JEZIS - KABALISTICKE SLOVO ?

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

JEZIS - KABALISTICKE SLOVO ?

Příspěvekod Ahvaeshel » 17 kvě 2015, 17:51

JEZIS - KABALISTICKE SLOVO
=======================

Mnoho kabalistu spozorni kdyz ctou zacatek Janovho Evangelia. " Na Pocatku Bylo Slovo, to Slovo Bylo u Boha a To Slovo Bylo Buh ! ". Kdo pokracuje dal vidi, ze " Slovem " byl stvoren cely svet a ze bez Slova nevzniko nic co je.
Je mozne, ze nase kabalisticke Slovo je Jezis ? Podle krestanske mystiky, zvlast te orthodoxni vse co existuje je tvoreno " logos theoteles " - Bozim Slovem. Ale je to Slovo, ktere vi, ze je Buh, ktere ma v sobe Zivot a vse tvori, vytvari a vytvaret bude. Toto nase Slovo je " vedome " je nositelem vedomi v nas samych i nositelem zivota v nas a ve vsem zivem. Je vsak tez zakladem vseho, co vedomi nema a vytvari vse, jako vyzareni sve vlastni podstaty v milionech svetu, od nejvysssich nebi az po posledniho broucka - vsude je Buh a vse je Bohem - vse Buh Vytvari svym Slovem.
Frantisek Bardon prisel na mnohe z prazakladnich ideji a zverejnil je lidem. Vsem a udelal tak dobre, protoze kazdy ma pravo znat pravdu. Ale pravda bez Ducha je mrtva, muzeme se hrat, ze necemu rozumime, vzdy nas musi vest Duch Bozi ! Ten ktery vse vytvari !!! A jak toho docilit ? Zit opravdovy zivot, uprimny a hledat Boha ze vsim - to je i ma cesta. Sam vim, ze cim vice hledam Boha, cim vice se snazim byt pokorny, tim vice ziji pravy zivot s Bohem, ktery sam sebe zjevil jako Slovo, to co stvorilo svet. Ja nepochybuju o tom, ze Kristus byl Slovem, ze byl Bohem, tim kdo vse stvoril vezmouc tak material ke vsemu ze Sebe Sama. Toto je velike mysterium, ze vse Je jiz Bohem. Staci si to uvedomit a zit jak opravdove Bozi Deti. Kdo tvori kabalisticky jako clovek nikdy nebude mit uspech ... ale kdyz se ho Zmocni Bozi Duch tak zjisti, ze jeho kabalisticke slova byli pouhym detstkym blabotanim, pokori se a zjisti, ze Buh vse dela omnoho dokonaleji a lepe nez on. Necha vse uz na Nem ! A jen zaziva to co On, citi se Byt Vsim, kdyz ho Buh navstivi. Kabala je uzasna veda, ale uzasnejsi je Buh. Dokonala pokora je cennejsi nez tisic vytvorenych elementalu kteri nam slouzi, nez stamiliony dobrych skutku v prospech trpiciho lidstva ... Buh sam se Te zmoci a pretvori Te. Neni nutne hrat se na Boha a chtit tvorit neco sam, bez zakladu. Zakladem je Buh. A On je s Tebou a s kazdym vzdy a vsude. Kdyz On prijde tak neni nutne delat jiz nic. To co se deje je radosti ze znovusjednoceni a nase kabalisticke vibrace, slova, vse je nedulezite. Pak se vse opet objevi z akashy a my se muzeme posilovat opet jednotlivymi vibracemi a jejich kvalitami, hledame Pravdu, vyslovujeme sva kabalistiucka Slova a touzime po tom, abychom vzdy byli zase JEDNO s Bohem, a pak ... vse je opet Buh a v Nem tvorime nase vesmiry a jsme jeho Deti.
To a mnohem vice preje kazdemu jednemu z nas Ahvaeshel !
Buh s Vama !!!
V S E J E S L O V E M !!!

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: JEZIS - KABALISTICKE SLOVO ?

Příspěvekod Rota » 18 kvě 2015, 14:04

Upřímnost a pokora jsou jedny z mnohých vlastností, potřebných k přilnutí k Bohu a tím ke všem živým bytostem ve stvoření.
Je pokora a upřímnost v prohlášení, jsem upřímný a pokorný?
Bůh nás staví před možnost projevu těchto a jiných kvalit každý den a tím čím jsem dnes, už zítra nemusím být (s ohledem na naše ega) To co je pro mne upřímné, může jiná bytost vnímat opačně.
S upřímností bych začala u Boha. On zná všechny naše myšlenky i ty nejskrytější, stejně tak důvody proč co děláme nebo neděláme.
On je jediná bytost skrze kterou můžeme tyto vlastnosti projevovat, budeme li Ho vnímat v každém člověku.
Pokora vychází z upřímnosti k Bohu. Když je člověk upřímný k Bohu, je upřímný také sám k sobě a to co vidí se mu většinou nelíbí. Nemusí si za to ale nadávat a srážet tím k zemi svého Ducha, může být hrdý a děkovat za milost, kterou mu Bůh v tomto poznání dal.
Teď hned nevím komu přesně patří tato věta, ale zapustila kořen :-)
"Neboť vím, že život je věčný, jsem trpělivý."

S úctou Rota

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: JEZIS - KABALISTICKE SLOVO ?

Příspěvekod Adam » 18 kvě 2015, 18:30

Rota píše:On je jediná bytost skrze kterou můžeme tyto vlastnosti projevovat, budeme-li Ho vnímat v každém člověku. Pokora vychází z upřímnosti k Bohu.


Tohle mi hodně zarezonovalo, díky, Roto. A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
AŠMüBafoBArdGoteZchA
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 54
Registrován: 11 led 2016, 06:59
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 139×
Obdrženo poděkování:

Re: JEZIS - KABALISTICKE SLOVO ?

Příspěvekod AŠMüBafoBArdGoteZchA » 20 led 2016, 12:55

Ahvaeshel píše:...pokori se a zjisti, ze Buh vse dela omnoho dokonaleji a lepe nez on. Necha vse uz na Nem !... Kabala je uzasna veda, ale uzasnejsi je Buh...Buh sam se Te zmoci a pretvori Te. Neni nutne hrat se na Boha a chtit tvorit neco sam, bez zakladu...

:voda:
Filozofické možnosti: Je tu božia moc vs. my. Božia moc v nás. My posadnutý božou mocou. My existujúci. My úplne odumretý voči tvaru bytia, ktorým žijeme. Boh nás stvoril. Boh nás nestvoril. Bohov je viac. Boh neexistuje. Boh je nedokonalý. Boh je dokonalý a poraziteľný. Boh je dokonalý a neporaziteľný...

Toto sú možnosti a niekedy kombinácie, ktoré môžem vo všeobecnosti myslením predpokladať. Byť mágom podľa mňa znamená učenie sa pretváraniu reality podľa svojho priania. Cieľ je pri tom úplne a dokonalé ovládanie reality, hoci to vôbec nemusí mať koniec. Pri tomto cieli mág zrejme ocení radu, ktorá je v BKOZ na odstránenie chýb a vášní: Systematickou autosugesciou, transmutáciou a silnou vôľou+ bdelosťou. Tieto tri možnosti akokoľvek sa môžu zdať konkrétne, čo je zrejme dobré, sú zrejme aj dosť všeobecné. A môžu zamedzovať negatívnym vlastnostiam, teda tomu čo sa nám v realite nepáči, aby sa pretavili do ,,nášho" priestoru a času, tým, že bude človek ostražitý,bdelí (možno by sme mohli niekedy povedať aj obozretný) a silný v tom čo robí+ bude premieňať (transmutovať) to čo sa mu nepáči.

S týmto ohľadom sa človek môže spájať z inými ľuďmi alebo bohom, ktorý je zrejme nás tvorca, aby sa naplnila spoločná vôľa. U boha tvorcu je to možno(len teória) reálne skrz prírodu, s ktorej pochádzame a ktorá by bola jeho odkaz. Jej zložitý jazyk predbieha jazyk techniky a počitačov a komunikácia s týmto vyjadrovacím prostriedkom sa môže ukázať, ako nádherný spoločný cieľ s Bohom.

Vrátim sa k téme Ježiš a Kabalistické slovo, treba byť vždy obozretný komu požičiavame svoju vôľu, v prípade Ježiša nie je úplne neznáme, čo hovoril, a preto aj to môže prispieť, či si tú tradíciu vyberieme.

Je však podľa mňa úplne nezodpovedný krok, i keď sa preto niekto môže rozhodnúť, aby človek dával seba, úplne alebo čiastočne, keď na to nie je dobrý dôvod. Nechať sa posadnúť, zničiť alebo len nezodpovedne požičať svoje sily sa môže ukázať ako utrpenie pre následnú existenciu, ktorej čiastočky môžu byť aj z onoho jedinca.

Treba vychádzať s úprimnosti, ktorá ,,vidí" ako sa veci majú, ak je to možné....

Prajem nám v tomto úspech :akasha


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host