Původ kabbaly

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Barez
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2011, 08:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Barez » 08 led 2012, 22:40

Nemyslím si, že by Mojžíš, tak vysoký zasvěcenec změnil učení tak drastickým zprzněním, nemá to logiku. Jen pro zamyšlení... doporučuji srovnat egyptskou devítku hlavních bohů s prvními devíti sefirotami, potom je zřejmé, že egyptští kněží používali různé "bohy" jen jako atributy božství a legendy k ujasnění základních vesmírných zákonitostí prostým obyvatelům.
" Vzhledem k tomu, že celý vesmír má duševní podstatu, je poměrně jasné, že jej lze ovládat pouze mentálně." -Kybalion

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 23 úno 2012, 00:17

Mojžíše bych vysokým zasvěcencem nenazval. Onské devatero již zde bylo zmíněno (Isis a kabalistická přeměna Jehod-Vau-He).
K egyptskému používání bohů odkazuji na Egyptské čarodějnictví Dr. Lexy, kde Lexa ukázal další stránku "božstva".
Ego sum, qui sum!

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Jana » 24 úno 2012, 11:41

Bez víry v Boha,pokud člověk praktikuje vysokou magii,kabbalu je ztracený.

FTX

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod FTX » 26 úno 2012, 01:12

Jana píše:Bez víry v Boha,pokud člověk praktikuje vysokou magii,kabbalu je ztracený.

Mám obavu, že na tento stupeň víra nestačí. Kristus říkal Bohu "Otče" a tím je symbolicky poukázáno, jaký měl k Bohu vztah. Ty také nevěříš na svého otce ale máš ho ráda.

Kabalistické písmeno "OE" symbolizuje spojení a znovuspojení na všech úrovních.

Mojžíš na této úrovni být musel, neboť zlikvidovat polovinu egyptského národa magií od té doby takhle nikdo otevřeně neudělal a prošlo mu to. Škoda, že tady po zemi nechodí někdo podobný, kdo by dokázal vychladit horké mozky bojechtivých politiků, kteří pro sebe mají hluboké bunkry v zemi. Třeba by pochopili, že bez ohledu na pevnost bunkru jsou jen hadrové loutky vydané na pospas Boží vůli.

Bohužel to mohu jen teoreticky odhadovat.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Jana » 27 úno 2012, 17:24

Děkuju za Tvůj názor.
Záleží na tom,jak kdo víru v Boha vnímá.Pro mně je víra zároveň pokora před Nejvyšší Všemohoucností,Všeláskou,Všemoudrostí,Všudypřítomností.Čím větší pokoru člověk dokáže v sobě procítit,tím blíže je k Bohu.
Chtěla jsem tím naznačit,co by se mohlo stát člověku s malou vírou, kdyby vyvolal mocnou sílu a ta se obrátila proti němu.
Vážím si každého nositele světla,př. Mojžíš.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 27 úno 2012, 22:11

Jana píše:Vážím si každého nositele světla,př. Mojžíš.


Toho, který mystifikoval egyptský hermetismus není dle mého názorů nositelem světla, ale zla. Nic proti tobě. Jinak, je zajímavé, že část Mojžíšova hole se nachází v našem "Českém státním pokladě".
Ego sum, qui sum!

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Jana » 28 úno 2012, 17:16

Nikdy jsem se tim nezabývala a nic o tom nevím.Mojžíše považuju za nositele světla symbolicky.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 01 bře 2012, 15:45

Symbolicky snad. I Kristus je symbol pro katolíky, pro husity zase Jan Hus a Žižka, pro jiné zase sv. Václav, pro jiné Jan Amos Komenský atd. trochu svobodozednářská hra, kde málokdo vidí do karet.
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod FTX » 03 bře 2012, 11:17

Cagliostro píše:Toho, který mystifikoval egyptský hermetismus není dle mého názorů nositelem světla, ale zla.

V té době již byl Egypt za svým horizontem v totálním úpadku. Těžko dnes posuzovat.

Jana píše:Záleží na tom,jak kdo víru v Boha vnímá.Pro mně je víra zároveň pokora před Nejvyšší Všemohoucností,Všeláskou,Všemoudrostí,Všudypřítomností.Čím větší pokoru člověk dokáže v sobě procítit,tím blíže je k Bohu.

Souhlas. Tady bohužel hrozí, že se této ideje chopí nějaká církev a udělá z lidí nemyslící ovce.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 24 čer 2012, 11:08

Ve své době velice kritická studie, nejen o kabbale, ale i o tajných společnostech. Boutmy a jeho Kabbala, sekty a tajné spolky:

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/520
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ondra » 24 čer 2012, 14:38

Cagliostro píše:...



Zatim jsem dal první kapitolu a je to náhodou dost dobrý, když se ignoruje autorův křesťanský vhled. Každopádně věřim, že si za války musel doslova mnout ruce :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 24 čer 2012, 14:58

ekeaze píše:Každopádně věřim, že si za války musel doslova mnout ruce :-)


To se určitě neví. Autorem je uváděn Boutmy, ve skutečnosti jsou to však bratři stejného příjmení a vyšlo v tehdejším Československu (dokonce ještě v Rakousko-Uhersku) několik jejich knih. původem jsou to Rusové, odkud je emigrace (před komunismem) dohnala do Paříže. Po roce 1930 o nich nemám žádné zprávy.
Překladatel do češtiny Jiří Hora (politik, vlastním jménem Čeněk Brabec, zemřel v roce 1933).
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 24 čer 2012, 17:10

Prajsoucno vsech jsoucen se musi vzdy projevit. Kdo ji v jakem eonu na jake planete odhali a bude predavat dal, neni podstatne. I v Tibetu jsou tzv. termy --- ulozene poklady, ktere yogini ukladaji v energeticke forme do skal a pristi generace je pak objevujou. V pripade Kabaly je to snazci, protoze svedci o jsoucnu samem a jeho castech. Je to jako atom vodiku, ktery je stejny v kazde galaxii naseho vesmiru. I v jinych vesmirech se Bozi Prozretelnost vzdy emanuje ve forme prazakladnich Ideji a vibraci. Neemanovana je totiz onen nestvoreny Ejn Soph, ze ktereho vse vznika, a ve kterem vse pred stvorenim rozumne premysleno. Je to cista sfera Bozi Prozretelnosti. Kdyz Buh na sebe vzal podobu Slova - Jezise Krista, znamena to, ze se identifikoval s Krasnymi vibracemi Kabaly --- z kterych vse stvoril. Ono je jich o hodne vice, nez tech zakladych lidskych 24, (i v Janovske Apokalypse je 24 reckych pismen abecedy symbolizovano starci na trunech tesne u Trunu Boziho, 4 bytosti 4 zivly etc. ). V kazdem vesmiru se vsak Bozi Prozretelnost, pokud jeste nejake vytvori identifikuje s krasnymi a svetlymi, dobrymi vibracemi - myslenkami, silami a nimi pak vytovori svet. Rikam schvalne vibrace, protoze ve vibraci, - kabalistickem pismenu je jak myslenka, v kvalite (idea) tak i kvantite (svetlo, pocit, vnimani, zvuk). Je to univerzalni princip, ktery je cinny vsude, jen zde ma oznaceni Kabala, zvlast Bardonova Kabala, ktera se nesmi michat s ustni tradici upotrebeni Jmen Bozich v zidovstvu. Buh je veliky a je to jen On, kdo sam udrzuje tyto myslenky zive mezi lidmi. Kdyz Bohu chcete slouzit v podobne nekoho, kdo Boha velebi Bozimi vibracemi, tak je Kabala a jeji symbolika uzasna.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ondra » 24 čer 2012, 17:22

Jenže hebrejská abeceda má 22 písmen a od toho se odvíjí celé pojetí stvoření světa. 24 písmen do toho konceptu nezapadá.
http://i50.tinypic.com/33o7a0p.gif

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 24 čer 2012, 17:30

Jinak je kabala totozna s tim, co nase fyzika vnima jako subatomarni castice a atomy. Kazde chveni kazde castice je tvoreno svetlem, --- materie Kabaly. Duch dava casticim i kvality - lehkost, sila, pevnost, mekost, mokrost, zar. Vse porad vznika z Akashy, z Bozi Prozretelnosti i my, proto se kabala vzdy muze zjevit rozumne zijici bytosti, kdyz Buh chce. Zapomente na Atlantidu, Egypt ... jeji podstata je vecna, protoze je soucasti Boha. A On se zjevuje komu chce. Osobne vim, ze bez Bozi Vule by jsme nedokazali symbolicky vyjadrovat ideje a myslenky Kabalou, modlit se ni k Bohu. I to, ze citime, ze ji neco delame, ten pocit je z Boha. My sami totiz muzeme vzdy jen prosit Bozi Prozretelnost aby to nebo one udelala a k tomu muzeme pouzit i Kabalu, neni to vsak nutne. Kdo vsak chce vic Bohu rozumet, ten Bardonovu Kabalu prijme s velikym zajmem. Ale clovek nedokaze nic udelat, ani myslet bez toho, ze by to Buh neridil a nechtel. Zkouma srdce cloveka a podle toho co vidi v srdci dava kazdemu cloveku podminky, aby se clovek projevil - byl stastny. To dela uz pred narozenim. Dotycneho cloveka vklada do podminek o nichz vi, ze v ni bytost dosahne to, k cemu ji srdce tahne a kde najde bytost dokonaleho naplneni a zrealizuje na sobe " obraz Bozi ". Na to jsme zde, abychom byli obrazem Bozim. Treba v konani, tvoreni, mysleni, milovani, moudrosti. Ale to vse je od nej. Citime to sice jinak, ze je to od nas, nebo ze to proste je, ale vse tvori porad On, vse vychazi z Boha a Jezis Kristus - Slovo, Hlas Bozi, kterym je vsechno tvoreno, a ktereho se denne dotykame, protoze je vse ve vsem, tvori cely svet, cele jsoucno. A mystika vibraci nam ho muze odhalit stejne dobre, jako uprimna modlitba, nebo zasveceni, onen olej pomazani od Nejvyssiho, ktery se ziskava Laskou k Bliznimu, a vsemu zivemu vubec !


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů