Láska

Základ studia
Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Láska

Příspěvekod Cagliostro » 19 črc 2013, 22:11

Myslím, že je načase zase nadhodit trochu těžší téma, které je přes svou lehkou pointu složité téma. Dávám to do teorie, protože zde padlo mnoho teorií, z dějin webu Frabato.cz jsem vybral zlomek toho nejzajímavějšího. Někdy jsou to výroky autorů, jindy reakce na někoho. Chci ale aby byla vidět ta pestrost názorů a jak se názory mění ;)

Arex píše:.
Pro mě je láska, jak to říká už sv. Pavel, základním pilířem poznávací cesty. To, co nemiluji, nemohu pochopit. Toho, koho nemiluji, tomu nemohu pomoci. Ale má povinnost je to dělat, ne o tom mluvit. :lol: Mohu Ti osobně zaručit, že pokud to dělat zkusíš, nezbude Ti síla, abys to někomu vykládal. Neřekl bych, že nadřazujeme vůli nad láskou, ale že nadřazujeme praxi nad řečnickou formou.


Ondra píše:„Láska je zákon, láska ovládaná vůlí.“ - Brána k opravdovémáu zasvěcení strana 81.
„láska je zákon, ale láska ovládaná vůlí.“ - Brána k opravdovému zasvěcení strana 147.


William Mistele píše: Láska odemkne jakoukoli bránu a uzdraví jakoukoliv duši. Část práce je pro mě udržování mého závazku k této lásce a ocenění jejího vlivu na každém kroku mé cesty.


Firzen píše:Bůh je láska.


Ankhur píše:[

Napadlo mě ještě přirovnání. Vůle je síla schopná lámat skály, když dolujeme krystaly, láska je síla transmutace - pronikavá moc proměnit kámen v krystal (esence, která rozvibruje, pozvedne).

Bez lásky bys asi nikdy nevěděl kam jít a jakým směrem se dát. Láska uvnitř nás Tě táhne a dává vůli směr, kam a jak se projeví. Je jako magnet.

Nakonec i magii je možné poznávat jen díky lásce.
Alespoň tak to vnímám a bytostně cítím.


Cagliostro píše:Láska je prchavá a to i ve světě magie, pod jejíž rouškou se může skrývat ve fyzickém světě cokoliv, od larev až po vyšší skutečné lidské srdce.

Holt, sekl jsem se.

FTX píše:
bez vzájemné lásky bychom nedokázali ani vzájemně diskutovat na tomto fóru. Láska je to, co lidstvu chybí a co lidstvo musí obnovit pokud chce přežít.
Mimochodem láska také dokáže spolehlivě zastavit duchovní rozvoj klidně i v rámci celé inkarnace. Pocit všeprostupující dokonalosti je schopen zastavit jakoukoliv snahu o vlastní vývoj. Ten stav, který nám popisuješ může být klidně i zkouška od Prozřetelnosti do jaké míry jsi připravena lásku přijímat a dávat.

Láska také způsobuje, že jsi schopna cítit to co vnitřně cítí lidé v tvém okolí. Radovat se, když jsou veselí a být smutná když pláčou. Doufám, že jsou ti podobné stavy známé - napsat do fóra se dá cokoliv.



Ankhur píše:Láska není závislost.




Jana píše:Nejhlubší poznání dává jen Božská láska.


Anubis píše:[ Jediný cit, který nekoliduje s duchovním postupem je neosobní láska. Chvíli to ale zabere, než je člověk schopen ji „projevovat“.[/blok]


Razik píše:Láska je stejně důležitá pro všechny ať už ji znají nebo ne.


Zjednodušeně řečeno: každý to formuluje trochu jiným názorem.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Láska

Příspěvekod Anubis » 20 črc 2013, 08:22

Cagliostro píše:... Dávám to do teorie, protože zde padlo mnoho teorií, z dějin webu Frabato.cz jsem vybral zlomek toho nejzajímavějšího. Někdy jsou to výroky autorů, jindy reakce na někoho. Chci ale aby byla vidět ta pestrost názorů a jak se názory mění ;)


Pěkný přehled. Kdysi jsem měl rád na „všech“ úrovních jednu dívku, jenže byla poněkud „z Marsu“. -Její prababička byla tuším Bardonova sestra-. Abych po odmítnutí necítil nenávist a ostatní verbež, která na mě útočila ve formě špatných tendencí, tak jsem v nejhorších chvílích v sobě v reálném čase začal převádět lásku celým spektrem (protože jsem ji miloval i pudově) až k neosobní. Šlo to hodně ztěžka, ale povedlo se. Dnes bych s ní dokázal udržet přátelský stav, ale je už pryč. Samotné cvičení na to je jednoduché, problém je ten, že člověk se v tom stavu o žádné pokoušet nechce, kór když se v něm musí pustit.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Láska

Příspěvekod Cagliostro » 20 črc 2013, 15:53

Ještě bych dodal jednu tézi, o které hovořil na jednom fragmentu přednášek Kefer. Vyslovil teorii, že mnoho obyvatel země je ovlivněna láskou Venuší, kterou považují za vrchol. Řekl však, že je to omyl a to o čem se domníváme, že je láska, že je démon Venuše, tedy to co cítímě pod pojmem láska. Skutečná láska má být dle Kefera ještě vyšší, než se lidé domnívají a prý jí pochopilo pouze pár jedinců magie. Tato myšlenka mě zaujala i z pohledu astrologie, že jsem nikde jinde podobnou věc neslyšel, ani nečetl. Ani u Léviho, Keferova duchovního mistra. Mohl bych zde hodit tento doposud nezveřejněný fragment, nebo spíše jeho výtah, ale asi by to málokoho zajímalo.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Láska

Příspěvekod Ankhur » 20 črc 2013, 16:02

Cagliostro píše:...ale asi by to málokoho zajímalo.


Tak to sem napiš. Určitě nebudu jediný, kdo se s tím textem rád seznámí. :)
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Láska

Příspěvekod Windik » 22 črc 2013, 07:50

Anubis píše:.. Samotné cvičení na to je jednoduché ..


Jaké cvičení máš na mysli?
já kvůli lásce skončil v legii , tam jsem se tomu po dvou měsících zasmál a jel vyléčený zpátky domů :)

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Láska

Příspěvekod Helena » 22 črc 2013, 08:57

Láska je moc široký slovo, nemám ho ráda. To šílení, kvůli kterýmu člověk skončí v legii (viz výše), nejí, nespí, myslí jen na dotyčnu osobu, to je spíš posedlost než láska...někdy se to může časem proměnit v hluboký stav, ale častěji ne. Taky jsem kvůli této posedlosti prováděla různá duchovní cvičení, jak píše Anubis...poměrně úspěšně, nicméně musím znova a znova, až si říkám, že snad tam šlo o nějakou karmickou vazbu, jinak by to přece netrvalo tak dlouho
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Láska

Příspěvekod beo » 24 črc 2013, 01:58

Alicia píše:Láska je moc široký slovo, nemám ho ráda. To šílení, kvůli kterýmu člověk skončí v legii (viz výše), nejí, nespí, myslí jen na dotyčnu osobu, to je spíš posedlost než láska...někdy se to může časem proměnit v hluboký stav, ale častěji ne. Taky jsem kvůli této posedlosti prováděla různá duchovní cvičení, jak píše Anubis...poměrně úspěšně, nicméně musím znova a znova, až si říkám, že snad tam šlo o nějakou karmickou vazbu, jinak by to přece netrvalo tak dlouho


Pojem láska je široký, rozdělil bych jej na lásku
- animální - sexuální touhou
- lidská - je provázena pocitem vlastnictví, závislosti, je podmíněná
- božská/univerzální - je nezištná, bezpodmínečná, prostě je!

Nedávno jsem se snažil prostřednictvím lidské lásky, nalézt božskou lásku, milovat bez ohledu na okolnosti a stav věcí, s absencí utrpení, bolesti, prostě jen milovat. Ačkoliv jsem snad zahlédl odlesk té skutečné božské lásky, ona trvalost tohoto pocitu se nedostavila.

Je nutné si uvědomit, že i ona animální i lidská láska nejsou negativní či špatné a zlé. Jsou zde jako jednotlivé schody do "nebe". Nejnižším projevem lásky muže být ona sexualita, následována lidskou láskou - plnou podmínek, plnou žádostí. Skrze tyto nižší projevy však můžeme pokračovat k oné bezpodmínečné lásce, k Bohu.

Skrze lásku muže k ženě(či naopak) nacházíme lásku ke skupině jednotlivců, prvně opačného a následně stejného pohlaví. Dále nacházíme lásku k živým bytostem, k neživým, ke stromu či kameni, k nebi, ke slunci, ke hvězdám... až naše láska bude zahrnovat celý vesmír. Zde už nelze nalézt podmíněnost, protože milujeme vše bez ohledu na to, zdali se nám to může zdát dobré či zlé - pokud by vznikla podmíněnost, nemilujeme vše, nejednalo by se tak o božskou lásku.

"Když síla lásky nahradí lásku k síle, člověk dostane nové jméno - Bůh." Sri Chinmoy
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Láska

Příspěvekod Ankhur » 24 črc 2013, 09:58

beo píše:...
"Když síla lásky nahradí lásku k síle, člověk dostane nové jméno - Bůh." Sri Chinmoy


Moc hezky rozepsané.

Podělím se ještě i své zkušenosti a pohled. Člověk (jako vše) je stvořen s láskou - nevím jestli proto nebo protože ta láska vším proniká (a její magnetická síla je obrovská), zkrátka i člověk je k lásce přitahován.

Bytostně hledáme lásku a naplnění, které nám dává.

Nejdříve jí hledáme vně. Chceme být milováni, zahrnováni láskou. Ale kdo nám takovou lásku může dát? Ani naši rodiči ji nepoznali. Každý dává co má a co umí.
Z toho pramení mnoho očekávání a utrpení skrz zklamání. Nedostáváme, co hledáme.

Různí lidé se sebou hrají různé hry, aby sami sebe mohli mít rádi. Staví se různé myšlenkové konstrukce, vzorce jednání. Např. velmi často lidé mívají pocit, že můžeme být milováni, jen když jsme úspěšní (doma nám říkali jak nás mají rádi, při dosahování úspěchů a nějak se nám to tak pospojovalo - láska jako tah na branku).

To vše nás může postupně přivést k uvědomí, že láska je klíč k prohlédnutí těchto iluzí. Pravá láska ja za myslí - pokud přemýšlíme o lásce, už to není láska (ta bezpodmínečná), ale jen její více či méně podmíněný odlesk.

Občas se lidí ptám / ukazuji toto: pokud máte děti - představte si tu lásku k dítěti. Cítíte tu její sílu a bezpodmínečnost? Cítili jste a cítíte takovou lásku k sobě? Proč ji necítíte? Cítíte takovou lásku k partnerovi? Proč ne? Čím to je? K jiným lidem? Člověk má o čem přemýšet a pohrává si se slůvkem "moje" dítě. :)

Pokud se snažíme sledovat Ariadninu nit lásky do nitra nás samotných, postupně nás to ze vně nasměřuje do nitra. Chce to odvahu a nebát se bořit to zažité, ty vzorce, které do nás někdo nebo něco zaneslo.
Skutečnou lásku můžeme najít uvnitř nás v našem duchovním srdci. Láska neproudí ze vně do nitra, ale jen naopak - z nitra ven.

Jak to vnímám - je to také hodně o identifikaci sebe / s naším bytím a projevenou hmotou. Zda a jak hluboce dovedeme vnímat jednotu, božské vědomí v nás. To nezničitelné a trvalé. Uvědomit si, že vědomí je jedno a stejné ve všem. Jak se říká ve starých textech nebo náboženstvích/matologiích: "vše jedním jest".
Cvičení/uvědomování si principů sounáležitosti/jednoty nás lásce v nás samotných otevírá.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Láska

Příspěvekod Havran » 27 črc 2013, 09:31

Ankhur píše: quote Beo ...- představte si tu lásku k dítěti. Cítíte tu její sílu a bezpodmínečnost?


no nevím, z osobní zkušenosti jsou děti pěkně bezohlední vyděrači ... :)

No, ale bezprostřednosti je tam spousta.

Ahoj

Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Láska

Příspěvekod Ankhur » 27 črc 2013, 17:07

Havran píše:no nevím, z osobní zkušenosti jsou děti pěkně bezohlední vyděrači ... :)
Havran


To, že někoho máme rádi, přece neznamená, že budeme dělat to, co druhý chce :)

Možná, že přesně o to jde také u dětí - překročit své ego, sobeckost a zaměření jen na sebe. Potlačit sebe, člověk nebo dítě dokáže, pokud má rádo, má soucit nebo cítí lítost.

Možná stojí za úvahu, které atributy vedou člověka k přemožení našeho nižšího já.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Láska

Příspěvekod Ondra » 27 črc 2013, 19:35

Ankhur píše:....


To co jsi teď napsal, je jasný příklad lásky pod vůlí :)

Jinak z pohledu absoultna s tebou souhlasím, o tom žádná. Akorát ve světě projeveném platí to výše zmíněné.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Láska

Příspěvekod Cagliostro » 30 srp 2013, 21:14

Ve svém posledním příspěvku budu bilancovat. Jak jsem některým zde již psal, odcházím z tohoto webu plného spíše mystiky než magie. Je to Vaše cesta, s kterou já nesouhlasím. Přemýšlel jsem, mám-li sem vůbec ještě něco psát, dlouho jsem přemýšlel. Rozhodl jsem se pro to, že splním svůj dluh vůči tomuto tématu a dr. Keferovi. Dávám slovo dr. Keferovi, z kterého vyberu alespoň pár ukázek k tématu Láska. Mimochodem ještě jedna věc k tématu, která se objevila v tématu na Frabato v obecném: témata jako sexuální magie není posvátná, mluví-li se o tom veřejně, a navíc plete-li se do toho satanismus apod. Pak již nejde o posvátný rituál, ale ne-li o černou magii, tak alespoň o prasárnu.

Když mluvíme souhrně, říkáme, že každé těleso má svého genia a má svého genia. Co je to démon Venuše? Astrální reakce na fyzické podmínky a možnosti a zákony tohoto světa. Podobně jako Venuše, má svého démona Saturn, Slunce apod. Démonická bytost zhušťuje v sobě všechny zákonitosti, zhušťuje v sobě o¨sudové dění. Tak musíme chápati to, co se v magii nazývá démon. Proto člověk, který se neoduševnil natolik, aby se vyměnil osudovým silám, podléhá naprosto tomuto a mluveno theurgicky nachází se ve víru démonů....

Účelem vyššího pojímání života je dobytí svobody. Řečeno theurgicky: utéci všem těm démonům, kteří nám vykonávají nutně ten vliv, pak můžeme říci, že jsme dokonale svobodní...

Démon je astrální odraz osudové síly. Není v něm svobody. Démon Venuše: larva Venuše krouží kolem slunce. Tento pohyb je nesvobodný, tímto neustálým nutným pohybem tvoří v astrálnu osudovou sílu, kterou nazýváme démonem Venuše. Když člověk propadne vražedné mánii, která ho beze smyslu pudí, mluvíme docela správně, že ho posedl zlý duch. Kupř. člověk je přímo hnán pohlavním pudem, osudově nutným, Po katolicku řečeno naslouchal osudovým sváděním ďábla.

Co je to démon Venuše? Astrální reakce na fyzické podmínky a možnosti a zákony tohoto světa. Podobně jako Venuše má svého démona Saturn, Slunce atd. Démonická bytost zhušťuje v sobě všechny zákonitosti, zhušťuje v sobě osudové dění. Tak musíme chápati to, co se v magii nazývá démon. Proto člověk, který se neoduševnil natolik, aby se vymanil osudovým silám, podléhá naprosto tomuto a mluveno theurgicky nachází se ve víru démonů.
(Příklad román Ve spárech démonů od De la Cámary, kde se jistá ex-velekněžka Isis stává tímto démonem).

V čem je největší omyl lidstva? V tom, že zbožňuje lidské věci.

Podle kabalisty Anael má býti anděl (Venuše) čistoty a lásky. Problém lásky a čistoty není dosud vyřešen. Tady je chyba kabalistů, která se opisuje z jedné knihy do druhé, poněvadž Anael není andělem Venušiným, nýbrž démonem Venušiným (!). Poněvadž lidstvo uctívá démona (např. Abba), je plození silou dosti démonicku a proto láska nemůže na světě zakotviti. Vidíte co dělá slovíčko. Anael Venuše není Anaelm, nýbrž Haniel. V tom okamžiku, kdy poznáte Haniela, bude uskutečněn ideál lásky nejenom pohlavní, erotické, ale i lásek k bližnímu. Existují magikové, kteří se domnívají, že s Anaelem mají co dělati jakožto se silou andělskou, ale je to síla démonická.


Atd. Vybral jsem pouze pár výňatku z obsáhlého cyklu o Theurgii, kde se dále hovoří o astrologii, magii apod.

Nakonec má bilance: web si neustále vyvíjí, nicméně jde směrem, který nechci tolerovat, byť ho respektuji. Mystika není pro mě totožná s mystikou a jde jinou cestou.Dále mám takový pocit, že není tady vše takové, jak se tváří, nechci být konkrétní a dělat zde nějaké bubáky. Přeji Všem snad co jemu/jí nejbližší cestu. S respektem a přáním Vám všeho dobrého Cagliostro.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 358×

Re: Láska

Příspěvekod Adam » 31 srp 2013, 02:28

Díky za Tvoje fundované příspěvky, Cagliostro.

Přeji Ti vše *** na cestě za Světlem.

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Láska

Příspěvekod verona » 31 srp 2013, 21:47

Ikdyž se neznáme, je mi moc líto, že odcházíš. Tvé příspěvky mi byly srozumitelné a čímsi mě přitahovaly. Přeji ti abys našel, co hledáš.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Láska

Příspěvekod Milda » 14 pro 2013, 22:24

Laska je.
Laska je Svoboda je Zivot je Buh.
Vsechny vase ostatni lasky vcetne zamilovanosti jsou zavisle a ovladaci egohry.

Laska pod vuli je zakon, ale malokdo vi co ta veta znamena.
Diky bohu.

Laska je pouze Ted a Tady, pouze v přítomnosti.

pozn. Laska se neda ani dat ani vzit. Laska se da sdilet.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti