Hebrejština

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Maromadus
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 16
Registrován: 22 bře 2015, 21:21
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):

Hebrejština

Příspěvekod Maromadus » 06 črc 2015, 16:04

Od příštího týdne začínám kurz výuku Hebrejštiny formou soukromých lekcí. Rád bych se zeptal zkušenějších, na co mám klást důraz. :nevim: Jsou nějaké témata, okruhy atd. co bych měl upřednostnit. Ptám se na výuku v souvislosti s Kabalou, která mě dost zajímá. Díky za pomoc.
Všechno, co přijmete bezvýhradně, vám přinese klid, dokonce i přijetí skutečnosti, že něco přijmout nemůžete a že se něčemu bráníte.
s pozdravem
מארומאדוס

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Hebrejština

Příspěvekod Helena » 06 črc 2015, 21:11

Biblická nebo moderní?
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Hebrejština

Příspěvekod marvin » 07 črc 2015, 07:32

Maromadus píše:Od příštího týdne začínám kurz výuku Hebrejštiny formou soukromých lekcí. Rád bych se zeptal zkušenějších, na co mám klást důraz. :nevim: Jsou nějaké témata, okruhy atd. co bych měl upřednostnit. Ptám se na výuku v souvislosti s Kabalou, která mě dost zajímá. Díky za pomoc.


hlavně si sežeň lektora na biblickou hebrejštinu. Pak je taky Ivrit, moderní hebrejština, ale tam nebude úplně ten vztah ke kabale :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Hebrejština

Příspěvekod Helena » 07 črc 2015, 08:40

Mezi biblickou hebrejštinou a moderní není zas tak brutální rozdíl, je to jeden jazyk. Biblická má složitější gramatiku, ale výrazně menší slovní zásobu. Také jde o to, jakou kabalu chceš dělat. Židovskou nebo křesťanskou? Na křesťanskou ti stačí víceméně umět hebrejsku abecedu, pokud nechceš dělat kdovíco. Na hebrejskou je zase dobrý mít hlubší znalosti židovského náboženství, optimálně ho praktikovat. Takže moje doporučení: napřed si stanov, co od studia hebrejštiny čekáš. Pokud to bereš primárně jako klíč k duchovním světům, budeš asi zklamán. Je to jen pomůcka, doplněk k jiným věcem.
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Hebrejština

Příspěvekod Arex » 07 črc 2015, 10:05

Helena: Dobře a výstižně řečeno, jsi skvělá.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Hebrejština

Příspěvekod Rota » 07 črc 2015, 13:39

Heleno děkuji za zajímavé informace.
Ať se ti daří. Rota

Uživatelský avatar
Maromadus
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 16
Registrován: 22 bře 2015, 21:21
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):

Re: Hebrejština

Příspěvekod Maromadus » 07 črc 2015, 18:55

Helena píše:Biblická nebo moderní?


Biblickou

Helena píše: Také jde o to, jakou kabalu chceš dělat. Židovskou nebo křesťanskou? Na křesťanskou ti stačí víceméně umět hebrejsku abecedu, pokud nechceš dělat kdovíco. Na hebrejskou je zase dobrý mít hlubší znalosti židovského náboženství, optimálně ho praktikovat. Takže moje doporučení: napřed si stanov, co od studia hebrejštiny čekáš......


Na myšlenku naučit se základům Hebrejštiny, mě přivedla zajímavá "náhoda". Četl jsem si knihu http://www.cbdb.cz/kniha-31921-zasveceni-do-prakticke-magie-(i-dil-neofyt))-selfinitiation-into-the-golden-dawn-tradition část zrovna pojednávající o Kabale a stromu života. Snažím se zapamatovat Sefíry a v té chvíli dostanu chuť na kafe. Udělám si presso a z kapučinátoru (našlehavač mléčné mikropěny) si vyliju mléko-pěnu do toho pressa. A to se mi vytvořilo na povrchu kávy
Obrázek

Od té doby mám v hlavě myšlenku se zabývat Kabalou více. A proto bych se chtěl aspoň částečně naučit Hebrejštinu.
Všechno, co přijmete bezvýhradně, vám přinese klid, dokonce i přijetí skutečnosti, že něco přijmout nemůžete a že se něčemu bráníte.
s pozdravem
מארומאדוס

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Hebrejština

Příspěvekod Helena » 08 črc 2015, 09:01

Arex píše:Helena: Dobře a výstižně řečeno, jsi skvělá.


Díky, Arexi. :-)
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Maromadus
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 16
Registrován: 22 bře 2015, 21:21
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):

Re: Hebrejština

Příspěvekod Maromadus » 08 črc 2015, 22:10

Helena píše:Mezi biblickou hebrejštinou a moderní není zas tak brutální rozdíl, je to jeden jazyk. Biblická má složitější gramatiku, ale výrazně menší slovní zásobu. Také jde o to, jakou kabalu chceš dělat. Židovskou nebo křesťanskou? Na křesťanskou ti stačí víceméně umět hebrejsku abecedu, pokud nechceš dělat kdovíco. Na hebrejskou je zase dobrý mít hlubší znalosti židovského náboženství, optimálně ho praktikovat. Takže moje doporučení: napřed si stanov, co od studia hebrejštiny čekáš. Pokud to bereš primárně jako klíč k duchovním světům, budeš asi zklamán. Je to jen pomůcka, doplněk k jiným věcem.


Úplně jsem ti zapomenul poděkovat za osvětlení a posunutí.
Heleno Děkuji moc
Všechno, co přijmete bezvýhradně, vám přinese klid, dokonce i přijetí skutečnosti, že něco přijmout nemůžete a že se něčemu bráníte.
s pozdravem
מארומאדוס


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů