Bardon v reinkarnaci

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Bardon v reinkarnaci

Příspěvekod Saila » 24 led 2016, 15:07

Třeba by to někomu pomohlo k oživení nauky;-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Bardon v reinkarnaci

Příspěvekod mek onder » 24 led 2016, 23:38

FB se inkarnoval,ale má volno a relaxuje a zdokonaluje se jako někdo jiný takže s ním asi nepokecáte a asi ho ani nepoznáte,pokud by jste se k němu přiblížili tak jedině duchovní podstatou se můžete,pokud už jste zvládli ten úvod který tady zanechal.. :D V tom aŤ se vám moc daří.Mc:)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Bardon v reinkarnaci

Příspěvekod Arex » 26 led 2016, 14:50

Ha, mimoděk jsem našel k tomuto tématu geniální citát:

"Vy, kteří říkáte, že mě vidíte a nežijete podle učení, vás já nevidím. Ale kdybyste byli vzdáleni třeba deset tisíc mil, uvidím Vás, jestliže podle učení budete žíti."

Buddha (citováno podle Narasu, Lakšmi: Buddhismus. Praha, Srdce 1922, s.14.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Bardon v reinkarnaci

Příspěvekod jakpro100 » 11 črc 2018, 11:41

No pokud jde o to, zda o svých inkarnacích sám Bardon psal, tak někde se jen zmiňoval, že býval žákem-čélou kdesi v Tibetu. Nepochybně musel být i v Egyptě, když používá tamnější soustavu. Tuším že na konci knihy Frabato je výčet jeho údajných inkarnací včetně některých fotografií z magického zrcadla. Ale od koho ty informace pocházejí a jestli jsou skutečně autentické, to můžeme jen spekulovat, něco se mi zdá více či méně pravděpodobné, ale toť vše.
Jinak mi připadá užitečnější pátrat po Pravdě, než po případné aktuální inkranaci Mistra.
Zajímavější mi přijde jak, proč a kam se takový velký Duch inkarnuje. FB se prý inkarnoval na základě proseb svého otce, který si přál získat duchovního učitele. Jistě byly zohledněny i další okolnosti, s ohledem na jeho další mise, proč zrovna do kluka z Opavy se vtělil.
Ještě zajímavější a zapeklitější je ta záležitost s náhradní inkarnací. Jestliže se Mistr vtělil do člověka Františka Bardona, musel v tomto světě na sebe převzít podstatnou část jeho karmy. Ale proč - protože jeho karma byla logicky provázána s karmou dalších bytostí, kteří si tak setkáním s Bardnoem mohli tu svou karmu odžít a získat patřičné zkušenosti, ale i s nějakými ději v tomto světě. Jenže skutečný duch Františka Bardona, který byl v 15ti letech nahrazen právě Mistrem, tak o možnost odžít si svou karmu a získat patřičné zkušenosti přišel. Mistr Frabato se o tom někde zmiňoval, že mu dělá starost náhradní osud Františka Bardona, protože ti, se kterými byla jeho karma provázána, si zkušenost s ním již odžili, kdežto duše nebohého Františka dosud nikoli, ačkoli naproti tomu jistě získala nějaké zásluhy za uvolnění místa vtělenému Mistrovi. Vymyslet a zorganizovat náhradní osud skutečného Františka Bardona tak, aby mohl prožít příslušnou karmu, kterou zásahem vtělení mistra prožít nemohl, a získat tak potřebné zkušenosti pro svůj další přirozený vývoj, aniž by ti, se kterými byl jeho osud karmicky svázán museli svou karmu kvůli tomu opakovat nesmyslně podruhé (protože ti už si své s „Františkem Bardonem“ odžili), to je docela oříšek a zajímalo by mě, jak se to asi dělá:)
Zároveň si inkarnovaný mistr musí dát pozor, aby nevytvářel karmu novou, což také není snadné.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Bardon v reinkarnaci

Příspěvekod Inrise » 17 črc 2018, 20:34

Inu možná věděl (cenu), chtěl (konat), odvážil se (obětovat) a mlčel (proč)... koneckonců, jaká pak sranda bez karmy?;-)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Bardon v reinkarnaci

Příspěvekod Lumpino » 04 srp 2018, 18:52

Cagliostro píše:.........
Lasenic se však nějak na druhou stranu vyvracel s tím, že na druhou stranu reinkarnace neexistuje, a Bardon prozměnu tím, že měl být více "existencemi" najednou. Nevěřím tedy v ohledu Saint Germaina ani jednomu hermetiku, a stejně tak nepředpokládám že by pan Chanfray byl hrabětem Germainem (také on zemřel, v roce 1983).

Saint Germain je i často stotožńován s Cagliostrou, a novodobě i s Casanovou. To už je však přehnané. :shock:


Lasenicovy knihy jsem četl. Přesně si nepamatuji kde, ale vím že Lasenic spíše byl příznivcem buddhistického pojetí a prohlásil v jedné své knize, že je lepší Nirvána než nedokonalá reinkarnace.
Jestli to bylo v jeho tarotu? Nepamatuji, je to již déle.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Bardon v reinkarnaci

Příspěvekod Lumpino » 27 zář 2018, 20:16

Už jsem Lasenicův citát objevil.
Tarotová karta smrt
"Proto úsměv veliké Nirvány chápou jen geniové a světci jakožto útěchu a proto hltavým šelmám jest nutno, aby předhazovati kupu nadějí na nová masitá vtělení, aby nerozrývaly ovzduší skřeky děsu nad ztrátou svého ubohého těla."


Zpět na “Vzpomínky na Františka Bardona (kniha)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů