Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Mistele

Příspěvekod marvin » 26 čer 2013, 15:48

Zkusil jsem napsat Mistelemu, co si o tom myslí.. dám vědět, jestli nám odpoví :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Pete » 26 čer 2013, 19:22

Arex píše:
Pete píše:Ted me napadlo, svadba jde s vice bytostmi.. co kdyz se zasnoubim s Undinou Salamandrem Gnomem a i Sylfou , do ktere sfery pak pujdu he ?


Nikam nepůjdeš, zůstaneš sedět tady. Smlouvou se všemi čtyřmi živly naráz na sebe vezmeš obrovské množství práce (obrovský dluh), čímž si zablokuješ cestu k pátému elementu a tím i další evoluci. Stane se z Tebe "přetopený kotel", který zdola pálí jeho životní síly, všechno v něm vře a nahoru zatím nesmí. Tvá pozornost bude těkat od jedné sféry ke druhé; pod tímto tlakem se z Tebe postupně začne vytrácet radost a nakonec podlehneš tomu živlu, který přirozeně převládá ve Tvé povaze.

Otázka je, jestli mi to budeš věřit, když nejsem undina. :)

No Anubis mi napsal ze zivly mam vyvazene 26 26 vzduch voda a 24 24 zeme ohen.. tkaze zadny neprevazuje, tak opravdu nevim, kam bych sel :lol: :lol: :lol:

Marvine: muzes mu prosimte napsat i to, co si mysli o tom, ze undina je ochotna podepsat smlouvu, kdy do jeji sfery po smrti nepujdu ?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Arex » 26 čer 2013, 19:27

No Anubis mi napsal ze zivly mam vyvazene 26 26 vzduch voda a 24 24 zeme ohen.. tkaze zadny neprevazuje, tak opravdu nevim, kam bych sel :lol: :lol: :lol:


Třeba ke géniům planet, zodiaku, stálic, nebo k Bohu?

Jak říká náš národní génius Jára Cimrman (já to řeknu po svém): "Proč smrdět doma, když můžeme do luftu?" :D
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Pete » 26 čer 2013, 21:05

Arex: timpadem jsi potvrdil, ze kdyz se zasnoubimn s 4 bytostmi (sylfa undina gnom a salamandr) a budu mit vyvazene zivly ze pujdu k Bohu.. hmm.. tak nevim, ale vetsina lidi se mi to snazilo vic vyvracet :D

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Arex » 26 čer 2013, 21:51

Pete píše:Arex: timpadem jsi potvrdil, ze kdyz se zasnoubimn s 4 bytostmi (sylfa undina gnom a salamandr) a budu mit vyvazene zivly ze pujdu k Bohu.. hmm.. tak nevim, ale vetsina lidi se mi to snazilo vic vyvracet :D


Já se Ti to také snažím vyvracet, ale Ty to čteš jako ANO. To už je Tvůj osud a Tvé rozhodnutí.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod dar » 26 čer 2013, 22:04

Pete píše: Navic jak jsem rekl, pokud bych s ni sepsal "pakt" nebo "manzelskou smlouvu" nazvyjete to jakkoliv, tak pokud si urcim svoje podminky, a ona musi urcit vsechny svoje.. po uzavreni uz nejde nic pridat odebrat..


A to si to necháš ověřit u notáře? :-)
Mág jedná s bytostmi živlů z pozice své svrchovanosti a vládce. Cpe ti Bůh smlouvu, ve které sám sebe chrání? Ne, necpe. Vypadal by před tebou jako idiot.

Pete píše:Zeptal jsem se Solilae
"Podepises ze nemusim jit po smrti do tve sfery, pokud nebudu chtit ?"


Ta věta je špatný vtip? Nemusíš vstupovat do jejich sféry, abys jim sloužil. Zdá se, že to fakt nechápeš:
Pete píše: timpadem jsi potvrdil, ze kdyz se zasnoubimn s 4 bytostmi (sylfa undina gnom a salamandr) a budu mit vyvazene zivly ze pujdu k Bohu
.
Ještě jednou, nemusíš post mortem vstupovat do jejich sféry, abys jim sloužil.


Procházel jsem si tvůj zážitek na blogu. Jedna otázka: jak přesně vznikla komunikace mezi Vámi?
Pokud jsou tvé zápisky přesné a chronologické a oslovil jsi undinu svou otázkou první.. pak ti mohu říct jedině, Bůh s Tebou, chlapče.

Jak píše Marvin a vzpomíná na povídku. Jsou toho plné legendy a pověsti. Undiny vyloženě čekají na lidi, aby je mohly zlákat. Přeloženo do dnešní doby - sbalila tě první šlapka na rohu Perlovky. To žes ji bezhlavě nabídnul zasnoubení je přesně ten moment, kdy si tě získala. Hodláš se zasnoubit s každou undinou, kterou potkáš?
Přišel jsi diskutovat. Ostatní ti nabízejí své poznatky a ty stále vedeš monolog.

Pete píše: Beru to tak, ze diky zivelnym bytostem a jednotlivym zivlum (v tomto pripade vody) poznam lepe Boha, Bozske stvoreni a i sebe


Díky živlovým bytostem boha nepoznáš, poznáš pouze boží dílo - stvořený svět. Boha nalezneš jen uvnitř. Sám sebe poznáš taky spíš pohledem dovnitř než ven.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod marvin » 27 čer 2013, 08:43

To že sem Pete vložil svou zkušenost něco znamená. Náhody neexistují. Je na něm, jak se rozhodne. Nemusel to napsat...

Nicméně - Will Mistele nám odpověděl :)

Přeposílám i s původním dotazem - uveřejněno dokonce na jeho stránkách na faceu https://www.facebook.com/notes/william- ... d_activity

(mimochodem Bill vynechal tu část, kde se mu obdivuji : )

Odpověď je hodně obšírná, hlavně proto, že je to vedeno opět formou eseje a pro široké publikum - jeho čtenáře. K otázce samotné se stáčí jenom v některých bodech, ale chtěl bych je později vyzdvihnout. V podstatě říká, že není potřeba uzavírat žádné smlouvy a pakty, ale pokud je to Peteho úkol, aby toto spojení stvořil, tak se tomu nevyhne.. ale klade velký důraz na to, aby to opravdu byla Tvá Božská mise/úkol, jinak to dopadne zle.. takže si opravdu zvaž, jestli to vychází z Tebe, nebo z Tvé božské podstaty.. a není to pouze propadnutí lákadlu..

Během dne dodělám překlad..

http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=34&t=841


PS: Text přesunut na jiné místo aby nezanikl v balastu diskuse.
Přílohy
5elementalrealms2.pdf
(596.25 KiB) Staženo 122 x
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Pete » 27 čer 2013, 15:11

Hmmm skoda ze psal spis o "mermaid womens" nez o undinach jako takovych.

A nemyslim si ze bych byl pouze zlakan, i kdyz na ni zrovna nejsem moc napojen tak to citim vnitrne ze se toho nebojim a ze bych do toho sel

Treba to tak ma byt a mam tak zacit pracovat s prvnim zivlem - vodou, a potom pokracovat na ostatni

Jak psal neni treba pakt k tomu, aby jsem sel na trvalo do jeji sfery.. pokud bych si nevyvazoval zivly a venoval se pouze vode..

Ale zas pokud to tak ma byt a nebudu se venovat pouze vode, ale stejnou mirou i ostatnim zivlum.. tot muj nazor

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Pete » 27 čer 2013, 17:13

Tady mate co Aleister Crowley psal :
Arci, práce ta jest trojí.
I. Prohloubení oddanosti Nejvyššímu na
všech úrovních, až vyvrcholí v manželském
spojení každým bohem tak zpečetěném, aby
se smrt samotná stala branou k jeho dokonalé
a setrvalé radosti.
Duše totiž plodí sebe sama jako dítko k novému
zrození na těle Velké bohyně. Jak stojí
psáno, budiž i tobě řečeno! "Ó ty, kterýž jsi
stvořil otce svého a oplodnil svoji matku!"
II. Přijetí oddanosti nějaké nižší nebo částečné
bytosti jako nymfy nebo elementála,
aby tím došla vysvobození a smrtí, jíž j est
jí za sjednocení s člověkem platiti, byla učiněna
dokonalou duší.
III. Vědomé a dobře uvážené stvoření nových
druhů bytostí.

Hlavně:
II. Přijetí oddanosti nějaké nižší nebo částečné
bytosti jako nymfy nebo elementála,
aby tím došla vysvobození a smrtí, jíž j est
jí za sjednocení s člověkem platiti, byla učiněna
dokonalou duší.

Imho ma AC pravdu, i kdyz vy si to nemyslite. Podle me Bardon zamerne nepsal o svadbach, i kdyz vedel ze to neni to same jako pakt.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Tomáš » 27 čer 2013, 19:17

Myslím, že to nemusíš hrotit až ke stavbě. Něco se od ní nauč, staň se dokonalým. Potom jí můžeš dát život a nepotřebuješ se vázat. Každopádně to, že si ji oslovil jako první byla obrovská chyba za kterou se nejspíš platí nevyvratitelným názorem, který právě zastáváš. Ale kdo ví. :-) Jednej jak uznáš za vhodné, ale přeci jen dbej varování. Toto už není hra s cínovými vojáčky. :-)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

FTX

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod FTX » 27 čer 2013, 19:50

Milý Pete,

kdyby sis namísto Theriona přečetl pořádně PME od Ariona, tak by ti bylo jasné, že pakt vzniká jakýmkoliv nadstandardním kontaktem s jednou entitou. K uzavření paktu ani zasnoubení není potřeba. Třeba můžeš neopatrně použít kámen od gnóma a vznikne také pakt.

Důležité není, co kdo napsal, ale jak to sama Prozřetelnost posuzuje. Cesta pokání ti asi nevoní.

William Mistelle napsal geniální radu. Jakoukoliv negativní situaci - tj. pakt přetvořit na pozitivní. To znamená sloužit Bohu tím, že urychlím sblížení dvou oddělených říší. Je to druhá šance kterou ti dává Prozřetelnost skrze jednoho z vysokých zasvěcenců, který s lidmi komunikuje.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Lumpino » 27 čer 2013, 21:33

Docela zajímavý je v tomto názor východní, například filosofie Sánkji a hlavně Šivaistického hinduismu, podle kterého existuje jakýsi vývoj duchovní. Duše se podle této filosofie vyvíjí od života zárodkového přez zvířata až k člověku. Člověk je podle toho posledním článkem pozenského vývoje a může si vybrat několik různých cest. Například cesta návratu do původního nerozlišitelného stavu (cesta buddhistů a některých joginů) nebo cesta rozvoje přez světy různých duchovních bytostí až k trimůrti - Brahma, Višnu, Šiva. Něco o tom vyšlo před WWII ve Spiritistické revui, nebo bylo naznačeno v Oceánu příběhů od Somadevy.
Podobný názor je lehce naznačený i třeba v čínské taoistické filosofii.
Podobný názor mají africké animistické (které nepřijali křesťanství či islám) kmeny a tvrdí, že duše šamana -kouzelníka nepřijde mezi duchy obyčejných smrtelníků ale mezi bytosti "nadpřirozené". Podobný názor byl základem antických mystérií.
Podle těchnto názorů ony "nadpřirozené" bytosti nejsou něco nižšího, pod člověkem, ale naopak následující vývojové stupně po člověku, ale již na duchovní úrovni.

Takže je otázka, jaká je realita.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod marvin » 27 čer 2013, 21:43

Tak, docela mi to zabralo a mám tu první verzi překladu. Protože nebudu asi teď pár dní na internetu, tak to raději uveřejním v této podobě. Potom ještě dodělám korekci. Některé věty možná nejsou úplně přesné, za což se omlouvám. Něco jsem možná pochopil jinak, kdyžtak mne opravte.Text níže..
[/blok]

http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=34&t=841&p=8281#p8281

PS: Text přesunut.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Pete » 28 čer 2013, 14:08

FTX píše:Milý Pete,

kdyby sis namísto Theriona přečetl pořádně PME od Ariona, tak by ti bylo jasné, že pakt vzniká jakýmkoliv nadstandardním kontaktem s jednou entitou. K uzavření paktu ani zasnoubení není potřeba. Třeba můžeš neopatrně použít kámen od gnóma a vznikne také pakt.

Důležité není, co kdo napsal, ale jak to sama Prozřetelnost posuzuje. Cesta pokání ti asi nevoní.

William Mistelle napsal geniální radu. Jakoukoliv negativní situaci - tj. pakt přetvořit na pozitivní. To znamená sloužit Bohu tím, že urychlím sblížení dvou oddělených říší. Je to druhá šance kterou ti dává Prozřetelnost skrze jednoho z vysokých zasvěcenců, který s lidmi komunikuje.

I kdyz branu mam proctenou malo, PME jsem procital 5-10× .. takze vim, ze i bez paktu se lze dostat do dane sfery bytosti a i jsem to zde psal

Ale jak jsem rikal, neplanuju byt v kontaktu jenom s Undinou, ale rozsirit to i o Salamandry, Gnomy, Sylfy.. nemuzu prece sepsat knihu Ignitus magic na radach od Undiny, ktera se Ohni nevenuje

Mimochodem Undina mi rekla ze pokud nechcu, tak se s ni zasnoubit nemusim, takze me urcite do niceho nenuti

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Undina Solilae nebo Salilae nejsem si jist

Příspěvekod Arex » 28 čer 2013, 15:09

Ale jak jsem rikal, neplanuju byt v kontaktu jenom s Undinou, ale rozsirit to i o Salamandry, Gnomy, Sylfy.. nemuzu prece sepsat knihu Ignitus magic na radach od Undiny, ktera se Ohni nevenuje


Pete, když teď napíšeš knihu o magii, ať už se má jmenovat jakkoli, nepůjde to číst. Máš o magii zjevně zájem, třeba i hluboký, ale k psaní příruček člověk musí mít hluboké odborné zkušenosti a kromě toho také musí umět psát. Možná bys měl zatím psát do šuplíku, jen poznámky pro Tvé vlastní oči a rozšířit si obzory. Studiem, a pokud myslíš, že jsi na to zralý, i experimentálně.

Ale magie je obor, který nás, lidi, provází od dávného starověku, jen jeho psaná forma má pět tisíc let dlouhou tradici. Pokud napíšeš cokoli na základě půlroční zkušenosti, bez znalosti kořenů, nebude to dobré. Bude se to podobat životopisu geniálního matematika očima sedmiletého dítěte: "Celý den ječí na své žáky, odpoledne prohledává knížky, asi v nich hledá obrázky, které nemůže pořád najít, večer ani ven nejde, na ženu nemluví. Nemusí, vždyť je slavný!"

Nebyla by to škoda? Zkus nejprve poznat theurgický vztah jednotlivých zosobnění k Bohu, k Tobě jako člověku, k přírodě.
Jaké city v Tobě budí kontakt s bytostmi jednotlivých živlů?
Jaké city v Tobě budí kontakt s bytostmi jednotlivých planet?
Jaká centra Tvého těla se při tom aktivují?

Dokud nebudeš toto vědět, bude Tvé psaní paprskem, klouzajícím po povrchu koule světa, místo, aby prosvěcoval její nitro. ;)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host