Původ kabbaly

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ondra » 12 črc 2012, 13:13

Pete píše:...


Právě mně se to jejich pojetí líbí. Rozhodně to se mnou něco vnitřně dělá, oproti ktřesťanství, to se mnou nehne.
Naposledy upravil(a) Ondra dne 12 črc 2012, 16:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Pete » 12 črc 2012, 14:30

Jasne krestanstvi je blbost, navic pokud Jezis existoval, tak to byl "normalni" clovek (resp polobuh, coz muze byt jakykoliv clovek) a narodil se proto ze Marie a Josef meli sex.. navic straseni peklem.. to tak nesnasim..

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 27 črc 2012, 21:47

Ondra píše: ktřesťanství, to se mnou nehne.


Taky co udělala s posvátnou vědou (magií) katolická církev? Staré vtipy tvrdí že "Panbíčkářství pro svíčkové báby". Katolická církev nemá klíč od hermetismu a spíše jej zostudila. Přerušila práci řadě hermetiků, kteří se spíše museli hájit v době poměrně nedávné (co to je nějaké to století v našem měřítku, žejo) aby neskončila před takovým Bobligem. Nejen v Evropě.
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod FTX » 31 črc 2012, 10:36

To, jestli křesťanství je blbost nebo ne je dnes už úplně šumák.

Křesťanství bylo ovládnuto zcenzurováno a zmanipulováno. Výsledkem je, že nahoře si vesele provozují černou magii a dole je krmí ovce energií. "Ideální symbióza". Jednou se jim to celé impérium sesype jak domeček z karet a dlouho to už trvat nebude.
http://www.novaduchovnicesta.cz/pribehy-z-davne-minulosti/p3-cerne-bratrstvo-ovladlo-hlavni-struktury-krestanske-cirkve/

Doufám, že ta prognóza s předposledním papežem se naplní. Možná počet papežů byl součástí kolektivního paktu - čert ví. Ale tohle opravdu nevím.

Ať už se vydáme jakýmkoli směrem, při hledání vyšší pravdy v rámci křesťanství narazíme v určitém bodě na strop. Na určitá dogmata, fixní nosné církevní teze, pro něž platí, že když je budeme ignorovat nebo je nebudeme uznávat v určené podobě, už nemůžeme být klasifikováni jako křesťané. Některé z nich církev označuje „tajemství víry.“ Teologové nejsou schopni je řádně vysvětlit a jejich výklady těchto témat se výrazně liší.

Nebo opačně – při svém hledání nalezneme nezpochybnitelná fakta, která ale nelze vysvětlit pomocí tradičních církevních dogmat. Výsledek je stejný, pokud je uznáme, církev nás již nebude považovat za křesťany.

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod AlA777 » 31 črc 2012, 17:52

Myslim, ze uvnitr krestanske cirkve urcite existujou mysticke proudy, kde poznani uz dogmata presahlo. Samozrejme pro laickou verejnost tyto pravdy urceny nejsou. Kazdy nabozensky system se prece zaklada na poznavani absolutna a proto kazdy vede k bohu. Nejspis ne kazdy clovek je ale pocten chapanim vyssich pravd. Mnoho lidi to nejspis ani nezajima a mnoho je taky tech, co si zase pletou poboznost a pambickarstvim. Presto vetsina lidi zije v prirozene lasce a dobrote. Ackoliv nekomu, kdo sleduje TV se to muze jevit jinak. :)
Slovy klasika: Lide kazdeho vetru zavanuti, saliti se daji. Vsem se nam jen neco zda a lapame stin. :geek:
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod marvin » 01 srp 2012, 09:31

škoda, že se k tomu už nevyjadřuje Ahvaeshel, ten do toho celkem pronikl: ) třeba až se dostane, tak napíše nějaký pěkný příspěvek. Taky myslím, že existují zasvěcenci i v církvi ..otázka je kde..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 01 srp 2012, 14:53

Kefer se nejvíce věnuje tématu v malé Theurgii: http://www.grimoar.cz/jk_04.php?

samozřejmě měl Kefer hodně přednášek, věnovaných katolicismu, jeho duchovním vzorem byl Elihas Lévi, taky katolík, vyloučení z řad katolické církve. Zde však Kefer jasně píše, že vlastně katolická církev je kamenná věc, která by byla lepší zapomenuta, a začato nové náboženství. Symbolicky vzato, myslím že by bylo lepší šmahem zapomenout na všechna náboženství. Podívejte se, co se děje v ČR, vrací se majetek katolické církve. Ona dostává zpět svůj klíč. Podívejte se na situace v Afracie, moderní náboženství ztrácí pevnou půdo pod nohama (Asad) a vrací se staré ortodoxnější náboženství. Nechci strašit, ale myslím, že se něco chystá, a nebude to žádné mazlení. Možná se jednoho dne stane, že se opět hermetismus vrátí i u nás pouze do ústraní.
Podívejte se na celkovou situaci, to co bylo dávno před Mojžíšem, ve starém Egyptě, jsem přesvědčen že pár chrámových kněží, tisíce let před Mojžíšem, bylo mnohem lepší pro celkovou situaci hermetismu, než je doba dnes. otevřete-li náhodou nějaké inzerce, zapnete-li televizi, koupíte-li si moderní knihy, je to samá čarodějnice z Horní Dolní, která má certifikát za 500 kaček a může zasvěcovat své ovce. Tomu se říká úpadek hermetismu. A jak očistit zrno od plev? Vzpomeňme na jméno Jindřich František Boblig z Edelstadtu. Dnes se k němu nikdo nechce hlásit, přestože byl vykonavatelem knih a kondexu katolické církve. Tato situace se dnes v moderní době nemůže opakovat? Ale může. Viz druhá strana Afriky, kde se pravděpodobně dodnes upalují čarodějnice z "uhranutí lásky" atd., jak občas ukazují zprávy dodnes, a jen co se k nám dostane. Panečku, to je hermetismus, to je magie.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod team72 » 01 srp 2012, 21:47

Cagliostro píše:Ještě jedna věc-Mojžíš a jeho Bůh. Už jsem to zde někde psal, Jehova byl stvořen Mojžíšem a později převzat katolickou církví. C.


To ma prekvapuje a aj to ze si moderatorom. Bardon urcite nemal takyto nazor.

Bardon ked citoval pismo , vzdy vysvetloval spravne, niet pochyb ze dobre znal.
O Kristovi pisal velakrat s najvacsou uctou. To znamena ze aj ucenie Krista mal vo velkej ucte.

Ohladne bozieho mena, staci precitat co pise Bardon v kabale, a zobrat si ponaucenie.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 01 srp 2012, 23:31

team72 píše:
To ma prekvapuje a aj to ze si moderatorom. Bardon urcite nemal takyto nazor.

Bardon ked citoval pismo , vzdy vysvetloval spravne, niet pochyb ze dobre znal.
O Kristovi pisal velakrat s najvacsou uctou. To znamena ze aj ucenie Krista mal vo velkej ucte.


Netvrdím, že to říkal Bardon. Bardon měl jinej názor, a sám bývá hojně dnes ještě z různých řad čtenářů "prodrbáván" za to, že o sobě tvrdil (že je inkarnací Herma Trismegista, tady na foru se to taky už zmiňovalo. apod.). Ať se nám to líbí, neb taky ne. Bardon byl hermetik a člověk, jako každý z nás. A navíc odborník, jakých není mnoho.

team72 píše:Ohladne bozieho mena, staci precitat co pise Bardon v kabale, a zobrat si ponaucenie.


Není sám, zde šlo o poukázání, jak to dějově pravděpodobně šlo, a jak se to vyvíjelo.
Předpokládáme že to šlo takhle 1-? (podle některých názorů doba před Atlantýdou),2-Atlantys,3-Egypt atd. A jméno se postupně vyvinulo a vyvíjelo. Jako si stačí všimnout, že Kabelák, Kefer, Bardon a další uvádějí 72 jmen Merkurovské sféry jinak.

viewtopic.php?f=23&t=214
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod team72 » 01 srp 2012, 23:56

Mozno ze tebe vedie nieco co je dobre, len tomu treba nechat priestor a pocut to co je skryte.
Vela argumentov nic nevyriesi. Nech clovek je skromy ked chodi s bohom,
Vedzme, ze nie clovek urobil boha ale Boh stvoril cloveka , a to je alfa a omega v magii.
Lebo najprv nas miloval ON a nie my. A tak vsetko co bolo stvorene bolo stvorene s aktom lasky.
Zraly duch preto dospeje k poznaniu ze je sucastou Boha a bude hladat cestu aby sa snim spojil.
Lebo ak Kristus nevstal, nasa viera je marna a zbytocna, lebo sme iba prachom zeme.
Nech je posvetene tvoje MENO .... tak posvecujme toto meno JHWH, lebo je to dolezite.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod mek onder » 02 srp 2012, 12:06

Krásná odpověď pro praxi - bytí v Něm :)

Držím palce pro pochopení a uskutečnění.

S díky a ať se daří.

Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 02 srp 2012, 21:44

Důležitý není symbol nějakého "samoobětování" Krista, jako spíše pochopení celé sféry všech jevů a sfér. I s veškerými pocity (ujasněnými!).
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod marvin » 08 úno 2013, 22:51

dovolil jsem si to sem nahrát, ale pokud to bude někomu moc velkým trnem v oku (nebo peněžence) tak mi prosím dejte vědět a já to zase stáhnu

Kabelák-František-První-dopis-o-kabbale.pdf
Kabelák František První dopis o kabbale
(285.67 KiB) Staženo 209 x
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti