Evokace v astralu

Mart.in
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2011, 15:36
pohlaví:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Mart.in » 03 pro 2011, 18:52

Neuraž se Pete, ale ty jsi učiněný Mág - kaskadér! :D :D :D

Merovejec
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2013, 07:24
pohlaví:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Merovejec » 09 říj 2013, 19:14

Mart.in píše:Neuraž se Pete, ale ty jsi učiněný Mág - kaskadér! :D :D :D


Souhlasim.

Evokace jde delat i primo ve sfere dane bytosti, v knize mas nekde ke konci i navod. Dulezite je mit naprostou kontrolu nad svou mysli a pomerne pokrocily vycvik. Tuto techniku jsem nekolikrat zkousel, ale spis jen pro nacvik, zatim evokaci vyuzivam jen velmi okrajove, zatim jsem vse co jsem potreboval udelal vlastnimi silami nebo pomoci kabaly. Nicmene technika funguje vyborne.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Lumpino » 10 říj 2013, 07:56

Jak tak probírám tohle fórum. Evokace pomocí spánku ("ve snu" ? ) se běžně prováděly ve starém řecku i egyptě. Viz jen tak pro příklad:
Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských
profesor František Lexa, Staroegyptské čarodějnictví
Řecké magické papyry (Papyri magici gracei) - německy a anglicky v Národní knihovně, ale jsou dostupné i volně na netu.
a další textíky.
Byly i součástí chrámové praxe - léčení spánkem v chrámu a dalších. (Viz také Snář od Artemidora z Efezu)
Mají výhodu, že na rozdíl od běžných evokací nemusí být člověk školený mág, aby se mu to povedlo. Ve spánku není mysl rušená zevními vlivy, takže to neklade tak veliké nároky na mágovy koncentrační schopnosti. Druhá věc je, že se člověk k takové praxi nerozhoduje až ve spánku, ale v době před usnutím. Tedy v době, kdy se dokáže plně kontrolovat a z toho prostého důvodu ví, na jakou bytost se obrací. Samozřejmně je takový postup krajně nevhodný, pokud by se chtěl člověk obracet na démony, ale v případě dobrých nebo neutrálních bytostí - andělů, bůžků.... je to myslím celkem dobrá metoda.
Postup, i když materialisticky podaný je dobře naznačený v jednom článečku z Čtení pro ženy z roku asi 1981. Indická metoda nazývaná Sankalpa. Na východě se používá k duchovním praktikám ale lze využít prakticky k čemukoliv.

Kód: Vybrat vše

http://jenia.sweb.cz/sank.html

Stejné či podobné postupy byly používané i v technikách takzvané "Nové myšlenky" využívané a propagované v evropě počátkem dvacátého století. (Weinfurter, Tajné síly přírody a člověka)
Většinou (ne ve všech případech, je nutné postupovat individuálně) ale je dobré místo v článku doporučované formulace krátké věty využít obraznou představu žádnaného jako již jsoucího.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 10 říj 2013, 09:51

Lumpino: Poukazuješ na zajímavé věci, ale protože tady už opouštíme oblast, která je obvykle zpracována v knihách, cítím se nucen to upřesnit. Praxe ve spánku nepatří do vlastní magie; týká se vyšší oblasti hermetismu, psychurgie (vnitřní náplni člověka a dosahování boholidství). Vždyť ani postup, kterým pracuješ ve spánku, není TOTOŽNÝ s evokační praxí, je OBDOBNÝ-analogický. Kabalisté by řekli, že se na rozdíl od magie netýká světa jecira (utváření), ale berija (stvoření).

Vyhledej si v knihách, na které odkazuješ, detaily té praxe. Ověříš si tak, že v psychurgickém světě (ve spánku beze snů i ve spánku se sny) nestačí použít běžné magické techniky, dokonce ani kruh na ochranu. Kruh je nedostatečný, protože ochranu, kterou děláš v bdělém stavu, necháváš také v bdělém stavu. Proto bys musel postup "chrámové praxe" vyhledat nebo znovu odvodit takovým způsobem, aby věrně vyjadřoval podmínky praxe ve spánku.

Z teoretického hlediska tomu klidně můžeme říkat magie, ale jakmile se přiblížíme k praxi, je potřeba to oddělit. Jinak si tu někdo ublíží, protože to bude považovat za "lehčí techniku" a "evokaci pro machry." Proto tu píšu, co píšu - nerad bych k tomu přispěl.
(Od psychurgické práce samozřejmě musíme odlišit různé astrální cestování a lucidní snění, ale to by asi s objevováním božství v člověku nikdo nezaměňoval.)
--------------------------------
A teď ještě z praktického hlediska ke dvěma bodům ze Tvého příspěvku:

1. Mají výhodu, že na rozdíl od běžných evokací nemusí být člověk školený mág, aby se mu to povedlo. Ve spánku není mysl rušená zevními vlivy, takže to neklade tak veliké nároky na mágovy koncentrační schopnosti.

2. Druhá věc je, že se člověk k takové praxi nerozhoduje až ve spánku, ale v době před usnutím. Tedy v době, kdy se dokáže plně kontrolovat a z toho prostého důvodu ví, na jakou bytost se obrací.


Jak správně píšeš, souhrn činnosti a postojů během dne rozhoduje o tom, jestli splníš podmínky pro tuto praxi. Jestli Ti bude otevřena. Z mé vlastní zkušenosti: Znám lidi, kteří jsou schopní magické praxe, ale nejsou schopni psychurgické. Obráceně nemám reprezentativní vzorek. Přesto si myslím, že tato praxe je těžší než magická. Pro to, abys mohl konat praxi psychurgickou, prostě potřebuješ JINÝ druh koncentrace (tradiční texty ho popisují jako shromažďování světla po celý den, z celého života) než pro praxi magickou, kde se vyžaduje intenzivní koncentrace.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Lumpino » 10 říj 2013, 10:29

Měl bych jen takovou nesmělou poznámku, že pokud nebudu volat zlé bytosti, nebo volanou bytost nebudu provokovat nevhodnými přáními či nevhodným jednáním, tak podle mého názoru nepotřebuji ochranný kruh.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Charon » 10 říj 2013, 11:17

Lumpino píše:Měl bych jen takovou nesmělou poznámku, že pokud nebudu volat zlé bytosti, nebo volanou bytost nebudu provokovat nevhodnými přáními či nevhodným jednáním, tak podle mého názoru nepotřebuji ochranný kruh.


No pokud se ptáš na tohle, tak ty potřebuješ rozhodně alespoň 2 kruhy :-D

A napíšeš skutečnou příčinu proč to takhle chceš dělat? Chceš si to nějak zjednodušit, lidově občůrat?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 10 říj 2013, 13:51

Charon píše:No pokud se ptáš na tohle, tak ty potřebuješ rozhodně alespoň 2 kruhy :-D


;) Charone, oceňuji Tvou lehkost a nadhled, je radost Tvé příspěvky číst.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Lumpino » 10 říj 2013, 16:10

Mno, několik evokací a to úspěšných jsem již spáchal. Ochranný kruh jsem nepoužíval, neb když jsem s tím začínal nebyly mi k dispozici chytré knížky středověkých a novověkých mágů. V roce 1970 tak nějak nebyly moc dostupné. A vypadá to, že jsem ty pokusy přežil bez následků. I když je fakt že dvakrát k následkům moc nechybělo.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Charon » 10 říj 2013, 22:25

Dobře, zajímal tě náš názor a myslím, že jsme ti ho dali. Úplně nechápu příčinu tvého dotazu, ale budiž. Spíše to vypadá, že něco zkoušíš, nějak to funguje, ale jistý si moc nejsi a máš pochybnosti.

Tuto techniku hodnotím podle sebe jako málo bezpečnou, pro mě osobně jako nefunkční, neboť od evokace očekávám něco jiného, ale každý má svobodnou vůli a nebo alespoň iluzi svobodné vůle, takže rozhodnutí jestli to budeš dělat dále je na tobě a nikdo tě přesvědčovat nebude a ani ti to vymlouvat.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod dar » 24 lis 2014, 12:47

Na druhou stranu, pokud chcete evokovat bytosti z vyšších než nadzemských sfér či mimo naši galaxii, nejde to jinak, než že vědomě přenesete do vyšších duchovních oblastí. A fuj, nejde o astrální cestování :-)

Suma informací, které člověk dostane od bytostí v naší sluneční soustavě není nic, na co by si duše při troše námahy nevzpomněla.

Je to bohužel největší omezení PME, končí tam, kde by měla začínat. A proto patří do kategorie historických kuriozit.

Klasická evokace je pak metoda zastaralá a pro většinu lidí nevhodná. Pokud Vás neochrání Vaše vlastní energetické pole, nepomůžou ani tři magické kruhy.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 24 lis 2014, 13:06

Dar: Rád bych Tě upozornil, že většina lidí, kteří mluví s despektem o klasické literatuře, se svou praxi brzy skončí, nebo dojde k nepoužitelným výsledkům. Viděl jsem to mockrát. Přeji Ti, ať se Ti to obojí vyhne.

Má zkušenost zní, že není žádný problém dosáhnout vysokých stavů; problém je prodlévat v nich oprávněně a udržet si je. Možná Ti to přijde zvláštní, ale když budu mluvit sám za sebe, vážím si díla a odkazu pana Bardona právě proto, že člověku nedovolí "ulítnout". Cviky Tě konfrontují s věcmi, které Ti nejdou snadno - proto má jejich zvládnutí takovou cenu. Pokud ne pro Tebe, tak pro mne ano.

Zkus napsal lepší knihu, on ji čas prověří. Jako to udělal už tolikrát.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod dar » 24 lis 2014, 13:13

Arex píše:Má zkušenost zní, že není žádný problém dosáhnout vysokých stavů; problém je prodlévat v nich oprávněně a udržet si je.


Plně souhlasím, proto je magický kruh k ničemu, když neudržíš své vědomí tam, kde máš.


Arex píše:Zkus napsal lepší knihu, on ji čas prověří. Jako to udělal už tolikrát.


Heh, tušíš proč se Bardon zdráhal napsat knihy? Duchovní zákony jsou bohužel tvrdé. Když napíšeš návod, kterého se někdo drží, neseš bohužel odpovědnosti i za jeho neúspěchy.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 24 lis 2014, 13:20

Dar: Asi prostě máme jiné starosti.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Charon » 24 lis 2014, 19:22

dar píše:Heh, tušíš proč se Bardon zdráhal napsat knihy? Duchovní zákony jsou bohužel tvrdé. Když napíšeš návod, kterého se někdo drží, neseš bohužel odpovědnosti i za jeho neúspěchy.


Přesně kvůli takovejm rejpalům jako seš ty, kteří ačkoliv je PME napsána česky a jednoduše, tak ani po přečtení netuší vo co go.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Cagliostro » 24 lis 2014, 21:51

Arex píše:Možná Ti to přijde zvláštní, ale když budu mluvit sám za sebe, vážím si díla a odkazu pana Bardona právě proto, že člověku nedovolí "ulítnout".


Přesto se to stalo, myslím že ty případy kdy objevitelé děl Bardona ulítly, znáš sám. Není to zas taková doba a dokonce o tom vyšel i článek v nějakém z okultních oběžníku na konci 90tek.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti