Původ kabbaly

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 26 čer 2012, 08:03

O tom bychom mohli diskutovat donekonečna. Jen ještě pár reakcí, které chci podotknout.
Egypt měl skutečně neznámého hlavního Boha, později byl alespoň udělán jako důležitý Amon-Re, jako Bůh Slunce. Slunce bylo považováno v mnoha mythologiích jako stvořitel života. Ale o jeho "otci" se toho moc neví v žádné kvalitnější mythologii.
Představa, že se křížem zažehnává "démon" je uměle vyvolaná záležitost. Viděl jsi někdy, že by se našel symbol kříže v době Krista, nebo před Kristem? tedy jako symbol zařezávající zlo? Proč např. Je hřbitov plní křížů, když má zahánět démony (upíry), kde jich může být celá řada?
A přesto byl znám kříž již před Kristem. V trochu jiné formě. Je to tzv. Nilský kříž, Anch, Isidin kříž atd. I když mu byla pro katolickou církev odňata hlavička, udělala z toho (možná neúmyslně) symbol posvátného Tau. Tau že by byl kříž, o tom katolická církev nehovoří a označuje kříž pouze za symbol smrti. Anch je naopak symbolem života. A ta energie je mnohem silnější. Jak i říká v Deníku Horev Lasenicovi genius Aziel. je to mnohem starší symbol, než Egypt.
U Eset jde o mnohem těžší věc. Řeknu to tedy takto: Je to bohyně Tísíců jmen. A vzpomeňme její sestru Nebhtet, Paní (nikoliv domu jak se udává v českém překladu) Chrámového tajemství (!).
Pyramidy-celkem souhlasím.
Ještě jedna věc-Mojžíš a jeho Bůh. Už jsem to zde někde psal, Jehova byl stvořen Mojžíšem a později převzat katolickou církví. Jejich Bůh se jim však nemůže osobně projevit, nikdy nemohou spatřit jeho tvář atd. Před tím měli židé mnoho tisíců bohů, každý kmen jiného a teprve Mojžíš to ujednotil, ale ne plně, dokonale. V podstatě jenom to, co se naučil jako kněz ve starém Egyptě.

A tak bychom mohli neustále pokračovat :P

Zdraví a mnoho energie přeje

C.
Ego sum, qui sum!

FTX

Kříž

Příspěvekod FTX » 26 čer 2012, 09:25

Kříž - Symbol/Nesymbol.

V podání křesťanské církve je to mučící nástroj, na kterém byli popravováni lidé včetne Krista. Za to umučení by se měli lidé stydět a ne si to dávat do symbolu. A to i kdyby byl umučen kdokoliv jiný. Mimochodem, dříve byl Kristus symbolizován znakem ryby.

Kříž je novotvar. V dřívějších verzích Bible se psalo, že Kristus byl umučen na dřevě.

Doporučuji na přečtení:
http://karolinaloskotova.blog.cz/1010/proc-a-jaky-kriz-je-destruktivni-doporucuji
Cituji:
Kdo si na sebe bere kříž, bere na sebe nemoc, bídu, utrpení a je tomu skutečně tak. Kříž vysává z lidské bytosti energii a posílá ji přímo temným entitám.

Nemohu s tím 100% souhlasit, ale trocha pravdy na tom je.

Neškodí třeba egyptský Anch. Dále mě překvapilo že kříž na staré medaili sv. Benedikta má také pozitivní vyzařování.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Anubis » 26 čer 2012, 10:18

Cagliostro píše:... Anch je naopak symbolem života...

FTX píše:... Neškodí třeba egyptský Anch.

To je všechno možná pravda, ale v rukou nezkušeného může být dvojsečnou zbraní (život beroucí). Je to podobné, jak s živou a mrtvou vodou v pohádce, akorát ankh se při použití nemusí nijak otvírat/aktivovat. Já ho nosím už několik let, ale třeba na krk bych si ho nedal. Ta umrtvující osa (směrem od středu dolů), resp. její nehmotné pokračování by neměla jen tak ledabyle zasahovat do těla.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 26 čer 2012, 10:48

Anubis píše: Já ho nosím už několik let, ale třeba na krk bych si ho nedal.


Překvapuješ mě. Na krku ho nosim asi deset let.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 26 čer 2012, 16:37

Cagliostro - No vidis, jak Ti vadi kriz. Verim, ze by jsi s nim nevedel byt v jedne jizbe mesic. --- Smrt, zlo, ... vsechno co Ti bytosti nabulikaji, protoze se krize boji. Znam to az moc dobre. Taky jsem takhle kriz spatroval. Bal jsem se ho. A o to prave jde.

Kriz je znamenim zivota, 4 zivlu a Akashi, ktera je symbolizovana Kristem vprostred. Je to symbol celeho sveta, jeho 4 smeru. Stretava se tam Bozske (vertikala) a lidske (horziontala). Veci jako trnova koruna, ktera Jezise pichala az do mozku a hreby, vse to je o sile Ducha. Je to jiny duch, to citite. A jeho moc je nekonecna. Buh Mojzise se predstavoval uz Abrahamovi, jeho synu Jiccachovi, a Jaakovovi. Rika se Buh Abrahama, Izaka a Jakova. Ano obycejni zide v Egypte meli mnoho bohu, a prave proto prisel Jediny Buh, ktery chodil i s Henochem a jeste pred potopou ho bez smrti vzal do nebe, kde z nej udelal podle kabaly nejmocnejsiho andela Metatrona, Hlas Bozi, tenhle Buh kdyz videl, ze Egyptane oblbuji potomky jeho milacku, tak je chtel vzkrisit a povedlo se do jiste miry. Mojzis Boha nevymyslel. Ten zde byl jeste pred Stvorenim sveta :-).
I jeho Tetragramatton odkazuje spise na pozdejsi dobu. Je to jedno velike tajemstvi, a vim proc Mojzis vybral tyhle ctyri pismena. Ma to souvis s necim pozdejsim, ale je to tak velike tajemstvi, ze ho nemuzu zde zdelit. Udelal jsem tak na patricnych mistech, to musi stacit.

Jestli i Mojzis dal Bohu oznaceni - JHWH Cabaot - Hospodin Zastupu, nebo jina (nejcastejsi po Tetragramattonu je Elohim - coz je plural - na odkaz Bozi Trojice) nevymyslel Boha.

Ale vic se o tom bavit nebudu. Muzeme prejit na jine tema, nemusime se tocit kolem krestanstvi. Vim, ze pro lidi hledajici to je problem, protoze nepoznali Ducha Krestanstvi --- ten v kostele castokrat neni. I knezi jsou spise odstrasujici priklad. Ale kdo veri v Boha ten s nim protrpi vse. I jeho zle sluzebniky :-)
Ale nechci aby se to stocilo na dikusi, ve ktere ja nepresvedcim tebe a ani Ty mne. Co se tyce Ankhu, nekdy se pouziva na Adoraci - pricemz na vrchnim Oku je prave Eucharistie --- Jako monstrance. Je to bezne treba ve Francii, i kdyz nekomu se to nelibi.
Ale nechci debatu stocit na krestanstvi, rikam co jsem videl a co znam. Kdyz neprijimate me svedectvi ok, kdyz ano taky ok. V kazdem pripade chci jen rozsirit obzor, ze se da verit v Boha a pritom delat Kabalu. ze to neni kontradikce. I sam FB v KKOK mluvi velmi, velmi casto o Bozi Prozretelnosti, dava formule jak ji uctivat, tajna jmena na jeji uctivani, i ve vibracich casto popisuje vztah - clovek - Buh. Takez on s tim problem nemel a verim, ze veril v Bozi Prozretelnost. Svateho Jana Evangelistu treba Bardon oznacuje za kabalistu. Mluvi o vibracich ktere Kristus pouzil pri kriseni z mrtvych. Vse je v KKOK. Treba si ji precist :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 26 čer 2012, 16:58

Ahvaeshel píše:Cagliostro - No vidis, jak Ti vadi kriz.
Ale vic se o tom bavit nebudu.








Nevadí mi kříž, je zesměšněno posvátné Tau. Více se o tom ani já vyjadřovat nebudu.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ahvaeshel » 26 čer 2012, 17:27

No vis, tak se podpisoval Sv. Frantisek z Assisi. Pismenem T. On byl v 12. stoleti v Izraeli, taky u sultana. Nevim zda mu bylo znamo jak byl ukrizovan Jezis, ale prave takhle se podpisoval treba na reguli. Z ucty ke svatemu Frantiskovi z toho Cirkev udelala tzv. Tau Kriz - pismeno T.

Jinak je zajimave, ze treba uz jeden prorok, Amos popisuje, ze vykoupeny lid bude mit na celach pismeno T. Ono ve starohebrejske / fenicke abecede, kterou psal i Mozjis se Tau , - Taw pise jako nase X. Je tam mnoho paralel mezi Taw - X a mystikou krize, Krista. Ale o tom nekdy jindy.

Ono neni to tak, ze by Cirkev zesmesnovala Tau, ne jen jak jsem jinde rikal, maji jine nazvoslovi pro mnoho veci a nam to muze pripadat jine. Ale pismenem Tau - T se podpisoval Sv. Frantisek z Assisi. Odtud to prejal cely rad Sv. Frantiska z ucty k nemu. Vid treba

Obrázek

Mej se hezky !

A.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 26 čer 2012, 19:18

O.k., v pohodě.
Důležitější je práce, než naše názory, v některých bodech se však dokážeme shodnout. ;)

Pěkný den.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Anubis » 26 čer 2012, 21:36

Cagliostro píše:Překvapuješ mě. Na krku ho nosim asi deset let.

Když tě to neomezuje a nedělá ti to zle, tak prosím. Mně stačí přidržet na spodku prst a začne mi trnout. Nosím ho tak, aby směřoval přímo do země. Matka je hodně silná a řekl bych, že toto čerpání skoro nezaregistruje.

FTX

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod FTX » 27 čer 2012, 20:24

Anubis píše:
Cagliostro píše:Překvapuješ mě. Na krku ho nosim asi deset let.


Ještě mě napadá jedna věc popisovaná v knize Diangnostika karmy.

Tam třeba autor popisoval, jak ikona myslím Ježíše škodí celé rodině a pak zjistil, že za to může ten, kdo ji namaloval. Autor tvrdil, že dříve prožil člověk celý život v kláštěře a v další inkarnaci se dal na uměleckou dráhu. Ikony od takového malíře pak skutěčně mohly léčit a uzdravovat. A když ikonu namaluje člověk se zištným úmyslem, tak škodí i když jsou na ní zobrazeny svaté motivy.

Takže asi půjde vždy o ten konkrétní předmět, s jakým úmyslem byl vyroben.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod mek onder » 27 čer 2012, 20:52

U tvarových zářičů to tak určité není,prostě vedou energii a dělají to,pro co byli stvořeny :) Až pak můžou být ovlivněni tvůrcem,majitelem..ale jen kvalitativně ;) ne v proudění.Malý anch dělá malé proudění,je dobré se naučit ho používat,umí stahovat energii,ale i doplňovat při správném použití..pozor na přebití ;)

Ať se daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 28 čer 2012, 08:33

mek onder píše:pozor na přebití ;)
Mc :)


to hrozí i u pyramid apod. "zářičů". Pěkný den.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Cagliostro » 28 čer 2012, 17:13

FTX píše:
Takže asi půjde vždy o ten konkrétní předmět, s jakým úmyslem byl vyroben.


V podstatě jde o samostatnou kapitolu. MC má pravdu, že energie lze použít v podstatě oběma směry. Energie lze měnit též u "prokletých" předmětů.
Aby nedocházelo k záměnám: Zatímco však u energie z Anche apod. jde o vyšší (magické) sféry energií, u prokletých předmětů, citových atd. jde o obyčejný astrální svět ;)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Ondra » 10 črc 2012, 22:52


Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Původ kabbaly

Příspěvekod Pete » 12 črc 2012, 12:25

Ondra (ekeaze) píše:http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Gc22UqYixeA

Na tom dokumentu me dost prekvapilo, ze tvrdi ze vlastne Boha z Rajske zahrady jsme vyhnali my a ne on nas :D Jenomze si neuvedomujeme ze jsme v Raji protoze jsme vyhnali Boha..


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti