Evokace ve spiritismu

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Anubis » 16 zář 2012, 01:19

FTX píše:Ale tohle už není spiritismus...

Připadá mi to jako dobrý základ pro nadějného spiritistu. Víme ovšem, že tím Brána nekončí. Když se na to budeme dívat jen jako na přechodný stav, tak nám to nemůže uškodit. Účel světí prostředky, že?

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 16 zář 2012, 12:30

Anubis píše:...

Podle mě je spiritismus o něčem úplně jiném. Je o tom, že lidi s nulovou přípravou se pokoušejí vyvolávat cosi. Chodí třeba do kroužku každý týden na seance. A to cosi může být skutečně pestrá paleta projevů.

V knize Jozefa Veselého - "Magie" je popsán jeden zdokumentovaný případ, kdy začal duch v ženské podobě spiritistovi nosit květiny (došlo k materializaci) až do ložnice. Spiritista zešílel a pak zemřel.

Brána není základ pro spiritismus, protože do cvičení tohoto typu se spiritisté pravděpodobně nepohrnou.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 16 zář 2012, 13:23

Lepší příklady udával myslím Sezemský, když už ze spiritismu. Nebo něco dobovějšího. Vzpomenu evokaci Rašína v Praze, a následně Tutanchamona a jak to dopadlo...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Anubis » 19 zář 2012, 21:18

FTX píše:Podle mě je spiritismus o něčem úplně jiném.

Vidíš to moc černobíle. Jako kdybys ignoroval pokušení jednotlivých cvičících. Možná máš sám strojovou morálku a mezi cvičeními tě nepokouší mysl (coby kdyby), ale věř, že spousta spiritistů se vyvine z neúspěšných nebo netrpělivých „adeptů“ magie...

Na světě není nikdo, kdo by mohl být pokládán jen za spiritistu, nebo mága. Proto jsem taky nastínil vyvolávání v pomyslných 4 stupních, kde se ze spiritisty pomocí různých technik pomalu stává mág, ale na konci stojí před velkým rozporem, protože zjišťuje, že to co dělá je v podstatě k ničemu. Buď od toho dá ruce pryč a vyvíjí se dále v „košer“ magii a nebo se nedokáže nadchnout pro vyšší ideál a dožene to ad absurdum - v tom případě se z něj stane nekromant.

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 20 zář 2012, 09:30

Anubis píše:
FTX píše:Podle mě je spiritismus o něčem úplně jiném.

Vidíš to moc černobíle. Jako kdybys ignoroval pokušení jednotlivých cvičících. Možná máš sám strojovou morálku a mezi cvičeními tě nepokouší mysl (coby kdyby), ale věř, že spousta spiritistů se vyvine z neúspěšných nebo netrpělivých „adeptů“ magie...


Spíše jsem zobecňoval - viz třeba ten film seance, co jsem sem postnul. http://frabato.cz/viewtopic.php?f=12&t=506 Mimochodem setkal jsem se s několika konkrétními případy, kdy spiritismus nevedl k rozvoji, ale spíše ke stagnaci a úpadku.

Na druhé straně člověk jako W.Mistele si může popovídat s jakoukoliv entitou naprosto bez rizika.

S tím co píšeš v zásadě souhlasím, i spiritismus může být jako duchovní cesta či její počátek.


PS: Kéž bych měl železnou morálku, ale nemám. Zejména práce u PC a pracovní stres způsobují, že občas žádné cvičení dělat nemohu i když mám čas, protože jsem "něco spotřeboval" a jaksi to nejde. ....

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod mek onder » 21 zář 2012, 23:01

..a to je dobře,pod tímto tlakem(spotřebováním onoho :-) )by se z tebe stal jen spiritista atp.,ale tím že víš kdy vynechat,vypnout a dobít baterky jdeš poctivě vpřed.. můj názor,ale z praxe.

Ať se daří.

Mc :-)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 23 zář 2012, 17:07

FTX píše:
Spíše jsem zobecňoval - viz třeba ten film seance, co jsem sem postnul. http://frabato.cz/viewtopic.php?f=12&t=506 Mimochodem setkal jsem se s několika konkrétními případy, kdy spiritismus nevedl k rozvoji, ale spíše ke stagnaci a úpadku.

S tím co píšeš v zásadě souhlasím, i spiritismus může být jako duchovní cesta či její počátek.

.


Pro někoho to může být odrazový můstek, pro někoho alchymie, pro jiné mystika, magie... Pokud ale ustrne, bude sám pohlcen tím, co tak rád praktikoval. Krásný případ u spiritistů popisoval myslím Weinfurter, kdy jistý člověk evokoval nějakého zločince, který se na něj přisál a pronásledoval jej všude, kde trvalo dlouho, než se ho zbavil. Po vyprávění přátelům mu nevěřili, tak se ho pokusili znovu evokovat, to ale neměli dělat. Již se ducha nezbavil a zemřel nějakou sebevraždou, kdy ho k tomu dohnal přízrak.

Sice poetické, ale rozumné vysvětlení, neměl to dělat podruhé!
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod FTX » 24 zář 2012, 09:49

Cagliostro píše:Po vyprávění přátelům mu nevěřili, tak se ho pokusili znovu evokovat, to ale neměli dělat. Již se ducha nezbavil a zemřel nějakou sebevraždou, kdy ho k tomu dohnal přízrak.

Tady jde i o to, že napodruhé chtěl lidi kolem sebe přesvědčit a to se z nějakého důvodu trestá.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 27 zář 2012, 09:17

FTX píše: chtěl lidi kolem sebe přesvědčit a to se z nějakého důvodu trestá.

Spíše si ho "astrální přízrak larvy" oblíbil a volat jej podruhé byla samovražda.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Lumpino » 27 kvě 2013, 09:00

Tedy, osobně spiritismus považuji za nic moc. Zůčastnil jsem se několika spiritistických séancí a jediný případ kdy došlo k "projevu" byl, když dvě mladé dámy pohybovaly skleničkou po tabulce svýma nenechavýma ručičkama jak se jim to hodilo a dělaly si srandu z ostatních.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Pete » 27 kvě 2013, 15:34

„Co se projevuje ve spiritistických seancích?“

„Všechno ze světa astrálního; málokdy z úrovní vyšších. Obyčejně jest to kolektivní larva.“

„Proč mystifikují?“

„Aby udrželi spojení, které jim dává příležitost k vampyrisaci.“

„Mohou se projeviti i mrtví?“

„Z vůle přísedících projevují se mrtví, ale velmi výjimečně. Larva od mrtvého se nerozezná dle projevu.“

z Deníku Horev Klubu

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod Cagliostro » 29 úno 2016, 16:17

Připojuji ze svého archivu dvě kresby, malované pomocí médií.
Přílohy
Ukázka.jpg
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace ve spiritismu

Příspěvekod marvin » 29 úno 2016, 18:56

takových maleb jsem viděl mraky z různých sci-fi časopisů. nevím jestli je to z evokace, ale může to být chaneling atd..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti