Re: Mentální úroveň

Základ studia

Mám zájem o Setkání červenec 2022

Anketa končí za 24 čer 2022, 14:11

16.7.2022
11
marvin , Adam , Helena , zebyja , Zuzana , Ištar , Flox , Saila , Tomáš , Sen , Firzen
39%
17.7.2022
11
marvin , Adam , Helena , Zuzana , Flox , Saila , Tomáš , Sen , zebyja , Firzen , beo
39%
měl bych zájem o akci s přespáním 16.-17.7
6
Adam , Helena , Sen , Flox , Saila , Firzen
21%
 
Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod marvin » 19 dub 2012, 10:30

Já osobně bych třeba rád viděl knížky českých hermetiků z století 19.-20. ..to je spíše pro Caliostra, ale pokud se tohle někomu doma válí, tak to dovezte. Rád bych alespoň zalistoval, případně odkoupil. Nebo to potom naskenuju a poskytnu na forum. Počítám, že pokud je autorský zákon těch 50let, tak by to mělo být legální..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Cagliostro » 19 dub 2012, 12:15

marvin píše:Já osobně bych třeba rád viděl knížky českých hermetiků z století 19.-20. ..to je spíše pro Caliostra, ale pokud se tohle někomu doma válí, tak to dovezte. Rád bych alespoň zalistoval, případně odkoupil. Nebo to potom naskenuju a poskytnu na forum. Počítám, že pokud je autorský zákon těch 50let, tak by to mělo být legální..


Bohužel, já se nedostavím pro řadu faktorů, nicméně tě musím opravit, autorský zákon je na 70 let-stále.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod marvin » 19 dub 2012, 14:45

čekal jsem jesli se ozveš. i tak, pokud autor vydával v 19.století, tak už je to OPEN :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Cagliostro » 19 dub 2012, 15:15

volnéh je více, Kefer, Eliáš, letos vyprchává Weinfurter...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod marvin » 19 dub 2012, 15:40

asi to neexistuje někde v elektronické podobě,?docela bych si to někdy rád přečetl..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Cagliostro » 19 dub 2012, 15:58

Něco od Kefera a Eliáše najdeš na grimoarů, mnohé texty jsou však stále v rukách těch, kdož je jen neradi vydávají, a nebo hodně pomalu :P
Online je však (i přes autorské práva) digitálně text knih nakladatele a léčitel Bedřich Kočí (aká Pavel):
http://www.duchovnisetkani.cz/zdroje/Be ... knihy.aspx
Ego sum, qui sum!

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod locki » 19 dub 2012, 16:08

Osobne se setkam rad. Pripomenu jen, ze kdo by se mel chut dostat do Zablati(u toho velkyho Zablatskyho rybniku) v jiznich cechach, tak je tam pristi vikend otevrena akce grimoar.cz. Vic na webu grimoaru v menu akce.

Ono se to mlceni z te esotericke do zevni roviny preneslo dost pokrivene. Spousta lidi tak zije v domeni, ze duchovne hluboky cloveka je tichy, odtazeny, nenapadny introvert. Tenhle obraz napachal vic skody, nez uzitku. Smysluplne mlceni je pojistkou proti profanaci veci, ktere dobre pusobi prave, kdyz zustanou nevyslovene. Taky pojistkou proti zneuziti nepochopenim a aby nektere typy lidi neotravovaly. Nic moc vic v tom neni.

Jsem schopen se sejit po dohode v Praze prakticky kdykoliv, Brno neni neresitelna prekazka, ale uz budu muset dost planovat.

Adame, Tvoje uvodni prispevky jsou pekne. Na me diky Bohu osamelost nedoleha. Jsem obklopen dobrymi lidmi, snazim se mit srdce na dlani, mluvit s druhymi od srdce k srdci a to funguje. Ono je dobre mlcet o konkretni magicke praci, ale je mozne svym vyzarovanim a dobrou vuli pusobit a proste bejt dobrej typek. ;) Svet pak cloveka o samote nenecha(pokud to sam nechces). Fakt se Ti nestava, ze kdyz treba jdes po meste a koukas po lidech s otevrenym srdcem, ze to nikdo nezaznamena a nereflektuje? Spousta lidi kolem "slysi", jsou-li dobre "osloveni" a mezi nimi je rada zajimavejch, kteri to maj v hlave v poradku. ;)
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Ankhur » 19 dub 2012, 16:09

PŘEDNÁŠKY B. KOČÍHO - O DUCHOVNÍ LÉČBĚ

http://www.vodasvetla.cz/1-Text/B.Koci- ... h_koci.htm
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod locki » 19 dub 2012, 20:00

Tak jsem si pocetl od pana Kociho az ke kapitole o nasem pohlavnim zivote. Netusil jsem doposud o koho jde. Famozni magor obvinujici dvoulete devce ze zniceni sveho psychosomatickeho vyvoje onanii. Ten chlap mel byt i za dalsi veci co tam pise hezky pekne na uzavrenem oddeleni lecebny pro choromyslne v Bohnicich. Takhle se odhali jen s malym odstupem casu idioti svazani dobovymi pomery a radoby moralkou. Je to k smichu a velmi smutne zaroven. Nikomu bych nedoporucil to cist, natoz se tim ridit.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Firzen » 20 dub 2012, 16:00

marvin píše:jo a taky by to chtělo vymyslet nějaký program, nebo něco..ať tam na sebe jenom trapně nekoukáme:)

Myslim, ze to se nestane, a i kdyby, tak to nicemu nevadi. S par dobrymi kamarady se schazime relativne casto a jednodenni vylety nijak moc neplanujeme. Ono se neco vzdycky najde. Je to jen o vyladeni se. Casto tam prijdu (a nejen ja) tak nejak disharmonicky a moc se s nikym treba hodinu nemam o cem bavit, ale to se rychle zmeni a otevru(otevreme) se.

Tohle by byl prvni sraz tohohle fora, ne? Jestli ano, tak seznamovani myslim vystaci na hodne dlouho ;-)

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Charon » 26 dub 2012, 02:06

Ja jsem pro Brno, nemam to az tak daleko. Jinak cajovna je v pohode, hospodu nemusim, ale prizpusobim se. Vikend by snad sel, ikdyz jich mam docela dost plnych, ale pokusim se utrhnout.


Charon

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Milda » 29 dub 2012, 12:54

locki píše:Tak jsem si pocetl od pana Kociho az ke kapitole o nasem pohlavnim zivote. Netusil jsem doposud o koho jde. Famozni magor obvinujici dvoulete devce ze zniceni sveho psychosomatickeho vyvoje onanii. Ten chlap mel byt i za dalsi veci co tam pise hezky pekne na uzavrenem oddeleni lecebny pro choromyslne v Bohnicich. Takhle se odhali jen s malym odstupem casu idioti svazani dobovymi pomery a radoby moralkou. Je to k smichu a velmi smutne zaroven. Nikomu bych nedoporucil to cist, natoz se tim ridit.

Take jsem si kousek precetl a rekl bych, ze hodnoceni a doporuceni tohoto autora neni jednoduche.
Jeho rady jsou poplatne dobe a stavu spolecnosti svetske i nabozenske.
Kdo si tento vliv neumi odfiltrovat, nemel by cist nejen tuto knihu, ale i celou radu dalsich knih.
Kazda kniha je psana jazykem doby, pro lidi te doby, jejich vzdelani a inteligenci.
Nove myslenky jsou casto maskovany plastem doby, tak aby je svetska i nabozenska cenzura neobjevila.
To mejte na pameti u KAZDE KNIHY.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

Příspěvekod Milda » 29 dub 2012, 13:11

Osamelost neni samota.
    Osamelost je pocit oddeleni od zivota, od sveta.
    Je to stav mysli. Stav ega.
    Osamelost jako nezadouci stav doporucuji preprogramovat v mysli, v egu.
    Samota je dobrovolne vzdaleni se na omezeny cas od sveta, od lidi.

    Mlceni je jiste lepsi nez placani blbosti.
    Mlceni o necem je potlacovani
    Mlceni se hodi do samoty.

    Setkavani je komunikace a sdileni.
    Tema mit nemusim.
    Komunikuji na vsechna temata.
    Sdilet mohu jen to co mam.

    Jsem z Usti n. L. a prijedu kdykoliv kamkoliv.
    Ja si nekladu zadna omezeni.
    Tesim se ;-)

    Uživatelský avatar
    Adam
    mě už nikdo nezastaví
    mě už nikdo nezastaví
    Příspěvky: 705
    Registrován: 07 čer 2010, 02:06
    pohlaví: Muž
    Poděkoval(a): 481×
    Obdrženo poděkování: 358×

    Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

    Příspěvekod Adam » 04 kvě 2012, 23:25

    Ok, tak tedy pojďme do toho prásknout a najít termín, byla tu řeč o víkendu, raději v časnějších než pozdějších hodinách, nadhazuji tedy soboty a neděle v průběhu čtyř víkendů, cvakněte se zde:

    http://www.doodle.com/kbedccxw7gn9as8p

    Adam
    Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
    jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

    Uživatelský avatar
    Adam
    mě už nikdo nezastaví
    mě už nikdo nezastaví
    Příspěvky: 705
    Registrován: 07 čer 2010, 02:06
    pohlaví: Muž
    Poděkoval(a): 481×
    Obdrženo poděkování: 358×

    Re: osamělost a mlčení | setkávání a sdílení

    Příspěvekod Adam » 05 kvě 2012, 00:16

    locki píše:Fakt se Ti nestava, ze kdyz treba jdes po meste a koukas po lidech s otevrenym srdcem, ze to nikdo nezaznamena a nereflektuje? Spousta lidi kolem "slysi", jsou-li dobre "osloveni" a mezi nimi je rada zajimavejch, kteri to maj v hlave v poradku. ;)


    Locki, přemýšlel jsem o Tvých slovech a musím čestně přiznat, že část smutků a pocitů osamělosti si způsobuji sám. Ne, jinak - vždycky si to člověk způsobuje sám, ale chtěl jsem říct, žes mě inspiroval k tomu, abych si prověřoval, zda si v tom tu a tam z nějakého důvodu nerochňám. Díky! Láskyplné vyzařování samozřejmě funguje, nejsem ho vždy schopen. Je třeba zmínit dva aspekty:

    1) životní situace - jistě to znáš, někdy je období "blbec" a nebývá to jen den, často to může trvat i docela dlouho, procházíš něčím, co není dvakrát příjemné a čeho smysl nedokážeš v tu chvíli rozeznat, ačkoliv je ti jasné, že tam JE, a to zásadní. I pokud se tím nenecháš strhnout a udržuješ si odstup od depresivních nebo sebelitujících myšlenek, něco to s tebou dělá. A teď si vem, že - s důvěrou v onu smysluplnost, jež se později vyjeví - tomu čelíš s otevřenou náručí, děkuješ Prozřetelnosti za tu zkoušku, prostě to přijímáš nejlépe, jak umíš, což - co si budeme povídat - není běžný přístup, a postupně si uvědomíš, že se o tom nedá s nikým mluvit. 80 % běžné populace je diskvalifikováno hned na začátku, protože plné převzetí odpovědnosti za vše, co se mi děje (rozuměj převzetí odpovědnosti za vlastní osud), je jim cizí, obvykle projikují, hledají viníky vně, a budou tě v lepším případě utěšovat. Zbytek - a dejme tomu, že jsou to ti, s nimiž jsi více ve styku a kteří smýšlejí podobně jako ty (zákon přitažlivosti funguje) - nechce vždy slyšet o Tvých starostech, mají dost vlastních, a pokud přecejen s někým o tom mluvíš, nezřídka se stane, že čím víc řekneš, tím rozmělněnější to je, jako bys každým dalším slovem podstatu svého sdělení drtil na padrť. Ve vzácných případech se ti stane, že naznačíš a pak s někým na to téma mlčíš. A cítíš, že to mezi vámi plyne a to je dobrý pocit. No a za té výše popsané konstelace se prostě občas stane, že na tebe dolehne osamělost - nemůžeš o tom mluvit, neznáš smysl, nedohlédneš konce a máš pocit, že seš v tom sám. Není to pořád, ale přicházívá.

    2) ti nejbližší - paradoxně (ale ono je to logické) nejnáročnější vztahy mohou být, a často bývají, s tvými nejbližšími, to bývají členové rodiny, popřípadě blízcí spolupracovníci nebo okruh nejbližších přátel. Ono je snazší láskyplně vyzařovat k anonymním tvářím na ulici než k tomu, s kým sdílíš jeden prostor X hodin v kuse. Tyto vztahy jsou vystaveny mnohem větší zátěži, také mají dlouhou historii a obě strany jsou mnohem citlivější na to kdo, co, kdy, komu, jak ... je tam větší náchylnost vykládat si jednání druhého osobně atd. atd. Takže se snadno může stát, že i s nejbližšími lidmi, které velmi miluješ, se v určitých fázích můžeš cítit osaměle.

    O to lepší je, když tohle pomine a ty můžeš s radostí v srdci a harmonií v celé bytosti rozdávat světlo všemu a všem :-)
    Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
    jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


    Zpět na “Teorie”

    Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti