Bůh/boží prozřetelnost

Základ studia
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod marvin » 13 bře 2012, 10:14

dobrá kniha..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Milda » 15 bře 2012, 07:29

Reaguji sice na tento prispevek, ale nerezonuje s mym poznanim nic z predchozich tomuto :-)
Rozebirat ruzna slova od ruznych autoru, ruznych kultur, ruznych casu je zbytecne. Stripky poznani jsou ukryte v mnoha zdrojich, ale nikde komplet.
Stejne byste tomu neverili. Kdyz totiz nemate sve vlastni poznani, tak i pravda napsana pred ocima pro vas nebude zrejma. Az to pochopite bude naopak vsude :-)
Zkuste pochopit princip rozumem a pak si ho overte rezomanci s nitrem. Jen 2x ano da Ano.


Ankhur píše:Já to vnímám tak, že akáša je něco jako prvotní esence pro stvoření světa (hmotných a jemnohmotných úrovní). Vedle toho jsou i další úrovně pro nás asi úplně mimo rámec představy.Pokud o Akase hovorite jako o kronice, tak ta je tvorena sdilenym souborem individualizovanych zivotnich zkusenosti aktivniho Jang principu Boha. :-) Jsou to vsechny nase zkusenosti.

Říká se, že akašická kronika může být měněna. I sám Kristus mazal hříchy (příčiny) a to podle mě právě v akáše. Neexistuje zadne mazani hrichu. To je jen krestansky ovladaci program Cukr a bic.

Já osobně to vnímám tak, že akáša repreyentuje projevené božstvíNeni projevene ve Stvoreni. pro našesvěty a je to tedy projevený aspekt Boha jako nejvyšších principů. JInak Bůh je jen slovo, popiska pro něco, co se nedá představit. Snad to dá uvědomit jako prvotní pocit existence, duch v nás.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Milda » 15 bře 2012, 07:45

Ankhur píše:
Cagliostro píše:Však Kristus, ať už byl nebo ne, je stvořen katolíky jako Bůh.


Nemyslím si. Spíš vůbec nebylo pochopeno, že Ježíš a Kristus Pan jsou dvě entity. Tak to snad je jen legrace :-) Byl to zrejme Zijici Osviceny Mistr, ktereho ze strachu Zidi zavrazdili a pozdeji krestani zneuzili!
Kristus není jméno pro osobu/entitu, ale je duchovní pozice/hodnost.
O Kristovi jsem mluvil v souvisloti s akašou pro uvedení příkladu.

Cagliostro píše:Bůh se dá pochopit, sám edept se dle hermetické tradice má stát nakonec Bohem.My jsme individualizovana castecka Boha. Nestanes se jim, jen to pochopis a zijes.


Tou popiskou jsem měl na mysli vnímaní světa skrz popisky, kterým svět sekáme na objekty. Pak nežijeme skutečný svět, ale jen jeho popis v mysli v oddělených objektech/popiskách. Tedy každá popiska je neskutečná jako značka na mapě a je iluzorní. Slovo Bůh je tedy také jen popiska, něco ohraničeného, umělého. Skutečnost nelze plně uchopit/uvědomit si slovy (skrz vnímaní slov v mysli).Popisujes zkoumajici a porovnavajici mysl, Ego a jeho programy. Zivot se da zit tady a ted pouze vedomim. Vedome.

K Bohu. Upřímně - už jsi Bohem. Nemůžeš se stát něčím, čím nejsi. Proto se podlě mě v Bráně píše, dělejte vše z pozice Ducha.
To je podobně jako s osvícením - osvícení už jsme, No to rozhodne nejste. :-)jen si to naše vědomí neuvědomuje, protože mu cloní záclona mysli a řekněme světa klamu, do kterého jsme se zapletli. Záclona toho s čím se vědomí identifikuje. Stačí tu záclonu rozhrnout.:-) No prave! Tak to udelej ;-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Milda » 15 bře 2012, 07:56

Ankhur píše:
FTX píše:Jestli již jsme osvícení a jen máme před očima oponu nebo jsme osvícení svým postojem ztratili a opětovně ho hledáme bych viděl jako dva možné popisy téhož.


Jedna věc se dá popsat různě, ale to asi ani nejde.

Spíš jsem měl obsahově na mysli něco malinko jiného. Zkusím to popsat, ikdyž slova jsou často zavádějící.

O některých věcech buď uvažujeme Jang aspekt myslinebo si je uvědomujeme.Jin aspekt mysli Je to jakoby o uchopování reality různými nástroji.

Můžeme plout po povrchu věcí podle popisek mysli a vlastně nás již samotný známý předmět nezajímá, protože ho známe (již známe popisku). A nebo popisky zahodíme a vnímame vše nově, čerstvě a do hloubky.
Konkrétní případ pro lepší pochopení - jdeš venku a vidíš strom. Mysl sklouzne po povrchu - vidí popisku strom a už to dál nezkoumá. Nevnímá strom jako bytost, necítí energii. Mysl pořád plyne po povrchu popisek a naučených věcí. Neotvírá se něčemu novému. Bez hodnocení mysli vnímáš a neškatulkuješ. Cítíš do hloubky. VYBORNE


Určitě má význam, kterým směrem otevíráme své vědomí a čím ho případně plníme. A obecně zda si vědomí uvědomujeme nebo vnímame jen mysl.Nejde o zadny smer. Vedomi je Jin.

To jsem měl na mysli i s tím osvícením. Začít čerstvě a uvědomovat si. Zkusit si být vědom skutečnosti. DOBRY ZACATEK.


Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Milda » 15 bře 2012, 08:14

FTX píše:
Cagliostro píše:V hermetismu to na první pohled nesouvisí, ale je to klam,souvisí to. Onen pověstný "závoj Isis", jejímž odtáhnutím se hermetik skutečně stává Bohem.

V realitě existují jisté skutečnosti a jevy bez ohledu na použitá slova. Na druhé straně slova lze použít na cokoliv a každé náboženství si je trochu přiohne.

Pokud se nechám intelektuálně inspirovat tím, že v 10. lekci Brány se adept "stane Bohem", jakoukoliv evokaci musí učinit jeho Božské Já, a karet velké arkány je 22 (opraveno), tak to vypada, že i po tom, že se někdo stane Bohem má na sobě ještě dost práce.

Kdybych hledal analogii třeba ve světě výpočetní techniky, tak "být Bohem" = "mít administrátorská práva". To ale ještě nemusí znamenat, že s nima dotyčná osoba umí dobře nakládat.


Vy se zabyvate magii a snazite se dostat do programatorskeho rezimu, ale jeste nechapete zakladni princip. To je cesta zkratkou! Na vlastni riziko. Zakon odrazu funguje.

Naopak, kdyz pochopis, tak vis, a muzes programatorsky rezim pouzivat. Ale je to jako se strelnou zbrani, premyslis nez strelis.

DOPORUCUJI NEJPRV POCHOPIT A POZNAT.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Cagliostro » 15 bře 2012, 10:11

Milda píše:
Cagliostro píše:Bůh se dá pochopit, sám edept se dle hermetické tradice má stát nakonec Bohem.My jsme individualizovana castecka Boha. Nestanes se jim, jen to pochopis a zijes.




Já to netvrdím, jde o učení "starých". obávám se však, že ani tu nejvyšší entitu zcela nikdo nepochopí. A pokud ano, tak to bude Jeho vůle. Pokud zde hovořím o člověku, stát se Bohem, myslím tím symbolicky.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Milda » 15 bře 2012, 10:54

Cagliostro píše:
Milda píše:
Cagliostro píše:Bůh se dá pochopit, sám edept se dle hermetické tradice má stát nakonec Bohem.My jsme individualizovana castecka Boha. Nestanes se jim, jen to pochopis a zijes.




Já to netvrdím, jde o učení "starých".Jakych starych?? obávám se však, že ani tu nejvyšší entitu zcela nikdo nepochopí.Kdyz si to budes takto programovat tak nepochopis. A pokud ano, tak to bude Jeho vůle. Pokud zde hovořím o člověku, stát se Bohem, myslím tím symbolicky. Jak to myslis??

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Cagliostro » 15 bře 2012, 11:30

Milda píše:
Cagliostro píše:
Milda píše:


Já to netvrdím, jde o učení "starých".Jakych starych?? obávám se však, že ani tu nejvyšší entitu zcela nikdo nepochopí.Kdyz si to budes takto programovat tak nepochopis. A pokud ano, tak to bude Jeho vůle. Pokud zde hovořím o člověku, stát se Bohem, myslím tím symbolicky. Jak to myslis??


Ad. starých:Starých-Eliphas Lévi atp.
Ad. entita a její pochopení-za tím si stojím, pokud dnes někdo veřejně prohlašuje, že dosáhl božství, nedosáhl. K tomu za určitého předpokladu lze dojít, ale v pokoře a tichosti-je to pár jedinců.A zasvěcenec, ten to nemůže odhalit. Nejsem zasvěcenec, a ani se napovažuji za nějakého mudrce, jsem vědec. Ale souhlasím s tím, co píše Guaita o odhalování pravd v úvodu k Na prahu tajemství.
Ad. symbolicky boha myslím pochopením jedince, božského člověka, který pochopí hierarchie absolutna, přírody, chemie, vesmíru, minulosti i budoucnosti. A přitom i její ovládání, které však nikdy nesmí zneužít.

Doufám že takto stručně stačí.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod kedrigern » 18 bře 2012, 23:38

Milda píše:Bohove VSECH lidskych nabozenstvi BYLI STVORENI lidskymi bytostmi.
Cim vice zapalenych vericich cirkev ma, tim je komercne uspesnejsi a jeji buh je nejmocnejsi.
Tento buh je vsak zivou entitou vytvorenou a vyzivovanou lidskymi myslemi vericich.
Snad toto vysvetleni ustojite :-)
Pozn: cirkev, buh a nabozenstvi jsou Ego hry! Pokud to neci ego (vericiho) chce brat osobne a jako utok na jejich cirkev a boha, tak s tim nikdo nic nenadela. Je to jen tezka ego hra te verici ovce. ;-)
To je ma poznamka k ucte v ruzna naboZenstvi. :-)

To mi přijde jako popis egregoru.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Milda » 19 bře 2012, 03:52

Cagliostro píše:
Ad. starých:Starých-Eliphas Lévi atp. Leviho obrazky obsahuji informace, ktere tam uvidite teprve az pochopite. Je to jako s alchymistickymi texty. To je jen jedna polovina. Pro levou hemisferu. Obrazky davaji navod dokonce mnohokrat dokola, aby obkreslovanim alespon neco z informace zustalo.
Ad. entita a její pochopení-za tím si stojím, pokud dnes někdo veřejně prohlašuje, že dosáhl božství, nedosáhl. K tomu za určitého předpokladu lze dojít, ale v pokoře a tichosti-je to pár jedinců. Vypada to tak hlavne proto, ze kdyz to reknes, tak se deti smeji nebo bouri. Jezis psal o hazeni perel svinim a ty se otoci a sezerou vas. :-)A zasvěcenec, ten to nemůže odhalit. Ano zasveceni nefunfuje, pokud nejsi jen krucek od vlastniho poznani. Navic je to jen jedna polovina. Nejsem zasvěcenec, a ani se napovažuji za nějakého mudrce, jsem vědec. Ale souhlasím s tím, co píše Guaita o odhalování pravd v úvodu k Na prahu tajemství.
Ad. symbolicky boha myslím pochopením jedince, božského člověka, který pochopí hierarchie absolutna, přírody, chemie, vesmíru, minulosti i budoucnosti. A přitom i její ovládání, které však nikdy nesmí zneužít.Jsem buh a vim to. Ty take, ale neveris.

Doufám že takto stručně stačí.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Cagliostro » 19 bře 2012, 15:45

Trochu agonie-protiřečíš si. Píšeš, že jsem Bůh, a o pár příspěvků výše, že jsi jen částečka boha. Ale konec konců, tvé názory-je to tvá věc. Amen.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Milda » 20 bře 2012, 05:33

Cagliostro píše:Trochu agonie-protiřečíš si. Píšeš, že jsem Bůh, a o pár příspěvků výše, že jsi jen částečka boha. Ale konec konců, tvé názory-je to tvá věc. Amen.

Predstav si tedy ze jsi holograficky zaznam boha.

Celek v každé části.

Jedna z nejzajímavějších kvalit hologramu je, že celek obsahuje vědění každé části, a každá část obsahuje vědění celku. Jestliže rozlomíte hologram do mnoha kousků, každý kousek bude stále obsahovat celý obraz, ale s omezenou perspektivou. Obraz zůstává stejně veliký, ale ztrácí se jasnost. Hologram je jako okno. Jestliže uděláte okno menší, objekt se nestane menším, ale ztratíte něco ze svého výhledu.



obr. Universální hologram
http://osviceni.unas.cz/texty/holo/fig12.gif

Teorie celistvého vesmíru - Bohm

Bohmova teorie svinujícího a rozvinujícího - svinutého implicitního řádu vesmíru, hlásá, že naše mozky jsou malé kousky velkého hologramu. Ze náš mozek obsahuje celé vědění vesmíru. Jestliže se podíváme na mřížku, můžeme vidět, jak každá mysl má omezenou perspektivu vesmírného hologramu.

Naše mozky jsou okna vnímání. Každá mysl vždy obsahuje celý obraz, ale s omezenou a nejasnou perspektivou. My každý máme různé zkušenosti v našich životech, ale každá perspektiva je vlastně platná.

Holografická teorie mozku

Dr Karl Pribram teorie mozku tvrdí, že uložené informace jsou všude v mozku. Není zde žádná určitá lokalita pro specifickou pamět . Jeho kniha "jazyk mozku" popisuje neurologické holografické procesy.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Cagliostro » 20 bře 2012, 09:43

To, že použijeme obraz Jing-Jang nevysvětlí Boha. Nemůžu si pomoct, ale používáš dle mého povrchního názoru hojně mystiku. Tu se srdečným poděkováním musím odmítnout.

Trochu odbočím, když už zmiňuješ lidský mozek. Už si nepamatuji v jaké studii jsem to četl, ani kdo byl jejím autorem, je to mnoho let, ale bylo tam uvedeno několik případů, jak a zda by bylo možno žít pro člověka bez mozku. A podle vědců, to mohlo fungovat. Dokonce pokus jisté transplantace dopadl úspěšně. Jen s tím, že si pacient pamatoval na oba životy. Svůj, i zemřelého, kterého dostal mozek.
U jiného jedince proběhl pokus, aby žil bez mozku. Výsledek dopadl dle očekávání.
Nebo jako probíhají léčení dnes?-Odeberou např. větší část mozku, a jedinec si náhle pamatuje nejen na vše, co kdy viděl a zažil, ale třeba i na minulé životy.

Tohle je jen zrnko s jednoho koláče. Vše však je jeden velký pytel, kam vše spadá. A i když mystiku odmítám, neznamená no, že jí zavrhuju. A pokud zde snad zapadlo, co jsem napsal, hlásím se ke slovům Dr. Eliáše: Každý má svou cestu, se stejným cílem.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Milda » 20 bře 2012, 17:50

Cagliostro píše:To, že použijeme obraz Jing-Jang nevysvětlí Boha. A jak ho vysvetlis? Vetsina lidi vi presne jak to ci ono nejde. Jak tedy??

.
U jiného jedince proběhl pokus, aby žil bez mozku. Výsledek dopadl dle očekávání. Jak? Zije?

Nebo jako probíhají léčení dnes?-Odeberou např. větší část mozku, a jedinec si náhle pamatuje nejen na vše, co kdy viděl a zažil, ale třeba i na minulé životy.Temer jak hologram. :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Bůh/boží prozřetelnost

Příspěvekod Cagliostro » 20 bře 2012, 19:19

Milda píše:Jak tedy??


Třeba sfingou. Na co hledat rovnováhu dobra a zla v čínské mythologii, když na to můžeme přes živlovou analogii starého Egypta? Cest je skutečně mnoho. Pokud se postaví obyčejný turista před sfingu, uvidí pouze sochu. Jiný uvidí více.

Člověk bez mozku nepřežil.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů