Duchovní podstata člověka.

Základ studia
Ondra89
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 29 říj 2012, 19:17
pohlaví:

Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra89 » 29 říj 2012, 19:36

Dobrý den! V Bráně k opravdovému zasvěcení jsem četl, že člověk je nejvyšším stupněm bytí a jeho duch je nesmrtelný. Myslel jsem si až do nedávna, že o nesmrtelnost nemůže lidský duch přijít. Pak jsem ale v Praxi magické evokace v kapitole Výhody a nevýhody evokační magie, že pokud se člověk paktuje s bytostmi z jiných sfér, musí jim vše po fyzické smrti splatit i s úroky. Až se tak stane, je volný a vrací se do nadzemské zóny nebo zůstane v rozporu se svým svědomím ve sféře bytosti a časem přijme její vibrace. Tak přestane být člověkem a stane se bytostí dané sféry. Zajímalo by mě, jestli mu jeho nesmrtelnost zůstane i přes tuto proměnu. A dále: vím, že živlové bytosti nemají nesmrtelného ducha a četl jsem, že se může stát, že se některá z živlových bytostí zhmotní v lidském těle. To se může stát, pokud tělo zemře, pak je posednuto nebo může být taková bytost přivedena mágem-kouzelníkem. Otázka ale zní, zda nově narozené lidské tělo může od okamžiku prvního nádechu obsahovat ducha složeného z jednoho živlu, místo ze 4, rep. z 5, tudíž smrtelného a tudíž živovou bytost. Jak si můžu být jistý, že zrovna já mám lidského nesmrtelného ducha a jsem opravdu člověkem, který po smrti odejde do nadzemské zóny a ne do jiné sféry jako bytost nižší než člověk nebo duchovně smrtelná. Musím přiznat, že mám strach a trápí mě nejistota ohledně otázky zda jsem nebo nejsem duchovně člověkem. V Bráně jsem zatím u prvního stupně. Prosím, může mi někdo z Vás zkušenějších poradit či vysvětlit, jak bych mohl dospět k opravdě ohledně toho zda jsem nebo nejsem člověkem? Děkuji!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra » 29 říj 2012, 21:34

Asi ti neodpovím na tvé otázky, protože nevim. Každopádně bych si položil otázku "co jiného bych mohl být, než člověkem ? " a uvidíš, co se z toho časem vyklube.

Třeba tě zaujme příběh o rusalce, tedy pokud si ho už nečetl. viewtopic.php?f=34&t=391&p=2365&hilit=rusalka#p2355

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Windik » 29 říj 2012, 22:05

řekl bych že nečlověk neuvažuje o tom jestli je nebo není člověkem.

Ondra89
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 29 říj 2012, 19:17
pohlaví:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra89 » 29 říj 2012, 23:04

proč ne? A znamé to snad, že pouze člověk o tom může uvažovat? a z jakého důvodu? :idea:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod marvin » 30 říj 2012, 14:17

Ahoj Ondro,
snad nebude tak zle. Z tvého tonu zni zoufalost az strach? Proč si myslíš, že nejsi člověkem?

Co se týče živlových bytostí - mohu jenom použít z Misteleho textů - kde píše (zabývá se Undinami - rusalkami - tedy vodními bytostmi), že tyto se zde mohou a rodí v lidské podobě. Tedy v ženách a občas v mužích. Tito /tyto mají pak zvláštní schopnosti - ať už absolutní schopnost empatie,soucitu,vcítění - nebo třeba mluvení s mrtvými apod. Také píše, že jedna s těchto žen (kt. studuje) v noci, když jde spát, tak se automaticky rovnou probouzí na astrální pláni. Také povahově tyto ženy/muži tíhnou k vodě,jezírkám, říčkám a moři - dokaží se koupat celé hodiny.

Ale jestli obsahují tyto osoby 4 živly to netuším. Po fyzické manifestaci jsou to normální lidé. Normální tělo s normálními zákonitostmi. Mistele s nimi dokonce cvičí některé kabal.formule a procvičuje kosmická písmena, takže těžko říct...

Zkus to trochu rozvést - jak jsi vlastně došel k tomu, že nemusíš být člověkem?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Ondra89
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 29 říj 2012, 19:17
pohlaví:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra89 » 30 říj 2012, 19:04

Ahoj! Jak jsem došel k závěru, že nemusím být člověkem? No četl jsem v Praxi magické evokace, jak se mohou dostat živlové (i jiné) bytosti do lidského těla. Buď nahradí lidského ducha bezprostředně po smrti těla nebo je do mrtvého těla přenesena vůlí mága. V knize Psychická sebeobrana od Dion Fortune, že se výjimečně může stát, že živlová bytost může dostat mezi lidské duchy a inkarnovat se do těla. Já nevím, a proto jsem měl strach ohledně toho, kdo vlastně jsem nebo bych mohl být. Pokud je člověk na nejvyšším stupni bytí a je stvořen k obrazu Božímu, je přirozené, že toužím být člověkem. :mrgreen:
Ale trochu jsem nad tím přemýšlel a uvědomil jsem si, že mám nějakou vůli, intelekt a paměť (IQ až 143 :D ), také soucit a cítění a konečně si uvědomuji své Já a svou individualitu. Pokud je člověk stvořen podle obrazu Božího, měl by být v jistém slova smyslu Bohem, tj. měl by být nesmrtelný, všemilující, všemohoucí a vševědoucí. Myslím, že člověk těmito vlastnostmi oplývá vzhledem ke svým myšlenkám a představám, jakožto svým mentálním výtvorům. Můžeme v duchu vymyslet a představit si cokoli a můžeme s tou představou pak nakládat jakkoli :idea: Je zřejmé, že se obávám zbytečně, ale potřeboval jsem si být jistý. Chtěl bych tedy poděkovat všem, kdo přispěli do diskuze nebo do ní v budoucnu třeba přispějí...

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod mek onder » 30 říj 2012, 23:33

Tyto bytosti o sobě ví kdo jsou a že mají jen na dočasnou dobu pro udržení života" půjčeny" ostatní živly ;) a snaží se zasloužit si to natrvalo :) I jejich vědomí je více jednodruhové.U tebe je vidět více polarit aktivních,takže bych se přiklonil k tvé poslední zprávě jako pravdivé ;)

Přeji ať se daří,zkouškou uvědomění si sama sebe se prokousáváš dobře :D

Ahoj :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

FTX

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod FTX » 20 lis 2012, 18:09

Ondra89 píše:...

Mohlo dojít u tebe třeba k přežrání magií a tvá fantazie zapracovala na plné obrátky.

Strach ze smrti bývá většinou způsobem předchozí inkarnací, která často nekončí přirozeně a když se člověk narodí, tak se jakoby napojí na starý již neplatný program. Také do tebe mohl někdo natloukat nějaké naprosto nesmyslné a dementní náboženství, kterých Země pamatuje nepočítaně. To se dá najít a poznat regresí.

Máš nějakou zvláštní schopnost? Nějakou vlastnost, která by byla jen u tebe? Stává se ti často že bys byl okolím naprosto nepochopen? Pokud ne, tak myslím, že se nemusíš obávat.

A pokud ano, tak s povahou svého ducha stejně nic nemůžeš udělat, takže je to vlastně úplně jedno :).

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 18 pro 2012, 00:49

Ondro bud v klidu jsi clovek.
Zbytek nebudu komentovat.

Ondra89
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 29 říj 2012, 19:17
pohlaví:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra89 » 02 led 2013, 18:40

Ahoj! Rád bych se ještě zeptal, co se stane s lidským duchem v říši živlů, když při prvním setkání promluví na živlovou bytost první a proč se to nesmí udělat. Je možné, že se např. v říši gnómů člověk přemění též na jednoživlového gnóma natrvalo a tím přestane být člověkem a ztratí tedy svou duchovní nesmrtelnost? Nebo pojem nesmrtelnost znamená, že člověk nikdy nezemře bez ohledu na to, co se mu přihodí. Vím, že trochu předbíhám svůj vývoj, ale prosím o jakoukoli informaci od kohokoli, kdo s tím má zkušenost nebo má tuto znalost. Moc mě to zajímá a rád bych to věděl, děkuji moc! :mrgreen:

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 02 led 2013, 19:23

Zadna cast nesmrtelneho Stvoreni neumira.
Vse podleha premene.

Nemam osobni zkusenost, ale neverim, ze oslovenim zivlove bytosti je clovek uveznen ve svete teto bytosti.
Toto tvrzeni nema nikde oporu ani v mikro ani v makro kosmu.

Ovsem pokud v to nekdo veri, pak at radeji jiz nikoho neoslovuje. :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Tomáš » 02 led 2013, 21:22

Pro jistotu je mnohem lepší první nepromlouvat nemyslíš? :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

FTX

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod FTX » 02 led 2013, 22:50

Tripař píše:Pro jistotu je mnohem lepší první nepromlouvat nemyslíš? :)
Sám nevím, ale naprosto s tímto souhlasím.

Když si přečteš tohle, http://www.grimoar.cz/hor01/hor01_01.php tak, když nasereš gnóma tak sice o duchovní podstatu nepřijdeš, ale zato ti může docela regulerně vyhořet byt nebo dům. Gnóm ti podstrčí na parapet kamínky a ty pak samy začnou hořet.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod StarWalker » 02 led 2013, 22:59

Ondra89 píše:Ahoj! Rád bych se ještě zeptal, co se stane s lidským duchem v říši živlů, když při prvním setkání promluví na živlovou bytost první a proč se to nesmí udělat.

Řekl bych že sekundárně dojde k vyvolání disharmonie, která jedince postupně dovede pod moc daných bytostí. Elementální síly jsou síly involuční a proto je třeba být dokonalým pánem svých nižších těl, na která mohou ze své přirozenosti působit. Když jdeš mezi ně vědomě poprvé, tak je to pro Tebe zároveň zkouška z vlastní živlové rovnováhy. Když dokážeš být pasivní a bez tužeb(dle Brány držet kredenc) poznají v Tobě pána. Buď jsi schopen vládnout Ty jim, nebo oni Tobě. Myslím, že nic mezi tím není...
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Tomáš » 02 led 2013, 23:28

Aziel: „Ten, kdo se první projeví, bude v područí. Gnom má vždy snahu přijíti ve styk s lidmi, ale čeká, aby se nebo zda se člověk neprojeví dříve, aby měl nad ním moc.“
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti