Odkud se vzalo zlo?

Základ studia
Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Milda » 21 bře 2012, 00:40

Tak ok. Nikam to, je videt, nevede. Spletl jsem se.
Vidim jen vysmech a stekani, tady o me nestojite a ja vam z meho casu venoval az prilis.
Kdyz sem nekdy prijde nekdo kdo neco bude chtit konzultovat, tak mi poslete email na milda@volny.cz
Naleznete mne take na www.bilimagove.cz a na forum.bilimagove.cz (na strankach se nyni odladuji posledni chyby z duvodu stehovani fora na vlastni adresu)
Preji vam Zdravi, Stesti a Lasku.
Ahoj Milda.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Jana » 22 bře 2012, 10:49

Je spousta těch,kteří přemlouvají k určitému duchovnímu směru z různých důvodů,někteří se domnívají,že jsou moudřejší......Mildu respektuju,je to jeho poznání,jeho postoj,jeho cesta.Mně nijak neublížil.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Ondra » 22 bře 2012, 11:02

Jana píše:...

Tady snad šlo jedině o to , že se sním nedalo vůbec diskutovat. Diskuzní fora jsou od čeho ?
Navíc toto forum je mistra F. Bardona a ne mistra Mildy.

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod AlA777 » 22 bře 2012, 19:13

Pan Milda nas nejspis shledal nehodnymi jeho moudrosti.(diky boze) Nepochopen odchazi a abychom nezapomeli, tak nam rozloucenou zaspamoval forum. :D
No bylo v kazdem pripade velmi poucne cist si to tady a vazim si zdejsiho osazenstva, jak se k teto zkousce postavili.
Naposledy upravil(a) AlA777 dne 23 bře 2012, 18:27, celkem upraveno 1 x.
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Milda » 23 bře 2012, 11:13

Jeste jednou se omlouvam vsem, kteri si ma slova vzali osobne, jako muj slovni utok na ne. (radeji nepouzivam na jejich ega) :-)
To nebylo a neni mym cilem.

Kdyz nekoho potkam, kdo si nevi rady sam se sebou a se svym svetskym zivotem, tak jako jednu ze zakladnich knih doporucji 4Dohody od Dona Miguela Ruize, kde jedna z dohod rika: Neberte si nic osobne. Prominte, ale predpokladal jsem, ze tady tyto zaklady kazdy zna. Vzdyt mag, ktery zna silu slov a myslenek, by nemel nic brat osobne. Jeste 100x sorry. :-)

Take se omlouvam ze jsem spamoval. Ani jsem to nevedel :-) Jen jsem ze slusnosti zkopiroval stejny rozluckovy text do 5ti temat, kde jsem pusobil. Tak opet sorry.

Kdyz nekdy budete chtit nekdo neco konzultovat, muzete misto verejne zde polozene otazky nebo tematu, pouzit soukrome zpravy zde, nebo muj mail milda@volny.cz

Verejne se budu zde vyjadrovat radeji jen na vasi vyzvu, tak jak to delam ted.
Nebudu sam od sebe nikoho kdo nechce korigovat, tak me mlceni nebude muj tichy souhlas.

Na zaver dekuji za mila slova na rozloucenou.
Budu dal vicemene externi pozorovatel deni zde.

Mejte se fajn a preji vam vsem Zdravi, Stesti a Lasku.
Ahoj Milda. ;-)

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Charon » 07 dub 2012, 09:11

Problem je v tom, ze nekteri ocividne nejsou schopni to nebrat osobne a o tom dal diskutovat.
Napisi neco - Milda napise svuj postoj (nazor) - crash uzivatele a neschopnost dal reagovat na predmet diskuze, misto toho narazky (i urazky) Mildi.

Vzdy, kdyz Milda neco napsal, nikoho neurazel, pouze napsal svuj nazor na danou vec, coz si nejspis nekteri ani nevsimli. Nejspis nejsou schopni obhajit svuj nazor a jsou radi ze nejaky maji, skoda.


Charon

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Ondra » 07 dub 2012, 09:29

Charon píše:...


zas to nepřeháněj. Milda píše jednoznačně v osobní formě, tak nevim přoč by si to tak nikdo neměl brát. Samozřejmě něco jiného je to prostřednictvím emailu, kde tato forma je naprosto přijatelná.
Myslím, že si všichni pomalu na Mildu zvykají a bláznivá paranoia se pomalu vytrácí.
Jde především o to zde diskutovat a ne diktovat.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Cagliostro » 07 dub 2012, 09:32

Ono to vypadá, že někdo tady se objevil a pravil: Já jsem absolutní pravda. Jsem tady, za mnou, následujte mě. Jdete špatně, pravím jsem tady, tak vzhůru, vzhůru sokolíci.
Jinak se už onen mrak jasněji odhalil.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Milda » 07 dub 2012, 18:58

Zlo se zrodilo z hodnoticiho dualniho ega.
Zlo vznilo presne ve stejny okamzik jako dobro.
Dobro se zrodilo z hodnoticiho dualniho ega.

Ve skutecnosti existuje jen ZIVOT.

PS: Ani nic z mych minulych prispevku nebyl osobni utok na nikoho.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Rota » 21 dub 2015, 10:36

Domnívám se,že bychom v některých otázkách měli naslouchat vyšším autoritám, které byli za tím učelem poslány a nestát se obětí svých vlstních spekulací nebo střetu názoru.
Problém zla se může vykládat mnohým způsobem. Jednoduše i složitě. Našla jsem jednoduché vysvětlení pro každého, koho by tato otázka mohla zajímat. S pozdravem Rota


Kapitola 39.
Ježíš navštěvuje slavnost v Persepolis. — Mluví k lidu, přezkoumává filosofii magie. — Vysvětluje vznik zla. — Trvá po celou noc na
modlitbách.

1. V Persepolis byla uspořádána slavnost ku poctě boha magie, ke které dostavilo se velké
množství lidu.

2. Ve velký slavnostní den prohlásil vrchní mistr magie: »V těchto posvátných zdech panuje svoboda; každý má volnost slova.

3. Tehdy Ježíš, stojící uprostřed lidu ujal se slova a řekl: „Bratří a sestry, dítky našeho Boha-Otce,

4. vy všichni jste požehnáni mezi ostatním lidem dnešní doby, protože máte správný názor na Svatého a na člověka"

5. Vaše ryzost uctívání a života jest Bohu milá a váš mistr Zarathustra jest ctihodný.

6. Správně pravíte: „Jest jeden velký Bůh, z jehož velké podstaty vzešlo sedm Duchů, kteří stvořili nebe a zemi a zjevují se lidem v slunci, měsíci a hvězdách.

7. Ale ve vašich posvátných knihách čteme dále, že dva z těchto sedmi mají obzvláštní moc: jeden z nich že stvořil veškeré dobro a druhý veškeré zlo.

8. Řekněte mi, prosím, ctihodní mistři, jak může z dokonalého dobra vzejíti zlo?

9. Tu povstal jeden z magů a řekl: »Položím ti otázku; zodpovíš-li mi ji, pak rozřešíš tím i záhadu.

10. My všichni přiznáváme, že zlo existuje. Vše, co existuje, má svou příčinu. Není-li jediný Bůh původem zla, tedy který jiný Bůh jest to?

11. Ježíš odpověděl: »Vše, co jediný Bůh učinil, jest dobré a podobně jako tato velká příčina jsou i duchové z ní vyšlí, oněch sedm, dobří. Rovněž vše, co vychází z jejich tvůrčích rukou, i to jest dobré.

12. Všechny stvořené věci mají vlastní barvu, zvuk i tvar; avšak některé zvuky, ačkoliv samy o sobě dobré a čisté, jsou-li smíšeny, vyvozují nesoulad a nelibost.

13. Ale z některých věcí, ačkoliv jsou dobré a čisti samy o sobě, jsou-li smíšeny, povstávají věci nesouladné, ano i jedovaté, jež lidé nazývají zlými.

14. Tedy zlo jest neharmonické smíšeni barev, tónin a správných tvarů.

15. Ale člověk není jednak nadán dokonalou moudrostí, jednak má svou vůli a moc ji uplatniti. Používá ji tudíž k tomu, že směšuje boží dobré věci na mnohonásobný způsob a tak každého dne vyluzuje nesouladné zvuky a kazí věci.

16. Každý tón a tvar, necht dobrý nebo zlý, stává se živou věcí, démonem, fantomem, zlým nebo dobrým duchem.

17. Tak člověk vytváří si svého vlastního ďábla, pak se ho hrozí a prchá před ním; dábel však brzy se osmělí, pronásleduje jej a vrhá do mučivého ohně.

18. Ďábel i mučivý oheň jsou jen dílem člověkovým a nikdo nemůže uhasiti oheň a zničiti ďábla, jedině člověk, který je stvořil.

19. Nato Ježíš poodešel stranou a žádný mág nedovedl mu odpověděti.

20. Pak Ježíš vzdálil se ze společnosti a šel na osamělé místo, kde setrval na modlitbách

(Vodnářské Evangelium)

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Ondra » 22 dub 2015, 05:02

Osobně bych nikdy nemohl tvrdit o Bohu, že je dobro, protože je to už konkrétní impuls mysli. V tomto směru tedy nelze tvrdit, že Bůh je takový, nebo makový, pak se pohybujebe v mnohosti.
Myslím že na otázku dobra a zla nejlépe odpovídá symbola jing a jang, který symbolisuje proces na všech úrovních pod Bohem.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 523
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 66×
Obdrženo poděkování: 182×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod zebyja » 22 dub 2015, 10:12

Rota píše:Domnívám se,že bychom v některých otázkách měli naslouchat vyšším autoritám, které byli za tím učelem poslány a nestát se obětí svých vlstních spekulací nebo střetu názoru.
...

Sjednotit se v některých názorech, možná spíš pojmech, abychom si pak snadněji rozuměli, to je skvělá myšlenka.. Nicméně obávám se, že od dob babylónských to ve více lidech jak v jedné skupině nejde.. Neboť přesto, že mluvíme všichni o tom samém, máme stále pocit, že ten druhý nám nerozumí, nebo si myslí něco jiného.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Rota » 22 dub 2015, 10:14

Ondro proti tvému pohledu nelze nic namítnout, protože máš pravdu. Boha lze vnímat ne/osobně, jako nějakou ohromnou sílu, On je pánem všech sil. Nebo Ho lze vnímat jako osobu, pak je snažší si k němu vytvořit osobní vztah. toto si musí každý vyřešit v tichosti sám.
Vždyt co je rpo nás v životě skutečně nejsmysluplnějšího, než hledat pravdu o Bohu a připravovat se na cestu domu, at už cestou mystickou nebo magickou nebo obojí. Základ všeho je najít Ho v sobě, kde žije, každý svou cestou. Pak Ho člověk pozná v každé žijící bytosti, at je dobrá nebo ne.
Bůh je jako krásná mozajka a my její barevné části. Skládáme se v jeden Obraz a každý musíme najít to pravé místo, které nám náleží. Všichni máme v tom obrazu své důležité místo a jeden bez druhého nejsme ničím. R.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Ondra » 25 dub 2015, 06:35

Rota: krása, dík za Tvá slova.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Odkud se vzalo zlo?

Příspěvekod Rota » 25 dub 2015, 19:24

Ondro to já děkuji vám všem tady, za sdílení vašich zkušeností, poznatků i postřehů. Jste mi inspirací i podporou :-) R.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů