Materie a Duch

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Ahvaeshel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 15 čer 2012, 03:55
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Materie a Duch

Příspěvekod Ahvaeshel » 23 čer 2012, 03:54

Jaky je podle Vas rozdil mezi Materii a Duchem ? Z mych zkusenosti vim, ze muzu milionkrat neco delat, vyslovovat vibraci, snazit se evokovat bytost, kdyz na to nedostanu zmocneni - Ducha od BP tak je to jen bezducha materie, ktera ani moc nezavazi. Duch je vse, a jen diky jemu muzeme delat tyhle veci. Ale je to i obracene Muzeme materii privolat Ducha ? Rozumejte - materie = techniky evokace, praxe, vibrace. Hodne se mi stavalo. ze jsem se mnohokrat namahal neco udelat, a neslo to. Pak kdyz jsem uz koncil prisel Duch od Boha a bylo to. Zda slo o namahave cviceni, ovplyvneni hrube hmoty nebo jen tak. Prichazi mi na mysl, zda to vse nejsou jen prostredky k dosazeni Cilu - spojeni s Bohem, pricemz pro cloveka je vedlejsi co za prostredky pouziva. Zda Kabalu, Praxe, Branu, krestanstvi, buddhismus, meditace, kontemplace, vlastni tvorivou praci, siti na stroji nebo neco jine. Ze skrz kazdou cestu se nakonec dojde k dokonalosti, a neni ani tak podstatna ta cesta samotna jako prave to co nazyvam Duch --- to Vyliti Oleje na hlavu krale - cloveka, naplneni moci, ktere clovek muze dostat v jakemkoli cinu a skutku, kromne tech zapovezenych (zabijeni, niceni). Zda je Duch a zivot v nem Cilem pro vsechny a zda to co delame je vubec podstatne, kdyz k sjednoceni muze dojit kdykoliv si On preje. A vsechno je opravdu jen na Nem.

Nekdy mam pocit, jako by se mnou hral hru --- chci to a to, jde se mnou, chci opet neco jine, jde taky tam, mam takovou a takovou vibraci, drzim to a to, on mne tam nasleduje. Ale co je Cilem ? Jen Zosobneni Boha v Sobe, propojeni nasich zivotu, sjednoceni Ducha. Jeho Laska smerem k nam a nase smerem k Nemu. Nauky nam muzou pomoct ho vic chapat, proto je dobre, ze zde jsou , ale v konecnem pripade je to vzdy On, kdo je cinny, jak v nas tak jinde. Kdo ma manifestacni stav viry --- a soustredi ho na Boha v sobe, ten s nim opravdu muze vejit do kontaktu. K tomu mi hodne Kabala pomohla. Zvlaste vibrace U, U:, A, J a vubec vsechny vibrace. Sam sebe se ptam, kolik toho muze byt cloveku zjeveno aby poznal, ze jedine je podstatne --- On, ktery se v Pisni Pisni nazyva Milym Duse. Ale tam uz je jen vzajemne objeti a vesmiry vesmiru.

Proto Kabalu beru jako Telo Boha, a Boha jako Ducha, ktery ji tvori. Vibrace a to co predstavujou jsou jedinecne a nadherne. Jsou obalem Boha, vzesli z Ducha, z onoho Pramene, ze ktereho vychazime i my. Budme si toho vedomi kdyz zachazime s kabalou !!! I sve jedinecnosti a nadhery kdyz ji praktikujeme !!!

A.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Materie a Duch

Příspěvekod Milda » 28 čer 2012, 14:31

Co je Materie?

Co je Duch?

Vysvetli jak to chapes ty, at vim nez budu reagovat. Dik.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Materie a Duch

Příspěvekod Milda » 28 dub 2013, 16:04

Je to vztah otec-dcera.


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host