Původ kabbaly

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 24 čer 2012, 17:31

ekeaze píše:Jenže hebrejská abeceda má 22 písmen a od toho se odvíjí celé pojetí stvoření světa. 24 písmen do toho konceptu nezapadá.
http://i50.tinypic.com/33o7a0p.gif


Janovska Apokalypsa byla psana recky tak Jan vzal recka pismena --- tam je 24 vibraci - pismen. Vim o cem mluvim :-)

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 24 čer 2012, 17:34


Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ondra » 24 čer 2012, 17:49

Našel jsem i vysvětelní sic v AJ.

The Hebrew alphabet has 22 letters and an internal structure of 3 Mothers, 7 Doubles and 12 Singles. The Greek alphabet has 24 letters and an internal structure of 5 alchemical letters, 7 planetary letters and 12 zodiacal letters. The correlation is very close. The difference is that the 3 Hebrew Mothers consist of only 3 alchemical letters: alef (air), mem (water) and shin (fire); whereas the 5 Greek alchemical letters correlate to all 5 elements, aether, air, fire, water, earth. Thus the Hebrew scheme lacks the activating principle of aether and the grounding principle of earth.

Both the Greek and Hebrew Trees have 10 spheres: in Greek sferes (plural) and sfera (singular); while in Hebrew sefirot (plural) and sefira (singular). Notice the similarities? We have seen the derivation of the 10 sefirot of the Hebrew Tree. How are the 10 spheres of the Greek Tree derived? In the Apocalypse of John 1:8, Christ says:

http://www.crcsite.org/GreekKabala1.htm

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 24 čer 2012, 18:10

Reagujes tak rychle, ze nestacim davat veci z Worpadu do fora, tak dva me pripevky :-)

Nejdriv prvni. V druhem je odopved na tvuj prispevek v Angline :-) Ahoj !!!

---
1.


Jinak Bardonova Kabala s tou tradicni hebrejskou nema uz skoro nic spolecne. Zakladne prvky napr. Sefer Jezirah jsou taky SCH , M, a A, ktere taky Bardon popisuje. Ale nynejsi zidovska kabala je jen mantika, a gematra, Vubec nechapou jeji smysl. Delaji krasne talismany, ale neumeji je nabijet. Nepamatujou si ani vokalizaci Ha-Shem, je jim skryt pravy vyznam univerzalni mluvy. Nevidi paralely mezi fyzikou a kabalou, realizuji na sobe jenom vibraci P (hluboky nabozensky cit) a Buh je zivi , dava jim mrstnost aby se ubranili pred neprately. Ale co se tyce pravych styku s Bohem, tak mnoho kabalistu, i teba chasidu je sice ma, ale nepouzivaji kabalu tak jak treba Bardon. Nemysli pod tim stejnou vec. Vubec ono oznacni Kabala pro Bardonovou nauku je moc omezujici. Ale v zaklade muze byt, protoze v hebrejcine jde o " ustni prijeti ".

Ale tahle nauka byla znama jiz v egypte, Thowt ji naucil lidi, a dodnes prezilo mnoho egyptskych textu , ktere odkazuji na univerzalni rec - kabalu v knihovnach Etiopskych klasteru. Maji sahodlouhe zvitky, ktere nikdo nikdy nezdigitalizuje, ve kterych jsou zachyceny i posmrtne ritualy Egyptanu - oslovovani vsech 62 nebo kolik demonu jmenem.

Etiopsti mnisi ale uz jen taky vicemene maji knihy, ale nic z toho nepraktikuji, Jen sem tam daji nejakou knihu aby si ji odfotily, --- treba tvary ze ktere podle jejich knih vzesli vsechnny abecedy, knihy rozmluvy s mumiemi a pod. . I Sv. Hildegarda z Bingenu mela svou mluvu a svou abecedu. Jinak ty Etiopske texty --- tam jsou nevycislitelne poklady. Jsou tam klastery, ktere si pamatuji jeste Egypt, protoze Etiopane byli puvodne Zide, po tom co si kralovna ze Saby (Etiopie - viz dila Graham Hancock - Znak a Pecet) prinesla sebou i pravou archu umluvy i Salamounova a jejiho syna - Menelika, ktery pak byl prvnim zidovskym vladcem Etiopie. Az pozdeji apostol Filip pokrtil dle evangelii eunucha etiopske kralovny, ktery prisel do Jeruzalema na zidovske svatky, ctouc si pritom Izaiase.
Ale jak jsem rekl nic neni nikdy straceno --- Bozi Prozretelnost , Buh muze vse co bylo a co jeste nikdy nebylo zjeveno lidstvu, lidstvu znovu ukazat nebo vytorit nove. Komu zjevi co je na ni a na nasej stupni lasky k bliznim :-)

Vse dobre !!!

A.

---

2.

Vis, jen ono je to lidskou reci. Prava kabala, ta Bozi, tu nezajimaji lidske vysvetleni. Je to universalni princip, sila kterou byl stvoren svet. Kabalista pak jako skutecny vedec patra a chce spoznat jak svet vznikl. Pritom si pomaha lidskou reci. Ale k poznani dojde az tehdy, kdyz clovek pochopi, ze Buh ktery to vse vi je v nem a muze ho o tom poucit, prave diky vztahu, ktery si clovek s Bohem vytovri. Clovek pak chape mnohe, a vidi jak jsou mluvena, ci psana slova nedokonala. Ze clovek potrebuje vskutku jedine --- aby ho vedl Duch Bozi, pak vse prijde samo :-)

Jinak mas pravdu kdyz jsem cetl Sepher Jezirah tak oni davaji zaklad prave SH M a A, ale cetl jsem to uz davno, nevim jak je to tam s zivlem zeme. Jako kazdy text i Sepher Jezirah psali lide a Pravdu zachycuje jen castecne. Pravdu lze poznat jen milovanim Boha a az tehdy kdy to On bude chtit. Ale rozsirovat si vedomi textami je supr, cim vic ctes, tim vic si rozsirujes obzory.

Jen pak je nutne nekdy knihy zahodit, resp. sledovat jen jednu linii a dojit v ni dokonalosti. Kdyz to delas v lasce k Bohu, tak dojdes sveho a jejiho cile - Obousranne Lasky ! Co by nam osozilo, kdybychom znali tajemstvi Boha, a nemeli moznost s nim stravit cas bez konce ??? K cemu by to bylo ? Kdyz mas Boha On ti pak vse odhali. Protoze On vi vse, vse tvori, vsim prorusta je vsude - v tobe. Takze Laska - Zacatek a pak vse prijde. Na 100% !!!

---

----

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 24 čer 2012, 18:25

Ale jako supr, dik za stranky, podivam se na ne, je to zajimave. Jen vis, ja uz vidim kabalu spise v symbolice, nez v jejim hebrejskem nebo reckem pojeti. Bardonova Kabala je kabalou i na asteroidu , i v cerne dire, a kdyz ne, kdyz jsou tam jine barvy a jine ideje tak sily tam jsou podobne, porad musi vyjadrovat Bozi Ideje --- tak jak to rikal Bardon. Ono hebrejska kabala je uzky pohled. Mela to byt tajna Tora kterou Buh zjevil Mojzisi na hore Sinaj, - dle tradice. ... Je to na dlouho :-). Ale diky za ty linky. Vse dobre !!!

A.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 24 čer 2012, 19:37

Ahvaeshel píše:Zapomente na Atlantidu, Egypt ... jeji podstata je vecna, protoze je soucasti Boha.


Nemohu souhlasit. Kabbala vznikla z Egyptského učení. Egyptské učení vzniklo z Atlantidy atd. Pouze část kabbaly je totožná s pravdou, její určitá část je "problém", ve kterém je zakopaný pes. A ten pes poškozuje hermetismus jako takový.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ondra » 24 čer 2012, 19:57

Ahvaeshel : díky za příspěvky. Ono bybylo dobré , když by na to mohla zareagovat nějaká osoba co se židovskou kabalou léta hluboce zabývá. Třeba na grimoáru.cz, jsou takový lidé a co jsem měl možnost si ověřit na jejich srazu, tak maj na 100% i tu praktickou stránku zmáklou. Je ale celkem zřejmé, že většina hebrejců/židů se kabalou zabývá asi tak, jako u nás většina křesťanů křesťanstvím (kteří si max přečtou Bibli). .

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 24 čer 2012, 22:24

Cagliostro píše:
Ahvaeshel píše:Zapomente na Atlantidu, Egypt ... jeji podstata je vecna, protoze je soucasti Boha.


Nemohu souhlasit. Kabbala vznikla z Egyptského učení. Egyptské učení vzniklo z Atlantidy atd. Pouze část kabbaly je totožná s pravdou, její určitá část je "problém", ve kterém je zakopaný pes. A ten pes poškozuje hermetismus jako takový.



Ahoj,

Ja si z Bardona vybiram vibrace a jejich popis. S Bardonovou Kabalou se dokazu stotoznit. To hur je z hermetickeho pohledu na tom prave ona zidovska - original. Ale jeji puvod je vecny --- je v Bohu. V tibetskem buddhismu je jejim puvodcem Samantabhadra --- co je vlastne vibrace pismena U. Ale to jsem uz psal.

Dulezite je neplest Bardovou Kosmickou Rec --- Mystiku Pismen, neboli jeho Kabalu, s tou pravou zidovskou, kde evokujes bytosti dle jmen, delas talismany.

Mas miliardy planet kde muze byt zivot a kabala je platna vsude --- myslim Bardonova. Prave se zidovskou je problem. A kdyz jsi v Bohu tak vse v nem mas. Nikdo te nemuze nikdy nic vic naucit, i kdyby to byli Civilizace omnoho vyspelejsi na jinych planetach, jako o tom pise treba tib. buddhismus.

Zakladne prvky jsoucna jsou pro nas vesmir stejne. Je otazne zda i v jinych vesmirech. Vetsinou kazda bytost vidi barvy jinak - vid pes a clovek. Ale zaklad je tyz, a zda ho zjevil Imhotep v Egypte, nebo predtim knezi Oserionu, - jak nazyvate to, co se popisuje i v Biblii jako Lidstvo pred potopou. Podle Bible a knihy Henochovy (zid. apokryf) to byli prave padli andele, kteri naucili lidstvo vsemu vedeni, kouzlit, carovat, podle mne je naucili i Kabalu --- tu Bardonovskou. Ale jeji zaklad je v Bohu --- stejne jak podle knihy Henochovy andele naucili lidi orat pudu, kovat predmety. Problem byl prave v tom, ze Vajezatha - Deti Hromu vchazeli do zen lidskych a plodili s nimi potomky. Demoni se proto rozsirili po zemi, absolutni zlovule. A i tak andelska veda byla pouzivana a dodnes je, proti Bohu - Stvoriteli. Cely osud Lemurie a Atlantidy se zopakuje, protoze sme stejne jako oni zapomeli na Boha. Akurat uz neni tak rozsirene kouzleni a carovani --- teda neovlada ho tolik lidi jako tam. Kabala bylo neco co andele vzali od Boha. Prinesli ji na Lemurii a Atlantidu, (nebo jak si je nazvete - v Bibli je to proste lid pred potopou, za dnu Henocha, Noeho etc. ). Ovsem ze nauka prezila a pak byla v Egypte, pak neco z ni se dostalo do zidovske kabaly. Duchove z Egypta jsou i v teto dobe moc aktivni, kazdy si pamatuje na minule zivoty. Nechci k tomu zajmout stanovisko, ale myslim si, ze je to saleni zleho ducha. Ja si taky pamatuju detaily z mist, kde jsem nikdy nebyl, ritualy egyptskych velknezi, kamkoliv jdu tak to muzu videt zretelne. Ale to neznamena, ze jsem nebyl stvoren Bohem jenom na tento zivot. Proste verim Jezisi. Osobne si myslim, ze mistr Arion zacal zdilet telo Fratiska Bardona s nim, ze mysl FB se jen pretavila --- v par momentech pretavila, tak jako se slaby plamen sjednoti se silnym plamenem a ne naopak. Bylo to diky nesmirnemu utrpeni z te choroby, kterou si sam vylecil --- resp. prave ona Svetelna Sila, ktera ho pozdeji pretavila mu pomohla se uzdravit. Jsem o tom velmi presvedcen, ze to bylo tak. Proste zapomenes na predesly zivot a pod vlyvem velike sily se uplne pretvoris, naplnis milosti a moudrosti a stanes se necim, cim pak FB byl po cely dalsi zivot. Urcite tady nebudete se mnou souhlasit, ale myslim, ze to tak bylo. Je to vsak jen osobni nazor. :-)

Kabala veda, jak ji popisuje Bardon je takovy novotvar, protoze Egyptane neverili v Boha. Meli rady bohu, ale zadneho stvoritele. Kazdou silu vnimali zvlast - nesjednocovali je. I s kabalou byli na tom podobne jako tibetane s tantrou. Vnimali nektere sily, ale nechapali je. Puvodni poznani bylo jen v Lemurii a Atlantide, tam se vedelo, ze pochazi od Boha i kdyz Boha zavrhli.

Je to milost Bozi Prozretelnosti, ze Frant. Bardon vyjevil opravdovou Kabalu - to co vytvari svet. Je to az milost poslednich casu, pred koncem sveta jak jej zname. Indiani kmene Hopi ocekavaji 5 slunce, stvrte ted konci http://www.twohawks.com/hopi/hopififthworld.shtml . Techto prorocti je vice. Ale prava kabala a poznani tak jak ho popsal Bardon nebylo nikdy drive takto popsano - coz tvrdi sam Bardon.

Ale vsechny sily jsou zde stale. Bardon je jen asi nejlepe popsal. --- Mam problem s Praxemi Mag. Evokace, trosku jinak bych to ze zkusenosti popsal. Sfer je omnoho vic a podle mne kryti se jmeny planet je nedokonale. Ja pouzivam krestanske a zidovske uceni o mnoha nebich, - jak je popsano i v etiopskych svitcich a zid. kable. De facto se da rict, ze kazda bystost je svet sam o sobe, a Bozi prozretelnost ma v kazdem jedinci unikatni vesmir. Proto je clovek dokonalym mikrokosmem. ... Ale to uz hodne pisi pres temu.

Buh je dokonaly mistr a vse vytovril na prvy pokus --- zidovska kabala mluvi o svetech, kde vzdy neco schazelo. To neni styl meho Boha. Tomu se vzdy vse povede.

Takze jestli mas konkretni duvody proc neuznavat zidovskou kabalu tak ti verim, ale kdyz Bardonovu tak mi je popis a pokusim se Ti tvuj problem vyresit :-) Jestli toho budu schopen :-)

Tak ahoj vsichni , opravdu hezke forum !!!

A.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 25 čer 2012, 09:15

Ahvaeshel píše:.


Pokusím se vysvětlit a ujasnit některé body, které jsi popsal z mého hlediska.
Již několikrát jsem zde napsal, že z hermetismu si beru od každého něco. Něco z Lasenica, něco z Kefera, něco z Bardona, něco z Cámary, něco z Guaty atd. Svým způsobem si vytvářím vlastní syntézu hermetismu. Samozřejmě to co dělal Bardon, nebo Lasenic je z pohledu jiná věc, ale v jádru úplně stejná. Každý šel a jde ke stejnému cíli, ale úplně jinou cestou. Stejně jako lidé z tohoto fóra.
Kabbala, kterou udělal Bardon je syntézou spíše (jako celého jeho díla, kromě alchymie, kterou jsem neměl možnost vidět ani v žádné dochované části, ale dá se předpokládat, že i ona vycházela z Indie) Indie. Přihlédl však k jistým arabským syntézám a vzniklo tak jeho dílo. smozžejmě musel čerpat z mnoha dalších zdrojů (Adonsmus apod.). Z kterých si netroufám říct, jistě ne vše diktoval z "hlavy" nebo jak říkal pan Běhounek od hlasu "Genia". většinu věcí jistě prošel a já si netroufám říct co, na tom ostatně nesejde, já jsem u toho nebyl a nemohu spekulovat.
Tím netvrdím, že je jeho dílo špatné, já si z něj beru pouze něco. Někomu se hodí pouze cesta "Bardona".

Další věc, že by Egypt neměl svého boha-zakladatele je omyl. podle jisté legendy existoval, ale byl beze jména a jeho jméno neznalo ani žádné jeho dítě (tj. Onské devatero: Eset, Sutech,...).

Zmińuješ předešlé životy. je zvláštní, že mnoho lidí to popisuje, ale nezná přesnou indukci tohoto zákona. Totiž, že jsem něco cítil z minulého života, slyšel a viděl v této inkarnaci, nemusí znamenat, že jsem to byl já. Může to být jev toho, co se zde zve akáša. Líp to formuluje v Hovorech s Lasenicem Lasenic. Může to být otisk zemřelého člověka (třeba faraona) a zvířete, třeba psa. Úplně jiné duše, které něco prožili. Co, zanechaly zaznamenané v "onom světě". To co bylo prožito, si může převzít většina inkarnovaných duší, jako by to prožila, i když to nikdy jejich duše neprožila. Příklad. Tedy, že jsem přesvědčen, že jsem v minulém životě byl rodilým Pařížanem ještě neznamená, že jsem vůbec v Paříži byl. i když třeba znám celou mapu Paříže z počátku 20. století, mohl jsem přrvzít pouze pocity a zážitky někoho úplně jiného. Prostě kouzelení hermetismu a přírody.

Bardon má tedy pravdu, když v úvodu píše, že jeho cesta není pro každého. Každý je svým způsobem universalista. Každý si dělá svou cestu okultismu.

nakonec, mám-li se vyjádřit ke Kristu, je to hra církve. Pasovala člověka na syna Božího a udělala syntézu, která je stejně jako ostatní náboženství profanací jejich směru. Je to jinak, než se popisuje. Včetně tolik opěvované Bible.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Windik » 25 čer 2012, 10:34

Cagliostro píše: mám-li se vyjádřit ke Kristu, je to hra církve. Pasovala člověka na syna Božího a udělala syntézu, která je stejně jako ostatní náboženství profanací jejich směru. Je to jinak, než se popisuje. Včetně tolik opěvované Bible.


církev je hra to souhlasím ,ale s Kristem nemá nic společného.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 25 čer 2012, 12:05

Windik píše:církev je hra to souhlasím ,ale s Kristem nemá nic společného.


Kristus, Budha apod. Ne oni, ale jejich okolí to z nich stvořilo 8-) Ne jejich samotná existence. Bylo to zneužito okolím.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 25 čer 2012, 17:40

Nechci zde brat v potaz, zda je Kristus stelesnenym Bohem. Mnoho zaznamu o Huarakochovi, Kon Tikkim v Jizni Americe, Quetzalcoatlovi ve Stredni nam rikaji, ze Kristus navstivil jako osoba i je (bily vousaty muz, ktery kracel po mori, odesel kracic po mori smerem na Zapad, ucil je Lasce, zapchaval si usi, kdyz mluvili o bojich, jeho ucednici chteli privolat ohen z nebes, ktery stravil vsechno a z kamenu udelal, ze se dali vzit jednou rukou jako pirka ... ). Kristus je stelesneni Boha. Kdo trosku v duchovnim smeru je cinny to vi, protoze sila, kterou ma i dnes Cirkev se neda zlomit zlymi duchy. Clovek se bude citit spatne, bolet ho hlava a podobne. Ale vec se nema tak, aby jsme dokazali existenci Krista - Hurakochi - Kon Tikkiho - Quetzalcoatla, v tu bud nekdo veri nebo ne. Mne osobne do kosmologie vyborne zapada, je to stezejni bod o ktery se muzu vzdy oprit.

Vec s hermetismem je ta, ze kdo ho dela opravdu si dela syntezu mnoha systemu --- ja sam taky. Jsem orientovan spise na Tibetske, Egyptske, Etiopske a Krestansko - Zidovske texty nez na Zapadni hermetismus, ale poznacil mne asi kazdy system, ktery jsem prostudoval. Pokud neslo vylozene o lidsky vymysl, tak jsem ho zaclenil do me kosmologie sveta.

A jina vec je, jak si svet predstavujeme, a jaky svet je doopravdy. Ale diky Bohu se da poznat temer vse. Castokrat pritom clovek nepozna ani sam sebe. Ale snad jednoho dne ... .

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 25 čer 2012, 18:39

Ahvaeshel píše:Nechci zde brat v potaz, zda je Kristus stelesnenym Bohem. Mnoho zaznamu o Huarakochovi, Kon Tikkim v Jizni Americe, Quetzalcoatlovi ve Stredni nam rikaji, ze Kristus navstivil jako osoba i je (bily vousaty muz, ktery kracel po mori, odesel kracic po mori smerem na Zapad, ucil je Lasce, zapchaval si usi, kdyz mluvili o bojich, jeho ucednici chteli privolat ohen z nebes, ktery stravil vsechno a z kamenu udelal, ze se dali vzit jednou rukou jako pirka ... ). Kristus je stelesneni Boha. Kdo trosku v duchovnim smeru je cinny to vi, protoze sila, kterou ma i dnes Cirkev se neda zlomit zlymi duchy.



Kristus zemřel (pokud budeme věřit údajům katolické církve) v roce 33. Již před bílím mužem s vousama kázala o lásce podle pověstí (a prokazatelně mnohem starších dochovaných egyptských papyrů) Eset. A tento materiál pochází z doby před 1500 před Kristem :-)
Slyšel jsem o současném zjevení Krista, zjevuje se jako muž asi 30 let, oblečený v bílém oblečení (vida jde z dobou) a káže o lásce. Kristus je vlastně jen fantom doby.
Ale s významem a výkladem se v v jádru shodneme, každý z jiného úhlu pohledu.
O moci a síle katolické církve nebudu soudit, je to pro mě jen směšné divadlo. pokud tomu (papeži) někdo věří, já katolické církvi nevěřím. A navíc, mají špatný výklad Syntézy :P
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 25 čer 2012, 23:03

Uz jsi nekdy videl, jak se demon trese pln strachu pred pozehnanym krizem, ktery pozehnal obyceny knez, ktery v zivote nevidel demona ? Ja tady nebudu rozpitvavat neco, o cem vim, ze je lez ruzdnych bytosti, ktere aby nestratili silu nad clovekem mu budou balamutit ruzdne veci. Zapomenme na tuhle temu, pokud bys udelal treba jen spominany pokus s pozehnanym krizem, tak by jsi hned videl kde je sila a co jsou jen silacka slova a reci. Ale nechme toho.

Co se tyce Eset, tak ona byla spise bohyne plodnosti. Po smrti, kazdeho faraona vzali do Velike pyramidy, kde v tajnem ritualu mu na mumii pripevnili jeho bradu (vite asi co to bylo/umely falus), a v kralovnine hrobce pak mel zavrsit svuj cyklus s Eset - Isis, aby zarucil kontinuitu sily Osirise na noveho faraona, pricemz novy farao byl o patro vys v dyoritove hrobce. Tak jako jizni pruduch z kralovy hrobky smeroval na boha Usirewa - Osirise,(dnes znameni Orion) kde byl novy farao, tak jizni pruduch z kralovniny hrobky smeroval na bohyni Eset - Isis , hvezdu Sirius. Kdyz zemrelemu faraovi pripevnili umely falus kde jeho sila vysla na bohyni Eset, tak se energie pote co byla stravena na obloze Eset do Usirewa - Osirise se mela vratit cez pruduch Osirise do noveho Osirise --- noveho faraona ze souhvezdi Osirise, ktery byl hned nad Eset na nebi. Tak byla zachovana kontinuita stvoreni u Egyptanu, Buh Osiris - Usirew znovu zapocal vladu, jen v jinem tele. Bylo to neco jako dnes korunovace. Az po tomhle aktu byl farao plnym faraonem. Podle nekterych to byl porad jeden duch, ktery prechazel z jedneho faraona do druheho, za pomoci knezi a teto metody. Co se odehravalo v tom case v spodni hrobce v pyramide, zda tam byla zosobnena Maat, a podsveti, to je uz jina teorie. --- Byla to ceremonie, kuli ktere pyramidy postavili. Teda hlavni tri (ktere se kryji s Osirisovym pasem na obloze - Orionovym pasem). Treti pyramida je mimo uhlopricku, presne jako treti hvezda Orionova pasu. Taky velikost hvezd se promitla do velikosti pyramid. Mnozi egyptologove se mylne domnivaji, ze vsechny pyramidy byli hrobky. Oni vsak jen kopirovali tenhle ritual predani moci v hlavnim pyramidalnim komplexu --- to jim pyramida symbolizovala, proto ji delali i stovky kilometru treba v Sudanu. - Zrod Fenixe, kdy z popela jednoho povstava novy fenix. Nejvrchnejsi kamen na kazde pyramide, Benben se jmenoval podle tohoto mytickeho vtaka, ktery je symbolem, pro smrt jednoho faraona a kreaci noveho. Legenda o vtaku Fenixovi, kdy tenhle se vrhne do ohne, zabije se a tim vzletne novy fenix ma svuj puvod prave v Egypte a nenadarmo vsechny pyramidy meli pojmenovany nejvrchnejsi kamen ve tvary male pyramidy prave jmenem tohodle vtaka.



Eset - bohyne Isis, neboli Sirius predznamenavala i zahajeni zaplav od Nilu, ktere zastavil az Asuan v XX. stoleti. Eset, muze nekdo povazovat za Istar v Uru, - Babylonu, ale Istar v Babylonu byla Venuse. Ale mela podobnou silu --- laska, plozeni, hojnost. Egyptane nemeli hlavni bozstvi. Meli mnoho bohu, na popsani mnoha sil, ale neco co udelal treba Achnaton, kdy stvoril Atona, ho a jeho syna Tutanchamona stalo zivot. Ani Eset ani zadne jine bozstvi, nebylo v Egyptu hlavnim. Byla Nut - obloha a otec sveta a bohu, ale Egyptanum zustala zastrena existence Jedineho Boha. To zase prineslo az zidovsko - krestanske nabozenstvi. Ale v Atlantide a Lemurii byl uctivam Buh, pak jeho " poslove " naucili vsemu moznemu lidstvo, pak se zacali uctivat ti poslove a zapomelo se na Boha, pak potopa, renesance bozstev, uklidneni, pravy zaklad u Mojzise, David, Kristus a apostolove, a ted rozuzleni :-). Snad to dopadne dobre :-) Da Buh ze ano :-) Kazdy z nas vi a pozna Pravdu, kdyz se podiva do sveho srdce. Dulezite je nestratit se a verit v dobro a Lasku.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 25 čer 2012, 23:43

PS: Tady je obrazek. Nevim na jake strance to je, je to uz zname. Ja kdysi cetl Roberta Bauvala a Grahama Hancocka, ktery to popisovali jako prvni.

http://1.1.1.2/bmi/www.siloam.net/membe ... ufuwst.gif

tady je hezky znazornen Osiris, ale Isis, tam neni, ta ma stat trosku pod nim na hvezde Sirius : http://www.archaeoskymatrix.com/images/ ... 20Giza.gif

Ta hvezda u prave paty Osirise je Eset --- http://1.1.1.5/bmi/www.bibliotecapleyad ... orion2.gif

http://www.goroadachi.com/timerivers/niledecoded-p2.htm

Kazdopadne je o tom na internetu jiz hodne stranek, tak jen par, ktere jsem ted nasel. Koukal jsem jen obrazky, za text nerucim :-) Vse dobre !!!

A.


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host