Půst

Základ studia
ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 15 kvě 2013, 16:56

dar píše: Pokud někdo píše, že půst je přímá cesta k Bohu, dovolím si nesouhlasit. Ukažte mi jediného člověka, který se k Bohu prohladověl.


Dare, nejsem fatalistka užívám selského rozumu, život mám ráda, ráda i jím. Otázka je zda se obecně ví co vlastně jídlo je. Selským rozumem vlastním poznáním k tomu dojít, ne ocitováním někoho z autorit, pěkně vlastními slovy a jak si k tomu došel. :)

K Bohu se rozhodně dřív prožereš než prohladovíš
.
Máš asi nějaký důvod proč si k tomoto závěru došel. :) asi máš rád hmotu (jídlo) :lol:
Ber to jako legraci, vy jste tu hrozně vážní :)

Můj úvodní citát z Bible i odkaz na kapitolu o eucharistii u FB směřoval k tomu abychom nezapomínali, že jídlo je magický obřad.

Ano četla jsme a souhlasím :) ale necitujte a dojděte si k vlastním poznatkům a pochopením podstaty co vlastně dlabete a proč to ten Bardon tak píše.

Na magické cestě má své místo jak občasný půst s jasným zaměřem, tak vhodně upravovaná a konzumovaná strava.


ANo opět bych vyměnila slovo občasné za pravidelné :) Neb v pravidelnosti je síla.

A ještě doplním.
Vím co je vědomé jezení a taky vím jak se s jídlem než ho sním zachází. S vědomým jezením se setkáš v budhismu, křestanství a přesně tam se taky setkáš i s půstem. Nebavíme se o nejedení s cílem umřít nebo dosáhnout sidhy ale bavíme se o půstu jako prostředku, zbavení se záteže a to na všech úrovních. Vše souvisí se vším. Jedení i nejedení. Neodělujte to.
Líp to sdělit neumím.:)
Naposledy upravil(a) ABCD dne 22 kvě 2013, 13:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod Windik » 15 kvě 2013, 19:08

ABCD píšeš ,že půst je nic+voda.Měl bych otázečku ? Neléčí právě ta voda, která má schopnost absorpce ?
Pak by to dávalo smysl.

vše dobré a respekt. ;)

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 15 kvě 2013, 22:13

Windik píše:ABCD píšeš ,že půst je nic+voda.Měl bych otázečku ? Neléčí právě ta voda, která má schopnost absorpce ?
Pak by to dávalo smysl.

vše dobré a respekt. ;)


správně si napsal že absorbuje, a odvádí nepořádek z těla ven ..vysvětlím proč.
Tělo má samoléčící schopnosti, jsme ze 70% z vody ...čili není to jen voda ale procesy které se v těle odehrávají, takže opět neoddělujme, pracuje to společně, pije se voda nejlépe destilovaná (nezaměňovat za technickou u pumpy) je myšleno ta z lékárny má vysoké absorpční schopnosti jelikož v sobě nemá žádné minerály a je tedy jako houba, naváže na sebe toxické látky, které se půstem vylučují . umí to samozřejmě i voda kouhoutková, ale nemá takový účinek z výše uvedených důvodů. Při půstu neužívat perlivou nebo minerální, potřebujeme tělo vyčistit ne ho plnit ze shora minerály nebo bublinami.

V případě, že by někdo chtěl jít do půstu, bud se zeptejte nebo si načtěte info, fora na toto téma jsou dostupná.

Bohužel to musím stále zdůrazňovat, protože půst je skutečně velmi mocný nástroj a pokud se trávení zastaví je nutné ho zase velmi zlehka startnout. Takže opět s velkou pokoru. :)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod Milda » 16 kvě 2013, 08:08

ABCD píše:...


Ty holko jedna zubata
nevim jak te lepe oslovovat abych byl na tve note a pritom te neurazel.
Na fotce mas sice nejakou starsi pani, ale muzes byt i mlady a nevyskakany chlapec, dle tve muzske formy komunikace.
Prave jsem Marwinovi napsal, ze jsem sve nesouhlasy psal a budu psat, aby lidi jako ta ABCD si nemohla psat sve chytrosti bez jakekoliv zpetne vazby.
Pokud administrator magickeho fora nerozumi i cem a proc tu pisi, tak potom chapu, ze o kvalitu zde nemuze jit.
To ze jsi se naucila pustovat, aby jsi zhubla nebo z jineho duvodu neni podstatne.
Zjistila jsi ze te to energeticky nakopne, a ma to dalsi synergycke efekty vzhledem k telu a egu.
Urcite jsi nepustovala proto, ze by to byla cesta k bohu!
Kdyz budes psat, ze se ma pit a jakou stravu si dat potom, tak ti do toho asi psat nebudu.
Kdyz budes psat manipulativni nesmysly, ktere ohrozuji kvalitu informaci zde na foru, tak budu psat dal.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Půst

Příspěvekod Tomáš » 16 kvě 2013, 08:22

Drž půst 21 dní a potom si dej smažený sýr. ;)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod Milda » 16 kvě 2013, 08:47

marvin píše:...

Muzu te uklidnit, ale na tomto foru jsou jen 2 lide, kteri rozumi.
Charon a nyni jiz delsi dobu i Ondra.
Ondra nejprv take nerozumel, ale dnes mi jeho texty vetsinou rezonuji.
Me predani informaci se ti zda divne.
Me se zda divne to co si ctes v nekterych knihach a forech a to te programuje pokud se s tim ztotoznis.
Ty jsi se za svych 20 let ztotoznil se spoustou veci a ted ti napisu neco co je v rozporu s tim co jsi prijal za sve. Stalo te to nejake usili a ted ti to nejaky buh Milda nabourava a tak se tve ego brani.
To je normalni.
Mel by jsi se ale pozorovat a pak prijdes na to co ti vadi a proc. Mozna.

Pises ze bez praxe se nemame o cem bavit.
Bavite se tu o bohu, DMT, vilach a rusalkach, larvach, a jinych tematech.
Jiste ma zde kazdy diskutujici osobni praktickou zkusenost se Smrti a dalsimi tematy o kterych tu diskutuji lol
Zaver.
Budu tedy vice rozepisovat proc je to nebo to blabol.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod Milda » 16 kvě 2013, 08:58

Ankhur píše:...

Uplne souhlasim.
A navic uz chapu, proc ABCD pise jak pise.
Sorry.
Ja nevedel, ze jsi ten pust drzela tak dlouho. ;-)
Pry je ale mozek schopen se sam nekdy regenerovat, pokud poskozeni neni fatalni.

Ja jiz mnoho let pouzivam Cerstve zeleninove a ovocne stavy a funguje to.
Je o tom stejnojmenna kniha od dr. Walker Norman.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod Milda » 16 kvě 2013, 09:24

ABCD píše:...


Tak to uz zacina byt hazard se zdravim.
Dlouhodobe nejist a pit k tomu destilku je extremni zatez a silenost.
Pokud nekdo bojuje o zivot, tak se pustem muze priblizit smrti natolik, ze dojde na usmrceni nemoci a pak se telo zregeneruje nejakou kurou a vyleci se.

Pokud budes telu davat pramenitou vodu a zdrave lehke jidlo, tak se vyleci telo samo.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Půst

Příspěvekod Ankhur » 16 kvě 2013, 09:49

ABCD píše:pije se voda nejlépe destilovaná


Ano jsme ze 70-80% z vody, ale ne destilované :)

Pití destilované vody může pomoct, pokud se to dělá v omezeném množství a velmi rozumně. Pokud se to dobře použije, tak to léčí (je to jako s každým jiným lékem - nic se nemá přehánět). Jsou známy připady, kdy lidem zmizí i stařecké skrvny na kůži. Destilovaná voda tělo opravdu pročiští od usazenin.

Nicméně pít jen destilovanou vodu u půstu - to bych nikomu nedoporučoval.

Velké riziko je v tom, že pokud to člověk přežene, tak odvápní kosti, zuby a vyčerpá další minerální zásoby v těle.

Půst přece není samospasitelný... :idea:
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 16 kvě 2013, 11:58, celkem upraveno 3 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Půst

Příspěvekod Arex » 16 kvě 2013, 10:43

Milda: Jak tak čtu Tvé poslední příspěvky směřované k ABCD, víš o tom, že to, co tu projevujes, je jasná osobní impulzivita? Takže, pokud jsi skutečně hermetik, vrat se zpět k žádoucímu hodnocení Tvých vlastních povahovych vlastnosti. To je Tvá práce, vidět své chyby, ne chyby druhých
A abych nepsal mimo téma diskuse: slušel by Ti půst slov, to jest Tvé vlastni rozhodnuti chvilku nic neříkat a srovnat si to v hlavě.

Nezapomeň, že zivlova rovnováha se projevuje tolerancí a klidem. A to Ti tu poslední dobou docela schází.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 16 kvě 2013, 13:43

Tak abych zas schrnula to co je napsáno výše....
Za prvé: nebudu psát kolik jsem držela nebo nedržela, šlo o podání a kvalitu informací. A bud to vemete nebo ne. :)
Za druhé: Kdo chce zeptá se.
Půst není jen záležitosti fyzickou ale i duševní ... zasvěcenec mystik, hermetik nebo jakýkoliv -tik tohle bude vědět..
Za třetí : Mildo nemám proti tobě ani komunikoliv z vás zhola nic, jsem tu a zase klidu zmizím :) mě způsob komunikace ani to zda jsem malá velká tlustá tenká hezká nebo ošklivá z klidu vyhodí.
Za čtrvté: To sorry, beru jako podání ruky a nemám problém ji přijmout, nicméně spíše by se to sorry hodilo napsat lidem zde na fóru, jelikož toto nebylo zrovna fér vůči fóru a adminovi. Proč viz následující věta. Pokud administrator magickeho fora nerozumi i cem a proc tu pisi, tak potom chapu, ze o kvalitu zde nemuze jit.
Admin který toto forum založil i forum je nějaké uskupení které má zájem předpokládám na tom samém a to je poznání, studium, praktikování, předkládání zkušeností, a posun k mistrovskému zvládání určitých čiností a všichni jsou tu na nějakém stupni poznání, čili ten zkušenější a skutečně znalý může vést méně zkušeného. Pokud je o to požádán.
Takže veškerou úctu a respekt a poděkování za čas patří adminovi a jeho spoluautorům a nakonec taky všem, bez kterých by toto forum nemohlo existovat. To je třeba si uvědomit a nevařit pouze vlastní polívku, ale to proč tu jste a taky pomáhat jeden druhému, nikoliv se přít, kdo má pravdu a to včetně autorit, podle kterých cvičíte, studujete. Pravda bude i když nebudu já, Pepa, Uďa nebo Emil. Zkze tělo si ji jen máme možnost uvědomit, Pravdě je to zkrátka úplně jedno.

V té půstařské komunitě ze které jsem sem přišla, protože se chci vzdělávat dál, jsou takové věci naprosto samozřejmé a pokud někdo příjde nový má zajem o dané téma pak je mu poskytnut veškerý možný servis a to vše bez nároku na uznání. Nepřeme se, byť spolu taky vždy nesouhlasíme, ale uznáváme individuelní způsob dosažení dané zkušenosti, protože ve finále se dojde k jednomu, poznáme vyčtené ale neprožité. Rejpali, nevěřící Tomáše bez ochoty praktikovat, těm ukážeme slušnou formou místo, kde nechal tesař díru. A nejsme dokonalý jsme jen "blbý" půstaři.

Co se týče destilované vody a dalších poznámek typu hazard se zdravím apod. Dám opět příklad: Vem nůž a dej ho 4 letemu dítěti... pořeže sebe nebo někoho jiného a proč? z něvědomosti. A to je přesně to o čem píšu ..člověk k němu "musí" DOSPĚT, musí mít pokoru a úrověn poznání, aby si neublížil a věděl jak s tím zacházet.
Mildo četl -li si knihu nebo knihy od dr. Walker Norman pozorně, tak zrovna tento autor, v jedné z knih o destilce píše. Dej si 1+1 dohromady. :) A taky tam píše o pramenité vodě a usazeninách v ní.

Už jsme to tu vysvělovala výše.... zkrátka a dobře VÍM a nemůžu změnit poznané jen proto že se to někomu nelíbí nebo s tím nesouhlasí.
Takže zanechme zbytečné diskuze, bere nám to všem čas a těm kdo mají zájem doporučuji SZ, nebo jiné forum které se tomu věnuje... vysvětlovat pořád jedno a to samé dokola není zrovna to po čem bych toužila. :)
Naposledy upravil(a) ABCD dne 22 kvě 2013, 13:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod dar » 16 kvě 2013, 14:06

Mila ABCD,

děkujeme ti za šíření osvěty. Z délky tvých příspěvků mám někdy dojem, že potřebuješ svůj světonázor obhajovat hlavně sama před sebou. To, že nepoužíváme smajlíky v hojné míře, není známkou toho, že bychom se nesmáli a příspěvky nebyly občas myšleny ironicky (díkybohu a adminovi za to, že tohle není mimibazar).
Velmi vážně se zde berou jen někteří..

Jediné, v čem se v zásadě neshodneme je občasný nebo pravidelný půst. To vychází z našich individuálních potřeb a zkušeností, netřeba s tím trápit ostatní čtenáře. Zbytek sis z nějakého důvodu vyložila jako můj nezájem, či snad dokonce útok na tvé poznatky či vidění světa.

A znova zopakuji, jmenuj jediného člověka, který se k Bohu propůstoval..?
Proto tvrzení, že půst je přímá cesta k Bohu není zcela pravda. Půst je na duchovní cestě věc doplňková - někdo ji potřebuje, někdo ne. Dělat z toho dogma a obecnou pravdu je zavádějící. Kdybych chtěl provokovat, napíši, že kdo odmítá jídlo, bude odmítán Bohem ;-)
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Půst

Příspěvekod Havran » 16 kvě 2013, 14:34

Ahoj,
chtěl bych tedy shrnout celý rozpor do jasných bodů:
- někomu vyhovuje půst pravidelný, někomu nárazový
- správně provedený půst je prospěšný
- záleží na konkrétním člověku
- půst není proti bohu (kdyby bůh chtěl abychom létali, dal by nám křídla, že ...)

Toto je můj poslední příspěvek k tomuto vláknu. Vše co mohu na téma půst sdělit ja v lepší formě na půstařském foru. Kdo chcete hledat, hledejte.

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 16 kvě 2013, 14:35

dar píše:Mila ABCD,

děkujeme ti za šíření osvěty. Z délky tvých příspěvků mám někdy dojem, že potřebuješ svůj světonázor obhajovat hlavně sama před sebou. To, že nepoužíváme smajlíky v hojné míře, není známkou toho, že bychom se nesmáli a příspěvky nebyly občas myšleny ironicky (díkybohu a adminovi za to, že tohle není mimibazar).
Velmi vážně se zde berou jen někteří..

Jediné, v čem se v zásadě neshodneme je občasný nebo pravidelný půst. To vychází z našich individuálních potřeb a zkušeností, netřeba s tím trápit ostatní čtenáře. Zbytek sis z nějakého důvodu vyložila jako můj nezájem, či snad dokonce útok na tvé poznatky či vidění světa.

A znova zopakuji, jmenuj jediného člověka, který se k Bohu propůstoval..?
Proto tvrzení, že půst je přímá cesta k Bohu není zcela pravda. Půst je na duchovní cestě věc doplňková - někdo ji potřebuje, někdo ne. Dělat z toho dogma a obecnou pravdu je zavádějící. Kdybych chtěl provokovat, napíši, že kdo odmítá jídlo, bude odmítán Bohem ;-)


Zkrátím to tedy abych neunavovala něčí oči.
Nedělám z toho dogma,nepřišla jsme sem dělat osvětu, nešířím "svůj" světonázor, to jsou všechno slova který se zrodily v tobě, nikoliv ve mě. Pro mě za mě, nedělej je vůbec, nebo je nedělej pravidělně, dělej si je jak potřebuješ i v tom je ta pravidelnost, že to v tom nevidíš, nemohu za to.
Přečti si proč to vlákno vzniklo a kdo k tomu dal popud.
Víc nemám co bych sdělila.
Naposledy upravil(a) ABCD dne 16 kvě 2013, 15:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod Milda » 16 kvě 2013, 14:41

Arex píše:Milda: Jak tak čtu Tvé poslední příspěvky směřované k ABCD, víš o tom, že to, co tu projevujes, je jasná osobní impulzivita? Takže, pokud jsi skutečně hermetik, vrat se zpět k žádoucímu hodnocení Tvých vlastních povahovych vlastnosti. To je Tvá práce, vidět své chyby, ne chyby druhých
A abych nepsal mimo téma diskuse: slušel by Ti půst slov, to jest Tvé vlastni rozhodnuti chvilku nic neříkat a srovnat si to v hlavě.

Nezapomeň, že zivlova rovnováha se projevuje tolerancí a klidem. A to Ti tu poslední dobou docela schází.

Ty me hodnotis a manipulujes co mam delat?
Karas me a to same delas?


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti