Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Odkazy na jiné weby

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Příspěvekod marvin » 28 lis 2011, 20:22

na youtube zde:

https://www.youtube.com/watch?v=siYzxW0C-Wg



..všem vřele doporučuji..




Původní tvůj odkaz již nebyl funkční. Edit by C.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Příspěvekod marvin » 29 lis 2011, 08:35

Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Příspěvekod marvin » 01 pro 2011, 22:07

šak v tom linku uloz to je vsech tech deset dilu:)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Příspěvekod AlA777 » 13 bře 2012, 11:11

Tyto dokumenty nutno videt, naprosto zmenily muj pohled na egyptske mysteria a koresponduje to i s dalsim badanim v jinych oblastech hermetiky a archeologie.
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Příspěvekod locki » 14 bře 2012, 19:31

Pratele, tak jsem si na to nasel cas a dlouho marne hledal slusne slovo, jak to oznacit. Nakonec mi nezbyva, nez rict, ze vetsi s..cku jsem dlouho nevidel.

Desitky trapnych nesmyslu v 50 minutach.

Platonsky rok urcovany precesi zemske osy predelali na jakysi kosmicky vek, ve kterem duse 700 krat inkarnuje(s tim mam ten nejmensi problem), a ktery ilustruji neexistujicim pohybem slunecni soustavy mezi znamenimi znerokruhu. :D To musi urazet kohokoliv jen prumerne obeznameneho.

Symetrii svevolne situovane(mesto kultu) ery blizencu ilustruji dobre znamym nahrdelnikem z egyptskeho muzea z doby o 4 az 6 tisic let mladsi(podle toho jestli od zacatku, nebo konce cyklu blizencu) a tak je to s hromadou dalsich veci.

Postmoderni new-age gulas bez jakekoliv snahy o korektnost, nebo obeznameni s tematem. Smesne fantaziorovani o dobre znamych vecech. Presne na takovehle blafy sedi Bardonovo - "mnoho krasnych slov" a "hromady nesmyslne magicke literatury" v tomto pripade nesmyslneho filmu. Daniken byl proti tomuhle alespon prumerne obeznameny s tim o cem mluvi, kdyz uz fantaziroval. To co jsem shlednul v dokumentu primo nalinkovanem v prvnim prispevku je na urovni vesmirnych lidi Ivo A. Bendy. :( Je mi lito.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Příspěvekod Cagliostro » 14 bře 2012, 21:35

Pravdou je, že projekt Okem Boha Hóra je v lecčem přehnané. Nicméně když tento projekt vznikal (taky už má pár vrásek na hrbu), jistě se nepočítalo s tím, že to bude pro tak velkou veřejnost, ale pouze pro několik desítek, možná stovek fanoušku Egypta. Postačí přejít i přepis (např. odkaz na stažení všech dílu je zde dole: http://www.okemboha.mysteria.cz/1dil.htm) a mnohému se zatočí hlava. Na druhou stranu, je to pokus jisté syntézy o okultní vysvětlení něčeho, co by měl dělat někdo jiný (vědci a historikové). A to se jen tak nestane. Bohužel. Tudíž, každý si musí pročíst sám mnohé, možná i leckdo mnoho projít, a udělat své názory. Nikomu vědomosti nenaskáčou do hlavy samy, ani po shlédnutí jednoho snímku.
locki píše: To co jsem shlednul v dokumentu primo nalinkovanem v prvnim prispevku je na urovni vesmirnych lidi Ivo A. Bendy. :( Je mi lito.


Toto zmíněné neměla s tímto tématem (natož se starým Egyptem a hermetismem) nic společného. Na "vesmírné lidi" by to asi byla silná káva-to oko boha Hóra.
Ego sum, qui sum!

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Příspěvekod locki » 15 bře 2012, 10:43

Cagliostro: Na tom nesejde, kolik presne hlav to zblbne...jak jsem koukal, bezelo to na Spektru.

Je to smutna zalezitost. Neni pro to moc omluva. Oni ti vedci a historikove tou syntezu take delaji a mnozi z nich dobre. Tahle je spatna. Pokud bychom takto syntetizovali nas koncici vek vypadalo by to nasledovne -

Cisar Konstantin prijizdi na prvni Nikajsky koncil svolany zasvecenci pro naplanovani rustu duchovni urovne lidstva. Vystupuje z nalesteneho BMW rady 7 a v ruce trima symbol moci - palcat velkeho valecnika Jana Zizky. :D Takhle presne probiha synteza v tomto dokumentu. Je to neucta k lidem v onech dobach a k jejich odkazu.

Proc by ale nemel mit clovek k takovym vecem toleranci je, ze jsou predevsim duchovne zavadne. Casto resime zlozvyky tela, ale kdyz je nebudeme mit moznost realizovat, nic se nedeje. To, co si clovek ulozi do duse se s nim ale tahne. Spatne duchovni predstavy jsou mnohem horsi prekazkou rozvoje. A tenhle dokument jimi cloveka krmi od zacatku do konce. Proto rikam, ze je to jak fantazie Ivose Bendy o Astarovi.

Jedine co by snad mohlo pozitivne pusobit je, ze pres drazdeni fantazie u urcitych typu lidi to zvedne zajem o veci mezi nebem a zemi. Vytrhne je to z ryziho materialismu a casem se snad dostanou k necemu rozumnemu...ale vzdycky je lepsi zacit i s tou motivaci ze spravneho konce.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Okem Boha Hóra - Škola mystérií

Příspěvekod Cagliostro » 15 bře 2012, 11:51

Plně souhlasím.
Ale bohužel, syntéza může být někdy i zcela zrcadlově podobná a až moc reálná: Češi se rozhodly, že se omluví katolíkům za to, co jim provedli a vrátí jim majetek. Jenže jací Češi?? Národ sobě?
Národ, největších ateistů (:!: vůči katolické církvi) na světě by jim nic nevracel. Ale zprávy již udávají, že to vrací kompletní národ.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Odkazy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti