hledat, ale specialne pise upozorneni na Kouzelniky a Nekromanty, sice tam vysvetluje proc, protoze nevi co cini, ale stale pouzil slovo Nekromanty, tak to podle me chtel taky zduraznit

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Anubis » 10 lis 2010, 19:02

balamunt píše:Možná by bylo dobré, kdybys uvedl, kde se Bardon negativně vyjadřuju o Nekromancii, nejlépe kniha a strana, protože to bude uvedeno v určitém kontextu, pak by se to dalo vysvětlit.

F. Bardon /Brána k opravdovému zasvěcení VI. st., oddíl: magický výcvik těla/ píše:Ovšem pravý mág, jenž ovládá čtvrtou agregaci tj. akášický princip, je samozřejmě schopen navázat kdykoliv spojení s tím neb oním zemřelým nebo s jakoukoliv neprovtělenou inteligencí. Praxi jsem již uvedl v kapitole o mediálním psaní. Mág je kromě toho i schopen pomocí imaginace utvořit schránu (formu, obal), kterou uvede do čtvrté agregace a přiměje buď přáním nebo i násilně žádoucí bytost k tomu, aby vstoupila do připravené formy a navenek se projevila. Tato praxe však náleží do odvětví nekromancie čili zaklínací magie a nemá se všeobecně známým spiritismem nic společného. Pravý mág přikročí k této praxi ovšem jen v nejkrajnějším případě a nebude nikdy zbytečně volat bytost z její sféry, neboť vše to, co by mu bytost mohla ze čtvrté agregace sdělit nebo vykonat na hmotném event. na astrálním světě, dokáže učinit sám následkem své magické zralosti.


Bardon je v některých pasážích dost diplomatický. Nejspíš díky tomu je kniha už dlouho populární a ještě nějaký čas bude. Je to taková zesílená ochrana informací, které jsou důležité.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nekromancie

Příspěvekod balamunt » 11 lis 2010, 21:48

No ale v té citaci není řečeno nic negativního k Nekromancii. Bardon pouze upozorňuje, že by se to nemělo s těmito praktikami přehánět. Ono vůbec nekromancie je takové škaredé slovo a evokuje mi nekrofilii :D Nazýval bych to radějí prostě "evokací ducha" a patří do 2 Bardonovy knihy o evokacích, jenomže se nevolá na Zem nějaké Božstvo ale člověčí duch. Proč by měl mág ovládat evokaci, o tom se Bardon šířeji rozepisuje ve své 2 knize.

ps: Osobně se domnívám, že Bardonova brána je populární, protože to je nejlépší, nejucelenější systém duchovního výcviku. Nesetkal jsem se s ničím alepoň trochu srovnatelným.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Nekromancie

Příspěvekod Anubis » 12 lis 2010, 17:18

balamunt píše:...


Holt někteří hledají tak, že se nejasné věci snaží obejít. Vážní zájemci o duchovno se k nim staví kriticky, dokud je dokonale nepoznají.

I přesto, že tam máš napsáno, že k této praxi přistupuješ jen v nejkrajnějším případě, tak to prostě „nevidíš“. S takovou budeš brzo na konci a přeji ti, aby se to odehrálo jen v teoretické rovině.

To, že ti uvedené slovo něco evokuje je tvůj problém, nicméně je velmi vhodné. Nekrós je mrtvý, takže se nekromancie týká všeho hrubého i jemného, zkrátka toho, co mrtvé může být, nikoliv ducha, který je nesmrtelný. S evokací entit obývajících vyšší sféry to nemá nic společného.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti