Germánský stůl-oltář

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Germánský stůl-oltář

Příspěvekod RaE » 21 čer 2019, 19:04

V knize je na straně 29 (vydání z roku 2009) zmínka, že František Bardon v Radebeulu (část Drážďan) studoval germánský kultovní stůl-oltář. Rád bych se zeptal, zda-li někdo z Vás nemá o tomto artefaktu bližší informace? Jednalo se o součást něčí soukromé sbírky nebo to byla nemovitá památka např. vytesaná do skály? A pokud platí druhá možnost, kde přesně se nachází? V Drážďanech občas pobývám, rád bych si ji event. prohlédnul...

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Germánský stůl-oltář

Příspěvekod Adam » 22 čer 2019, 00:22

Jestli ho najdeš, určitě sem dej fotku a nějaké bližší info ;-)
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Germánský stůl-oltář

Příspěvekod Arex » 24 čer 2019, 08:14

Rae: Bohužel nevím. Ale pokud je/byl na veřejném prostranství, měl by jít dohledat. Ono se takových památek nedochovalo úplně mnoho. Možná by Ti pomohla nějaká archeologická instituce v Drážďanech.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Germánský stůl-oltář

Příspěvekod RaE » 11 lis 2021, 00:33

Tak nakonec jsme s kolegy došli k závěru, že se s největší pravděpodobností jednalo o na první pohled nenápadný Oltersteine, který se nachází zde: https://mapy.cz/s/huboculoto
Krátkou zmínku lze najít např. zde: https://www.bild.de/regional/dresden/kulturgeschichte/mystischer-altar-in-dresdner-heide-entdeckt-27772434.bild.html
Jediné co nesouhlasí je fakt, že dle knihy "Vzpomínky na FB" měly na objektu být runové nápisy, které dle mých informací na Olteresteinu nejsou nějak k nalezení...
Chtěl jsem původně přiložit vlastní fotky, bohužel se však do Drážďan asi dlouho nepodívám...


Zpět na “Vzpomínky na Františka Bardona (kniha)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host