Zivlova rovnovaha

Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 264×
Obdrženo poděkování: 179×

Re: Zivlova rovnovaha

Příspěvekod Adam » 09 čer 2019, 18:43

Ahoj Afar,

tělo - fyzické, astrální i mentální - je tvořeno živly. Živlová rovnováha znamená ovládnutí živlů na všech třech úrovních. Jsou to spojené nádoby a duše je pomyslným středním článkem - co změním v ní, promítá se přímo v obou směrech, do těla i mysli. Zároveň jsme přes duši nejzranitelnější. Proto dává smysl začínat s prací na ŽR právě od duše.

Který živel nezvládnu, ten mě bude pronásledovat a dožene mě - jedno kde, skrze myšlenku, pocit, nebo fyzický stav. Neubráním se mu a zavede mě - upoutá moji pozornost, zaměstná mě natolik, že po několika hodinách, dnech, týdnech nebo i měsících si najednou řeknu, "Páni, co to dělám? To přece vůbec nechci, to jsem vůbec nezamýšlel?!"

Duch musí zvítězit nad hmotou. To je zákon a tedy směrovka pro nás - hmota se může vzpouzet jak chce, dříve či později se produchovní - Bůh má času dost :-D

Tuhle jsem četl - Člověk není fyzická bytost s duchovní zkušeností, ale duchovní bytost zažívající zde zkušenost hmotnou. A o tom to je :-) Pokud se ve stavu vědomí rozhodnu (a je mi dovoleno) se vtělit, dostávám do vínku specifickou osobnost a hmotná pouta. Jestli pak celý život hledím, jak se z hmotného svazku vyvléci a osobnosti vzdát, zahazuji příležitost, o kterou jsem si prve řekl.

"Nevíte, že jste Boží chrám a že Duch Boží ve vás přebývá?" Máme tělo - chrám - proměnit, pouta rozvázat. Uschopnit Ducha pro vládu v těle. Dostali jsme k dispozici pole a máme předvést, co dokážeme vypěstovat. A je jasné, že aby vůbec něco mohlo vzejít, musím napřed vyklučit nálet, vybrat kameny, zorat, seznámit se s místním klimatem, škůdci a chorobami, vědět něco o podloží, spodní vodě... Stav živlové rovnováhy je tím stavem, kdy už své pole znám, zúrodnil jsem, mám kvalitní nářadí a pomůcky a je mi jedno, co se bude dít, protože už jsem připraven. Můžu zasadit co chci, lépe však, co cítím že je a bude třeba. Nebudu ušetřen rozmarů přírody. Ale na svém poli budu pánem. Když přijdou deště, zadržím vodu v jezírkách. Když bude horko, budu zalévat tou zachycenou vodou. Na plevel mám připravený mulč, na škůdce plašiče a pasti, na choroby postřik, proti vichru větrolamy, na dohnojování kompost. A až sklidím úrodu, užitek z ní budou mít mnozí. Starajíce se o štěstí druhých, nalézáme své vlastní :-)

Tohle je taková virtuální debata s idealizovanými příklady, nechceš se v neděli ukázat v Brně?

viewtopic.php?f=52&t=1880

Doporučuji tento příspěvek - marvin v něm nádherně popisuje praxi živlové rovnováhy:

viewtopic.php?p=22845#p22845

Ať se daří! A.
Svolit k tomu, co jest.

Inrise
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Poděkoval(a): 231×
Obdrženo poděkování: 44×

Příspěvekod Inrise » 10 čer 2019, 10:14

Ahoj afar;
to co píšeš je přece v Bráně, takže určitě ano:) ono toho tam je hodně, jde o to jak čteme.
Pamatuji si na jednoho, jak před lety pročítal Bránu a pyšně si říkal, jak je to všechno jasné a hledal "něco" opravdového... když se časem a zkušeností olámaly ostny a byl schopen si uvědomit jakou milost nám prozřetelnost dala v podobě odkazu takového mistra, ta slova teprve začala dostávat význam a hloubku.
Je to naše zkušenost a otevření se inspiraci ducha co umožňuje pochopení a to je dobré ověřit praxí, jinak je jalové a zaplétáme se v mentálních konstruktech...
Iluze porozumění pak snadno svazuje opravdové poznání, falešné pochopení slouží jako sedlo pro pýchu, která třímá kopí odsudku a posuzování za štítem vlastní výjimečnosti.
Aspoň tak jsem porozuměl tomu co jsem slyšel, sám jsem začátečník a netroufám si říkat víc než vlastní názor a nerad bych, aby se tím, že něco špatně popíšu někdo utvrdil v iluzi.

Co jsem tím mínil, bylo jednoduché.
Pokud nejsme schopni ovládat svou osobnost, nejsme pány sebe sama, takže "něco" ovládá nás- ať již zvyk či vášeň nebo vlastnost či živel nebo bytost- výsledkem je, že naše odpovědnost splácí naši ztrátu kontroly. Čím hlouběji či výše se snažíme proniknout do univerzálního se svou dysharmonií a neklidem, tím hlubší a širší dosah dáváme i onomu faktoru jenž nás ovládá...

Pasivní cestou je odevzdání se - vyvazání z vlivů, ale i zde to není tak snadné v hlubších rovinách (pořád ti tam nějaký oblek zbyl, že;) ) aktivní cestou pak je dosahování celistvosti, a to je cesta, kdy je třeba mít všech pět pohromadě;-) a na to živlová rovnováha rozhodně třeba je, bez ní se to rozpadá ještě než to vznikne...
Každý jsme jedinečný a netuším, co tuto komu řekne, ale jak jsem psal výše, hloubku slov určuje pouze naše pochopení... a třeba v tom najdeš mnohem víc, než já tuším:)
Ať se daří!
"...vyvrcholením evoluce je, může-li i poslední znko prachu dosáhnout světla nesmrtelnosti." Dr. J. J.

beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 13×
Obdrženo poděkování: 14×

Příspěvekod beo » 13 čer 2019, 08:35

Odpovím na původní otázku Afar jak to vnímám, bez zbytečného teoretizování a čtení předchozích odpovědí.

Základní věc je rozhodnutí, co chceme, čeho chceme v životě dosáhnout - nalezni vůdčí motiv a rozhodni se. Pokud si zvolím cíl nejvyšší, tedy probudit v nás to Božské, stát se Bohočlověkem, tak zajisté je živlová rovnováha nezbytná, sám Bůh ačkoliv je všudy přítomný, je skryt právě v pomyslném středu, jako nepohnutá hladina. Tedy i proto abychom se připodobnili Bohu co nejvíce, toužíme a konáme pro dosažení živlové rovnováhy, a z té posléze konáme. Bez živlové rovnováhy vzniká jednostrannost, kdy můžeme omezeně čerpat z darů jenž nám jsou dány, ale stále nás živly budou odvádět od našeho nejvyššího cíle, budeme pod vlivem karmy, která působí právě skrze živly. Příkladem živlové NErovnováhy ve hmotě je NEmoc, představme si jak se živlová NErovnováha promítá i na astrání a mentální rovinně - NEmoc na všech úrovních nás tedy omezuje. Bez jisté míry dosažení živlové rovnováhy si ná mágy jen hrajeme a výsledky budou jen malé.

Pan drábek neuspěl nejspíš pro to, že nedosáhl / nestihl dosáhnout dostatečné zralosti. Pro pana Drábka byl nepřítelem čas, který je nutný pro dozrání ovoce. Nebylo to však marné snažení, neboť tyto plody dozrají v jehou současné inkarnaci.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

afar
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 13×
Obdrženo poděkování:

Příspěvekod afar » 06 črc 2019, 12:13

Inrise, Adam, Arex, Janko, gooolem, zebyja, beo:

Chtela bych Vam vsem podekovat za velmi zajimavou a snad ne jen pro me plodnou diskusi. Je radost toto forum cist!

Adame, dekuji za pozvani, je to od Tebe moc mile. Byla bych byvala rada prijela, bohuzel jsem se tou dobou chystala odjet do zahranici.

Zpět na “Magický deník Bardonova žáka (kniha)”