Kabala - muj dik mistru Bardonovi

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Kabala - muj dik mistru Bardonovi

Příspěvekod Ahvaeshel » 15 čer 2012, 04:15

Zdravim !!!

---

Od konce studia na ZDS jsem zacal s Bardonem a hned s Kabalou. Dva tydny na to jsem si koupil Praxe Magicke Evokace a pak i u nas nedostatkovou Branu. Ale prvni roky jsem delal pouze Kabalu, i kdyz jsem mel zpocatku obrovske problemy se soustredenim a podobne. Kabalu jsem delal aktivne pres 7 let. Studoval jsme na skole, kde neslo ani tak o vedomosti, jako o dovednosti (hudebni skola). Ve vyssich rocnicich jsem zacal s tibetskym buddhismem a pozdeji s jeho ruznymi odnozemi.

Ale Bardonovu nauku povazuji za asi nejskvelejsi komplex. Jsem hluboce verici a i kdyz jako buddhista jsem v Boha neveril a predtim jsem nechapal Krista, nyni verim, ze mnoho veci, ktere mistr Bardon popisoval je pravdivych. V tibetskem buddhismu je az enormne mnoho paralel na kabalu, barvy vibraci, zivly a podobne.

Dodnes je pro mne obrovskou zahadou, proc tahle nauka neni vic sirena a zda opravdu jen par zasvecencu ji ovlada a pouziva. Dnes jsem nasel stranku --- http://williammistele.com/letter.html . Jeste jsem ji celou neprostudoval, ale je to asi taky clovek, ktery se zabyva Bardonovou Kabalou.

Ja jako verici, ktery vyzkousel vsechno mozne se muzu jenom sklonit pred ideami a myslenkami tohoto velikeho mistra, ktery muj zivot ovplyvnil teda velice.

Zadny tibetsky lama pozdeji mi nedal takovy zaklad jako Frantisek Bardon. Nelibi se mi, kdyz se jeho dilo zneuziva. Jenom lidi s velikou laskou muzou videt opravdove vysledky. Kdo chce jenom zkusit neco z toho, aniz by prahnul po vyssim vedomi, sluzbe Bozi Prozretelnosti, ten pohori a nic mu zjeveno nebude.

Ja sam nemuzu uz k dilu Mistra Bardona nic dodat. Leda skoda, ze nezpracoval i stvrtou tarotovou kartu - alchymii. Ale i tak vedeni, ktere lidstvu dal je obrovske a nejsme ho hodni.

Osobne neumim vytvorit ani mracek na obloze, ale jsem hluboce presvedcen, ze principy, ktere popsal, a zvlast jeho Velika Duse, plna lasky k Bohu a bliznim, nuznym a trpicim ho udelala adeptem teto i dalsich vysokych nauk.

Chcel bych Vam podekovat za tohle forum. Kabalu cvicim uz 21 let, :-) A moc se mi libi, ze se nekdo zabyva timto vskutku uzasnym dilem lasky Boha k lidem .

Buh zehnej !!! a pokud nas slysis mistre Arione, tak dik a drz nam palce !!!

Ahvaeshel

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Kabala - muj dik mistru Bardonovi

Příspěvekod Cagliostro » 15 čer 2012, 11:40

4 kniha byla knihou moudrosti, z níž se dochoval zlomek (tuším že byl jenom jednou přidán jako bonus k románu Frabato).
Pátá kniha byla o alchymii, ale z ní se dochoval opět jen zlomek, netuším kdo jej vlastní.
Obě knihy zmizely v archivu tehdejší STB. Bohužel.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Kabala - muj dik mistru Bardonovi

Příspěvekod Ahvaeshel » 15 čer 2012, 15:54

I tak to co zverejnil --- co se tyka Kabaly i Magie je nepredstavitelne a kdyz bude Bozi Prozretelnost chtit, tak urcite si nekoho najde kdo zverajni i dalsi listy. Vsechny vedomosti jsou v Bohu, a kdyz on bude chtit ... . Kdo dela kabalu ten postupne se muze intuitivne dopracovat k pravemu poznani. V magii ti zase vlastnosti veci muzou sdelit bytosti sfer. Ale ja jsem magii moc nedelal. Jednou jsem evokoval Kaliela, a jednou Eiaiela, vse kuli kabale. Nyni po tom, jak jsem delal buddhismus jsem se vratil jenom ke kabale. Ale propojuju to i s buddhismem :-).

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Kabala - muj dik mistru Bardonovi

Příspěvekod mirmin » 16 čer 2012, 17:54

Ahvaeshel píše:I tak to co zverejnil --- co se tyka Kabaly i Magie je nepredstavitelne a kdyz bude Bozi Prozretelnost chtit, tak urcite si nekoho najde kdo zverajni i dalsi listy. Vsechny vedomosti jsou v Bohu, a kdyz on bude chtit ... . Kdo dela kabalu ten postupne se muze intuitivne dopracovat k pravemu poznani. V magii ti zase vlastnosti veci muzou sdelit bytosti sfer. Ale ja jsem magii moc nedelal. Jednou jsem evokoval Kaliela, a jednou Eiaiela, vse kuli kabale. Nyni po tom, jak jsem delal buddhismus jsem se vratil jenom ke kabale. Ale propojuju to i s buddhismem :-).

Ahoj Ahvaeshel.
Zaújimavé,čo píšeš.Pred rokmi,kedy som prečítal všetky knihy od Mistra F.B. píše a teraz buď na konci PME alebo-a mám to.Držím v ruke KKOK.Je to v úvode KKOK,adept musí ovládať dokonale praktiky prvého diela,pokial sa chce zaoberať kabalou.Týmto nechcem spochybniť Tvoju skúsenosť a poznanie.Zaújimavé.Alebo som niečo prehliadol,lebo píšeš že si mágiu moc nerobil.Ja len aby tu nenarazili na neúspech záujemcovia o štúdium Kabaly podľa F.B. ak by začínali od 3.diela t.j.KKOK.Všetko dobré.
Naposledy upravil(a) mirmin dne 16 čer 2012, 23:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Kabala - muj dik mistru Bardonovi

Příspěvekod Ahvaeshel » 16 čer 2012, 22:48

Ahoj,

No ja jsem chtel moc zacit Branou, ale byla uz vyprodana a pristi dotlac byla az za 3 roky. Takze jsem nemel jinou moznost nez zacit primo Kabalou. Ono pak kdyz se mi dostala Brana do rukou tak mnoho z cviceni jsem uz povazoval za zvladnute. Kabalu jsem delal od 1993 - 1999 velmi aktivne. A Praxe M. Evokace jsem ovladal teorericky - mel jsem to nastudovane. Dodnes si pamatuju jak jsem na chate v lesich nad Liptovskym Janem si urizl hulku, ze ji budu nabijet akashou. Pak jsem mel takove hnuti mysle, ze jsem ji zahodil a rekl jsem si, ze vse budu delat jen kabalistickym slovem, ze nebudu pouzivat hmotne pomucky. To mi bylo 12 let.

Ja verim, ze veci jako kabala jsou lidem znamy i pred tim, nez se narodi, a ze tech 9 mesicu pred narozenim jsou duse s Bohem a On je zasvetcuje do svych taju. Treba, ze jeden den je dite v takovem svetle a takove vibraci, dalsi den v jine. Dite vibraci proziva a prozije az do morku kosti, sjednoti se s ni a pak podvedome v zivote se mu bud libi nebo ne, kdyz mu nikdo neskazi pohled. Ono vsechny deti jsou ciste a krasne, ale do jakych podminek se dostanou a co je pak skazi --- to je uz jine. Myslim si, ze kabala tvori samotny zaklad nasich bytosti, ze je pritomna porad v akashe a my diky tomu, ze nas akasha porad vytvari postupujeme ze stupinku na stupinek jak v zivote tak v poznani. Beru kabalu za opravdovou vesmirnou rec, ktera je platna pro vsechny tvory a kazdy ji dokaze citit. Kdybych mel tehdy Branu asi bych mel snazci cestu, ale po tech trech letech, co se mi brana dostatala do rukou jsem ji pak proletel jako rychlokurz asi za mesic. Ale nedelal jsem vsechno. Ono kdo dela neco s duchovnim svetem, tak vzdy ho Bozi Prozretelnost pripravi na dalsi krok, --- stavalo se mi to vzdy a vsude - jako v hudbe, v buddhismu, v dzogchenu. A prvne to bylo taky v kabale.

Osobne verim, ze principy popsane v ni reflektuji realitu sveta, ale vim, ze clovek sam od sebe nic nedokaze, castokrat vse jen splete a jeste si ublizi. Ja kabalu pouzivam ponejvice na sobe. V exterieru ji nepouzivam. Jednou kdyz jsem chcel na pocatku vedet, zda funguje se mi povedlo udelat neco i v exterieru, tak jsem ji zacal studovat. Ale ted to beru hlavne jako koncentracni cviceni.

Buh vsechno tvori myslenkou, nepotrebuje kabalu. Ale zase barvy, pocity a ideje zde jsou a Bardon je velmi zajimave popsal. Myslim, ze i podle pravdy. Krom toho je to moc podobne s jinymi systemy. Vse je to velmi zajimave a myslim si, ze Buh se na nas diva jako na sve deti, a pokud si neublizujem tak nas necha hrat se s koncepty, ideami a myslenkami, vizualizacemi. Kdyz vsechno podridime Bohu tak neni problem. Ale clovek by vzdy mel dat na intuici a na pocit svedomi.

Evokacni magie naproti tomu - tam jde podle mne do tuheho. Clovek nemuze byt nikdy silnejsi nez andel. Jenom, kdyz je clovek stotoznen s Bohem tak ma respekt bytosti. Ale pak kdyz je stotoznen s Bohem nepotrebuje jiz jine bytosti ani ty nejvyssi andelske - vse mu rika Buh primo a vztah mezi nim a Bohem jej tak naplnuje, ze zapomina na veci, ktere jeste jako nedospele dite chtel delat a staci mu Buh --- vzdyt tam je dokonalost, Duch, vse. Pak vse vidi jako hru. Vsechny bytosti jako kruhy na vode Bozi Prozretelnosti. Jen Buh je pro nej vsim. Takovy clovek by se nemel nikdy vracet k bytostem, protoze mu nerozumeji a nikdy nemuzou porozumet. Pak uz existuje jenom Buh. Ale pokud clovek zije jeste ve svete tak to ma o moc tezsi nez nekdo, kdo Boha nepoznal. Chtel by byt uz jinde, v tom svetlu v te krase a nadhere a zatim se musi borit s tisickami problemu.

Mnoho mystiku melo podobnou zkusenost. Verim, ze pro kazdeho z nich byl navrat z Boziho Svetla necim strasnym. Nevim si predstavit, ze je nenicilo zde byt. Ja jsem nemel ani polovinu tehle zkusenosti a strasne mne to nici. Je to jako ve zlem snu. Jak lide ziji, penize a tak ... . Clovek jako kdyby to pak videl v uplne jinem svetlu.

Osobne si nemyslim, ze je pro svet nejaka zachrana. Prichazi rozuzleni, posledni doba. Bude to tesne a desne.

No zase moc vykladam :-)

Ne ze bych to videl, ale i Vy si umite spocitat dve a dve, jak to vsechno je. Clovek by mel byt verny sam sobe za kazdych okolnosti. Kdo z nas veri v Boha tak Bohu ... . Nechce se mi verit, ze to bude trvat dlouho tohle vse :-)

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Kabala - muj dik mistru Bardonovi

Příspěvekod Windik » 17 čer 2012, 10:32

Ahvaeshel píše:Ja sam nemuzu uz k dilu Mistra Bardona nic dodat. Leda skoda, ze nezpracoval i stvrtou tarotovou kartu - alchymii. ....
Ahvaeshel


Ahoj . Pokud prakticky zvládneš všechny tři karty, nebo se už narodíš s minimálně třetí kartou a výš tak si tě Bratři Světla sami najdou a předají ti vše potřebné pro tvůj další vývoj.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Kabala - muj dik mistru Bardonovi

Příspěvekod Ahvaeshel » 19 čer 2012, 23:32

Dekuji. Ono kazda bytost ma sve patrony od narozeni. Ti k ni muzou promlouvat ci jinak zasahovat do deni. Ja jsem v tomhle dost ulitl, protoze jako buddhista jsem se vseho zrekl. Vsech kontaktu. A to jsem mel denodenne skoro porad rozhovory s bytostmi a i hodne hezke kontakty. Bez evokaci. Vic nemuzu rict, ale buddhismus mne o vse obral a od te doby jsem mel v zivote prazdno. Pak po letech prisla Bozi Prozretelnost, kterou jsem taky hodne let jako buddhista uplne negoval. Dala mi druhou sanci. Ale uz to neni jako predtim. Muj pohled je ted nabozensky zalozen, verim v Jezise a Bibli, a porad neguju bytosti, ktere mi kdysi moc pomohli. Kontakt by treba i byl, ale uz vse az moc zkoumam. Ale mozna je to jen ma imaginace :-). Ale zazraky se dejou a snad se to jednou vrati. Ja jsem si totalni zavislosti na ritualu v mysleni, negaci vsech vznikajicich myslenek (buddhismus) zpusobil jenom problemy a dnes ... Nebyt Bozi Prozretelnosti tak nejsem nicim.


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host