Podobnosti mezi kabalistickými světy

Moderátoři: Arex, Cagliostro

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Podobnosti mezi kabalistickými světy

Příspěvekod Arex » 20 srp 2013, 21:01

Anubis:

Napadlo mě, že určitá schémata "proměny světel" uvádí ve svém spisu Brevíř "O nového člověka" také Bedřich Hejhal. Jeho nauka kolem proměny světel je složitá, navíc to asi není vrchol všeho. Ale schémata sem přesto dám. Ne jako návod, jen jako pokus o řešení.

1. rotace.jpg


Hejhal 1.jpg
Hejhal 1.jpg (22.45 KiB) Zobrazeno 3985 x


Hejhal2.jpg
Hejhal2.jpg (20.4 KiB) Zobrazeno 3985 x
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Podobnosti mezi kabalistickými světy

Příspěvekod Anubis » 20 srp 2013, 22:26

Arborius píše:Drazí Kabalisté a Mágové,
Koukám tu na různé schémata více či méně tradiční. Některé opravdu méně...

Výborně, až se naučím hebrejsky, tak si to přečtu. Mohl by ses prosím blíže vyjádřit k tomu, co tu už padlo? Pokud to pro tebe ovšem neznamená nějaký významný pád. Hodnota toho, cos poslal je jistě velká, ale ja ji bohužel v současnosti neocením.


Arex píše:...

To mi moc připomíná některé cvičení z kundaliní-jógy, ale nebyl tam důraz na planety. Není možné, že to jen opsal a umístil je místo čaker? To přemístění světel jsem bral jako přechod do nového trvalého stavu. Nepřemýšlel jsem o tom, jako o cvičení... možná chyba. Ještě co se týče obrázku. Ty dva trojúhelníky jsou Slunce? Luna přesunutá do hlavy mi nějak nepasuje, ale asi to chce víc probádat, možná jí nerozumím. Mám pořád před očima obrázek od Papuse, kde z Luny jde jen odražené světlo (mícha - reflex). Její přesunutí do hlavy, kde je asi hlavní mozek mi tak přijde dost „dekadentní“. Možná je to ale okamžitý záměr, kdy má být mozek v pasivním stavu.

Díky, že ses podělil.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Podobnosti mezi kabalistickými světy

Příspěvekod Ondra » 21 srp 2013, 20:45

Arborius píše:...


Ahoj, jestli to dobře chápu, tak ta zobrazení zahrnují sephiru Daath, což mě dost překvapilo (mile), protože se vedou dost spory o tom, jestli s touto sefirou počítat s jako ostatními, nebo úplně vypustit. Mnoho "novějších" zobrazení ji nezahrnuje, respektive se jí nikdo nezabývá. Z jakého důvodu nechápu.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Podobnosti mezi kabalistickými světy

Příspěvekod team72 » 26 kvě 2014, 20:59

Mam otazku, mozno tu bude nikto kto vie dat nejaku hodnotnu odpoved.

Ak pozrite arkanu 2. tam su uvedene slpy podla zivlov. Potom pozrite arkanu 3. a skuste do vnutorneho stvorca dosadit slpy, teda zivly, uvidite v com je problem. A moja otazka preco je to tak nakreslene. Co s tym chcel Bardon naznacit? Vyzera to tak akoby 3. tarotova karta by mala byt zrkadlena podla Y -osy. Preco?

Dalsi problem,

Ezechiel videl tvare cherubov takto:
predu ludska, po pravej stane lev, po lavej strane byk, a zadu orol.

Avsak ak pozriete na tretej karte stvorec, ktora reprezentuje nas svet, tak ukazuje na vodnar(clovek), byk, lev a skorpion (co je podla tradicie vlastne orol). Problem je, ze usporiadanie nikdy nebude suhlasit s usporiadanim podla Ezechiela. Avsak ak astrologicku paralelu nie je mozne pouzit, potom preco to Bardon takto nakreslil? Urcite mal na to nejaky dovod.

Ale prosim vas, ak neviete nic hodnotne povedat, nie vo zlom, ale radsej nic nepiste. Dakujem.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Podobnosti mezi kabalistickými světy

Příspěvekod Cagliostro » 30 pro 2014, 21:17

Anubis...

K Hejhalovi - Luna v hlavě opravdu ne. Pan Hejhal si dělal zbytečně speciální klíče.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Kabala”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host