Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Ahvaeshel » 15 čer 2012, 23:24

Semenne slabiky v tantrismu a Bardonova tantra.
=========================================

V tibetskem buddhismu je faze v meditaci, kdy si predstavujeme tzv. semennou slabiku Bozstvi, tu nechame znit a z ni se pak emanauje cele bozstvi se vsemi aspekty. Treba je to slabika HUM, ktera ma svuj zaklad v pismene U u Bardona. V tibetskem buddhismu je slabika tmavemodra az cerna.

Pak treba slabika HRIM - vyslovuje se Shri, je casto cervena az ruzova. Je zajimave, ze treba uceni o dlouhovekosti, predavane jednim tibetskym lamou (prax na Mandaravu), jsou cele o teto slabice Shri (Hrim), ktera ma mit blederuzovou farbu. Tu mne zaujal Bardon, ktery taky vibraci U: dava blederuzovou farbu a taky se v ni vyskytuje dlouhovekost.

V tibetskem buddhismu je koncentrace na zivly, ktere maji tyto farby --- buddha Amoghasidhi - zivel vzduchu - tmavozelena --- to je u Bardona vibrace L.
Pak bila - buddha Akshobhaja - voda --- muze byt mistrova vibrace J.
Pak zluta - buddha Ratnasambhava - zeme --- muze byt A: .
Cervena pro zivel ohne - buddha Amitabha --- vibrace Bardonova treba Sch, nebo S
a ve stredni sfere, ja tmavomodry buddha Vairocana, - farba akashi.

Nad nim je prvotni buddha Samantabhadra, ktery ma cernou barvu, nekdy bledemodrou. --- vse podle Bardona --- cerna - vibrace U, a bledemodra vibrace A.

Techto paralel mezi Bardonovou Kabalou a tibetskym buddhismem je mnoho. Akasha je tam bezne znama. V tibetstine se jmenuje treba Nam'kha - prostor. Avsak oni maji jednu chybu, ze neveri, nebo aspon mi nebylo receno, ze je to bytost. Oni jsou vlastne ateisti a v Boha neveri. V skutku si mysli, ze pro ne neni zachrany, nez osviceni, diky kteremu by se nemuseli dale prevtelovat a zit v kolobehu samsary.
Je mi to podivne, ze tolik toho zjistili a nezjistili, ze existuje Bozi Prozretelnost jako bytost a ze nase mysle jsou jejimi vyhonky.

Dost casto taky lama medituje na ruzne bytosti, zve je k sobe do sveho tela - nasimi slovami udela pakt mezi sebou a tou bytosti, ktera mu pak dava sice mnoho vyhod v tomhle zivote, ale po smrti musi vse splatit. Tibetsky buddhismus dost funguje na techto paktech a i kdyz oni rikaji, ze je to jenom jejich mysl a jejich potencial, tak tomu tak neni. Jde opravdu o bytosti, mnohdy vabive vypadajici, avsak hodne nebezpecne, kdyz se jim clovek jednou zavaze a sliby nesplni.

Kdyz to vidim v Bardonove optice, tak Buddhisti toho hodne zjistili, mnoho veci prozkoumali, ale neco jim zustalo skryte.

Sam vsak pouzivam hodne metod z buddhizmu, a jednoho uceni, ktere je i v jejich pohledu jeste nad buddhismem (ati- joga), ale porad musim rict, ze nasinec s Kabalou je na tom daleko lip. Neni tam pakt mezi bytosti a zivitelem, zadne zlo v pristim zivote.

Ale paralel mezi Bardonovou Kabalou a ucenimi bonu, dzogchenu (ati-joga), tibetskeho Vajrajanoveho (tantrickeho) Buddhismu je opravdu hodne. Avsak nikdy jsem se nenaucil nic vic, nez prave z Knizek od Bardona - a to jsem byl osobne s mnoha lamy, kolikrat hlavami celych tradic a skol (v Tibetu jsou 4 hlavni skoly buddhismu) a mam hodne zasveceni od nich. I v soucasne dobe premyslim o tom vsem, co z toho uceni se da pro nas upotrebit. Musim se rozhodnout, ale ma osobni zkusenost je, ze Bozi Prozretelnost je Bytost a skutecne existuje. Podobne jako Kristus je prave Kabalisticke SLOVO, zvuk vsech nejdokonalejsich idei, ktere ani nezname a Bardon popsal v kabale jen ty lidske ... . Vesmir drzi touhle silou, atomy, subatomarni castice, tohle vse vibruje, ma svou energii. Vse ma svuj puvod v akashe - Bozi Prozretelnosti. Vse se do ni navraci i v ni zacina. Kabala by se dala vyborne upotrebit i ve fyzice/ Rozhodne delat Kabalu je pro mne vrcholem mystickeho cviceni, pocitovani, ani ruzdne tantry, byt jsou jakkoliv ucinne nejsou tak ucinne jako Bardonuv system. Urcite pochazi z Egypta, a pak se je naucil i Mojzis ... ale to je jen spekulace.

V kazdem pripade tech paralel mezi Tibetem a Bardonem je opravdu mnoho. Ale Tibet je jako 2% z Bardona. Dalsich 98% ma uz jenom sam mistr Arion.

To je ma zkusenost :-).

Ahvaeshel

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod mek onder » 16 čer 2012, 18:37

Zdravím :-)
¨
Děláš -li to co píšeš,tak děláš i Kabalu mystickym způsobem,jsi více zaměřen na Tibet apod...,je možné,že ta magická stránka ti chybí.. ? Jinak snad ani není možné,aby po takové praxi ;) a cvičení Kabaly od FB jsi toto ještě srovnával,takto myslel a nevytvořil ani mráček :) jak píšeš jinde.(beru v potaz,že studium hudby dost napomůže,hud.sluch aj.)Co ti to dlouholeté cvičení Kabaly dalo..cítíš se být více mystikem..? A to jsi cestoval jako hudebník ? Jinak je známo,že cizina se přeceňuje,mají dobré nauky...,ale taky máme slušné energetiky,vidce apod...,domácí je domácí :) Jinak píšeš moc pěkně,jen tam máme ještě spoustu neznámých... a souhlasím s tím,že je dobré dělat věci postupně...aspoň po BKOZ jak ti odpovídal kolega v jiné otázce,ale vyjimky jsou možné všude,i když jen vyjímečně.. ;)

Ať se moc daří :) a díky za odpověď.

Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Ahvaeshel » 16 čer 2012, 22:25

Ahoj,

No ja jsem kdysi byl hodne namysleny, co vsechno umim a podobne a pritom jsem nic nedovedl udelat. Neco z te namyslenosti ve mne zustalo, rad vytvarim dojem, ze neco umim :-). Ale je fakt, ze jsem byl opravdu dost hluboko v tibetskem buddhismu, dost hluboko. Jen tam je to vsechno o paktu mezi bytosti a zivitelem. Jako oni se citi dobre, maji vize minulych zivotu, castokrat i z jinych planet a podobne, dovedo delat ruzne veci --- jako napr. svitit tvari, menit realitu, ale kdyz jdes hloubeji tak je tam uzasne temno. Takove duchovne temno. Ja jsem mel vizi, ze kazdy zivitel - lama jde po smrti do pekla, kde ho duchove kteri mu slouzili v realy tahaji a manipuluji jim, aniz by si toho byl vubec vedom. Znam se osobne s 17. tym Gyalwang Karmapou. To je treti nejdulezitejsi lama Tibetu. Pak i s jinymi. Jako kdyz mi to myslelo buddhsitcky tak mas ruzdne vize, citis se strasne dobre, ale pak prijde ono posednuti - pakt. Ten je tam pritomen skoro vzdy. Maji specialni mudry (pozice rukou), ktere si predavaji z generace na generaci a udelanim kterych a mantrovanim manter bozstvi jen prohlubuji tyto pakty, a to denodenne, az cloveka opravdu posedne to ktere bozstvi. V skutecnosti lama muze byt posednut mnoha " bozstvy " a skrze nej se to predava jako virus dal. Ja sam jsem se tomu vzdy branil a nakonec diky jistym duchovnim skutecnostem jsem z tibetskeho buddhismu odesel. Ale pak pul roku bylo fest tezkych. Kdybych pritom studoval, nebo pracoval, tak bych to nezvladl. Ten tlak techto bytosti, ktere si mysleli, ze mne jiz maji v hrsti. Vis mas takove praxe, kde jim nabizis sve telo, mozek a podobne veci , oni z toho maji udelat nektar osviceni ... .

Jako je to velika sila, ale strasne temna a zla. Daleko vetsi silou je Duch Svaty, nebo Buh ... to jsem si overil. Jenze v krestanstvi se vubec uz nevi co to Duch Svaty vlastne je, a jak se ma odevzdavat. Teda existuji mystici, kteri rozmlouvaji s Bohem to je jiste, ale kdyz nekoho treba biskupa poprosis, aby Ti dal Ducha Svateho --- treba zname birmovani, tak tam skoro nic neni. Po staletich se uplne stratil Duch, a krestanstvi dnes nefunguje na poli moci, jako uz jen na poli viry. Milionkrat jsem psal duchovnim, knezim a mel kopec otazek. A psal jsem normalni maily ne treba to co prispivam ted sem. Maximum co jsem dostal bylo : " Pisete zajimave maily ... no to je zajimave ". Chybi mi u nich touha po poznani Boha. A jen skostnatele drzeni se pravidel nakonec zabije samotneho ducha krestanstvi. Sami apostolove rikali v Didache : " A o ostatnich vecech vas nauci uz sam Duch Svaty ... " sam Kristus, zivy Buh rikal : " A Duch Svaty Vas nauci vsemu ... ". Ja jsem sel za touhle vizi a chtel jsem vse mit primo od zdroje. Dnes vidim, jak se sveta zmocnuje temno a nelze proti tomu uz nic vic delat.

Neverim v reinkarnaci. Po par zkusenostech verim Jezisi. Ale chci Boha spoznavat. Kabala mi pomaha. Ale verim, ze kolik lidi tolik cest k Bohu. Vystihl jsi to presne --- vychodnim naukam se dava prilis veliky duraz. A treba prave krestanstvi - krestanstvi moci Ducha Svateho --- kdy clovek muze delat vse co se neprici Bohu - krisit mrtve, lecit chore, sytit hladne, aniz by neco pouzil pro sebe ... to se zapomenulo. Ja to taky neumim. Ale hledam jak by se to dalo delat. :-)

Mne zachranilo z buddhismu bezne krestanstvi, vyvazal jsem se ze vsech techto paktu - to bylo v 2004 roce.
Od te doby verim, ze Jezis je opravdu Buh, zadnej boddhisatva, nebo neco podobne. Buh, Slovo, kterym Buh Otec vse stvoril, tvori a bude tvorit.

Ja i Kabalu beru jako spoznavani Boha, --- to je mozna ten rozdil. Bazim po vedomostech a krase a nevim zda diky takovemu dlouhem studiu Kabaly, ci ze zvlastni Bozi Milosti, mi neco navic zjeveno bylo. Sam nevim co to je, ale citim, ze je to tam. Buh mne velmi miluje a milionkrat vytahl ze vseho zleho a byl jsem tam hodne hluboko.

Ted uz dlouhou dobu premyslim, odkud mistr Bardon Kabalu mel, jaky druh bytosti mu ji zjevil a co z ni je pravda a co muze byt podvrh bytosti. Totiz pravi andele taky sdeluji veci na Bozi prikaz. Muze to byt prave ono " Vecne Evangelium " jak se pise v knize Zjeveni Sv. Jana, ktere ma byt v poslednim case zjeveno. Nevim. Sam muzu rict, ze v mnohem je Bardonuv system vynikajici. Jen mi nejde do hlavy ze by na tom nebylo nic zle. Protoze na zacatku po stvoreni lidstva mnoho andelu reklo lidem mnoho veci --- treba jak sit potravu, jak kovat naradi etc. etc. a nebylo na tom nic zle. Tady mi to nejde do hlavy, ze by tam nic nebylo. Ale svym vnitrnim zrakem tam vidim jenom krasu. Velice cistou a nadhernou. Za vyssi povazuju jen kdyz se bytost odevzda Bohu s celu silou sve vule, kdyz se prepodstatni az Buh skrze ni dela pak vse co chce bytost a co chce Buh - kde jiz neni rozdeleni ve vuli ale bytost a Buh jsou Jedno. Ale tohle vsechno Bardon popisoval a mluvil z vlastni zkusenosti. I dilo, ze ktereho cerpal byla sama Bozi Prozretelnost. V ni to vsechno je.

Je mi to zahada ... . :-)

Prominte tak dlouhe zamysleni.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod mek onder » 17 čer 2012, 13:52

Vše tady má své polarity,ale až tady ve hmotě se to projeví tak důrazně.Naučit se tady žít je velký úkol hodný Duchu člověka.Dostali jsme svou danost,určení a Naději v Boha,Víru v Něj a Lásku v Něho který je všechno ve všem.Vnímám některé věci podobně jako ty,svět kam se řítí,lidi..,ale Věřím že vše má nějaký smysl a tak se snažím naplnit svou danost a proměnit svůj život v to co jsi psal dále a vědomě to uskutečňovat svým žitím :)

Možná by bylo dobré se setkat,osobně sami nebo i kdo by měl zájem třeba.. ;) (jedno setkání už tady proběhlo),kde by jsme mohli prohodit více praktických věcí i ohledně Kabaly,světa,Ducha sv. ..

Myslím,že i v Kabale bych mohl poskytnout určitý vhled,dělal to už děda a je to i můj koníček ;)
Pomáhat druhým se se začíná z úrovně kde jsi a pak se to prohlubuje až .. k Němu(Duch sv.Bůh...)ale nezapomíná se na hmotu,tělo...jinak by to nemělo ten pravý význam proč jsme to tělo,hmotu dostali.

Ať se daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod mirmin » 17 čer 2012, 19:14

Ano to čo sa dnes deje s ľudmi a čo im je podsúvané a ako sa dnes žije určite neteší.Ako píše majstre problémi sú na to aby sa riešili.A problémi si ľudia vytvárajú aj sami. Preto treba ľudom ako píše v bráne pomáhať.Cesty pomoci sú rôzne.A toto posúva človeka do predu v jeho poznaní a zušlachťovaní.
Všetko dobré.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Ahvaeshel » 17 čer 2012, 19:38

Dik za povzbudiva slova, jsem rad, ze to nekdo vidi podobne. Ono je to asi tim, cim vsim clovek zde na Zemi prosel a prochazi, ze postupne straci chut neco delat. Ja dost verim dvema proroctvum, jednemu od sv. Malchiase z 11.stoleti a druhemu vod sv. Nila Myrotocivreho, mnicha z hory Athos ze 17. stoleti. Dam sem link na oba. Kdyz jsem obe zkoumal a to dost peclive tak jsem dospel k nazoru, ze se nejedna o podvrh. (Sv. Malchiasove proroctvi bylo prvne zverenjeno knizne v 1595 roce). Doslova je to vsak s dnesni dobe tak jak to popisuje i druhe svedectvi z Ducha --- Sv. Nilus the Myrrhstreamer, Nil Myrotocivy. Dam sem citat aspon Nila, vzdyt posudte sami.

Jako je to dost zajimave co prijde, nevim, zda to zaziju i ja, Nostradamus predpovidal tretiho Antikrista jako " modry turban ", ktery ovladne Evropu a pak prijde konec. Ale snazim se zit svuj zivot co nejlepe, rozhodne nesedim doma a neocekavam konec sveta nebo neco podobne. Muj nazor je, ze obe proroctvi na sebe navazujou, jak to Nilovo tak Malchiasovo. Neco se udeje, musi, podle mne i Buh - Bozi Prozretelnost nemuze nechat bez trestu tohle vse co se deje pod sluncem ... . Uvidime.

Tak zatim !!!

Proroctvo Nila Myrotociveho píše:Po roku 1900, okolo pol. 20. storočia, budú ľudia tejto doby na nepoznanie. Ked' sa priblíži doba antichristovho príchodu, myseľ ľudí sa zatemní telesnými vášňami a zosilnie neprávosť (hriech). Svet bude na nepoznanie. Ľudský zovňajšok sa zmení a nebude možné rozoznat' mužov od žien pro nehanebnosť v obliekaní a účese. Títo ľudia sa antichristovým klamaním stanú krutými a budú ako divá zver. Nebude úcty k rodičom a starcom, láska zmizne a kresťanskí pastieri, biskupi a kňazi sa stanú mámivými, úplne neschopnými rozoznať pravú cestu od nepravej.
V tej dobe sa zmenia zásady i tradície kresťanov a Cirkvi. Ľudia zanechajú skromnosť a zavládne rozhadzovanie. Faloš a lakomstvo dosiahnu veľké rozmery; avšak beda tým, ktorí hromadia poklady. Chtivosť, cudzoložstvo, homosexualita, tajné skutky a vražda budú vládnuť v spoločnosti. Takto budú ľudia mocou takýchto veľkých zločinov a neviazanosti zbavení milosti Svätého Ducha, ktorú obdržali pri sv. krste, a už nebudú počuť hlas svojho svedomia. Božie Cirkvi budú pripravené o bohabojných a zbožných pastierov a beda kresťanom, ktorí v tej dobo zostanú vo svete; celkom stratia svoju vieru, pretože nebude spôsobu, ako získať od kohokoľvek svetlo poznania. Potom odídu zo sveta do sväých útočísk; hľadajúc, ako by uľahčili svojmu duchovnému trápeniu, no všade narazia na ťažkosti a prekážky.
Toto všetko bude dôledkom toho, že antichrist túži ovládnuť každého a panovať celému svetu; tiež bude činiť zázraky a preludné znamenia. Dá ľud'om skazenú múdrosť, takže tí vynájdu prostriedok, ako môže jeden človek s druhým viesť rozhovor z jedného konca zeme na druhý. Ľudia tiež budú v lej dobo lietať vzduchom ako vtáci a zostupovať na dno mora ako ryby. A až toto všetko dosiahnu, strávia líto nešťastní ľudia svoj život v pohodlí bez toho, že budú vedieť, duše úbohé, že je to antichristov podvod. A on, bezbožník, bude korunovat' ľudskú vedu takou domýšľavosťou, že táto povedie ľudí k tomu, aby zanechali pravú cestu a stratili vieru v existenciu Boha v troch Osobách.
Potom všedobrý Boh, vidiac pád ľudského pokolenia, skráti tie dni pre tých nemnohých, klorí budú spasení, lebo nepriateľ chce uviesť do pokušenia pokiaľ možno aj vyvolených... Potom sa náhle objaví trestajúci meč a zabije zvodcu i jeho služobníkov.


Proroctvo sv. Níla Myrotočivého pro našu dobu (zo Svätej Hory Atos, z r. 1651)


Tady je Malchias ---> http://en.wikipedia.org/wiki/Prophecy_of_the_Popes


===

Jako jsou to nabozenske pohledy, ja treba v telefonovani a podobne nevidim mnoho zla.

S tim stretnutim to je supr napad, jdu se podivat do te temy, kde se to probira. Rozhodne tohle forum je supr, veliky dik zan. Jak vidim jsou tady lidi me krevni skupiny :-),a tomu jsem moc rad, protoze nekdy si uz clovek rika, ze jestli zije spravne a pod. . Tak diky a zdravim !!!

Ahvaeshel


Ahva - Laska , Esh - Ohen, El - Bozi ; Ahvaeshel - Ohen Lasky Bozi :-)

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Ondra » 18 čer 2012, 07:16

No jo, ono jestli to veškeré zlo nepramení ze strachu , nebo ještě hůře strach ze strachu.

Mnohdy všude čtu různé názory o tom, kam ten svět spěje, jak jsou lidi zlí atd. Jen by mne zajímalo podle čeho posuzují, což pak před 100 lety, nebo ve středověku atd. nebyl svět horší, stejný... byl skutečně lepší ?

Tím neříkám, že svět by nemohl být vždy lepším, tedy se snažit tomu nějakým způsobem přispívat, aby lepším byl.

Zas na druhou stranu je pravda, že když má něco umřít, tak strach je "přitozený" projev a to ať se jedná o egregory (náboženské), lidi, zvířata a mnohé jiné. Pokud tedy má dojít k takovéto změně, tak tomu mohou předcházet veškeré možné formy utrpení, tedy především mám na mysli to vnitřní duchovní. Jenže ono vše jednou musí zemřít, aby se mohlo zrodit něco jiného, to je naprosto přirozený proces, nic tu nemůže být věčně a to ať se jendá třeba jen o formy pře-myšlení.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod marvin » 18 čer 2012, 11:46

taky o tom často přemýšlím... jestli je svět horší nebo lepší. Řekl bych, že co se týče charakterových vlastností tak se toho asi tolik nezměnilo. Chamtivost je tu pořád .. rozdíl je v technologii..otroctví se přesunulo z fyzických okovů na psychické, ale zůstává stále stejné. Jesli je to jednodušší než dřív, tak to nevím...
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Milda » 28 čer 2012, 14:04

Jestli je svět to lepší nejsme schopni vůbec posoudit.
Svět je.
Další posuzování je poplatné naprogramování vašeho ega.
To je naprogramováno dnes a informace o minulosti stejně přesné nemáte a vždy budou poplatné své době.
Ani dnes se žádnou pravdu nedozvíte, protože vám říkají co si myslet máte a říkají vám co dělat máte.

Svet je presne takovy, jako ho chce mit vetsina tvorivych mysli na teto planete.
Katastroficke predpovedi stredoveku budou fungovat tehdy, pokud se s nim ztotozni tvoriva mysl lidstva.
Dokonce panika kolem roku 2012 se muze takto zhmotnit.
Nekdy si rikam, ze to jiz lide nevedi a proto se tak chovaji.
Nekteri to vedi (vladnouci spicky) a zrejme proto se tak chovaji.

MYSLEME JEN NA TO CO CHCEME.
Naposledy upravil(a) Milda dne 28 čer 2012, 14:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Milda » 28 čer 2012, 14:12

Prosim opravte si slovo tantra na mantra.
V nadpisu i v textu.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Jana » 28 čer 2012, 16:20

Souhlasím s Mildou,a věřím tomu že člověk se vyvíjí (evoluce) v lepšího-bohočlověka.Nevěrím žádnému proroctví o konci světa i Ježíš řekl, že o konci světa ví jen Otec v nebi a nikdo jiný.

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Ahvaeshel » 29 čer 2012, 22:32

Milda píše:Prosim opravte si slovo tantra na mantra.
V nadpisu i v textu.



Bardonovy nazvy tak jak je on dal nesouhlasi s tim, jak se pouzivaji v tib. buddhismu. Tantra je tam uplne neco jine, nez jak to Bardon popisuje. Ja se jako ted vsem musim omluvit, ale mam nejaky utlm v psani, urcite se k tomu dostanu po case, ale momentalne jsem dost vystaven. Vse dobre a hezke leto !!!

A.

Atia
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2012, 22:13
pohlaví:

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Atia » 03 srp 2012, 23:10

Dakujem za Ahvaeshelov prispevok.. celkovo moc mi tato sekcia dala info, este raz vdaka. Myslela som si ze je to pakt bytosti ako pise a teraz ked to niekto povie ako svoju skusenost je to pre mna vzacne.

Prosim Vas nemohol by mi niekto poradit s cvicenim Kabaly. vidim ze nie je tu sekcia v ktorej by sa riesili jednotlive pismena, cvicenia...

mek onder napisal:
Myslím,že i v Kabale bych mohl poskytnout určitý vhled,dělal to už děda a je to i můj koníček

Prosim mohol by si mi pomoct? v Bardonovej knihe KOK su nezrovnalosti a som z toho zmotana.. neviem nemecky aby som si mohla najst povodnu verziu ci nie su len preklepy v KOK alebo nieco take. Napr pismeno B na str 50 je vodny zivel a cvici sa v bruchu, ale na str 60 uz pise ze B ma co cinit se zivlem zeme, tedy s tihou. Na str 65 je B rovnako prisudene zivlu zeme. rovnako D je na str 50 zem a na str 61 je to cisty ohen.. je tam viac nezrovnalosti. celkovo na str 52,53 su pismena vo viacerych pripadoch prisudene inemu zivlu nez na str 64,65. Potom mam pocit z tohto ci su pismena vobec dobre priradene aj tie ktore sedia na kazdej strane rovnako.
Potom by som rada pocut co si myslite o tom ako sa povie "zvatlave" L - ci ako makke L?
M si viem predstavit "brucive" ale N si "bzucive" velmi neviem predstavit..
Potom na str 64 pise ako sa jednotlive zivlove pismenka cvicia v konkretnom zivle akoby vsetky za sebou a pritom chybaju niektore pismenka.
fu tak zatial asi staci na zaciatok otazok.
precitala som vsetky Bardonove knihy a asi dva roky cvicim cvicenia podla neho. S mentalnymi cviceniami mam vsak skusenosti a cvicim ich od asi puberty..20 rokov najmenej..Kabala mi ucarovala, zatial cvicim pismeno A druhy mesiac a je to naozaj krasne :-)
Mala som bolesti hlavy, trpla mi vzadu od krku..intuitivne som sa v kuse magala vo vode, pomahalo mi to. Teraz sa mi to uz vyladuje a vyborne sa citim. Vela sa vraciam k BKOZ a cviceniam odtial a uz im lepsie rozumiem aj sa mi lahsie cvicia. uplne nove info tam nachadzam, co som predtym nejak nevidela alebo nechapala..
srdecne Vas vsetkych zdravim.

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Roman274 » 03 srp 2012, 23:40

Atia píše:Prosim Vas nemohol by mi niekto poradit s cvicenim Kabaly. vidim ze nie je tu sekcia v ktorej by sa riesili jednotlive pismena, cvicenia...

srdecne Vas vsetkych zdravim.

Tak vitaj :)
Noo, že tu nevidíš sekciu s cvičeniami kabaly, má jednoduchý dôvod.
Asi nikto nieje ešte tak ďaleko.......ale človek nikdy nevie ;)
Je škoda, že Ahvaeshel sem prestal písať. Píšeš že Bardonov systém robíš dva roky. Neviem aké skúsenosti si nadobudla počas tých spomínaných 20, ale pokiaľ malé, nie je to nebezpečné?
Predsa, pracuje sa tam v mentálnej rovine, v astrálnej, s inými silami čo sa týka kvantity a kvality. Nieje to veľký skok? Alebo len neviem, čo sa v tebe skrýva :)
Tak či tak....veľa šťastia a prispievaj sem prosím :)

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Tibetska tantra a Bardonova Kabala

Příspěvekod Lumpino » 20 čer 2013, 11:10

Měl bych takový nesmělý dotázek k mantrám.

"Pak treba slabika HRIM - vyslovuje se Shri,...... jsou cele o teto slabice Shri (Hrim)................."

Mám takový dojem, že mantra "Hrím" je mantra bohyně Durgy.
A Šrí (anglicky Shrí) je jméno bohyně Lkašmí - mantra Šrím. Ne každá kniha z východu o mantrách musí být pravdivá. Je vždy lepší porovnávat více různých etxtů.

Jiank, správná výslovnost různých mater, přímo od indických mistrů lze najít na Youtube.
http://www.youtube.com/watch?v=znMImhH5OVo


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti